Oligoasthenoteratozoospermia

somov
6. sep 2009

Ahojte. Ja by som chcela zistiť, či otehotnela niektorá z Vás ak diagnóza manžela bola oOligoasthenoteratozoospermia prirodzene. Ďakujem

cigaretka5
23. feb 2012

baby my sme mali tuto diagnozu v IVF centrach , a kuk na pas- mame dve deticky prirodzenou cestou ani nevieme ako . Manzel sa na vsetky centra vykaslal, zacal chodit k andrologovi , nasadil liecbu a po 3 mesicach boli // a po roku zasa // . Drzim vam vsetkym palce, len sa nenechajte oklamat ze muzska neplodnost je trvala. Kolkym vasim polovickam robili hormonalny profil?

wifina
23. feb 2012

@cigaretka5 máš kontakt na dobrého andrológa? Pošli do IP pls., ak áno. Manžel na hormonálnom profile bol.

lilli202
23. feb 2012

@evina0 aha.tak my máme aj oligosmermiu.teraz pojdem sa objednat na LSK.musela si aj ostat tam v nemocnici?my sa snazime rok ale nedari sa..,

evina0
23. feb 2012

@lilli202 den pred LSK som dosla na druhy den hned rano ma robili a na treti den hned rano sla domov.po LSk a narkoze musis byt este na pozorovani 24 hodin aby nenastali komplikacie.takze 2 noci som tam bola a uslo to rychlo.aj dokopy som sa dala celkom rychlo.neviem co je to za diagnoza oligosmermia????? my sme sa tiez snazili cca tak rok kym sa to zacalo tak vaznejsie risit a sla som aj na laparku a manzel na spermiograf.lenze este plorocna liecba a kym nabehol cyklus tak dalsie dlhe cakanie,pripadalo mi to vtedy ako vecnost ale vysledok stoji zato.treba hlavne pevne nervy lebo aj psychika robi svoje.napadlo ma a chodila si k lekarovi a zistoval ti ci prebieha ovulacia?ja som chodila asi 2 cykly ale ja som si merala potom uz aj bazalnu teplotu a tak som si zistila ze ovulacia prebieha..mne mozno pomohli aj Femi kvapky

lilli202
23. feb 2012

@evina0 velmy málo spermii máme.ale pre LSK sa robi aj pred operacne vsak?a citila si nieco ked ty to robili bolelo?do zili ty do dávaju vsak ?jaj velmy sa bojim od toho nikdy som este nebola v nemocnici ty.jajj ani bez muza so este nespala od kedy sme spolu budem tam plakat haha

cigaretka5
23. feb 2012

@wifina Mudr Štefančík, Bratislava Kramáre

evina0
23. feb 2012

@lilly202 a neskusal muz brat ten Profertil? to je na spermie a k tomu aj vitaminy hlavne E a C treba. ano pred LSK sa robi aj predoperacne je to v podstate normalna operacia a ides do narkozy. po nej ti ostanu 2 male otvory jeden v pupku a druhy nizsie dole.bolia ako bolia-podla mna sa to da vydrzat ved ja som za par dni fungovala v pohode najhorsie su prve dni.ked to mam porovnat s cisarskym rezom ako som rodila tak to je oproti tomu malinka 😉
ja som sla na laparku par dni po svadbe-smiali sa mi ze este mi ani svadobna kytica neuschla a uz leziem pod noze 🙄 to mi povedal inetnista.vydrzis neboj pre ten krasny ciel akym je DIETA ! a laparkou aspon zistia ak by bol aj u teba nejaky problem, budem drzat palce aby nebol a cim skor sa tesis s rastuceho bruska.ja som si napriklad teraz opat kupila Femi kvapky nakolko sa casom pojdeme pokusit o druheho drobca tak som zvedava ci mi aj teraz pomozu..dufam ze nebudem uz muset riesit nejake laparky, ci spermiografy a podbne veci ako pri prvom drobcovi..

