Norprolac a zvýšený prolaktín. Ktorá má skúsenosť?

lenrieta
23. okt 2007

ahojte snazilky, ja tiez patrim medzi vas ☹ . Uz rok sa snazime astale nic..no teraz mi svitla nadej, lebo mi zistili zvyseny prolaktin a tak si myslim, ze on mi tu robi neplechu 🙂 . Vcera mi nasadili Norprolac, uzivam 1/2 tabletky vecer. A je tu nejaka snazilka ktora ma s tym skusenost ( zvyseny prolaktin a Norprolac) keby sa o tom so mnou podelila 🙂 Dkujem a pekny dnik 🙂

bellada
24. apr 2009

Ahojte, mna by zaujimalo, ci sa niektorej z vas podarilo otehotniet pocas, alebo po uzivani norprolacu a ako dlho ste ho museli uzivat...

michamicha
24. apr 2009

bellada, no my to zkoušíme i během braní, jakmile bych zjistila, že jsem těhu, tak ho musím vysadit...
ale stejně by mě zajímalo, jestli se ta moje ovulace může tento cyklus ještě objevit, protože sice jsem přestala měřit BT, ale včera to fakt bylo stejný jako když jsem měla ovu v některém z přechozích cyklů (v říjnu)...asi mi nezbude nic jiného, než zase začít měřit....

matulka1323
8. jún 2009

ahojte babenky...ja som uzivala skoro pol roka norprolac,podarilo sa mi otehotniet,ale dlho som sa netesila lebo v siestom tyzdni som potratila ☹ ,teraz cakam ci to znovu zaberie,ale doktor mi povedal,ze nabuduce to vijde,tak som zvedava...ale tabletky zabrali

renata70
21. aug 2009

ahojte dievčatá.Hľadala som info o prolaktíne a dostala som sa sem.moj problem začal pred troma rokmi.menštruacia mi začala meškať,mala som ju pravidelne každé dva mesiace a po roku nič.keďže som mala vtedy 37 rokov gynekológ ma odbavil tým že som v prechode.prijala som to ako fakt a neriešila som to ďalej.nasadil mi lieky na klimakterické tažkosti a vtedy sa to začalo.bolo mi z nich príšerne zle,tak som zašla za obvoďakom a ten ma poslal na endokrinológiu.zistili mi vysokú hladinu prolaktínu, ktorí sa tvorí v hypofýze.na magnetickej rezononcii mi zistili nezhubný nador hypofýzy (adenom) velký 1,3 cm čo už je makro adenom.užívam norprolac 1 mesiac a čakáme či sa začne zmenšovať.ak nie čaká ma chirurgický zakrok.pribrala som 15 kíl, vypadali mi vlasy ,nie uplne ale mám čo robiť aby som to ako tak zakryla ,trpím bolesťami hlavy, hroznou únavou.nechcem vás strašiť ale dbajte o svoje zdravie ,neskor sa vám to všetko vráti.moja dcera má 17,od 12-tich rokov sa lieči na štítnu žľazu a začala jej meškávať menštruácia. ma ju každé 2 mesiace.pevne verím že sú to len hormóny.

dendika
9. jan 2011

ahojte dievčatá, viem, že možno sem budem písať trošku o inom probléme, s akým sa potýkate vy, ale v jadre veci nás trápi to isté. Aj ja mám zvýšený prolaktín, tento cirkus sa začal po tom, čo som svojho (vtedy desaťmesačného) synčeka prestala kojiť. Odstavil sa mi sám, problém nebol. Mliečko vymyzlo samo. No po niekoľkých mesiacoch sa mi začalo tvoriť znova. Brala som homeopatiká, lieky. Potom to prestalo. No teraz pri braní antikoncepcie sa mi zrazu zväčšil jeden prsník, nahmatala som si v nom uzlíky ale tušila som že sú to mliečne žľazy, to mi potvrdil aj lekár a predpísal mi Norprolac. Ten ale nezabral. Teraz mám prsníky zväčšené oba, antikoncepciu som musela dobrať už začatý cyklus, len mám obavy, či norprolac nemohol znížiť učinok antikoncepcie. Môj lekár ma na to vôbec neupozornil, lenže ja som už vyše mesiaca nedostala menzes. U mňa to bolo vždy rozhádzané, a nemenštruovala som pred antikonc. skoro vôbec. Tak neviem, či sa mám znepokojovať. Nikde som sa nedozvedela odpoveď. Bolia ma prsia, len neviem, či kôli prolaktínu či kôli čomu. Poraďte mi prosím. Ďakujem. Všade je písané že v prípade liečby Norprolacom treba používať spoľahlivú antikoncepciu, len neviem, či je tým myslená aj hormonálna antikoncepcia. Dieťatko by sme teraz neplánovali. ďakujem za každú odpoveď. a všetkým čo sa snažíte o bábätko držím palčeky.

