Oligoasthenoteratozoospermia

somov
6. sep 2009

Ahojte. Ja by som chcela zistiť, či otehotnela niektorá z Vás ak diagnóza manžela bola oOligoasthenoteratozoospermia prirodzene. Ďakujem

tixx
2. júl 2014

@majinka81 no ja uz som si presla HP, clostilom + duphastonom, folikulometriou a uz sme boli aj v CAR v juni, a kedze uz som bola nasimulovana Clostilom, tak lekarka navrhla,ze skusime IUI "naslepo" - lenze to sme nemali tieto posledne vysledky :( takze teraz cakam do buduceho utorka, ci nam to vyslo, a ak nie, tak ideme na konzultaciu do centra, ze co nam dalej navrhuju. ak by to slo, nesla by som na IVF, ale ak to inak nepojde, tak podstupim cokolvek, aby sme to baby mali 🙂

majinka81
11. júl 2014

@tixx Ahoj až teraz som si prečítala tvoj príspevok, tak ako vyšlo vám to? Dúfam, že áno a napíšeš pozitívne správy. 🙂 🙂 🙂
No ja v auguste idem na odbery na imunológiu, chcem si urobiť endokrinológiu a hematológiu, pomaličky všetky vysetrenia, ktoré treba aj na IVF a ked sa rozhodneme tak tam pôjdeme.Som z toho neštastná a tiež si neviem predstaviť IVF ale ako si napísala pre bábo človek urobí čokolvek.
Držím všetky palce nech napíšeš že si tehu a vyšlo to. pa pa

tixx
11. júl 2014

@majinka81 ahoj, nie nevyslo to, prave dnes mam 1DC :( ale ideme dalej, buduci tyzden nas caka dalsia konzultacia,tak som zvedava, co sa dozvieme a co nam doporucia. zacinam sa psych. pripravovat na to,ze nas asi poslu na IVF, i ked mm ide este k urologovi, tak som zvedava,na co pride,a ci mu da aj nejake lieky. nebud nestastna, ja to beriem tak,ze ked to nejde, treba tomu pomoct 🙂 ved robis vsetko pre to,aby ste to babo mali,takze sa posuvas vpred v podstate 🙂 drzim palce aj ja! daj potom vediet, ako pokracujete 🙂

majinka81
11. júl 2014

Ahojky yo mi je luto...ja mam tiez pociy ze nad to neminie a neviem ci sa mam z toho tesit ci co.mam take zmiesano pocity. Uz mamr termin u imunologicky a ostatne postupne. Tak teda urcite daj vediet ako ste dopadli v centre.a do ktoreho idete?my sme mali doporucene gyn fiv kedze sme odtialto.pa

betiii
15. aug 2014

dievcata uz ma to vsetko snazenie prestava bavit.drahy bral macu kotvicnik teraz profertil a stale nic.ja uz pomaly prestvam verit ze prirodzenou cestou to pojde.uz sme boli na dovolenke a stale nic.uz sme obaja nestastny.mylsim ze to ani nepojde ☹

julciatko1
31. aug 2014

@betiii
@majinka81
@tixx
Čaute baby 🙂 Chcem vás trošku podporiť a dodať nádej. Aj môj manžel má túto debilnú diagnózu, vieme to od januára. Všetci nás posielajú len do centra, ale keďže nechceme podporovať darmožráčov čo sa živia na nešťastí druhých, tak sme prišli na to, že na túto diagnózu existujú lieky a môj manžel ich berie už 7-my týždeň, a môžem povedať, že vizuálne sa to veľmi zlepšilo, ale na spg. ide až v polke októbra, keďže spermie potrebujú až 3 mesiace na obnovenie. Bral 6 týždňov clostylbegyt a 3 mesiace musí brať proviron. Kuknite si príbalové letáky tých liekov a zistíte, že sú na liečbu oligospermie, ale doktori ich nepredpisujú, lebo poisťovňa ich neprepláca a centrá asist. repr. tiež potrebujú z niečoho žiť, tak si takto špinavo dohadzujú pacientov!!! Lieky sme si horko-ťažko zohnali sami, manželo bol predtým na pečeňových testoch a až potom začal brať lieky. Žiadne ťažkosti nemal, ešte musí dobrať proviron a dúfame, že v októbri bude spermiogram už na normospermii, ak nie, tak po novom roku ideme tiež na IVF, ale do Brna, lebo na Slovensku by nás zdrali aj z kože keby mohli!
Baby nezúfajte, liečiť sa to dá, len peniaze majú v dnešnom svete strašnú moc a preto o takýchto možnostiach nevie skoro nikto ☹ Držím vám palce!

