Oligoasthenoteratozoospermia

somov
6. sep 2009

Ahojte. Ja by som chcela zistiť, či otehotnela niektorá z Vás ak diagnóza manžela bola oOligoasthenoteratozoospermia prirodzene. Ďakujem

janielik87
14. nov 2012

@lubenka96 snazime, ale nie sme ok ani jeden, cize to pojde len umelo...zialbohu

lubenka96
14. nov 2012

@janielik87 nezufaj mi sme uz boli objednani na umele na januar a vyslo to takto ako to Pan Boh zariadil 🙂nikdy nieje nic stratene lebo v car nam povedali ze koli manzelovym spermiam mozme mat deti iba umelym .....lebo ze ma malo dobrych spermii a stalo sa toto,a viem ako spravna manzelka ze babetko je jedine jeho takze vynimka potvrdzuje pravidlo

maxilienka
21. nov 2012

ahojte. pridavam sa do temy. Po 2 rokoch snazenia sme sa rozhodli to riesit a vysledok spg je jasny: oligoasthenozoospermia (cize malo a pomale). Je to spg len od urologa. Premyslam, ci je lepsie ist do CAR urobit podrobnejsi. Poradite prosim nejake vitaminy, bylinky (lieky nie). Ja som zdrava, akurat mam nepravidelny cyklus. Mam 30 a manzel 34, deti zatial nemame. ☹ inak je to dost zaber na psychiku...

elebe
21. nov 2012

@maxilienka ahoj my máme presne taký istý problém ako vy.....priateľ oligoastenozoospermia a ja nepravidelné cykly,ale ovulačné.....takže ja som priateľovi nasadila vitamíny SELEZIN ACE už to papá dva mesiace....už sme boli na prvej konzultácií v CAR a tam dokina pozerala výsledky z SPG a mali sme počet 16mil. a ona povedala že to je v poriadku...tu mi urolog povedal že to je málo....ale ja verím radšej dokine v CAR,len tá motilita sa jej nepáčila a na bud.týždeň ideme znova na SPG do CAR....doporučujem dať spraviť mužovi aj kultiváciu....no uvidím či nám vitamíny pomohli....držím palce,ten selezin stojí okolo 5€ na mesiac 🙂

maxilienka
21. nov 2012

@elebe dakujem elbe - vitaminky urcite skusime. My sme sa vysledok dozvedeli len teraz v pondelok (19.11.) a mame pocet len 8mil./ml a motilitu ani neviem. Mam tu len 0% pohyblivych spermii v triede A., 10% v B. a 90% v C...co teda nie je bohvieco. Urcite budeme musiet ist do CAR. Asi sa to tam lepsie riesi ako u urologa - aj ked urolog povedal manzelovi, ze mu nasadi liecbu po ktorej by sa mu mali pocty zdvojnasobit, ale neviem aku liecbu mal na mysli.

ali76
21. nov 2012

@maxilienka to vám povedal urolog?, lebo aj moj brat ma take iste mnozstvo spermii a povedali, ze tu uz pomoze len IVF

elebe
21. nov 2012

@maxilienka aha...no my sme to mali trošku lepšie ako vy...nám doki doporučil profertil,ale ja som to odmietla,lebo liečba je drahá a recenzie na tú veľmi slabé....mne ten selezil doporučili baby tu na koníkovi...no ale možno vám doki doporučí niečo iné ako nám,lebo my sme mali lepší SPG....ja na vašom mieste idem radšej do CAR....ale tú kultiváciu mu dajte urobiť u urológa,je to bezplatné a výsledky sú do týždňa....vám to doki nepovedal?

maxilienka
21. nov 2012

baby, muz bol u urologa sam, takze neviem co vsetko mu povedal, mam to od neho len zreprodukovane a povedal ze po jeho liecbe to moze byt lepsie. Urolog mu bral este krv tak uvidime ake budu vysledky. Ja som dnes bola u mojho gyn.,ktory mi zacal sledovat cyklus (teraz uz asi zbytocne) a ten vravel, ze nech si idem dat urobit spg do CAR lebo tam to robia embriologovia a tie vysledky su zarucenejsie ako u urologa. Tak uvidime co ukaze spg v CAR. Idem muza objednat na december. Inak moj gyn sa tiez vyjadril ze "mozme mat v pohode babatko zo skumavky"...a preco nie aj prirodzene - zazraky sa deju (moj gyn. je asi velky optimista) - asi ma chcel trochu povzbudit kedze som sa mu tam rozplakala 😒

kveta
21. nov 2012

@maxilienka Na motilitu moze zabrat Profertil. Ak by Vam nepribudla motilita A, iste mi napis este pred IVF, aby som Ti dala vediet na co si dat pri IVF bacha.

