Oligoasthenoteratozoospermia

somov
6. sep 2009

Ahojte. Ja by som chcela zistiť, či otehotnela niektorá z Vás ak diagnóza manžela bola oOligoasthenoteratozoospermia prirodzene. Ďakujem

cisielko
6. sep 2009

Ahoj...my sme boli 1 krát na spr 04.05.2009 a vtedy nám vyšla diagnźa Astenozoospermia a o meisac nato táto druhá Oligoasthenoteratozoospermia...od vtedy sme skúšali všetko možné, bohužial tehu stále ni som a v stredu ideme na prvú konzultáciu do Heliosu a potom nás čaká IUI...ale určite sa nájde niekto komu sa to podarilo...aspoň verím...a čo vy ako ste na tom vy?

lucifuk321
6. sep 2009

ahojte.

ja mam tiez takuto diagnozu a zatial sa liecim vitaminami, tak uvidim neskor, ci to pomoze. plus rozne vysetrenia.

vasi manzelia ake vysetrenia podstupili? mozme porovnat 🙂

rona2
6. sep 2009

Ahoj manžel má tentýž problém a otěhotněla jsem 2krát přirozeně,poprvé jsem o mimčo přišla,ale podruhé to vyšlo a bylo vše v pohodě,ale teď už se zase nedaří.Nevěřte doktorům,že to přirozeně nejde,jde to pokud je žena zdravá.

lubkaeck
6. sep 2009

somov- ahoj 😉 no my tiez mame taku dg, ale som po ivf a ket, no medzitym manzel uzival profertil 3 mesiace a potom bol na spg a kedze sa nam podaril ket, tak sme nemali kedy vyskusat, avsak doktor povedal, ze by som uz s tymto spg otehotnela aj spontanne 😅
drzim velmi palce 😉

moncika15
6. sep 2009

ahojte, my mame tiez tuto istu diagnozu. boli sme 2x na IUI a teraz v piatok sme mali ist na dlasie ale v odobratej vzorke nebola ani jedna sxopna spermijka, tak nam to zrusili 😔
moj mm xodi na spg a teraz ho caka url vysetrenie. vitaminy je nepravidelne, odnie tam mi ix 😒 . l
dr. nam odporucil CAR ale rozhodli sme sa ze skusime par IUI. ze nie ze memozem otehotniet prirodzene ale sanca je velmi malicka.

lucifuk, ty mas ake vysetrenia za sebou?

lucifuk321
6. sep 2009

rona2... tvoj manzel ma oligoasthenoteratozoospermia? a ste spontanne otehotneli? to je mile zistenie. mna zatial vsade pripravuju, ze to pojde asi len cez umele. urcite si nas s manzelkou potesila 🙂

a manzela aj vysetrovali nejako? bral nejake vitaminy, tablety, ze sa mu spermije zlepsili?

moncika15...ja mam vysetrenia u urologa, androloga, vytery z uretry, plus mikrobiologia. beriem vitaminy a bral som aj profertil.

a vy???

cisielko
6. sep 2009

no môj manžel bral Profertil a stíle nič...iné vyšetrenie nemal...mne ešte chýba laparoskopia ale vyzerám, že som ok no uvidíme ako doapdne IUI...manžel užíval aj Kotvičník...zatial však bez úspechu ☹

somov
autor
7. sep 2009

rona.. a ako dlho ste sa pokúšali? My sa pokúšame už 4 rok, keď nám to zistili, tak nám hneď odporučili IVF, bola som 3 x, 2 x sa neujalo a 3 x úspešne ale v 6 tt spontánny potrat, začala som z ničoho nič strašne krvácať. Pred 3 IVF som bola na laparke, tam bolo všetko o.k. Už som zúfalá a neviem či ísť na ďalšie IVF alebo sa pokúšať prirodzene, ale do kedy? Manžel začal brať Profertil, teraz 2 mesiac, vit.E, a nejaký bylinkový preparát od ľud.liečiteľa, p.Dedíka. Ja beriem E, A, kys.listovú a pijem čaj od p.Anky Kopáčovej.

cisielko
7. sep 2009

Somov...my to skúšame tak riadne vyše roka asi tak rok a pol a začali sme stým pred 4 domki asi tak...nepovedali ti doktory čo zapríčinuje potraty?

