Oligoasthenoteratozoospermia

somov
6. sep 2009

Ahojte. Ja by som chcela zistiť, či otehotnela niektorá z Vás ak diagnóza manžela bola oOligoasthenoteratozoospermia prirodzene. Ďakujem

bosorkajarka
14. jún 2012

@cecil36 no my prave nevime jestli je to opakovany nalez protoze z predesleho iui nemam spravu s vysledkem spermiogramu tak uz jsme psali dr, ze jak to bylo. A co by si v takovem opripade doporucila kdyz to bude opakovany nalez? ja o tom totiz vubec nic nevim protoze se spermiem jsme pred tim nemeli problem.

cecil36
14. jún 2012

@bosorkajarka a predtym ste mali dobry spg ked vravis, ze ste nemali zo spermiom problem? Ak je opakovane zla morfo, do iui by som nesla a skor zvazila PICSI nie ICSI, predsa len je to o kusok vyssia selekcia ako len pohladom. Pripadne aj IMSI moze byt (to sa prezrie spermia speci mikroskopom). V pripade, ze mm bral vitaminy cca 3 mesiace a vysledok nebol lepsi, tak terato nie je sposobena oxidacnym stresom a nema vyznam dopovat sa konskymi davkami vitaminov.

bosorkajarka
14. jún 2012

@cecil36 no problem nemel pred tremi lety kdyz jsme se snazili o prvni, ted mel spermio delany v lednu ale to nevim vysledky a ted kdy to bylo spatne. no on bral vitaminy zatim jenom preventivne (to znamena tak trikrat do tydne si vzpomel) tak ted prave zjistuju informace protoze me to dost zaskocilo, jak kdyby toho nebylo i tak malo 😒

jerryjanka
14. jún 2012

@bosorkajarka ahoj jarka
ak môžem napísať svoj názor tu tak my sme mali morfologiu len 2% dobrych - išli sme na iui - prve sa nepodarilo, druhe už ano. mame z neho dcerku, teraz som tehotna 2x prirodzene ale spermiogram sme nedavali robiť ale morfologia sa nezvykne nejak zlepšovať. Takže ja by som kludne 3x iui skusila. 😉
su to niektore individuá - nebudem menovať ale vyskytuju sa vo viacerých témach - ktoré sa snažia skôr zdeptať lebo sami maju nejaký mindrák a snažia sa ho hodiť na niekoho iného. Takže aspon to skúste určite je to jednoduchšia cesta ako ivf - a ak 3x iui nevyjde a nebudeš mať chuť do toho isť znova lebo môžeš isť kolko chceš tak potom ivf zvažite. Ale ja by som to IUI každopadne skusila 😵

cecil36
14. jún 2012

@jerryjanka dovolim si oponovat morfo sa moze menit, zavisi co je pricinou zlej morfologie. Ak sa bavime o tazke OAT tak toto sa menit nezvykne, najmä ak je sposobena genetikou. A to co platilo na teba nemusi na niekoho ineho, npr. u nas to neplatilo. Poznam kocku co otehotnela prirodzene s 47% fragmentaciou a poznamaj take co sa im nepodarilo ani s fragmentaciou do 15%. Takze je to silne individualne.
@bosorkajarka ja nie som za konske davky hormonov pri ivf, preto je namiesto klasickeho ivf lepsie vyskusat nativ alebo soft, ma to vyssie % uspesnosti ako iui, navyse da sa vybrat k tomu PICSI, ktore zsa o nieco zvysi sance.

jerryjanka
14. jún 2012

@cecil36 nativ nema ovela vyššiu uspešnosť ako iui a prečo to neskusiť ked za iui sa v CR neplatí, alebo ak tak niečo male, nativ alebo soft vyjde ovela ovela drahšie, to len otazka financii, a dalšia vec je že aj ked sa nepichaju hormony na vajička ale da sa napriklad len clostil tak sa berie aj tak kopec inych liekov pri ivf aj pri softe.

bosorkajarka
14. jún 2012

@cecil36 no jenze tam je problem i u me a ne jeden, stimulace je pro me rizikova jednak z hlediska zvyseneho rizika ohss a take z hlediska hrozici trombolie (trombofilni mutace) takze proto zvazuju zda ta rizika podstupovat a ohrozit svoje zdravy kdyz uz mam jednoho prcka o ktereho se musim postarat. Je to tezke rozhodnuti. 😒
@jerryjanka dekuji za povzbuzeni, taky si rikame ze jeste jedno iui asi zkusime, ale tezko rict jestli vubec probiha ovulace i kdyz me nastimuluji protoze teploty jsou hodne nejednoznacne a ty hormony mi nedelaji moc dobre 😖

