Obriezka u 15-ročného chlapca

fineta
7. mar 2019

Prosím Vás, hľadám kliniku, kde by zoperovali syna v celkovej anesteze. Vedeli by ste mi odporučiť pracovisko, s ktorým mate dobre skúsenosti? Poprosím také, kde časť hradí poisťovňa, nie na priamu platbu. Ďakujem.

tinapb
7. mar 2019

@fineta ak ma napr.diagnózu fimoza alebo parafimoza,tak ho odoperuju napr. na urologii v Martine alebo Ziline. My sme boli v ZA a ľutujem,ze sme nešli do MT. ZA mala katastrofálny pristup. Viem,ze to robia aj v Prievidzi alebo Bojniciach. Neviem,co mate bližšie. OP bola v celkovej anesteze.ak mate otazky,kludne sa pytajte.

kristinajo
7. mar 2019

My sme boli so synom tu: http://www.centrumkramare.sk/ Za nas max.spokojnost. Platili sme tusim ale vsetko.

fineta
autor
7. mar 2019

@kristinajo ďakujem pekne za odpoveď. Nie je problém ísť do neštatnej ambulancie za nehorázne peniaze. Preto prosím rady o zazmluvnenych pracoviskách so ZP.

kristinajo
7. mar 2019

@fineta pozrela som to. Platili sme 245€ , co bolo aj s prispevkom ZP. Inak by to stalo 450€

fineta
autor
7. mar 2019

@kristinajo ďakujem. Dnes mi prišli už 3 cenové ponuky. Je mi do revu z toho, že na zákrok, ktorý je nutný pre dieťa zo zdravotných dôvodov musíme doplácať. Poctivo platíme odvody, pracujeme celý život a nakoniec toto. Nejde o to, že by sme boli lakomi a šetrili na zdraví, ale nech si ZP zacvaka, ved ma z čoho.

peter98765432
7. mar 2019

Aj v Trnave robia celkom dobre nie veľmi bolestivo som spokojný.

fineta
autor
8. mar 2019

@peter98765432 kde v TT? Ďakujem.

peter98765432
8. mar 2019

Áno. A má úplnú alebo čiastočnú fimozu?

fineta
autor
8. mar 2019

@peter98765432 úplnú. 🤦‍♀️Kde v TT Vám to robili?

gin124
20. mar 2019

A potřebuje tu obřízku nutně? Na 95% obřízek ze zdravotních důvodů je zcela zbytečných. Ani fimóza ani parafimóza nejsou indikací ke zmrzačující amputaci předkožky, obřízce. Už čtyři roky existuje na českém internetu návod, jak na to:

https://www.strankyprokluky.cz/jak-o-sebe-pecov...

A pro povzbuzení tu okopíruju jeden starší případ:

Miras (věk: 28)

Zdravím všechny, tak jsem si po přečtení pár komentářů řekl,že sem musím něco taky napsat,protože mi přijde,že spousta postižených Fimózou jsou přesvědčeni,že jediné východisko je obřízka. Před pár lety jsem si to také myslel, měl jsem pocit, že už na nic jiného, než na můj žalud nemyslím a mám strach jen pomyslet na to, co budu dělat a že snad nikdy nebudu mít holku, protože jí ho nikdy nebudu moct ukázat. Určitě většina z vás to má stejně, pořád jsem to oddaloval a myslel si, že se to nějak vyřeší samo, jenže když mi bylo 15 let, tak strach a nepříjemný pocit při ztopoření mě donutil jít k lékaři. Máma o tom věděla připravila mě na to, že to nebude příjemné a že to má svá pro a proti. Po návštěvě lékaře jsem měl smíšené pocity, protože i když mi nekoukala ani špička žaluda, tak mi doktor dal na výběr. Buď úplná obřízka nebo hoodně poctivý tréning. Přišlo mi, že to není zastánce obřízky a tak mi řekl, ať zkusím tu druhou možnost a po pár měsících se uvidí. Měl jsem si zkoušet přetahovat a napínat předkožku minimálně 3× denně a to až do mírné bolesti. Nebudete tomu věřit, ale po cca 1 měsíci už byla vidět špička žaluda a to i při ztopoření. To mě ujistilo v tom,že to půjde. Po 3 měsících se mi stala nepříjemná věc. S obrovskou radostí jsem si předkožku přetáhl přes celý žalud a poprvé v životě ho uviděl 🙂 jenže vzrušením se mi ztopořil a kůže na to nebyla ještě dost vytažená. Dost to bolelo a nejhorší bylo, že jsem myslel, že mi praskne žalud, nemohla z něj totiž odcházet krev. Zareagoval jsem tak, že jsem si vlezl do ledové sprchy a pořád si ho chladil. Pochvilce mi asi zmrznul a začal se zmenšovat 🙂 Po roce od začátku tréningu už vše fungovalo jak má a předkožka šla normálně přetáhnout i při ztopoření. Jediné co mi vadilo, byla nedostatečně natažená uzdička a tak jsem sice měl odkrytý celý žalud, ale veškerá kůže byla nahrnutá hned za ním a dál to nešlo. Kůže je ale velice elastická a dnes, je to už 13 let, je vše v perfektním stavu. viz. foto Chtěl jsem tím jen říct, že i když to tak nevypadá, tak hodně záleží na vás a na doktorovi kterého chytnete. Dnes jsem strašně rád, že jsem tenkrát narazil na doktora, který né za každou cenu chtěl hned řezat. Mějte se a přetahování zdar 🙂 Foto v dnešním stavu, neobřezán!

gin124
21. mar 2019

@fineta Když o tom tak přemýšlím, tak skutečnost, že na Slovensku takový zákrok, který bývá z 95% zcela zbytečný, i když chamtiví doktoři praví opak, ZP plně nehradí, je velice dobrá zpráva. Zase jsou Slováci v něčem dál než mi v ČR. O tom se budu muset podělit s německými kolegy s našeho hnutí.

Apeluju na autorku, pokud k obřízce jejího syna ještě nedošlo, aby nejprve zkusili pomalé neoperační řešení, na nějž jsem tu link, kde je návod dal. Její syn se zakrátko může z internetu dovědět, že takové řešení bylo zbytečné a může to zhoršit jeho vztah k ní. K tomu tu okopíruju jeden příspěvek tu z Modrého koníka, ve kterém jeden mladý muž souhlasil s mou osvětou:

lukas_ba

8. aug 2016
@karmelka77 Nechutna osveta? Ako decko (tak tesne pred pubertou) som mal tiez problem so zuzenou predkozkou. Teraz som vdacny mojej mame, ze mala trpezlivost s pomalym riesenim. Moj bratranec v rovnakom veku, ako ja, to stastie nemal a doteraz to nevie svojej matke zabudnut... a ani sa mu nedivim - mat hnusneho, zjazveneho, necitliveho so zrohovatelym zaludom... 😖

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/obriezka-ako-sa-s-tym-chlapci-v-dospelosti-vyrovnaju-2/

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz