Oligoasthenoteratozoospermia

somov
6. sep 2009

Ahojte. Ja by som chcela zistiť, či otehotnela niektorá z Vás ak diagnóza manžela bola oOligoasthenoteratozoospermia prirodzene. Ďakujem

pempusik
12. jún 2012

@beldab tak ja uz sa nad tym obcas aj zasmejem, lebo inac to uz nejde. al emy sme tiez vyhrali spermiograme hlavnu cenu, kedze sme mali 100% patologiu. ale manzel bol v case odberu chory. teda vlastne tyzden predtym mal problem so zubami a pred kontrolnym spermiogramom bol tyzden na PN. takze vsetko spolu moze suvisiet. u nas predpokladali aj nejaky skryty zapal, ale krv nic neukazala, hormony boli v poriadku a dokonca aj vytery z mocovej rury boli v pohode. tak manzel vybral antibiotika, len tak, pre istotu. troska sa to zlepsilo a naposledy bola patologia uz " iba" 90%. Tiez si myslim,z e by sa s tym mohlo dat otehotniet, len je to otazka casu. moze to ale trvat aj roky.
@bosorkajarka nuz asi ta nepotesim, ale na zlu morfologiu asi toho vela nepomoze. mnozstvo a rychlost sa da v pohode ovplyvnit, ale morfologia tazko. vacsinou moze byt zla morfologia sposobena oxidacnyms tresom alebo pohlavne prenosnymi chorobami.

beldab
12. jún 2012

Pempusik tak 90% morfologie zni uz lepe, to se vam urcite podari! My mame porad 100%, uz tech spermiogramu bylo vice od ledna asi 5. Takze spatny :(
Ale i tak jdu do dalsiho IVF, verim ze budeme mit stesti, aspon jednou!

kveta
12. jún 2012

@beldab Preklepnite manzela kompletne zdravotne, aby ste zistili pricinu.. ak nie je pricina, je bohuzial velka pravdepodobnost, ze IVF bude zbytocne.. pri predlzenej kultivacii uvidite, ci sa embrijka dobre delia.. ak nie, tak je na mieste zvazit ine sposoby rodicovstva, napr. darcu.. Vela stastia..

beldab
12. jún 2012

Kveto, manzel byl na urologii, brali mu krev i na hormony a vse mel v poradku. Prosli jsme jednim IVF a ze 7 vajicek se oplodnili 2 a obe byly sledovany monitoringem, jedno se spatne delilo a druhe se dobre vyvijelo a nakonec jako kompaktni morula zavedlo.
Nevim, doktorka tvrdi, ze sance je, ale netusim zda jen v ramci businesu pro ne. Ale manzel mel v jinem Caru o kousek lepsi spermiogram.

kveta
12. jún 2012

@beldab Urologia nie je vsetko.. aj zubara, krvny obraz.. proste celkovo jeho zdrav stav..

kveta
12. jún 2012

@beldab Mali ste icsi?

pempusik
12. jún 2012

@beldab no tak to ma mrzi, ze to prve ivf nevyslo.
ale naozaj sa treba poriadne zamerat na to, preco su tie spermosky poskodene. nas androlog tvrdi,z e poskodena spermia nikdy vajko neoplodni. takze aj na pohlad zdrava spermia, aku vyberaju pri ivf, moze byt poskodena. to vam robili od januara uz 5 spermiogramov? ved spermiam trva minimalne tri mesiace, kym sa kompletne obnovia. skuste este tie vitaminy, mozno sa to troska zlepsi.

beldab
12. jún 2012

Meli jsme ICSI a prodlouzenou kultivaci. Nam rekli, ze nevidi dovnitr spermie, ze i spermie s poskozenou hlavickou muze mit dobre DNA, ale i vzhledem dobra spermie muze byt spatna. Ze si nehraji na bohy. A ze jsou i muzi, kteri si sbiraji spermii po spermii a ze maji i pripad ze takovy par ma od nich dite.
My jsme u androloga nebyli, manzel vitaminy bere, ale spermiogram se mu jeste zhorsil. Ale predtim zhorsenym byl nemocny. Mel jich 5 pt jsme si chteli vysledky overit i na jinem pracovisti.
Na dalsi IVF jdeme na zacatku cervence.