foryou25
14. jún 2012

@jerryjanka suhlasim uplne so vsetkym, myslim ze tie individua o seba aj vedia 😀

jerryjanka
14. jún 2012

@bosorkajarka ak ti hormony - asi clostil - robia zle da sa urobiť iui aj nativ teda bez stimulacie a na stimulku môžeš skusiť fytosoju 😉

bosorkajarka
14. jún 2012

@jerryjanka no ja to mam trosku zlozitejsi protoze mam hodne silne pco a bez stimulace vubec nefunguju (i po stimulaci jenom obcas) a spatne me je i z utrogestanu, ktery vzdy beru az do testu (takze min 14 dni), tak si nekdy rikam jak dlouho jsem schopna to vydrzet ☹

jerryjanka
14. jún 2012

@bosorkajarka tak ved ano - ale za skušku na tu soju by to možno stalo, viem o viacerych pripadoch kedy sa neovulovalo alebo len velmi zriedka a soja pomohla je to prirodny fytoestrogen. ale tak hlavne držím palce na iui

cecil36
14. jún 2012

@bosorkajarka nativ je uplne bez hormonov a na soft mozes stimulovat clostilom (nizsimi davkami), rovnako sa da pouzit femara. A co sa tyka trombofinlych mutacii- ja ich mam tiez MTHFR a1289c heterozygot a nemala som ani pri jednom ivf problem. Nemusela som si ani pichat fraxik. Mas MTHFR alebo aj Leidna?
@jerryjanka ak ides na nativ + icsi tak to ma rozhodne vyssiu uspesnost ako iui 😉 Co sa tyka fytosoye- brala som ju pred druhym ivf a nespravila so mnou nic, stale to bolo len jedno vajko ako pri normalnom cykle. Nebolo o nic väcsie ani kvalitnejsie a ovu prebehla presne v den, kedy u mna prebieha normalne. Takze u mna bezozmeny. A ake lieky pri ivf soft mas na mysli okrem clostilu? Teda okrem pregnylu, ktory sa picha aj pri iui?

cecil36
14. jún 2012

@bosorkajarka ty ten utrogestan papas? Lebo je lepsie ho vkladat a nie je z toho vobec zle. Ked som ho jedla bolo mi na grcu a stale sa mi chcelo spat, ked som vkladala no problem. 😉

jerryjanka
14. jún 2012

@cecil36 soft je niekedy aj s injekciami ale nie je ich tolko ako pri klasickom ivf.
zvyčajne sa berie estrofem na sliznicu a aj utroš ale ten sa berie aj po iui
soja zvyčajne začina fungovať po cca 3 mesiacoch. jednorazovo zvyčajne nema učinok

bosorkajarka
14. jún 2012

@cecil36 mam leidena takze tam to bez fraxiparinu vubec nejde, co se tyce ty stimulace tak clostyl zabira jenom ve vyssi davce a jenom obcas, u softu bych musela pichat normalne injekce jak na ivf jenom mene jednotek abych nemela hyperstimulak, a co se tyce utrose tak jo papam, protoze mam slabsi imunitu a vkladani mi nebylo doporuceno pro pripadny zanet.
@jerryjanka co se tyce fytosoji, tu konkretne jsem nezkousela ale nejaky pripravek co sem brala ju obsahoval, ja taky uz vyzkousela vsechno mozne, momentalne beru uz 3 mesice gynex (u prvniho femigard), uz jsem brala i metformin, ale maloco na me zabira )asi jeste vyzkousim laparku, ale tam je riziko zas ta narkoza)
ale to uz jsme trochu mimo tema 😀 tady je rec o chlapech 😀 jaky vitaminy by jste doporucili pro chlapa, do ted bral kombinaci selen, zinek, vit E, ale tak max 3x do tydne a k tomu obcas cecko, ted premyslim ze bych mu koupila neco komplexniho, s cim mate dobre zkusenosti?

cecil36
14. jún 2012

@jerryjanka vak sa beru injekcie netreba estrofem, iba v ojedinelych pripadoch (ale to by hrozilo aj pri iui ked ma zena nizku sliznicu) lebo inj ako merional ci menopur obsahuju FSH, ktory zvysuje sliznicu maternice. Ak sa berie cisto iba clostil, vtedy sa dava estrorem alebo estrimax lebo clostil znizuje sliznicu maternice. Vtedy je vhodnejsie zvolit miesto clostilu Femaru, ktora sliznicu maternice neznizuje a nie su preto potrebne ani inj. A co sa tyka fytosoye ja som ju nebrala mesiac, takze to nebola jednorazova zalezitost.
@bosorkajarka ak ma leidna tak sa bohuzial fraxiku nevyhnes 😒 Ako pisem vyssie da sa zvolit aj ta femara 😉 A ak mas PCO tak tam to asi iui ckom fakt nepojde, ale skus konzultovat s obdornikmi z viacerych CAR. Ja som bola na softe v CZ a pristup supersky. Co sa tyka spg. boli ste u androloga? Vylucil varikokelu aj HP mal mm dobry? A vitaminy hmm podla mna stacia zakledne antioxidanty, dobry je aj zen sen, zalezi vsak v akych davkach to papal.