tixx
31. aug 2014

@julciatko1 ahoj, my uz riesime IVF v Brne 🙂

julciatko1
31. aug 2014

@tixx to vážne? a koľko vás to asi vyjde?

tixx
31. aug 2014

@julciatko1 to zalezi od toho,co bude treba vo vasom pripade, ja som mala ivf soft.... vyjde to okolo 1000€, neviem presne,este som to nepocitala 🙂

betiii
31. aug 2014

@julciatko1 dakujem ti velmi pekne za rady.ale teda kde ich mam zohnat??v tom jednom mas pravdu ze najjednoduhsie je poslat vsetkych do centier ale ked to inak nepojde??ale este toto by som teda skusila tie tabletky.a mozes povedat prosim sa kolko ste platitli??aj moj ma ist najskor na pecenove testy??a teda vy ste rozhodnuty pre brno?dovod...

julciatko1
2. sep 2014

@betiii Ahoj 🙂 Lieky sme si zohnali cez známeho, ak nemáš niekoho známeho v lekárni, tak ich ťažko zoženieš, a aj tí chcú mať istotu, že si pod lekárskym dozorom, lebo ti inak lieky nepredajú. Určite treba ísť aspoň na pečeňové testy a po dobratí zase. Lieky nás vyšli 80€, povedali sme si, že radšej 80€ ako 1000€ za IVF. Pevne verím, že spg. bude v októbri dobrý a nebudeme musieť ísť do centra. Pre Brno sme sa rozhodli preto, lebo majú perfektné referencie a celkovo nám Čechy odporúčajú aj lekári, lebo sú na oveľa vyššej úrovni ako na Slovensku. Ak máš ešte nejaké otázky tak kľudne napíš. Písala som si s jedným pánom ktorý mal Azoospermiu a lekári mu nedávali absolútne žiadnu šancu, že niekedy bude otcom, ale on sa zaťal, študoval všetky možné lieky a za pomoci týchto liekov a ešte iných sa z toho vylízal za 4 mesiace, a už aj má krásnu dcérku. Liečil sa úplne sám, lebo doktorom a centrám neveril. Jediná možnosť v jeho prípade bola, že by mu spermie odobrali priamo zo semenníkov, nejakou injekčnou striekačkou a nechali by ich dozrieť v skúmavke, ale aj to je strašne komplikované, drahé a šanca je minimálna, tak preto to radšej riskol a liečil sa sám! Oplatilo sa 🙂

betiii
4. sep 2014

@julciatko1 no teda s tymi liekmi je to asi komplikovane boze.ja neviem teda myslela som ze pojdeme nejakemu urologovi a ten nam ich predpise.neviem musime skusit.ale inak aj cena je dost vysoka no ale mas parvdu ze radsej 80ako1000.len mam obavy ze nam to inak nepojde pretoze moj mal v dectve pruh tam dole a mam obavy ze tam nastali nejake problemy vtedy a tak teraz neviem.viem ze maju aj horsie diagnozy od nas no bojim sa lebo keby sa to podarilo tak by to bolo ovela jednoduhsie 🙂 ja som aj pisala jednej lekarke z brna aj mi pekne odpisala akoze na zaciatok komunikacia parada 🙂 aj mne sa paci brno len to je dost daleko.ale zas ba ma velmi nelaka.len musim este zistit ako ot je s poistovnou.drzim vam palce nech vam ten spg v okotbri vyjde uspokojivo.potom daj vediet ze ako to dopadlo.a odkial si vlastne.ja z okolia vrabel 🙂

sasa1983
27. okt 2014

Kočky, mám v chladničke gro balenia PROFERTILu, 129tbl., exp. 04/2015. Výborná cena. Navrhnite si ju. Saša

evca8285
17. feb 2016

Mile zienky, chcela by som sa opytat... manzelovi prisli vysledky so spermiogramu so zaverom tazka OAT... nerozumiem tomu ved mame doma takmer trojrocneho syna a podarilo sa nam hned otehotniet a vsetko bez komplikacii... pred rokom som otehotnela opat ale o babo sme v 12tt prisli ale od zaciatku mi dr vravel, ze je mensie az 14 dni a aj v case ked som on prisla zodpovedalovelkostou 8tt... myslite si, ze to mohla sposobit tato manzelova diagnoza? Dali mu odporucanie na ivf a ja naozaj urobim vsetko preto aby sme este babo mali ale je pri tazkej forme OAT vobec nejaka sanca? Bojim sa aby sa opat neprestalo vyvyjat a my sme prezivali tu bolest opat.

