Oligoasthenoteratozoospermia

somov
6. sep 2009

Ahojte. Ja by som chcela zistiť, či otehotnela niektorá z Vás ak diagnóza manžela bola oOligoasthenoteratozoospermia prirodzene. Ďakujem

adrianahlv
15. dec 2010

My sme sa pred tym snazili rok a nic. Ale to mal hodnoty spg take, ze mal azoospermiu a potom kryptozoospermiu. Tak teraz tie vysledky su lepsie. A odporucil mu to urolog, ze je dobre ist - je to akesi spriechodnenie, lebo vraj cez to upchate spermie umru teplom, a nedostanu sa tam, kam maju 😒 A este ze je riziko, ze sa vajka muzovi naleju vodou a potom operacia je komplikovana a vacsia pravdepodobnost, ze sa to zopakuje - to naliatie aj po operacii a bude to chronicke. To mal jeho spolubyvajuci, ktory s tym cakal - tiez nechcel, lebo jeho manz. mala komplikovane tehotenstvo, tak nechcel odchadzat od nej. Prisiel uz dost neskoro a co tam bol moj muz, tak vtedy ten spolubyvajuci tam bol asi treti krat na to iste - operacia, ale nie je to uz varikokela, ale ma to iny nazov, neviem aky. Muz by vedel. Je to na vas, ale potom to neodkladajte, je to riskantne. A muz, to som ani nevedela si dal urobit test, ci to nebolo rakovinotvorne - ten kusok, co mu vyoperovali. Nepovedal mi to, lebo sa bal, ze by mal pozitivny nalez a to by mi vraj nikdy nepovedal, aby som sa netrapila ☹ Drzim vam palce.

eviknufik
10. feb 2011

Ahoj holky, MM ma oligoasthenoteratospermiu. Po roce a pul snazeni jsme se rozhodli konat. Porad jsme tak verili, ze je chyba na mem prijimaci, nebot mam celkem nepravidelny cyklus. Ale pro jistotu jsme nechali udelt vysetreni SPG. A ejhle, vysledek OAT ☹ :
Koncentrace: 8,7 mil/ml
Pohyblivost: 13 % rychle progresivní
30 % rychle a pomalu progresivní
40 % celkový pohyb
Patologie: 100 % hlaviček
70 % střední spoj části
37 % bičíků
Po třech mesicich jsem se rozhodli, ze nebudeme nic odkladat a zkusime IVF, nebot nam vseci tvdili, ze prirozene je to nemozne. Vstupní vysetreni (zmenili jsme CAR, nebot v nejmenovaném Heliosu jsme nebyli spokojeni s pristupem personalu ani s dr. Texlem) dopadlo takhle:
Koncentrace: 2 mil/ml
Pohyblivost: 1 % rychle progresivní
9 % neprogresivne pohyblivé
Morfologie: 2% normální morfologie
94% defekt hlaviček
1% defekt krčku
3 % defekt bičíků

Za další cca 3 mesice, kdy jsem podstoupila OPU, byl SPG:
Koncentrace: 8 mil/ml, 13 % pohyb a 92% patologie.
První IVF dopadlo neuspesne, a na 2. pokus chceme jit cca za pul roku. Domluvili jsme se s MM, ze na s objednam na imunologii a MM na andrologii. Mezitim MM uziva vitaminy A, E a kys. Listovou a navic si objednal L-new carnitin a tribulus terrestris+ Zn+Cr a Se. Navic jeste dr zjistil, ze MM ma zvyseny prolaktin a snizeny volny testosteron, na coz mu dal nejake leky. Myslíte si, ze je nejaka moznost zlepseni SPG? A nevite o nejakem andrologovi v okoli Brna, ci Zlina? Diky

ifet
10. feb 2011

Manžel má taky oligoasthenoteratospermie, léčil se rok u androloga, pana doktora Kočího, super doktor, ale bohužel nám nepomohl ☹ manžel měl málo testosteronu, tak ho půl roku léčil hormonama, ale stejně mu to nepomohlo...tak nějak nevím, co teď budeme dělat dál...máme za sebou 2 IVF a asi 5 IUI...no ale musíme doufat, že jednou se to povede....