cecil36
14. jún 2012

@bosorkajarka a este, casto krat som tu videla, ze sa na zly spg odporuca koloidne striebro, hlavne ak ma muz infekcie. Tu je vyjadrenie MUDr. Petra Liptaka na koloidne striebro:

Koloidné striebro sa odporúča z medicínskeho hľadiska používať iba zvonku ako pomocná liečba na liečbu niektorých kožných ochorení, má pri tomto použití mierne dezinfekčné teda antimikrobiálne vlastnosti.
Vnútorné užívanie koloidného striebra sa z lekárskeho hľadiska neodporúča. Neexistujú žiadne štúdie založené na dôkazoch s váhou medicíny postavenej na dôkazoch(EBM), ktoré by potvrdzovali jeho účinnosť na zlepšenie fungovania imunitného systému, zvýšenie protiinfekčnej imunity proti bakteriálnym, vírusovým či pliesňovým ochoreniam, nezistil sa ani význam pri liečení chrípky a ani iných ochorení dýchacích ciest, nijako nebolo preukázané, že by pomáhalo pri liečbe chronických zápalových procesov alebo, že by viedlo k celkovému zvyšovaniu energie v tele alebo, že by malo dokonca protinádorovú účinnosť. Nepreukázala sa ani žiadna účinnosť pre zvyšovanie schopností zvládať zvýšenú stresovú záťaž a nezistil sa ani vplyv na zvýšenie celkového pocitu zdravia alebo na odstraňovanie pocitov chronickej únavy. Koloidné striebro nie je biogénny prvok a dá sa povedať, že pre organizmus nemá jeho vnútorné užívanie žiadny biologický význam. Samozrejme niektorí psychicky senzitívni ľudia môžu pociťovať pri jeho užívaní rôzne pozitívne pocity, tak ako aj pri užívaní iných substancií, ktoré nemajú biologický význam a tu hovoríme o tzv. placebo efekte. Nie každý je dobrý placeboreaktor a aj tu radšej uprednostňujeme látky aj s preukázaným pozitívnym efektom na ľudské zdravie.
Samozrejme je známe použitie koloidného striebra na dezinfekciu studní a v čističkách odpadových vôd ale jeho použitie v humánnej medicíne podobne ako použitie plynného chlóru je minimálne.
Robia sa rôzne výskumy aj na renomovaných univerzitách (známe sú výskumy na Univerzite John Hopkins v USA) ale zatiaľ sú to iba teoretické poznatky bez potvrdenia pozitívnych predpokladov v liečebnej praxi.
V dnešných lekárňach sa môžeme stretnúť s tým, že sú ponúkané rôzne prípravky koloidného striebra často krát aj s tajomným odporúčaním na liečbu rôznych ochorení. Dá sa to prirovnať ku kúzelníctvu. Niekedy kúzelníctvo pomôže ale vo všeobecnosti je dôležitejší aktívny prístup k životu, správna životospráva a namiesto koloidného striebra by som každému odporúčal schrúmať aspoň pol kilo zeleniny denne a dbať o dobrý pitný režim. A samozrejme nefajčiť. A nezabudnúť „skonzumovať“ dennú dávku pohybu. Toto je podstatne dôležitejšie na zvládanie všetkých indikácií, ktoré sa tajomne pripisujú koloidnému striebru. Takže radil by som peniaze, ktoré niektorí míňajú na rôzne neúčinné potravinové doplnky použiť na nákup drahších kvalitnejších potravín a to hlavne kvalitnejšej zeleniny a ďalej by som každému radil namiesto potravinových doplnkov si každoročne dopriať dobrú dovolenku. Takže nie som naivný, viem, že všetko to je dobrý biznis ale doprial by som tie peniaze a zisky skôr pestovateľom zeleniny a cestovným kanceláriám než výrobcom a distribútorom „potravinových doplnkov“ s neistým účinkom na ľudské zdravie.