julciatko1
29. mar 2016

Baby nepomohol ani clostyl s provironom ☹️ Musime ist na ivf. Jedno neuspesne uz mame za sebou... Mna caka este laparka, lebo mam pco a snad to na druhy krat vyjde... Drzim palce vsetky snazilkam-zufalkam...

wildstorm
30. mar 2016

@julciatko1 ahoj, citala som si prave diskusie a cakala som, ako si dopadla. My sme to totiz boli vcera na prvej konzultacii v CAR, nakolko ja som po operacii endometriozy a mazel ma zly spermiogram. Z oligoasthenozoospermie sa to zhorsilo na oligoasthenoteratozoospermiu ( predtym mal 2 miliony pohyblivych v B pohybe a z toho 75 % patologickych a teraz, o pol roka neskor a vitaminovej kure ma 1 milion pohyblivych, B pohyb 70 %,z vyšok C pohyb, a patologia az 98 %). Lekar povedal, ze lieky na to neexistuju a vzhladom na nase stavy prichadza do uvahy len IVF. Tazke zaciname.

julciatko1
30. mar 2016

@wildstorm do akeho centra ste zacali chodit? My sme boli v Brne, je tam vyborne, fakt maximalna spokojnost, ale poistovne robia problemy s preplacanim, lebo je to zahranicie, takze asi budeme musiet ist do centra na SK... Prve ivf sme si platili sami, lebo sme nemali nervy na tu byrokraciu...

wildstorm
30. mar 2016

@julciatko1 ved prave.. aj my sme zvazovali Brno, ale presne, zacali robit postovne problemy, pokial nevyuzijes najskor "dostupnu liecbu na SR", v preklade nezadotujes slovenske centra. Takze sme isli do Ferticentu v Bratislave, odporucal mi ho aj dr. Bielik, co ma operovala a robila som si aj prieskumy. Napr. ked sme boli v ginfive na SPG, tak to tam bolo jak na kolotococh, pasova vyroba. V tomto ferticente je to malicke, a take rodinnejsie. napr. sme boli objednani na 10.30 a vzali nas uz o 10.00 - hned, ako sme dosli. Okrem nas tam nik iny nebol. Co bolo tiez fajn. Aj SPG bol na pockanie. Bolo to fajn.

julciatko1
30. mar 2016

@wildstorm
Super, tak budem drzat silno palce, aby Vam to vyslo na prvy krat 😊 Ja si tiez musim spravit prieskum ktore centrum je na tom najlepsie... Uvazovala som nad Antolskou, no v kazdom pripade sem potom napis ako to ide. Drzim silno palce 😉

wildstorm
30. mar 2016

@julciatko1 Dakujem, ak nezabudnem, ozvem sa 🙂 Aj vam drzim palce 😉

drobcek2510
27. júl 2016

ahoj baby mam hlavu v smutku mojmu muzovi dnes zostili diagnozu oligoasthenozoospermia co si o tom myslite ☹

leticia22
9. jan 2017

@julciatko1 ahoj môžem sa ta opýtať do ktorého centra si nakoniec išla a ako to dopadlo?

wildstorm
10. jan 2017

@julciatko1 ahoj, tak nám to na druhý pokus dopadlo dobre 🙂) podarilo sa vo ferticente, som v 11tt 🙂) Vám sa ako darí?

leticia22
10. jan 2017

@wildstorm ja som sa nahlasila na tú antolsku tak preto som chcela vedieť či si tam bola makoniec aj ty 🙂 my len vypisujeme papiere, žiadosti, tak potom ti dam vedieť. A na tej antolskej si ani nebola?

wildstorm
10. jan 2017

@leticia22 ahoj, nie, ja som antolsku vobec neriesila. Ale vo ferticentre je teraz p. Maršík, ktorý má svoju ambulanciu aj na Antolskej.

leticia22
10. jan 2017

@wildstorm a nepočula si niekde o tom CAR na Antolskej, že akí sú, akú majú úspešnosť?

wildstorm
10. jan 2017

@leticia22 nie, vobec ani neviem ako sa volaju a kto tam ordinuje..

julciatko1
24. jan 2017

@leticia22
@wildstorm
Caute kocky, tak nakoniec sme sa rozhodli pre GYN-FIV v Nr a som velmi milo prekvapena, lebo Dr. Vondrakova je uplne perfektna sestricky uzasne. Je to uplne ine ako v Brne. Presla som si takymi vysetreniami o ktorych som ani nevedela... Fakt sa nam maximalne venovali a presne zajtra ideme na odber vajicok. Na hormony som reagovala velmi dobre a velmi rychlo, a mam strasne vela folikov ktore krasne narastli... Uvidime zajtra. Ozvem sa 😊

leticia22
24. jan 2017

@julciatko1 silno držím palceky 🙏🍀