anaxamon
10. feb 2011

ahojte, ja len na povzbudenie, v roku 2009 bola toto diagnoza aj mojho manzela, a sice to trvalo dlho a v zasade "ani nevieme ako" cakame nase zlaticko, takze aj so zlym spermiogramom, so spravnymi vitaminami sa to da (jedina skoda ze nevieme aky mal spermio tesne pred, kedze posledny bol z jari minuleho roka), tiez chodil k andrologovi ale ho v podstate nijak neliecil, odporucil mu profertil, ktory ale nebral, nahradili sme ho vitaminmi. Tie bral presne rok, a zadarilo sa. Okrem toho aj fajci a ma narocnu pracu. Vzdy je sanca ze to pojde aj prirodzene, a ked nie su ine cesty. DOlezite je aby aj zena bola oki.
Drzim paste vsetkym 😉

sovicka_
10. feb 2011

@eviknufik když se dívám na ty výsledky, tak mám pocit, že u nás to bylo velmi podobné. Žádné zlepšení po vitaminové kůře jsem nezaregistrovala - bylo to jak na houpačce. Morfologie se spíše zhoršovala, zlepšoval se pohyb. Manžel začínal s morfologií 8%, pak to šlo už jen dolů: 5%, 3%, 2%. S poslední hodnotou proběhlo IVF a oplozování vajíček. U urologa byl, ale fakt u blbého - žádný návrh řešení, navíc cizinec, pořádně jsme mu nerozuměli. Manželovi našli střední varikokélu, ale kvůli věku jsme se rozhodli s tím už nic neděli, navíc by to byl běh na dlouhou trať. Na genetice nenašli nic. Potěšující zpráva pro tebe - nám se IVF normálně zadařilo, zaváděli mi dvě embrya a já čekám dvojčata. Trnula jsem hrůzou, jestli tam nebudou vidět nějaká mentální postižení pak na ultrazvuku, protože jsem v téhle diskuzi četla takové názory, že chlapům s touto chorobou se stejně narodí postižené děti anebo přinejlepším ženská potratí anebo úplně v nejlepším se embryo nechytne. Ale oba kluci se zdají zdraví. Tobě se to také povede, uvidíš!

eviknufik
10. feb 2011

@sovicka_ tak snad se zadari, ted jsem dosla, bo jsem si potrebovala neco z tama vykopirovat a bylo mi receno, ze to, ze se to nepovedlo, tak je chyba nas obou. Bo po UPU mi odebrali 14 vajuch, z toho bylo 7 kvalitnich, ale oplodnili se jen 3. 3. den se zpomalily v rustu a zavedli jen dve moruly. Tak kdyz vedeli, ze se to tak zpomaluje a ze jsou vlastne spatna, tak nevim, proc je zavadeli. Asi abychom projeli jeden cyklus. Muzu se zeptat do ktereho CAR chodis? Ja byla v repromede, ale uvazuju o zmene

adrianahlv
11. feb 2011

@anaxamon Ahoj. Prosim ta, ake vytaminy bral manzel? My sme ten isty problem, ale viem, ze je to dost aj na psychike. Napis mi prosim, ake a ako dlho bral vitaminy. Moc dakujem.

anaxamon
11. feb 2011

@adrianahlv ahoj bral vlastne tiee vitaminy co obsahuje profertil, teda selen (on konkretne selezin ACE), vitamin E 400g, L karnitin 1000, zinok forte, kyselina listova, horcik, koenzym Q 10 a este bral navyse aj omega tri mastne kyseliny, obcas multivitamin a vitamin C, bral ich presne rok 🙂 temer do roka a do dna sa nam zadarilo...okrem jeho vitaminov som aj ja brala vitamin E 200 a ten mesiac com prvy krat pila alechemilku. vela robi psyćhika, lebo ja som bola uz vnutorne nastelovana na umele....

Ak nie su problemy priliz tazke, vzdy je nadej na prirodzene...aj ked je vela skeptikov, ktori tomu nechcu velmi davat velku vahu...

cecil36
15. feb 2011

@sovicka_ dolezite je aby mali spermosky dobru DNA, inak je to v haji. Tie vase evidentne mali. Nie je totiz oligo ako oligo 😉

@anaxamon ak sa mozem spytat, aky ste mali spg, lebo nam sa to nepodarilo ani vitaminami ani ivf-kami 😖

sovicka_
15. feb 2011

@eviknufik Začínali jsme na Obilním trhu v Brně, ale jednak si moc nezískali naší důveru (přístup doktora byl divný, taková neucelená konzultace a hovořilo se hlavně o penězích, neochota manžela poslat na nějaké vyšetření), druhak mi pak strašně vadily dlouhé čekací doby na cokoliv (odběr krve, ultrazvuk, konzultace - 3 hodiny strávené v CARu žádná vyjímka) a do třetice jsme pak na ně slyšeli od jiných doktorů velmi špatné reference. Takže jsme ještě před prvním IVF začali dojíždět 100 km do Sanusu v Jihlavě a byl to krok, který se jednoznačně vyplatil 🙂

