Oligoasthenoteratozoospermia

somov
6. sep 2009

Ahojte. Ja by som chcela zistiť, či otehotnela niektorá z Vás ak diagnóza manžela bola oOligoasthenoteratozoospermia prirodzene. Ďakujem

maznacik007
10. nov 2010

@adrianahlv s takymito vysledkami nie je na co cakat.... jednak tie diagnozy a vysledky...a potom aj tvoj vek.. / to ze mas 17 rocneho syna je jedna vec ale tvoje vajicka nemladnu.. a vekom sa moze pridruzit cokolvek ... aj ked mas tie vstupne vysledky ok... tak ich ma ok plno bab a nemozu otehotniet.../

ak chcete dieta tak by som nevahala... inseminaciu v tomto pripade vidiem len ako stratu casu... nervov a penazi...

adrianahlv
10. nov 2010

@maznacik007 Ahoj. Ďakujem za odpoveď. Máš skúsenosti s um. oplodnením? Ako to prebieha? Fakt neviem, akým spôsobom to bude u nás prebiehať, neviem zatiaľ nič konkrétne. Viac budem vedieť toho 6.12. - na Mikuláša 🙂

esther03
10. nov 2010

@adrianahlv ahojky, uz som ti odpisovala minule, ale skusim este raz. S tazkou oligoasthenoteratozoospermiou mozes byt rada, ak otehotnies po ivf-icsi. Vitaminy moze brat mm ako podpoornu liecbu pred ivfkom, ale minimalne ju treba dodrzat tri mesiace (zvycajne az tam vidiet vysledky). IUI pri tejto diagnoze je uplne bezpredmetne riesit. Co vsak mozete spravit, je vyhladat dobreho lekara- urologa (pri vybere si daj pozor na Stefancika), ktory zhodnoti ci tvoj mm nema varikokelu ci zapaly. Nema v ejakulate zvysene leukocyty? Prekonal v detstve mumps? Genetiku mate v poriadku? Toto vsetko si treba pre IVF zistit. My mame tiez taku diagnozu ako vy, ale lahsiu formu a napriek tomu nevysli ani dve IVF. Navyse ako pise maznacik, vajka starnu a pamätaju si vsetky tvoje choroby, prechladnutia zapaly. Take ake boli pred 17 timi rokmi uz rozhodne nemusia byt. A len tak medzi nami, vybrali si si fakt zly CAR. Ak pojdes na klasicke ivf odporucam v BA Ferticent (fajn pristup a platis iba za lieky) alebo volit Cary v CZ.Drzim palce 😉

adrianahlv
10. nov 2010

@esther03 Ahoj. Naľakala si ma s tým CAR. Prečo zlé? Nám ho odporučil môj gynekológ, vraj doktor Harbulák je jeho býv. spolužiak a ešte ani jedna jeho pacientka neprišla odtiaľ bez toho, aby neotehotnela. Tak neviem. Čo máme robiť? Už tam máme 2 spermie zmrazené ☹ A aj na poisťovňu sme zaslali formulár. Muž mal varikokelu a ma už rok a pol po operácii. Prekonal mumps v 9tich rokoch. Genetiku si robil v r. 2004, no v archíve nenašli, tak musí opäť ísť na testy. Ach, joj, stále len zlé správy ☹

esther03
11. nov 2010

@adrianahlv je uplne bezne, ze si lekari dohadzuju ksefty a ja viem o par takych, ktore odtial odisli bez mimi a este aj nastvane, staci sa poobzerat na MK a urcite si spravis obraz. Ja som bola v GF len raz na spg a uplne mi stacilo. Povedala som si nikdy viac. Naozaj mozem porovnavat kedze som si uz presla viacerymi CAR. Na Sk odporucam Ferticent a v CZ Reprofit. Nepochopila som ten vas spg, ak chces posli mi ho kompletny. Zmrazili vam dve spermie? Kolko vas ten spas v GF vyjde? Nas by to vo Ferticente vyslo cca 160 Eur, ale my sme sa ropzhodli pre Cechy.

adrianahlv
11. nov 2010

@esther03 AHoj. JA som to tu uz pisala, ale pisem ti ich este raz. Na vysledku mal tieto udaje: počet spermií 1NS v .. neviem prečítať v com, motilné 2MS v..., motilita b, patológia 85% - čo to je? Minule mal 75% u urológa. Celkovy zaver: tazka oligoastenoteratozoospermia ☹ Zo spermiogramu mu toto vyslo a nasli tam 2 spermie schopne oplodnenia, ktore nam zmrazili. Za nic sme neplatili, len za zmrazenie 33€, je to na 1 rok, mrazenia, dalsi rok mrazenia za tie iste by sme platili tiez 33€. Doktor povedal, ze by bolo dobre, aby mal aspon 10 spernii, takze asi pojdeme este tak 2x. Povedal, ze mozno na jeden raz ich bude mat dost. Nechapem, co 160€ by vas vyslo? Co je to spas a co MK, co si pisala? Niektorym skratakm, ktore tu viaceri pouzivaju nerozumiem 🙂 A neviem co robit, mame uz poslane aj na poistovnu z gyn fivu ☹

esther03
12. nov 2010

@adrianahlv Ja som tomu tvojmu spermiogrami vobec nerozumela. Co je to 1NS v... 1 milion spermii alebo 1 spermia?Motilne 2MS v...???? Ako ja mam tiez z GYN FIV spermiogram, ale bolo to tam pisane normalne: npr. mal 3ml, celkovy pocet 17mil/ ml, motilne 6mil/ml atd. Preto som sa pytala, co to je za spermiogram. Ak by mal tvoj mm 85% patologiu, urcite nenajdu len dve zdrave spermie. Co sa tyka tych 160 Eur, tolko vychadza doplatok za cele IVF vo Ferticente. Zalezi od liekov, ale nad 200 Eur to urcite nie je. Ostatne ide zo zdravotneho poistenia. MK- Modry konik, Spas- sranda. Teda pytala som sa co vas to vyjde (teda ivf) v GF. A ziadost sa da stiahnut vzdy, ale to je na tebe 😉

adrianahlv
12. nov 2010

Ten spermiogram je presne taky, ako som napisala. Tiez tomu nerozumiem, ale toho 6,12., ked tam ideme sa opytam lekara. Neviem kolko bude vsetko stat, to sme nehovorili, zatial sme platili len za to zmrazenie. Ale opytam sa. To o tych 2 spermiach viem od asistentky, ktora robila spermiogram, ze sa nasli 2 zivotaschopne, co potvrdil aj lekar. Tak neviem.

kyra30
15. nov 2010

Ahojte babenky, takže pridávam sa do klubu ☹ ..máme s manželom rovnaký problém. 🙄
Esther chcem sa ťa spýtať..si písala , že s touto diagnózou Oligoasthenoteratozoospermia o IUI ani nemáme snívať. To fakt ☹ ...ja som tajne dúfala že aj ano, zdá sa mi to také prístupnejšie....akurát sme v takom štádiu čo ďalej, či začať brať vitamíny, alebo to začať riešiť UO....ja neviem, boli sme v CAR a proste neviem, či je to také zlé..alebo či ked vidia taký zúfalý pár...či sa na nás nepozerajú cez bankovky ...ja neviem...čítam už čo ste nepísali a aspoň vidím, že nie sme samy. Držím palce všetkým

esther03
15. nov 2010

@kyra30 zalezi aky mate spermiogram, ale podla mna je IUI pri tejto diagnoze zbytocne. IUI je pre pary ked je problem v zene (samozrejme vajcovody musia byt priechodne), alebo nezistena pricina a podobne. V Car sa na Vas kazdy bude pozerat cez bankovky, s tym nic nespravis. Treba studovat, pytat sa a castokrat si aj vydupat nejake tie vysetrenia. Ak chces, napis aky ste mali spg a ci ste ho aj zopakovali. Ake vysetrenia uz mate spravene? Ake vitaminky berie mm?