beldab
12. jún 2012

A krevni obraz mel manzel take a k zubari chodi pravidelne a byli jsme take na imunologii. Takze nevim :(

kveta
12. jún 2012

@beldab Po tom ivf si bola aj chvilku tehotna?

beldab
12. jún 2012

Ne nebyla jsem tehotna :(

kveta
12. jún 2012

@beldab Kedysi som citala studiu o tazkej forme OAT a tam bolo, ze len kazda osma spermia mava normalnu DNA.. To by Vam zodpovedalo.. No nic.. Neinvestujte vsetko vratane Tvojho zdravia do Vasich pokusov, ale zvazte casom pripadneho darcu.. da sa aj oplodnovat pol na pol s vlastnymi a darcovymi pricom sa par nedozvie ktore embria boli vlozene..

beldab
12. jún 2012

No my chceme vlastni miminko, manzel o darcu nechce ani slyset a ja verim, ze budeme mit stesti! I kdyz toto prvni IVF nas stalo 56tis.
Jedeme proste dal a na konci mesice zacinam znovu stimulovat.

foryou25
12. jún 2012

@kveta ahoj to co tu pises, je sice fajn, na jednej strane si uprimna, ale na strane druhej, pises tu pomaly kazdej babe so zlym spermiogramom, ze ma zvazovat darcu, neprehnas to uz trochu? sanca je vzdy, zeny otehotneli aj donosili dieta aj so zlym spermiogramom, takze este raz, pekne od teba, ze chces babam poradit, ale zase nie kazdemu ze ma rovno darcu zvazit..ak to kocky chcu skusit s manzelovymi tak preco nie? ved neminu ani tvoje peniaze, a ani tvoje zdravie, len tolko, a nic v zlom, je to len moj nazor

svoba
12. jún 2012

nevim, jestli jsem sem už nepsala. můj manžel měl hrozný spermiogram a já dvakrát otěhotněla. jednou měl i nekro - spermie. takže klid! jde to i přirozeně. držim všem palce!

foryou25
12. jún 2012

@svoba noo presne taketo reakcie tu treba, a nie depresivne ze to nepojde 😉

kveta
13. jún 2012

@foryou25 Existuje typ oligoasthenoteratozoospermie, ktory vedci blizsie skumali, napisali o.nom par vedeckych studii a zaver tych studii bol, ze z dvesto parov podstupujucich IVF malo napokon deti NULA parov. Nepomaha ani PICSI. Pri tom type OAT sa dieta mat neda. Ked citam, ze par moze mat tento typ OAT, upozornujem ich na to, aby po tom patrali a nepodstupovali zbytocne procedury. Takze nepisem to tu kazdej. Z vlastnej skusenosti viem, ze tento typ OAT a studie nepoznaju vo vacsine CARov a tvrdia, ze je nadej...

Dakujem Ti vsak za dalsiu kritiku. Pokojne davaj ludom nadej. Ja ich budem nadalej informovat o faktoch a ako si ich overovat. ;)

Nekrospermia je v tomto kontexte "lahsia" porucha s vyssimi sancami na babo.
@svoba

cecil36
13. jún 2012

Suhlasim s @kveta niekomu sa pri tejto diagnoze podari otehotniet prirodzene (niekedy s par potratmi, ale nakoniec to ide), niekomu pomoze ICSI a niekomu az PICSI (nas pripad), ale su pary s touto diagnozou, ktorym sa bohuzial nepodari otehotniet vobec (a zena je uplne zdrava). Ide o tazke formy OAT. A na to treba mysliet vzdy, nie len sa drzat nadeje (ano ta je velmi podstatna, ale...), treba patrat, nie len verit slepo dr., ktori vas ubezpecuju, ze raz to predsa musi vyjt. Bohuzial, nemusi. Je vela parov, ktorym to nevyslo. Ja som si napriklad PICSI vydupala, po pokusoch s ICSI som chcela skusit iny "level" i ked som vedela, ze vyjst to nemusi. A este nieco, je dobre mat spravenu fragmentaciu DNA spermii, lebo nad urcite % je uz lepsie zvazit darcu.