kiwisek
19. máj 2012

ahojte. mate skusenosti s MACOU? ak ano po akom case sa prejavilo zlepsenie? mm bral 3 mes. profertil, no teraz mame ste 2 mes. do 2 IVF, tak nechcem aby mal pauzu. berie este 3 inych liekov od androloga, takze ho nechcem zahrnut este 10 tal. vitaminov. budem rada ak napisete vase skusenosti

lucie821
19. máj 2012

@kiwisek
ahojky 🙂 s Macou máme jen velmi dobré zkušenosti - přítel měl také závěr od dr. oligoasthenoteratozoospermia...začal užívat vitamín E, selen+zinek, Eregmu max power a Macu - a závěr - přirozeně jsem otěhotněla 🙂 Myslím si, že hodně pomohla právě ta Maca - je hodně druhů, my měli tu nejsilnější...takže já Macu doporučuji 🙂

kiwisek
19. máj 2012

@lucie821 ahojky, dakujem za info, tak urcite kupim! aj E vitamin. mozem sa spytat, podstupili ste aj nejaku lliecbu? ci iba cisto vitaminy a doplnky stravy pomohli?

mmirunda
19. máj 2012

@lucie821 Ahojky a jakou MAcu jste braly?? Můj chlap má stejnou diagnózu a rovnou nám doporučili IVF, rozhodli jsme se ještě počkat do srpna, myslíš si že tedy šance že otěhotním normálně je?

lucie821
21. máj 2012

@kiwisek
ahojky, žádnou jinou léčbu jsme nepodstupovali...přítel měl jít na andrologii, ale slyšela jsem, že právě ty léky mohou kvalitu spermatu ještě zhoršit - tak bral pouze již zmíněné vitamíny 🙂

lucie821
21. máj 2012

@mmirunda
Ahojky, objednávala jsem tuto: http://www.sexy-zivot.cz/cs/produkt/24-maca-fre... ..... Po tom, co udělali příteli spermiogram, tak nás naprosto odepsali, že šance přirozeně otěhotnět je naprosto minimální téměř žádná - spermiogram měl hodně špatný! Na to, že již jedno dítě má, tak strašný propad..navíc sportuje, nekouří, nepije...ale jak mi bylo řečeno, je mnoho faktorů, které se na tom podílí ..Byl to pro nás šok, takže jsme navštívili car...mezitím přítel zobal vitamíny snad 7 tablet denně - no hrůza pro něho, ale já si říkala, že mu to přeci musí pomoc - na netu jsem vyčetla, že hodně lideme se po vitamínech spermiogram zlepšil, tak jsem věřila a doufala... Dvakrát jsme navštívili car a když jsme se teda rozhodli, že podstoupíme IVF, otěhotněla jsme přirozeně...Pokud jsi Ty v pořádku, tak bych opravdu věřila v to, že se vám podaří otěhotně přirozeně...spermie se obnovují každé 3 měsíce, takže by to chtělo opravdu ty 3 měsíce poctivě zobat vitamíny - a v době ovulace se více snažit a vysledek bude mimčo 🙂 věř tomu 😉

mmirunda
21. máj 2012

@lucie821 Nás právě taky doktor naprosto odepsal, že normálně to nepůjde. Já bych měla být v pořádku, ale chlap teda ne no. Začne ode dneška zobat vitamínky a za tři měsíce uvidíme 🙂 Moc děkuju za rady, snad nám to k něčemu bude. Pořád doufá, že se snad přirozeně zadaří 🙂

lucie821
21. máj 2012

@mmirunda
Někde ještě mám ten spermiogram - na jednu stranu byl opravdu k pláči, ale na druhou stranu jsem si říkala, přeci nějaká naděje musí být...v prvním caru nás tedy s hodnoty spermiogramu opravdu odepsali, ale pak nás uklidňovali, že ty hodnoty mohou být právě za 3 měsíce úplně jiné...Je pravda, že chlapům se do vitamínů moc nechce, kolikrát jsme ho musela honit, aby si je vůbec vzal 😀