kyra30
15. nov 2010

@esther03 manžel už bol na opakovanom spermiograme, následne návšteva u urológa, hormonálne testy. Takže ten spermiogram : objem 5ml, motilné : 6MS o ZP , nemotilné 0,1, motilita b+b, patológia 85% , nález Oligoasthenoteratozoospermia
Neviem , vravel niečo v tom zmysle že má 6 použiteľných spermíí a odporúčal nám ich zamraziť 😢
čo sme zatial odmietli...lebo nevieme ...hľadáme info...fóra... a tak, kde by sme sa dačo dozvedeli a tiež , chceme vedieť ešte názor nejakého lekára...urológa, čo poradí...neviem asi by sme sa mali začať zmierovať s UO

esther03
15. nov 2010

@kyra30 gin fiv ma asi nejake ine znacky alebo co prosim ta co je to MS o ZP? 6 pouzitelnych spermii? Patologia, je horsia ale akosi mi to nesedi s tymi 6-timi spermiami, motilita b+b? mam to chapat, ze pohyb na mieste a pohyb do boku? Cisto teoreticky, ak by ste fakt mali len 6 pouzitelnych spermii, tak to vyzera len na ivf icsi.

kyra30
15. nov 2010

@esther03 ved akurát tomu nerozumiem , to Motilné : 6MS v ZP alebo o ZP , tam je merná jednotka x10na6/ml, čiže asi v milionoch to je uvedené...som aj rozmýšľala či je to 6 mil spermiíí..či 6 ? 😒 Ale na základe rozhovoru a odporúčenia manžel pochopil, že má iba 6 spermií zdravých...ja som tam sním nebola...ale tak vravel 😖
Potom v tom druhom spermiograme ma len tak napísané, že : objen 5ml, ojed MS 6-15
Esther vdaka za odpovede...veľká vďaka 🙂

kveta
15. nov 2010

@kyra30 Uplne bez debaty si dajte spermie zamrazit, aby sa Vám nestalo to, čo niektorým holkám, že najbližšie už nemali spermie vôbec žiadne... a budete nešťastní..

kyra30
15. nov 2010

Akurát som čítala...mám ešte čo študovať k tejto téme...čo som čítala diskusiu...z niektorých báb...po tých skúsenostiach čo poprežívali..hotové odborníčky.....nádej zomiera posledná 😀....my s manželom sme na začiatku tejto cesty

esther03
15. nov 2010

@kyra30 nemas za co, kveta ma pravdu, ak je to 6 spermii, nevahaj a mrazte 😉

kyra30
15. nov 2010

@kveta to fakt sa môže takto zhoršiť ? manžel má isť tento týdeň k urológovi ešte jednému, sme zvedaví, čo mu povie, jeho názor... hm....už mi má čo vrtať hlavou

nat28
23. nov 2010

ahojte 🙂 manzel bol na spg a zistilu mu varikokelu, v januari ide na zakrok. Na lekarskej sprave ma : 11 mil. spermii, morfologia 45%, pohyblivost 35%. Oligoastenoteratozoospermia. Kocky neviete ci tato oligoa...je sposobena varikokelou, suvisi to spolu? A neviete za ako dlho po operacii bude mat lepsi spg? Lebo na sprave je napisane kontrolny spg pol roka po zakroku...a to sa mi zda vela, nakolko mne mal byt nasadeny clostylbegyt kedze ani ja nie som uplne ok....tapam po informaciach, pls poradte kto mate skusenosti 😅 Dakujem

nat28
24. nov 2010

neviete ozaj nikto? vraj az po pol roku od zakroku sa ma zlepsit spg a aj to je len 50% sanca...nemal to niektorej z vas manzel? Nie je lepsie ist rovno na IVF a potom na operaciu varikokely? Inak, manzel ma o par tyzdnov 34, ja 29. Zatial bezdetni.