maxilienka
21. nov 2012

@kveta nechcem Profertil - citala som nanho same negativa. Radsej len vitaminy a ak to nepomoze tak IVF (ale vobec sa mi do tejto moznosti nechce)...Kveta ty si po IVF? Mas deticky?

fliacik
21. nov 2012

@maxilienka Ahoj, môjmu mm vlani Profertil veľmi pomohol, teraz sme si ho zase kúpili, hádam sa zase osvedčí... Kašlem na tie peniaze, ak pomôže...

maxilienka
21. nov 2012

@fliacik ako pomohol? Počali ste prirodzene?

kveta
21. nov 2012

@maxilienka Podstupovala som zbytocne IVF s uplne neplodnym muzom, lebo len maloktory odbornik do detailov rozumie muzskej OAT diagnoze. Dieta mam prirodzene s plodnym muzom.

fliacik
21. nov 2012

@maxilienka Vtedy áno - po tretej dávke, žiaľ, tehotenstvo nedopadlo dobre. Ale verím, že to vtedy vyšlo práve vďaka Profertilu. Preto sme doňho teraz investovali znovu.

maxilienka
21. nov 2012

baby, sorry mono sa blob pytam - ale co znamena po tretej davke? tri tabletky, alebo tri mesiace? No, dnes som kupila SELEZIN ACE a MOCU BIO uz mam v lekarni objednanu. Tak ideme papkat vitaminky a v polovici decembra skusime druhy spg v CAR. Drzte palce nech to trochu zaberie. Mozno som velka optimistka, ale zatial verim na zazrak - mozno to je preto, ze som len na zaciatku, ved cas ukaze.

xlolax80
28. nov 2012

ahojte, my sa uz vyse roka snazime. mm zistili oligoasthentoteratozoospermiu, ale genetika aj hormonalny profil mal v poriadku. zivotny styl je tiez v pohode (nefajcia, sportovec,...). vitaminova kura nepomohla. stretli ste sa s tym uz niekedy? cim to moze byt zapricinene?

pempusik
29. nov 2012

@xlolax80 moze mat niekde v tele zapaly, o torych ani nevie. robili mu vytery z mocovej rury? ak nie, tak si ich este dajte urobit a potom nech este skoci ku krcnemu skontrolovat dutiny, ci niekde nieco nema a tak isto k zubarovi. Moze sa zdat,z e ma zuby v poriadku a niekde pod nimi moze byt zapalove lozisko.

loulou02811
17. dec 2012

Áno, je možné otehotnieť aj s takouto diagnózou! Som toho živým dôkazom. Dr. nám v CARe povedala, že nie je žiadna šanca prirodzene otehotnieť, napriek tomu sa nám to po 2,5 roku snaženia podarilo prirodzene!
Prvý rok som manžela dopovala rôznymi vitamínmi od výmyslu sveta. Spg mal stále nezmenený, veľmi zlý... Zmierili sme sa s tým, že nič iné ako IVF ICSI nám nezostáva, preto manžel vysadil všetko čo bral. Ja som si kúpila chlorellu s myšlienkou, že aspoň ja niečo spravím pre svoje telo a tak pripravím čisté a prirodzené prostredie pre naše bábätko keď pôjdem na ICSI. Popri tom, ako som ju brala ja, som ju ponúkla aj manželovi, s tým, že ublížiť mu to nemôže, tak ochotne ju bral aj on.. Naozaj neviem, či to s tou chlorellou súvisí, alebo nie, ale po 2 mesiacoch som si našla na teste // 🙂

j1977
17. dec 2012

@loulou02811 možem sa opýtat čo je to chlorella

camelco
17. dec 2012

@j1977 sladkovodná riasa 😉 ........... pozri si stránky, je tam o tom popísané, aby si bola v obraze 😉

http://www.chlorella.sk/chlorella.php?co_je_chl...
http://www.zelenepotraviny.delnicky.sk/chlorell...