lesnicka
2. máj 2011

Ahojte ja mam tiež problém s prolaktinom,už 13 rokov ako sa mi narodil môj 2 syn. Hned po pôrode som mávala závraty a hmotnosť mi išla rapidne hore po šestonedelí som mala o 11 kíl viac ako tesne pred pôrodom .Potom mi zistili že mám zvišený prolaktin a trápim sa s tým už 13 rokov . Užívala som parlodel a stále priberám .Dnes mi predpísala lekárka norprolac tak som zvedavá či sa mi podarí schudnúť.

katuska111
22. nov 2011

ahoj.Za pol roka sa chceme zacat snazit o babo teda po svadbe.Teraz mi lekar zistil mierne zvyseny prolaktin a dal mi uzivat norprolac a to nasl. 3 x 25, 3 x 50, a 30 tab. 75 mg.Tie 75 som zacala uzivat dnes a povedala som si ze s tym skoncim.Vcera som musela ostat doma z prace co som sa nedokazala odlepit z postele a bolo mi zle.Tbl si davam na noc a vzdy sa najem.Do pol hod. pridu priznaky ako nahla spavost, bolest hlavy.Je mi zle a zvraciam som slaba a akoby opita.Mam zavrate.Ja neviem co mam robit.Poradte

ededik
25. nov 2012

Ahojte baby, začíname opäť snažilkovať, a doktor mi predpísal NORPROLAC + duphaston. Z toho prvého mi je brutálne zle, este keď som brala 1/2 z 75mg sa to dalo, ale včera som si capla celú tabletu, a večera išla komplet von. Tak neviem, dnes asi skúsim znova len polovicu... 😒

vejavika
26. nov 2012

@ededik Len pokojne pokracuj organizmus si na to svinstvo zvykne,o dva dni to uz bude zvladnutejsie,ja si na tom tiez ficim,ale ak ti dr predpise dalsiu davku,tak hned zacni lebo organizmus si odvykne a budes to znova zazivat,z vlastnej skusenosti 😒

miko22
31. jan 2013

dobri vecer chcem sa spitat co mam robyt ket som zabudla uzit norprolac jeden den 🙂

zabka888
8. feb 2013

@vejavika
@ededik
@katuska111 ahojte baby. Chcem sa spýtať ohladom Norprolacu, moj muž ho užíva, boli ste aj vy také podráždené a nervozne predtým ked ste mali zvýšený prolaktín?? Muž ho berie zatial len týžden, tak som zvedavá na pokroky. Ale premýšlam, že mu tú nervozitu sposobuje asi ten vysoký prolaktín, niekedy je s ním už na nevydržanie :/

vejavika
8. feb 2013

@zabka888.no ahoj,ja len tolko,ze ked su hormony v nerovnovahe,je jasne,ze to s nami kyve a sme podrazdeny a nepokojny,aj ked by sme sa mali aj napriek tomu kontrolovat,pretoze sa nam hladinky aj kvoli tomu este viac dvihaju,tak neviem,niekedy to ani nejde.Napriek tomu skus mat s nim trpezlivost,aj ked ani ty to asi nemas lahke,asi uz tiez dlho snazilkujete@miko nevadi normalne pokracuj,aj mne sa to uz par krat stalo 🙂 😉

lenyy
7. máj 2013

Ahojte.neviete poradit ci tento liek zabera aj na tvorbu mlieka pocas dojcenia?vdaka

veronikajojo
12. mar 2014

Ahojte chcela by som sa opytať čo sa stane ked uživam norprolac a budem piť alkohol, alebo ho mám radšej na pár dní vysadiť?