luga
24. nov 2010

@nat28 , ahoj, ja s tym osobnu skusenost nemam, ale aj ja som citala, ze spg. sa po operacii varikokely zlepsit nemusi, zvycajne sa este zhorsi na urcity cas a polroka az rok (myslim) treba cakat, ci sa pozit. vysledok dostavi - cize je to nadlho a vysledok neisty ...musite sami zvazit, ci skor ivf chcete absolvovat ... dr. vam nic neporadil?

nat28
24. nov 2010

@luga tohoto sa prave bojim, nie som ochotna cakat min pol roka po operacii na mozne zlepsenie, najma aj je to 50:50 😒 urolog mu povedal iba o operacii a o tom pol roku, nevyjadril sa k moznosti odlozenia zakroku. ja o par dni mam termin u mojej gynekologicky, ktora mi planovala nasadit clostyl, predpokladam ze s tymto spg asi nenasadi. Chcem sa s nou poradit o moznosti ivf v nasom pripade, len tam chcem ist nadupana vedomostami, nech je to dikusia a nie prednaska 😉 A nevies, morfologia 45% je moc zla???

luga
24. nov 2010

@nat28 , ved uvidis, co ti povie este tvoja gynekologicka ... ale pri zlom spg. zvyknu posielat rovno do centra
normalna morfo je min 70 percent, ale byva aj horsia ako ta vasa a aj pri nej sa stavaju zazraky, ze zena otehu normalne (kazdopadne vsetko je to podla mna loteria, dolezite je, byt si ista svojim rozhodnutim, nech uz je akekolvek)

nat28
24. nov 2010

@luga dakujem za info o morfologii, nejak som sa k tomu nevedela dopatrat 😅 Otazne je, ci nam poistovna preplati ivf, kedze sa nesnazime zatial viac ako rok. A niekde som tu citala, ze pri OAT a varikokele, moze byt zle DNA a ak sa aj IVF podari, caste su potraty. Na 2. strane operacia varikokely ma len malu sancu na uspech a moze aj pohorsit. Nie je lepsou moznostou najprv IVF, ak nevyjde, potom zamrazenie spermii a nasledna operacia? Co myslis? ja uz fakt neviem 😨

luga
24. nov 2010

@nat28 , nie je problem povedat, ze sa viac ako rok snazite a myslim, ze pre poistovnu su dolezitejsie (objektivne) nalezy (uz len zly spg. je indikaciou na ivf)
my mame tiez OAT a este pred uro vysetrenim som myslela aj na moznost, ze mm moze mat varikokelu a vtedy som rozmyslala nad tym, co by sme spravili a myslim, ze by som sa skor rozhodla pre moznost ivf pred operaciou a pokojne aj zmrazenie spermii .... urcite by som pockala aj na nazor tvojej gynekologicky ... no a ked mas aj ty problem s cyklom, tak asi dalsi z dovodov priklonit sa k ivf 😒

nat28
25. nov 2010

@luga dakujem za nazor, ja sa tiez priklanam k tejto moznosti. Uvidim co mi povie moja dr. a hned sa objednam do car-u na konzultaciu, lebo nemame vela casu, kedze muza ta varikokela zacina pobolievat 😒 ak sa mozem spytat, tvoj muz mal ake hodnoty? a skusali ste uz aj ivf? a nevies nahodou pri diagnoze OAT sa ako rychlo zhorsuje spg? sorry za tolko otazok naraz 😅

luga
26. nov 2010

@nat28 , niet zac, rozhodnutie je aj tak na vas
moj muz bol na spg prvykrat pred rokom - vtedy mal 7mil spermii v ml, pohyblivych 4 mil (pohyb mal ok) a morfo 75 percent ...potom mal 5mil. v ml, potom 12mil, morfo rovnake a pohyblivé 3-4mil. , ale tentokrat uz pohyb zly (becko a becko podciarknute) - v podstate sa nam za rok spg trochu zhorsil - hlavne teda pohyblivost a to manzel bral osem mesiacov rozne vitaminy a doplnky stravy ... a na otazku rychlosti zhorsovania spg. odpoved nepoznam - myslim, ze cisto individualne (pocula som aj o pripadoch, ked po polroku bolo z oat azoo 😒 )
ivf sme este neskusali - mame akurat nan podanu ziadost v poistovni - dufam, ze v januari to "spachame" 😵

