Oneskorená ovulácia a tehotenstvo. Ako prebehlo u vás?

bybi
7. sep 2006

Caute babulky, mam 28 dnovy cyklus a ovulaciu mam az 21. den. Ak by som teoreticky otehotnela, za 7 dni sa vajicko asi ani nestihne uhniezdit, teda by mala prist ms. Mate niektora skusenost s oneskorenou ovu, ako to prebiehalo u vas, kedy ste zistili, ze ste tehotne?

andelka
14. aug 2008

orinka: Tak směle do toho, za pár změření nic nedáš a budeš aspoň vědět, jak na tom jsi. A neboj, kdyžtak poradíme. 🙂

katka444
14. aug 2008

vdaka, duphostan uz mam doma ale zacnem az nabuduci cyklus. kontryhel sa nema pit po ovulacii, takze ten asi nie. niekde som tu raz citala ze vit B. nemate skusenost niektora?

len
14. aug 2008

Kontryhel se může pít pořád, po ovulaci napomáhá růstu sliznice... Může se pít i v kuse přes MS, kdy mírní potíže, je to taková univerzální bylinka 🙂 Tak po šesti týdnech by se ale měla udělat přestávka, aby si tělo moc nezvyklo 😉

andelka
14. aug 2008

Přesně tak. A v luteální fázi právě o ten nárůst sliznice jde, takže kontryhel ano.

katka444
14. aug 2008

ja som zase citala, ze sposobuje stahy maternice a preto po ovulke nie, aby sa vajicko uhniezdilo a cez MS nie preto aby sa maternica dostatocne vycistila. asi co ludi to nazorov. takze o tom vit.B ste nepoculi?

macc
14. aug 2008

co vitamín B ?

len
14. aug 2008

Tak to určitě ne, jsem si jistá, že kontryhel ano a pořád, fakt má svůj význam 🙂 To B se často přidává k uměle vyráběný listovce, ale je to jako se vším - s ničím se to nemá moc přehánět 😉 A z konzumace vitamínů ještě nikdy nikdo neotěhotněl, kdyby to tak bylo, předepisujou je doktoři na kila 😀 A navíc opravdu nic nedokáže nahradit zdravou a vyváženou stravu 🙂

cipuska_
14. aug 2008

Ahojte potrebovala by som poradiť, mala som ovuláciu až na 27 DC. Môžem otehotnieť aj ked je tak neskoro???

len
14. aug 2008

Ano 🙂

macc
14. aug 2008

katka 444: význam má jíst tu kyselinu listovou už několik měsíců před otěhotěním, ta prý zamezí některým vývojovým vadám plodu - rozštěpům apod.

len
14. aug 2008

Nezamezí, ale výrazně sníží jejich riziko 😉

chrobacek
14. aug 2008

Máte někdo postřeh jaký je rozdíl mezi Calibrum mami a baby plan? jen v listovce?? nebo nějaký závratný?? myslím jestli se může jíst mami místo baby plan.....

elana
14. aug 2008

Závratný dost, v C. mami je mnohem víc vitamínů a minerálů, v C. babyplan jen listovka, železo, jód, céčko a éčko. CM je v podstatě plnohodnotný multivitamin, CB je hooodně ořezaný. Brát se to určitě dá místo toho, stejně je opravdu a nejvíc podstatná jen ta listovka a ta je v obou.

chrobacek
15. aug 2008

dík

dadunka
21. nov 2008

Holky,jedné holčině zde gynekolog řekl, že když je ovulace později, že to není dobré, že jsou vajíčka přezrálá a náchylnější k vadám, nasadil jí Clostil. Já běžně ovuluju 18DC, teď 22DC a nikdy za ty dva roky jsem to neslyšela a trochu mě to vyplašilo. Řekli vám vaši lékaři něco takového?