jmisa
7. sep 2009

My jsme otěhotněli po 2. IVF z KETu, takže vlastně na třetí transfer.
Nám řekli, že při tom našem spermiu by byl zázrak otěhotně přirozeně.
Navíc později na imunologii ještě zjistili, že jsou narušené i akrozomy, takže ikdyby se nějaký lenoch doplácal k vajíčku, neměl by čím obal narušit.

cisielko
7. sep 2009

Jmisa...takže vy až pri KEt..blahoželám, že vám to aspoň vyšlo...ja tiež tomu veľkú nádej nedávam...už neverím, že to môže byť aj prorodzene aj keď zázraky sa dejú len mňa nejako obchádzajú 😝

duda2
7. sep 2009

Ahojte, my sme boli na prvom SPG v juni po cca roku snazenia. A zistili nam tuto diagnozu. Hned sme nasadili Profertil a v juli sme opakovali SPG s veeelmi nielrnym zlepsenim. Moj dr. mi zistil PCO, o com si dovolim pochybovat, pretoze cyklus som mala vzdy ako hodinky, no nasadil mi Clostilbegyt a potom pichol Pregnyl (uzasna bolest pri ovulke). A teraz som 25DC a cakam a premyslame, kam s mame objednat s manzelom na vysetrenia.
lucifuk321 mozes trosku popisat co su to za vysetrenia?

lucifuk321
7. sep 2009

duda2...ktore presne vysetrenia? ak vsetky myslis, tak su celkom bezne, aspon moj androlog hrivnak ma tam vsade poslal. vyter je vyter, nic moc vysetrenie 🙂)

duda2
7. sep 2009

manzel este nebol na ziadnych. nevieme ani kde zacat. Na SPG sme boli v CAR a povedali nam, ze vsetky vysetrenia mozeme absolvovat u nich, ale aj ja musim byt ich pacientkou. A s tym mam trochu problem. Verim svojmu gyn. a vymenim ho, len ak to bude nevyhnutne. Chceme najst lekarov mimo CAR z viacerych dovodov.
P. Hrivnak je z BA? Odporucas ho?

lucifuk321
7. sep 2009

hrivnak je androlog v ke, trosku dalej od vas... ak pojdete do CAR a budu vam robit vysetrenia, kludne napis, mozme porovnat... a preco hladate lekarov aj mimo CAR? kvoli objektivnosti?

duda2
7. sep 2009

uf...tak hladame dalej. ano aj kvoli objektivnosti. Neviem, zhodli sme sa s manzelom, ze im veeelmi zalezi na tom, aby sme boli ich pacientmi. minimalne nam je to podozrive a chceme aj ine nazory. Len nevieme kde 😨

lucifuk321
7. sep 2009

to hej, vraj ti lekari v centrach za kazdu cenu tlacia do umeleho, kedze je to dobre platene pre nich 🙂 a na druhej strane, ak len ti lekari hladaju a pokusaju sa o opravu, nic z toho nemaju...

evina0
7. sep 2009

aj mm ma tuto diagnozu zistili mu ju v juni a nakolko mal aj v juli to iste lekar nasadil profertil vitamin E a vitamin C a mame ist teraz az doberie trojmesance balenie na dalsi spg.ten vychadza v koncom mesiaca..ja mam od februara diagnozu endometrioza prave som po liecbe .vyzera ze v najblizsich dnoch bude ovulacia tak Vam poviem casom ci profertil zabral a nakolko zabral ja popritom beriem koren Maca a Femi kvapky ...ped zistenim mojej dg sme sa snazili 7 mes. ale nezadarilo.
lekar co vysetroval manzel povedal ze ma priemerny spg a da sa s touto dg otehotniet ..treba verit a uvidime 🙂

duda2
7. sep 2009

jeej som rada, ze tuto temu somov otvorila a som este radsej, ze tu mame chlapa, lebo sa priznam, ze aj ked manzela dost dobre poznam, obcas neviem, ako velmi je tato tema citliva pre chlapa. dufam, ze ostanes, urcite budeme potrebovat rady 😉
Tak kde nam odporucas zacat? U androloga?
evina0 informuj dalej, aj ja budem.