lienka6246
29. nov 2010

@kyra30 ak mozem pripojit svoje skusenosti. manzel mal tiez dost blby spermiogram a len 2 spermie pouzitelne ☹ tak sa hned muselo zamrazit a lekarka nam doporucila hned IVF, pretoze aj mam vyssi vek (32) a ze ved potom v buducnosti nech sa lieci a uvidi sa.Pri prvom IVF sa brala cerstva vzorka a ta sa pouzila. Mala som 9 vajicok ale len 1 sa oplodnilo (koli tym spermiam), to mi dali a dnes som v 25 tyzdni. Ani sa nam nechcelo verit, ze sa to podari na prvy krat ale aj lekarka povedala, ak je zena OK tak by to malo vyjst. My sme teraz velmi stastni 😀 Verim ze sa aj Vam zadari, je super ze dnes je medicina tak dokonala, ze aj s takym problemom aky mal moj manzel, sa to podarilo. Drzim vsetkym palce 😉

adrianahlv
10. dec 2010

@rona2 Ahoj Roni. Prosim ta, naozaj sa vam to podarilo pri tejto diagnoze tvojho muzicka? Moj ma to iste, ja som ok, ale tlacia nas do ICSI. Tvrdia, ze inak to nepojde, ani IUI nechcu skusit najskor ☹ Neviem, ci nemame pockat, ale nemame malo rocikov - mame po 36rokov. Ja uz ale 1 dieta mam z 1. manz. Poradis mi? Po akom case sa vam to podarilo prirodzene od obdobia, ako mu to diagnostikovali? Moj mal v r.2004 azoospermiu, v r.2010 - cize teraz po sebe mal 2 spermiogramy, prvy mal kryptozoospermiu a asi po 3 mesiacoch oligoasthenoteratozoospermiu.

adrianahlv
10. dec 2010

@nat28 Ahoj
Moj muzik je po zakroku varikokely. Bol v Lucenci a boli sme spokojni. Ak trosicka vies tie blbe vysledky, teda nazvy ake napisu, ze ma vysledok spermiogramu muzik, tak moj mal azoospermiu pred zakrokom. Teraz ma oligoasthenoteratozoospermiu. Ta prva diagnoza je, ze nema ziadne - ani nemal spermie. Teraz ma, mame mrazenych 5 spermii 😉 To s tou kontrolou je pravda, najskor po pol roku kontrola, ale uplna rekonvalescencia je po roku, ale je to individualne. Tvoj moze byt ok po par mesiacoch. Netreba sa bat a v Lucenci to robia metodou, ktoru nemaju vsade zauzivanu, neviem, musela by som pozriet do prepustacej spravy. Po zakroku je pravda, ze hrozi naliatie vajka niektoreho, ale to je opat individualne a potom sa doba preliecenia predlzuje, hm 😠 Nam sa to nestalo. Ak chces, pytajsa, opytam sa muzika, ale vela viem o priebehu, bola som tam s nim . ubytovala som sa pobliz nemocnice, keby nahodou vznikli komplikacie - dat krvicku atd. 😉

nat28
14. dec 2010

@adrianahlv ahoj, diky za info (: moj muz bol medzitym este na dalsom spg a prekvapivo mu vysla normospermia, dokonca mal vyborne hodnoty. Lekar v CAR-e mu rozhodne neodporucal operaciu, vraj je to velky risk ked sa snazime otehotniet...Takze opka sa odklada az do doby, ked budeme rodicia 😵 . Chceme ist v januari este na jeden kontrolny spg, ale verime, ze bude opat dobry. A vy ste sli na tu operaciu ked ste sa uz snazili, ci este predtym?