pempusik
13. jún 2012

@beldab a aku ste mali hodnotu leukocytov? u nas mal manzel dobry aj krvny obraz, vsetky vysledky boli ok a predsa mal vo vzorke velke mnozstvo leukocytov, takze zapal niekde musel byt. a podobrati antibiotik sa to troska zlapsilo. Suhlasim s @cecil36, ze si treba dat spravit aj fragmentaciu DNA. casto totiz aj muz s vynikajucou morfologiou spermii moze mat poskodenu dna spermii.

beldab
13. jún 2012

Nevim co je fragmentace DNA? Je to karyotyp? Ten ma muj manzel taky v poradku. Ty leukocyty nevim na to se zeptam. Dekuji za rady.
Ja jsem od narozeni realista a spis trosku pesimista. Ale i tak kdyz mi doktor rekne, ze sance je tak chci verit tomu ze se to povede, je hrozny jak drahe zvlast pro nas to je, ale nema cenu se nad tim asi zamyslet.
Je pravda ze je mi prijemny slyset, ze se to nekomu podarilo.
Jinak muj manzel mel v minulosti natrzenou ledvinu, myslite ze to muze ovlivnit? Ted mu dobre pracuje, ale je svetlejsi nez ta druha.

cecil36
13. jún 2012

@beldab nie je to karyotyp. Je to vysetrenie spermii, aku maju DNA, ci nie je tzv. potrhana v nejakej casti a pod. Karyotyp sa robi z krvicky na genetike. Fragmentacia sa robi zo vzorky spermii 😉 Problemy nemyslim, ze suvisia s ladvinou, najmä, ak je uz ok.

beldab
13. jún 2012

Aha dobre na to se teda zeptam taky na fragmentaci. Je hrozny, ze teda nevysetri vsechno :( Ted mu brali krev na nejakou Delaci chromozomu Y.

svoba
13. jún 2012

@foryou25 nám říkali, že jsme beznadějný případ. hlavu vzhůru! vždy to jde! 🙂

svoba
13. jún 2012

@kveta my těch diagnoz měli .... 😉

foryou25
13. jún 2012

@kveta aha a aky je to typ tej OAT? konkretne cisla? a kde najdem tie studuje, posli link rada postudujem

kveta
13. jún 2012

Hladaj studie o "severe form of" OAT. Su komplet v anglictine. Preco tu nedavam link na studie som uz par krat vysvetlovala. Anyway moj ex mal mnozstvo 3 mil spermii, ziaden A pohyb a morfologiu zlu tusim na 93 percent a tykalo sa ho to.

foryou25
13. jún 2012

@kveta takze tvoj ex nema vobec deti? ani so sucasnou partnerkou ak teda nejaku ma?

kveta
13. jún 2012

@foryou25 Nema deti a ani sa pri sexe nechrani..

bosorkajarka
13. jún 2012

no ja jsem ted z toho nejaka spatna protoze jsme byly s mm na iui a nikdo nic nerekl jenom ze po uprave je to dobry, ale ve sprave je pak napsana u spermiogramu diagnoza asthenoteratozoospermie, morfologie norm. jenom 3%, tak ted nevim jestli to iui ma vubec nejaky smysl :(

cecil36
13. jún 2012

@bosorkajarka v pripade, ze je v spg teratozoospermia (pri opakovanych spermiogramoch, jeden je malo) by som ja osobne na iui nesla. Podla mna je to risk. Oplodnit dokaze aj spermia zo zlou DNA a potom nastavaju potravy a vyvojove anomalie, podla toho kde je DNA poskodena. Ak je vyssi pocet morfologicky zlych spermii, zakonite vzrastaju i moznosti, ktore som napisala. Nasa morfo sa pohybovala cca okolo 95-98% a nevyslo nam ani ICSI. Ale samozrejme dolezity je aj pocet a spominana fragmentacia. 😉