mmirunda
21. máj 2012

@lucie821 Tak to ten můj, jelikož ví, že je chyba na jeho straně, chce zobat o sto šest. Dokonce mě o ten čas tří měsíců poprosil, jinak bychom šli od IVF vlastně hned. Rozhodla jsem se mu ho dát, ať mi ukáže, co dokáže 😀 Tak budu doufat, že poctivě bude zobat 🙂 i když to bude na lopatku 🙂

lucie821
21. máj 2012

@mmirunda
Na lopatku to je, to je pravda 🙂 a finančně to je taky pěkný nářez, ale to jsem neřešila...aby v tom nebyl sám, tak já brala Macu taky, k tomu kyselinu listovou a ještě navíc já brala Femigard - zkrátka jsem si to chtěla pojistit ze všechn stran 🙂 Hodně taky chválí tu Eregmu max power na zlepšení spermiogramu - taky ji bral, i když jsem to trošku nechápala, proč má brát léky na podporu erekce, když s tím fakt nemá problém, ale obsahuje vitamíny, které jsou pro spermíky důležité...

mmirunda
21. máj 2012

@lucie821 Já bych to nerada přepískla. Tady beru listovku a jemu naordinuju, Vit.E, vit.C, selen, zinek, macu, arginin, carnitin, koenzym Q10, macu a listovku 😀 😀 a bude to na lopatku 😀. Když zbudou penízky, přikoupím ještě i Eregmu a neřeknu mu na co to je, protože s tím my taky teda nemáme problém. Spíš je problém opačnej .-D a já pak často zdrhám 😀

lucie821
21. máj 2012

@mmirunda
vitamin C jsem mu přikoupila ke konci, ale ten zobal je občas...arginin, carnitin a kyselinu listovou měl na začátku taky, ale když jsem koupila tu Macu a Eregmu, tak tohle přestal brát 🙂

mmirunda
21. máj 2012

@lucie821 Tak ten můj nafasuje lopatu a poctivě bude zobat všechno 🙄 😅

lucie821
21. máj 2012

@mmirunda
Však on to zvládne 😉 Dělali Ti hormonální profil?

mmirunda
21. máj 2012

@lucie821 Ano dělali, a je v pořádku 😉

lucie821
21. máj 2012

@mmirunda
Tak to je dobře 🙂 takže opravdu stačí jen oživit a zrychlit spermíky 🙂

mmirunda
21. máj 2012

@lucie821 Snad ano 😉 Tak vhůru do boje 😀 😀

lucie821
21. máj 2012

@mmirunda
budu držet pěstičky, ať se co nejdříve zadaří 😵

kiwisek
6. jún 2012

ahojky, na zlepšenie spermiogramu partnera mám MACU tej najvyššej kvality - úplne nové balenie 100 ks (exp.2014), nevyužijeme už... ak máte záujem, napíšte prosím IP, vic info na:
http://www.lekarna.cz/maca-tab-100/

beldab
10. jún 2012

Ahoj holky, chci se zeptat jakou mame sanci na otehotneni kdyz ma manzel oligotheratozoospermia, velmi maly pocet, ojedinely pohyb a 100% patologickych? Nejake dobre rady v podobe vitaminu atd?

pempusik
11. jún 2012

@beldab nuz ak v ejakulate spermie su a a ak sa pride na pricinu, preco su vsetky zdeformovane, tak sa to da zlepsit. Ja som nasadila drahemu vitaminy podla http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...
Co odporucil androlog?

beldab
11. jún 2012

Na pricinu nedosli a doktorka rekla, ze se to nezlepsi. Rekla, ze vitaminy nepomuzou, ale my jsme samozrejme vitaminy nakoupili, ale opravdu nepomohli. A naopak se ta hruza jeste zhorsila - mnozstvi a pohyb. Doktorka tvrdi, ze i s takovym spermiogramem muzeme mit mimi, ale nevim no :( Jinak manzel byl i nemocny mozna proto zhorseni. Ale stve me, ze nikdo neporadi, bojim se abychom nechodili na IVF zbytecne.

bosorkajarka
11. jún 2012

ahoj holky nevite nekdo cim by mohla byt zpusobena spatna morfologie co na to pomaha??