shaarka
21. nov 2008

dadunka, zaujimave, mozno na tom nieco je, znie to logicky, ale si prva, od ktorej sa taketo nieco dozvedam... 😕

dadunka
21. nov 2008

Šárko, já jsem o tom právě taky nikdy neslyšela, ani v CARu ani u gynekologa, přece by mi to nezapoměli říct ne.. ☹
No, zase si říkám, že by snad tělo nedopustilo, aby se oplodnilo špatné vajíčko...

vanessa123
1. feb 2009

kočky viete mi poradit ked na ovulacnom teste som mala // vyrazne 😀 😀 tak treba zacat snazilkovat alebo je neskoro? 😕 mam v tom chaos , dakujem

shaarka
1. feb 2009

dadunka, ak mas oneskorenie 4 dni, to nie je nic.
videla som ale grafy merania bazalnej teploty, ktore koncili tehotenstvom - a ovulacku mali niektore aj na 123 DC! takze toto by som uz povazovala za riskantne. 😀

a s tym vysporiadanim sa tela so zlym vajickom, to mas pravdu.

lucinka1104
8. apr 2009

//www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nummer=18...
čo si myslíte o tomto? dni pred tým jednodnovým vzostupom teploty som mala pozitývny ovu test 😕

andelka
8. apr 2009

luci: Pekný Kriváň 😀 Ne, fakt, zajímavý úkaz, ale ovulku to neznačí. Nejde jen o skok, musí tam být splněna podmínka tří vyšších teplot po šesti nižších a to tam není. Musely by se držet teploty nad 36,7.

lucinka1104
8. apr 2009

to ja viem preto tomu nerozumiem 😕

andelka
8. apr 2009

luci: Tak to jsme dvě. 😕 😀

lucinka1104
8. apr 2009

ja stále kojím neviem či to s tým nemá niečo spoločné , aj ked v noci nevstávam

andelka
8. apr 2009

luci: A MS už normálně máš? Jinak to může být klidně anovulační cyklus, to je po porodu normální. Nebo se taky k ovulaci mohlo schylovat ale nedošlo k ní. Co na to říká hlen? 😉

lucinka1104
8. apr 2009

no tam ako som mala tie poz. ovu testy som mala krvavý 3 dni a dnes mi začal taký vodnatobiely vytok.....menzes som mala 2 x ( po 46 dnoch )

andelka
8. apr 2009

Tak to je záhada, fakt. Krvavý výtok bývá spojován s ovulací, stejně jako vodnatý. Ale zas těžko soudit, protože po porodu začíná všechno znova a není se čeho chytit (není srovnání s předchozími cykly). Ale teoreticky pokud byly dva cykly 46 dnů, tak bych ovulku čekala kolem 30DC. Ale těžko říct, tělo se znovu rozjíždí a může dělat psí kusy.

lucinka1104
8. apr 2009

no ja SA AJ CíTIM DNES SOM ETDA 26 dc žE BY MOHLA BYť AJ TERAZ , LEN NAOZAJ NEROZUMIEM TýM PAPRADIAM NA OVU TESTE A KRVAVOM HLINE BOL AJV TýCH CYKLOCH PREDTýM , ALE TAM MI TEPLOTA STUPLA ...oki dobrú noc a dakujem

andelka
8. apr 2009

luci: jsou věci mezi nebem a zemí...však uvidíš, jak to bude dál. dobrou.

marikac
27. jún 2010

viete mi poradit?lebo uz sa v tom nevyznam..tento mesiac prvy krat cakam na ovu s pomocou ovu testov, snazime sa o babo 3 mesiac..kedy ma byt ovu neviem, lebo doteraz som sa specialne nesledovala...cyklus som mala od januara do marca 29 dnovy...odkedy sme sa zacali snazit tak je to 28,31,30 dni...testovala som sa pre istotu od 11 DC,lebo som nevedela aky cyklus si mrcha prave vyberie ☹ vsetky testy negativne...dnes je 16DC a ja prestavam dufat,ze ovu pride...