@cecil36 je mi to samozřejmě jasné 🙂

eviknufik
16. feb 2011

Ahoj holky, já Vám tak závidím a zároveň vám přeji, ať to vše dobře dopadne, což samozřejmě dopadne 🙂 . Já se teď pomalu chystám do nové práce, kde začínám od dubna. Co jsem si včera četla pravomoci a odpovědnosti, tak jsem málem dostala infarkt 😀 . Takže dobrou zprávou pro mne je to, že teď už nemám čas myslet na mimi, ale na to abych se tam udržela a nevykopli mne ještě ve zkušebce. Tím jsem tedy chtěla naznačit, že když na to nemyslím, mohlo by se zadařit přirozeně 😉 . Jinak do manžela cpu New-L Carnitin, Kotvyčník zemní, vitamíny A, E, C, fruktozu a kořen ženšenu. Tak snad se to zlepší. Pořád doufám, že ta jeho diagnoza je dána zvýšeným prolaktinem a štítnou žlázou. No uvidíme.

anaxamon
16. feb 2011

@cecil36 ja si tie hodnoty uz bohuzial nepamatam, a papiere su u doktorov porozdavane....ale kedysi davno som to pisala do niektoreho fora, myslim ze do neplodnost muza alebo nieco podobne, ale tak komu sa to chce hladat 😀 😀

foryou25
3. jún 2011

ahojte, dnes sme boli na spermio, vysledky= ME:2,5ml, MS: 15mil, Mot.a-7%, b-6%, c-6%, pat 95%, zaver: oligoastenoteratozoospermia, povedal, urolog povedal, manzelovi ze sanca na prirozdzene otehu je, co myslite?

jozefinka9
3. jún 2011

@foryou25 to vážne?? môj má 75 patológiu, pohyb b a šanca vraj nie je, tak už mám chaos v tom

foryou25
3. jún 2011

ja si tiez myslim ze nie je ale nebola som pri tom ked to manzelovi hovoril, takze je dost mozne, ze to zle pochopil, ja si myslim ze pri takom zlom vysledku bude otehu aj cez umele zazrak ☹ ☹ ☹

jozefinka9
3. jún 2011

@foryou25 sú aj horšie výsledky, ale vraj pri tomto náleze, ak patológia presahuje 65%, tak šanca na prirodzené otehotnenie je minimálna až nemožná. Už by som aj šla do toho pomocou IVF, ale bojím sa vlastne najviac toho, že to nevyjde ☹

jozefinka9
3. jún 2011

@anaxamon ahoj, môžem sa spýtať, Tvoj manžel mal tiež oligoasthenoteratozoospermiu??

anaxamon
4. jún 2011

@jozefinka9 Ahoj ano mal tuto diagnozu uz z prveho spermip v roku 2008 a ani opakovane sa velmi nezlepsli. Hodnoty si vsak uz nepamatam mal dOst vysoku patOlogiu,malo spravne sa pohybujucich.

jozefinka9
4. jún 2011

@anaxamon tak to je super, že vám to napriek tomu vyšlo; držím palčeky, už sa Ti to kráti 😵

foryou25
4. jún 2011

@jozefinka9 no neviem ci u nas to moze byt este horsie, len nam sa ani poriadne nepohhybuju, len niektore, su deformovane, a malo, neviem horsie moze byt uz asi len to ze ziadne spermie, nam urolog nepovedal, ze hned umele, ze najprv skusi zistit, cim moze to byt sposobene, ze mame taketo zle hodnoty...ale z umeleho mam priam hrozu, hlavne to pichanie injekcii, mne len beru krv a odpadnem..a to ci to vobec vyjde
@anaxamon mozem sa opytat? ty si tehu aj napriek takej diagnoze? prirozdzene? ci ivf?

jozefinka9
4. jún 2011

@foryou25 aj manželovi odporučili urologické vyšetrenie pred tým a genetické, obj. sme sa na pohovor, som zvedavá. A veru, tiež ma desí to IVF a hlavne, či to vyjde 😒

jozefinka9
4. jún 2011

@cecil36 ako pozerám, tiež vám to nakoniec vyšlo, úžasnééé, ako - prirodzene??? Držím palce!

anaxamon
5. jún 2011

@foryou25 prirodzene🙂

foryou25
5. jún 2011

@anaxamon a ake mal hodnoty spermiogramu mal manzel?

anaxamon
6. jún 2011

@foryou25 hodnoty si uz nepamatam presne a papiere su u androloga takze ani ichneviem spatne ziskat....

cecil36
7. jún 2011

@jozefinka9 urcite nie prirodzene, na nas bolo kratke aj icsi, takze sme sli cez picsi 😉

jozefinka9
7. jún 2011

@cecil36 aký ste mali problém, ak sa smiem spýtať? Iba ten spermiogram zlý?

cecil36
7. jún 2011

@jozefinka9 iba zly spermiogram

pempusik
30. sep 2011

Ahojte, je tu niekto s touto diagnozou, komu sa pobrati vitaminov aspon trosku zlepsil spg?

glumbi
6. okt 2011

@pempusik ahojky, když šel manžel poprvé na sprg, tak měl necelých 100tisíc mršek. po léčbě u androloga měl před ukončením léčby 5mil. 4 měsíce po ukončení má 2,8mil. Bral profertil, agapurin a clostík. 😉