Oligoasthenoteratozoospermia

somov
6. sep 2009

Ahojte. Ja by som chcela zistiť, či otehotnela niektorá z Vás ak diagnóza manžela bola oOligoasthenoteratozoospermia prirodzene. Ďakujem

pempusik
18. okt 2013

@kveta tak ak napisu, ze patologia je 100%, tak tym myslia, ze vsetky spermie vo vzorke boli poskodene. ak je to cislo mensie, znamena to, ze tam videli aj nejake zdrave spermie.

kveta
18. okt 2013

@pempusik To mi je jasne. Ale v tomto pripade som nikde necitala, ze by slo o 100 percent spermii. Autorka to tu neuvadzala..

pempusik
18. okt 2013

@kveta no neviem, vierocka sa ma pytala, co znamena, ak je patologia 100%.

kveta
18. okt 2013

@pempusik Jaj. Ok.

vierocka8
18. okt 2013

@pempusik no vyborne, cize som opat spadla na totalne dno a moja nadej je zas v ... nechapem, do kelu, preco nam doktor povedal, ze je vsetko ok, dokonca ziadne lieky nam nedal, len sa pokusat a mat stastie... a zrazu toto, co sa tu dozvedam je priam desive!!! Neviete mi vysvetlit, co znamena: mot: a 0%, b- 27%, pat: 100% ?? Dakujem

pempusik
18. okt 2013

@vierocka8 tak motilita je pohyblivost. cize spermose idu bud rovno dopredu, to je pohyb A. ak idu dopredu, ale tak nejako postranne, to je motilita B. takze vzdy sa berie do uvahy a+b, ak je to okolo 50%, tak to je v norme. no mohol to byt prvy spermiogram, preto doktorpovedal, ze je to ok. urcite pojdete este raz na kontrolny. ziaden strach. pohyblivost sa meni, zalezi to od mnohych faktorov. tu patologiu zial nemozno ovplyvnit, ale treba zistit, co ju sposobuje. mozu to vyt pohlavne choroby, ale najcastejsie je to oxidacny stres.tu je to celkom dobre popisane http://www.fertility.sk/sk_SK/problemy/muzske-p...

kveta
18. okt 2013

@vierocka8 Moja, za pohyb spermii je zodpovedna rovnaka cast spermie ako za delenie buniek embria. Ak je tato cast poskodena, moze /ale nemusi/ sa stat, ze sa embria delia prilis pomaly. Moj manzel to mal takto a vysledok bol, ze nemohol mat vobec deti, ani pri umelom oplodneni. Mozno budete mat stastie a Vase embria porastu.

Co sa tyka morfologie.. Ta byva silne prepojena s kvalitou DNA, teda je otazne, ci mate vobec "zdravu" DNA pri takychto spermiach. Teda ci vobec mozete mat dieta a ak ano, ci nebude mat geneticke poruchy. Este castejsie to byva zle ak su privelke hlavicky spermii.

Ku kvalite slovenskych odbornikov na spermie: nam tvrdili, ze manzel moze mat deti pri umelom oplodneni. Len dvaja /dr. v Banskej Bystrici a dr. Otevřel z Brna/ nam povedali nech to vzdame a skusime darcu.

Nazen manzela k lekarom.. Interne, zubar, urolog,... A ak bude zdravy a spermiogram nezmeneny, tak sa skutocne mozete zacat lucit s dietatom prirodzenou cestou. Bohuzial. Je mi to luto. Viem ako sa citis. Zazila som. 😔

loulou02811
4. nov 2013

@vierocka8
Môj manžel mal (a možno aj stále má) rovnakú diagnózu. A podarilo sa nám otehotnieť 🙂 tak nevešaj hlavu, nič nie je nemožné, lekár nemusí mať vždy pravdu, aj nám tvrdili, že prirodzenou cestou sa nám to nepodarí a podarilo! Trvalo nám to 2,5 roka, ale predsa. Myslím si, že mu nepomohli ani tie všetky vitamíny ktoré som mu nakúpila, lebo priebežne každé 3 mesiace chodil na spg a vždy bol rovnako zlý ☹ aj mesiac pred prirodzeným otehotnením mal zlý spg.
Najprv som mu kúpila profertil, potom macu, neskôr tento "vitamínový koktail"
http://www.fertility.sk/plodnost-a-zdravie/vita...
Okrem toho bral od andrológa Tamoxifen. Nič z toho jeho katastrofálny spg nezlepšilo. Tak isto ako ty som odmietala ísť na umelé z dôvodu, že dieťa je dar a ja som ho chcela dostať, nie si ho "kúpiť", ako nejakú vec. Túžba po bábätku bola však väčšia ako nejaké presvedčenie.
Zmierili sme sa s tým, že inak ako umelo to nepôjde a tak som kúpila pre seba tú zelenú riasu na očistenie organizmu, aby som pripravila čisté prostredie pre bábätko. Dala som z nej aj manželovi a poslali sme žiadosť do poisťovne na IVF ICSI. Asi o mesiac nám volala dr. z MT, že žiadosť je schválená, že môžme začať s liečbou. To som však ešte netušila, že som práve v tom čase otehotnela prirodzene. Verím, že sa to podarí aj vám, veď na oplodnenie stačí len jedna spermia 😉 chce to viac času a menej stresu.