nina2110
7. apr 2014

lúskala som a našla som 🙂 chcem sa opýtať, či pri zvýšenom prolaktíne môžem byť viac podráždená a nervózna? a pri užívaní norprolaku aké máte vedľajšie účinky? ďakujem 😎

miroslavapo
18. mar 2015

Ahojte, môžem sa opýtať, či je tu niekto, kto bral Norprolac kvôli zvýšenému prolaktínu a otehotnel potom? Po pôrode ste pokračovali v užívaní Norprolacu alebo sa vám upravila hladina prolaktínu a máte MC pravidelný? Ďakujem

monica585
20. mar 2015

@miroslavapo ahoj ja uzivam norprolac uz rok a zatial sa nedari ale mam aj ine problemy. Ale poznam babu ktora po troch mesiacoch uzivania zostala tehotna.

miroslavapo
20. mar 2015

Ja som užívala norprolac pred prvým tehotenstvom, dlhodobo (začala som s jeho užívaním oveľa skôr, než som vôbec plánovala tehotenstvo, normálne zo zdravotných dôvodov som ho brala), .... A keď sme začali plánovať dieťatko, tak hneď na prvú šupu to vyšlo, takže v tomto mám ja dobrú skúsenosť. Mňa skôr zaujímalo, či je tu niekto, kto po tom tehotenstve pokračoval s jeho užívaním. Ja som totiž po tehu už nezačala norprolac brať, lebo sa mi MC upravil

kati96
12. aug 2015

Zdraviick. Ako tu citam Vase komentare Vam normalne ten rpolaktin zavidim :(myslim tu vysku.. ja mam 105 hodnotu...a nornalna ma byt do 29.9 jednotiek...ah noo snazime sa otehotniet uz rok odkedy som vysadila Nuvaring ... ale nedari sa a to mame sex fakt casto...kazdy den niekolkokrat a nic...gynekologicka mi vravi ze som z jej pohladu zdrava ze zdravxia ani nemozem byt len ten prolaktin...no tak som 3 dni brala norprolac 25 a trqz mam treti den 50 a od zajtra beriem 75..tak som zvedava

kati96
12. aug 2015

@kati96 a to mam pravidelny menzes ako hodinky

kati96
12. aug 2015

@veronikajojo v info o lieku mas ze pitie alkoholu neutralizuje ucinok norprolacu ...cize ak chces pit radsej to vysad n tych par dni...resp mozes ho brat zarven s tym ale zbytocne minies tabletky a efekt bude nulovy

kati96
12. aug 2015

@miko22 mas to v pribalovej informacii 🙂 nic sa nedeje proste dalej porkacuj v uzivani akoby sa nic nestalo

lada162
27. mar 2016

@miroslavapo Ahoj Miri, aj ked je to po roku, skusim sa opytat. Norprolac si brala aj pocas tehotenstva?

miroslavapo
27. mar 2016

@lada162 ahoj, nie, po potvrdeni grav.som ho vysadila. Norprolac ma za ucinok znizovanie prolaktinu, co v tehotenstve nie je ziaduce,lebo pocas teh.je prirodzene zvysena produkcia toho hormonu.

lada162
27. mar 2016

@miroslavapo dakujem pekne za odpoved a prosim, vysadila si ho po potvrdeni tehotentstva lekarom, alebo zo svojej iniciativy este pred potvrdenim? Nema norprolac negativny vplyv na vyvin v prvych tyzdnoch do toho potvrdenia?

miroslavapo
28. mar 2016

@lada162 ja uz som otehotnela aj druhy x po nasadeni norprolacu,takze u mna to zabera na 100%.
A pri prvom teh.som ho vysadila po tom,co mi lekar potvrdil teh.-to bolo v 7tt a pri druhom som ho vysadila ja sama hned ako som mala pozitivny teh.test. Obe deti (3r a 2mes.)mam zdrave,takze za ten kratky cas to asi nema vedl.ucinky 😉

ivankaalenka
11. nov 2020

Pridávam sa k snažilkám, ktoré berú Norprolac. Dnes som začala, dala som si to síce ráno, ale od zajtra si dám večer, aby som to nejako ustála. Mám hodnotu 76, teda nič moc. Gynekológ mi povedal, že norma je do 20. Mám však problém, lebo tento liek nikde teraz nedostatť. Zohnala som ešte v lekárni, kde mali zásoby. No, čo bude potom...? Kde ho prosím zháňate?

july0
12. feb 2021

@ivankaalenka Norprolac už nieje dostupný ?

jackie17
12. feb 2021

@july0 je, ale zháňa sa ťažko. Je výpadok.