vierocka8
10. okt 2013

Ahojte dievcata, to, co tu citam mi sposobuje velke navaly placu. Prave sme dorazili od androloga a mojmu manzelovi diagnostikoval oligoastenoteratozoospermiu gravis. O dietatko sa snazime rok a pol. Vraj je vsetko ok, len ma znizeny pocet spermii ale pohyblivost je v norme. Vraj je plodny a staci sa len snazit a mat stastie. Poslal nas vsak este na geneticke vysetrenia. Tak uz naozaj nerozumiem, preco sa tu pise a najma na nete, ze je to fakt zle a nam povedal doktor uplne nieco ine... Poradte prosim, co s tym... na IVF urcite nechcem ist! :( Dakujem

kveta
10. okt 2013

@vierocka8 Si si ista nazvom diagnozy? Lebo ASTENO znamena zhorsenu pohyblivost.

saffi
10. okt 2013

@vierocka8 my sme mali presne tu istu diagnozu. moja gynekoska ked to videla, tak nam jednoznacne odporucila ifv. a v CAR-e hned na prvej konzultacii sme posielali ziadost do poistovne. nemuseli sme ani cakat na vysledky priamo z car-u. ono bolo nam povedane, ze sanca s takymto spg tam je, ale mozme cakat a cakat a cakat a dufat........

kveta
10. okt 2013

@vierocka8 Este jednu vec.. Ked som sa dozvedela manzelovu diagnozu OAT, tiez som preplakala poobedie pri pocitaci. A potom som pochopila, ze IVF je po rokoch marnej snahy prekladanej skorymi potratikmi, jedina cesta. Nasla som si sposoby ako sa vyhnut tym pre mna najblbsim proceduram, takze nik mi nerobil priefuky pri vedomi a podobne a sla som do toho. Chcem Ti tym povedat, ze ak Ta na IVF odstrasuje len nejaka cast, napis ktora a mozno najdeme riesenie ako ju obist alebo zjemnit.

vierocka8
11. okt 2013

@kveta Kveti, nic ma na IVF neodstrasuje, ale nie je v sulade s mojou vierou a urcite chceme babatko prirodzene. Ved lekar povedal, ze je vsetko v poriadku, dokonca ani ziadne lieky manzelovi nepredpisal, len vitaminy ako E a zinok. Ja fakt neviem a bijem si hlavu o stol, ze cim som si toto zasluzila. Vsetky kamosky do jednej tehotne, alebo maju uz deticky a ja jak taka "chrobacna"! Lekar este spominal, ze ma 27% spermii v super forme a zrejme ten zvysok je s tou prestrasnou diangnozou.... a staci jedna spermia na oplodnenie, co je to oproti dvom milionom? 🙂 Strasne deprimujuce, fakt sa mi toto ani len nesnivalo :(

kveta
11. okt 2013

@vierocka8 V Kanade robia IVF v sulade s vierou. Ziadne embria v skumavke ale oplodnuju priamo v tele mamy..
Kazdopadne je to Tvoja vec, samozrejme.

vierocka8
17. okt 2013

@pempusik ahoj 🙂 citala som Vase prispevky a rozhodla som sa opytat sa Vas co znamena ak je patologia 100%? Je to zle? Mam pred sebou manzelove vysledky spermiogramu a tie cisla a percenta mi nic nehovoria... Dakujem pekne 🙂

vierocka8
17. okt 2013

@loulou02811 ahoj 🙂 precitala som si Vas prispevok a az ma premohla taka nadej, ze zrejme nic nie je stratene, oproti tomu, co vsetko sa tu pise a hlavne to, ze pri takejto diagnoze pomoze len IVF. Ja na IVF odmietam ist a neviem si predstavit, ze ma caka buducnost bez vytuzeneho dietatka, ci deticiek :( Chcem sa ale opytat, ake lieky bral Vas manzel? Mojmu som tiez po precitani Vasho prispevku nakazala uzivat chlorellu :D Dakujem 🙂

pempusik
17. okt 2013

@vierocka8 ahoj 🙂. no,bohuzial to znamena, ze 100% spermii vo vzorke je nejakym sposobom poskodenych. zvykne sa robit rozsireny spermiogram, kde presne vedia urcit, ktora cast je ako zdeformovana. my sme skusali rozne vitaminy, neviem cim to bolo, troska sa to polepsilo,ale nie nadlho, stale je to zle.

kveta
17. okt 2013

@pempusik Preco si myslis, ze 100 percent? Myslim, ze aj menej..