vierocka8
5. nov 2013

@loulou02811 ďakujem krasne, velmi si ma potesila az som akosi znovu dostala nadej 🙂 akurat vcera sme boli na geneticke testy a o mesiac budu vysledky, tak este ked mi tam povedia dalsiu strasnu veci, tak sa psychicky zlozim... :(

loulou02811
6. nov 2013

@vierocka8
A načo na genetiku?

vierocka8
7. nov 2013

@loulou02811 poslal nas tam androlog, ktory vysetroval manzela... doktorka na genetike spominala, ze sa to obcas deje ak je mala, ale dolezita chybicka na chromozome Y u muza... nie je to liecitelne :( takze cakame a poviem Ti, je to velmi stresujuce... ved isto sama vies :( ozaj, este sa Ta chcem opytat, ohladom ICSI ake su poplatky, lebo to nikde neviem najst... Ak bude mat manzel opat mizerne vysledky, tak sa urcite na to dam, lebo toto mi pride humannejsie ako IVF, kde zbytocne uz oplodnene vajicka skoncia v kanali... citala som, ze pri IUI je potrebny dobry spermiogram... vobec sa v tom nevyznam...

loulou02811
12. nov 2013

Nám povedala dr. že si máme nachystať od 700 do 1000eu za ICSI v MT.

majinka81
9. jún 2014

@vierocka8 Ahoj aj my máme túto diagnózu a odporučili nás do centra. Ale chceme chvílu počkať ja sa na to vôbec necítim psychicky. Nám sa užívaním maca, zinku,selénu,vitamínu e zlepšila patológia z80% na 50% ale máme malé množstvo takže dr. odporúča IVF.Ako to riešite? Skúšate vitamíny? My ešte skúsime vitamínovú kúru a profertil a uvidíme. Držím palce.

vierocka8
9. jún 2014

@majinka81 ahoj, no moj manzel uz dobral hormonalne lieky. Po profertile sa mi spermiogram nezlepsil ani o macny macik a po hormonalnej liecbe sa mu zlepsil len pocet, ale morfologia a patologia ani trochu. Manzel to ma takto od narodenia :( Ja na IVF nepojdem, modlim sa kazdy den za to a verim, ze to pojde prirodzene. Viem, ze zijeme v 21. storoci, ale ja tuzim mat babatko splodene z lasky a nie v petriho miske po trojdnovej modifikacii a kultivacii... bleee. O dostojnosti ludskeho zivota tu nie je co hovorit ... :( takze tak... :( Drzim Vam palce, ste na tom ovela lepsie ako my 🙂

majinka81
10. jún 2014

@vierocka8 Ahoj zdielam tvoj názor, hoci mna už tlačí vek mám 33 takže tak. Naše výsledky boli 2-3mil a 50% živých a 50% patológia.Ale pri tom množstve. No aj ja dúfam, že sa podarí prirodzene - hoci sa od februára výsledok nezlepšil o moc. Ja som si dala detox od dnes tak dúfam že vydržím, a aj mm to chce skúsiť. Určite napíš ak prídeš na niečo čo pomáha zlepšiť diagnózu. A aké lieky užíval manžel? Prečo hormonálne?

vierocka8
11. jún 2014

@majinka81 no najprv bral tri mesiace Profertil-stav nezlepseny a potom mu androlog nasadil na tri mesiaceTamoxifen a plnu davku vitaminu E. Tamoxifen su hormonalne lieky, no ani po ich dobrati sa mu stav nezlepsil a to ma patologiu stale 100% 😢 pocet sa mu zlepsil z 3mil. na 8 mil. Cize je to bieda a des :( Uz neberie ziadne lieky, doktor povedal, ze tu uz nic nepomoze, ma to proste tak dane... Manzel mal ako malicky uraz a odvtedy je to tak... ja si len kladiem otazku, kde v prdeli bola jeho mama a detska lekarka, ze nic nevideli!!!! :(

majinka81
11. jún 2014

@vierocka8 Ahoj to ma veľmi mrzí, u môjho muža to vyzerá, že tiež to má dlhodobé, ale musím povedať, že až teraz začal držať životosprávu.Doteraz to tak nebral. Budeme sa snažiť prirodzene, viem že môj doktor by sa pousmial, ale ja verím že sa mu to zlepší.Ja som objednala kotvičník a profertil tak uvidíme. Nám by pomohlo keby sa nám zlepšili množstvo - my sme mali 3ml. Ja som čítala hodne pozitívnych komentárov tu na fóre ze baby otehotneli aj s 0 živými spermiami a doktori nedávali nádej. Tak stále verím a verím......Vela robí psychika a bohužial v tejto dobe nemať stres.MM ho má vela v práci a kedže chodieva preč často tak vždy musíme plánovať a to tiež neprispieva. Ja nie som pripravená na inú alternatívu zatial takže tak.Musíme dúfať, že raz to víde.Velmi ti prajem aby sa to zlepšilo, ved zázraky sa dejú vždy. 🙂 🙂 Nesmieme prestať veriť.A ako ste teraz na tom, snažíte sa? Idete neskôr zase na spermiogram?