evina0
7. sep 2009

duda jasne .pocula som na profertil aj to ze je to len reklamny tah a stoji prehnane ale riskli sme to a uvidime.nedala som sa odradit snad doktor vie co predpisuje a ma s tym skusenosti no mudrejsia budem az koncom mesiaca 😉

dendat
7. sep 2009

Ahojte, tiež sa k vám pridávam. moja polovička má túto istú diagnózu, na 1 spg mal len 12 životaschopných spermií, aj to s c pohyblivosťou a 100% patológiou, pred tým úžíval antibiotiká, že vraj aj kvôli tomu bol až tak zlý spg, no a ked bol 6 ročný prekonal operáciu semennikov, mal ich v brušnej dutine. nám embriologička odporúčala užívať vitamíny E, koenzím q 10, selén a zinok, ževraj majú taký istý účinok ako profertil, aspoň podľa výsledkov štúdie to žiadny zázrak nie je. kontrolný spg bol lepší, už sme mali 20 mil.spermií a pohyblivosť b, patológia na 80%.takže asi tak v novembri nás čaká IVF, s tým že nám budú vkladať do vajíčka spermiu.ja mám za sebou sis, vajcovody sú v pohode, len tie moje myomy nás súria.

lucifuk321
7. sep 2009

jasne, mozme popisat a hlavne si drzme palce a nezabudnut na vitaminy 🙂

evina0
8. sep 2009

lucifuk vy chodite do Caru??mne lekar povedal ze ak sa po prelieceni mna nezadari a budeme ako tak Ok tak mame ist do Heliosu ale to vnimam ja ako dalsiu sancu ale az po case teraz nie a na umelke zatial nepomyslam to by ma museli ine veci az prinutit.ja verim ze napriek vsetkemu cim sme presli to pojde prirodzene.

cisielko
8. sep 2009

Evina...my ideme zajtra prvý krát do Helisou a čaká nás IUI..s touto diagnózou sa nám stáe nedarí tak mi ideme nato...a čo vy? ani IUI nechcete riešiť?

evina0
8. sep 2009

cisielko mne pri laparke v Mt povedali ze sa mame snazit prirodzene a ak sa po case nezadri ked bude aj ovulacia aj mm v poriadku tak mame ist do Heliosu tam nam zarucene pomozu.zatial o IUI nechcem ani pocut a budeme skusat.lekar povedal ze sme mladi( mam 26.5 r) a mame velku snacu az casom by siel do Heliosu byt mnou aj ked diagnoza endometrioza neni sranda no uvidime ci nas to nepritlaci casom.verime profertilu a aj tomu ze u mna liecba bola uspesna a ako vravim casom uvidime 🙂 🙂

cisielko
8. sep 2009

evina..my sme užívali Profertil..bohužial nám nezabral, dokonca sa výsledky zhoršili ☹ ☹ ☹ zajtra keď pjdeme do Helisou tak chcem aby mu urobili kontrolný spr a uvdíme či ani po dlhšej dobe nezabral či doknca niesu ešte horšie ako boli 😠 mne lekár povedal, že šanca je úplne malá...minimálna tak ja preto nemám nad čím rozmýšlať...budem ti držať palce aby vám to vyšlo bez centra 🙂

evina0
8. sep 2009

cisielko dakujem .ved sa uvidi a aj tebe prajem az sa zadarilo tak ci onak .ved sa isto este stretneme 😉
kazdy muz reaguje inak na profertil my budeme mudrejsi az koncom mesiaca ak zase pojdeme na dalsi spg. 🙄

cisielko
8. sep 2009

Evina...prense tak..každý chlap reaguje na lieky inak..tak čo nepohlo nám môže pomôcť zase vám...veď nikde nieje anpísané, že to nepmôže..názory sú rôzne 😉

somov
autor
8. sep 2009

Aj môj manžel keď začal brať profertil, tak sa skôr spg zhoršil, ale bral ho krátko. Tak o 2 mesiace pôjdeme znova na spg a potom som zvedavá ako reaguje, ale bolo by oveľa lepšie keby som vôbec nemusela s ním ísť aby zareagoval tak aby som mala //.

wodanka
8. sep 2009

ahojte.. aj my mame tuto diagnozu, teda manzel 🙂 my sme sa rozhodli ist do caru, co mi vcera odobrila aj moja dokina, ktora si pozerala manzelov spermiogram a len mi zazelala vela stastia..