jerryjanka
15. jún 2012

@bosorkajarka my sme brali profertil ale žiadne zmeny nenastali. takže každopadne držím palce 🙂

motley
30. jún 2012

Ahoj všem, včera jsme obdrželi výsledky spermiogramu:
Vzhled: homogenní, šedavě opaleskující
Liquifikace: 20min.
Viskozita: vyšší
pH: 8,0
Objem: 4,6 ml
Koncentrace 8,5 !!! mil/ml
Celkový počet: 39 mil
Motilita PR + NP: 32%
Aglutinace: 0
Motilita: PR 16%, NP 16%, IM-nemotilní: 68%, MAR test: 50%, Leukocyty: 1mil/ml
Morfologie: A-normální 7%, B-defekty hlavičky 46%, C-defekty krčku 16%, D-defekty bičíku 29%, E-cytoplasmatické kapky 2%
Závěr: oligozoospermie, asthnenozoospermie
Další parametry mimo normu: viskozita
Na internetu jsme si našla, že se jedná o sníženou pohyblivost a množství, ale nevíme, ja moc je to vážné. Našla jsem několik spermiogramů s podobnými výsledky, kde se psalo o nabídnutí IVF. Můžete mi prosím poradit? Děkuji moc

hanmorav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubenka96
26. sep 2012

Tak vas zdravim mm ma diagnozu oligoastenoteratozoospermia a ja som uplne v poriadku,manzel mal takyto spg:volum 3,5 ml,ph 8 makroskop.a vlakno v norme.denzita:11 mil./ml pohyblivost :35% propluz a b morfol:40% norm.agulot:1 vobec nerozumiem ci je moc zly alebo ako to je,a hned nam dali profertil,a kolko penazi stal a co si mam mysliet ked tu o nom tolke pisete v zlom☹prosim vyjadrite sa niekto.

elleonor
27. sep 2012

@lubenka96 nevim jak moc je to spatne, moc spatne bych to nevidela, ikdyz muj manzel mel ted na spg jen 100tisic, o nejakych milionech se neda vubec mluvit....ikdyz asi pred 6 mesici tam byli 3 miliony 😀 -jsem stejne rada za ten vysledek co mame ted.U nas prvni spg 0 i po centrifugaci ☹ a pred mesicem jen par kusu po centrifugaci-jinak 0, tech 100 tis. ze kterych je jen 14% normalnich mame "u ledu" tak snad budou stacit...jo a take bere profertil od unora...

kveta
24. okt 2012

@lubenka96 Profertil je blbost, nepomaha na zlu morfologiu. Ak budete mat nadalej zly spermiogram, chcelo by to IVF.. A dovtedy poriesit celkovy zdravotny stav muza, cize zubara, androloga, krvny obraz, atd, aby ste vylucili liecitelne dovody oligoasthenoteratozoospermie.

lubenka96
24. okt 2012

@kveta viem,uz sme zistili,manzel ho bral mesiac dalej nema vyznam ho brat aj ked by sa mal tri neverim tomu je to len vitaminovy doplnok nepomaha a je drahy,a ajtak sme veru uz boli v car,a nasa jedina moznost je IVF.Profertil je iba reklamny tah a uplna blbost.tak veru ako aj ty pises

somov
autor
14. nov 2012

Tak po veeelmi dlhom čase som sa dostala na PC, musím Vám povedať, že nádej umiera posledná!!!!!!!
Môj manžel má túto diagnózu, tak ako som to písala úplne na začiatku. Po 4 rokov márneho snaženia, IVF -kách, laparkách behaniach po doktoroch, braní vitamínov, čajov a bylinkách som spontánne otehotnela a donosila krásneho dnes 2-ročného chlapčeka a presne po roku a pol od narodenia prvého syna som otehotnela 2x spontánne, nečakane,prekvapivo, tehotenstvo bez problémov a dnes máme doma druhého nádherného 6 mesačného chlapčeka. Držím Vám všetkým palce!!!!!! Hlavne veľa vitamínov a byliniek, je to naozaj pravda. Cmuk..... 🙂 🙂 🙂

somov
autor
14. nov 2012

Pardón, nie po roku a pol od narodenia prvého synčeka som otehotnela, ale po roku a pol od narodenia prvého synčeka som porodila bez problémom druhého synčeka. Pá.

janielik87
14. nov 2012

@lubenka96 teda sa podarilo babo az po CAR ? IVF? ci nakoniec predsa?

lubenka96
14. nov 2012

@janielik87 podarilo sa nam prirodzenou cestou;)

janielik87
14. nov 2012

@lubenka96 ale ty si bola zrejme 100% ok, ze? 🙂 a gratulujem.

lubenka96
14. nov 2012

@janielik87 dakujem;)no hej ja som bola na 100% o.k iba moj mal zly spg.tak som neverila ze sa to podari a prave sa podarilo ked som nato uplne prestala mysliet ....:(vy sa snazite?prajem vam vsetkym aby sa vam to takto podarilo.