vierocka8
12. jún 2014

@majinka81 nie, na spermiogram uz nepojdeme. Doktor ukoncil liecbu tym, ze ziadne lieky, ani vitaminy manzelovi nepomozu, nakolko to ma takto uz dane. Len nas odporucil do centier asistovanej reprodukcie... urcite sa chcem informovat o tom, ake mame sance s nasou diagnozou a podla toho sa zariadime... Drzim Vam palce Majka, myslim, ze bude vsetko ok a verim, ze si o par dni napiseme, ze budeme obe maminy 🙂

majinka81
25. jún 2014

@vierocka8 Ahoj tak to by som bola veľmi rada keby sme si niečo také napísali 🙂 🙂 🙂 je to ťažké ale musíme myslieť pozitívne. Ako ste na tom? My sme teraz kúpili profertil a kotvičník. MM ide budúci týžden k andrológovi a dám ti vedieť ako sme dopadli. Držím palce. pa pa

vierocka8
25. jún 2014

@majinka81 ach... my momentalne nic nerobime, ani nemozeme, gynekolog mi nasiel cystu na vajecniku :( tak som si povedala, ze na zos*ateho aj latrina spadne :( aj ja Vam drzim silno palce 🙂

mambba
25. jún 2014

dievcata, nevesajte hlavu, nam minuly rok v jednu januarovu stredu zobral lekar vsetky nadeje so spermiogramom s 98-99 % patologiou a tym padom sme boli rovno odporuceni na IVF ICSI s tym, ze snad uz tam nieco dobre najdu a vymyslia, samozrejme som si porevala, hned na druhy den nas objednala do centra a ked som to pustila v tom momente z hlavy a upla sa myslienkami na centrum, tak som hned v sobotu toho tyzdna otehotnela, kedze som mala ovulaciu tri, styri dni po vysledkoch spermiogramu. Dnes uz mame doma skoro 9 mesacnu nadhernu slecnu 🙂

tixx
26. jún 2014

@vierocka8
@majinka81 caute baby, my sme vo februari mali oligo, a teraz v juni oligoasthenozoospermiu :( napriek vitaminom,kotvicniku, maca sa to zhorsilo. na ake vysetrenia je treba mm poslat, aby sme zistili,ci sa s tym nieco vobec da robit?

vierocka8
27. jún 2014

@tixx mozno Vam este daju hormonalne lieky, moj manzel bral Tamoxifen a plnu davku vitaminu E a zlepsil sa mu len pocet spermii, ale u kazdeho je to ine, nakolko moj manzel to ma takto vrodene :(

betiii
1. júl 2014

@vierocka8 aky mal uraz tvoj manzel??moj mal pruh a vraj preto mame problem

majinka81
2. júl 2014

@tixx Ahojky to ma mrzí moj m mal oligoasthenozoospermia a malý počet takže tak 😢 .Hotoví sme z toho a rozmýšlame nad IVF, ale dovtedy veľmi silno dúfame že sa podarí prirodzene, bol by to taký zázrak pre nás.
Mm má teraz profertil a kotvičník tablety. Morfológia sa mu zlepšila po braní E,selén zinok a kotvičník. Ale počet nie. Chystáme sa ku andrológovi na hormonálny profil. mm mal pásový opar, ale to mu povedal dr. že to nič neovplyvnuje tak neviem. Ako dlho sa vám nedarí?

tixx
2. júl 2014

@vierocka8 no na zajtra je objednany k urologovi/sexuologovi,tak som zvedava,co mu povedia,a hlavne preco sa to v case zmenilo a este k tomu k horsiemu, po vsetkych tych vitaminoch, ktore mali "zarucene" pomoct...

tixx
2. júl 2014

@majinka81 ahoj, ako pisem vyssie, tak zajtra ide mm k lekarovi, som zvedava na dalsi postup.... ved aj pre chlapov musia existovat nejake lieky predsa... my sa snazime od septembra... a vy?

majinka81
2. júl 2014

@vierocka8 Ahoj vierocka to ma mrzí ☹ , ja sa momentálne chystám k dr., nech ma pošle niekde na kontrolu vajíčkovodov kôli priechodnosti, aspon sa niekam posúvame. ked už nič.Tak sa drž a polieč a určite sa mi ozvi ako ste na tom. držím palce pa pa

majinka81
2. júl 2014

@tixx Ahoj my 2 roky tak intenzívnejšie, že je zlý spermiogram vieme od februára a teraz sme bolí v júni - trošku lepšie ale nie o moc takže tak. Ty si v poriadku?Ja si tiež myslím že niečo musí pomôcť, veď pre ženu je kopec liekov na vyvolanie ovulácie, úpravy cyklu a neviem čo a pre chlapov nič?!
Ja dúfam, že ten andrológ mu pomôže, necítim sa zatial na IVF.
Ale čo ak iná možnosť nebude ☹ neviem.