Oneskorená ovulácia a tehotenstvo. Ako prebehlo u vás?

bybi
7. sep 2006

Caute babulky, mam 28 dnovy cyklus a ovulaciu mam az 21. den. Ak by som teoreticky otehotnela, za 7 dni sa vajicko asi ani nestihne uhniezdit, teda by mala prist ms. Mate niektora skusenost s oneskorenou ovu, ako to prebiehalo u vas, kedy ste zistili, ze ste tehotne?

atena
13. nov 2006

Ahojte, moc by som potrebovala poradiť, meriam si bazalnu teplotu už dlhšiu dobu, a podla všetkého mávam ovuláciu okolo 14-16 dňa, čo mi aj dokazujú ovulačné testy a ešte si to zapisujem na wunschkinder.net, kde sa mi zobrazuje net.Tento mesiac mi tiež ukazovalo ovuláciu okolo 14-17 dňa aj ovulačne testy aj ten graf,Potom som mala tri dni zvýšenú na 36,80 no včera mi prudko klesla teplota zo 36,80 na 36,50 a dnes znova vystupila na 36,80. a ten graf na nemeckej stranke mi neukazuje už vôbec ovulaciu tie dni 14-17.Tak teraz neviem , či som vôbec mala ovuláciu.Vyzná sa niektorá z Vás v tomto mojom chaotickom cykle? 😠

lenuliatko
13. nov 2006

Atena, jednorazové prudšie zmeny teploty nič neznamenajú. u teba je ešte jedna možnosť. Volá sa to implantation dip, keď klesne na jeden deň teplota, lebo sa uhniezďuje vajíčko. Je to síce dosť skoro, ale ktovie?

atena
13. nov 2006

Ďakujem, vieš už sa začínam viacej všímať a zostávam nervózna, lebo toto je už 6 mesiac snaženia a stále nič.

sanija1
7. jan 2007

Ahojte tak sa s vami podelim aj ja mne doky zistil ovu az 20DCyklus mam 26dnovy co s tym je sanca otehotnenia normalnym sposobom?Aj ked u nas je problem manzelov spermiogram ale ja som toho nazoru ze ked Pan BOh da aj motyka vystreli.

nikusska11
7. jan 2007

Baby poradte mi ako otehotniet .Nejaku polohu alebo caj alebo nejake lieky.Prosiiiiiiiiim

govinda
8. jan 2007

nikusska, keby to bolo také jednoduché 😉.
Nepíšeš, či máš nejaké vážnejšie problémy, či máš problémy s cyklom a podobne. Skús napísať niečo podrobnejšie, snáď ti budeme vedieť poradiť 😉

len
8. jan 2007

Sanijo, šance určitě JE, i když možná nižší, pokud dochází k ovulaci a manžel má aspoň nějaké živé spermie, naděje je vždycky 🙂

Nikussko, jak by byl život krásný, kdyby existoval nějaký univerzální recept 😀
Jediná všeobecně platná rada zní - milujte se často a bez ochrany 😉 Pokud budeš cítit, že máš nějaké problémy (nepravidelný cyklus, časté špinění, bolesti...), určitě to řeš s lékařem 🙂

evelyin
28. jan 2007

Neviete mi niekto poradiť či vždy platí že po ovulácii nastupuje MS za 12-14 dní? Keď mám cyklus cca 25-27 dňový je možné aby som mala ovu na 18 deň?

katarina82
28. jan 2007

evelyin, klidně můžeš mít ovulaci 18 den, někdo má krátkou poovulační fázi cyklu, ale když je to dlouhodobě pod deset dní, tak bys to měla říct, svému doktorovi. Je to špatná funkce žlutého tělíska.

vedvies
28. jan 2007

evelyn, myslim ze to je mozne i ked mas cyklus kratsi. Ja som mavala ovu na 20den a cyklus 30-33 dnovy. Niekde som citala, ze moze byt potom trochu problem, ci sa stihne oplodnene vajicko dostat do maternice. Ale v tvojom pripade ma na to este dost casu 😉

evelyin
28. jan 2007

Problém bude asi v tom, že neviem kedy mám ovuláciu, BT si nemerám a hlienovú metódu neviem akosi použiť. Kdesi som čítala že v období ovulácie má byť hlien ako vaječný bielok čo som teda spozorovala na ten 18 deň ale krček som mala tvrdý ako špičku nosa čo má byť v období ovulácie mäkký.
Ja Vám už naozaj neviem.

lentilka1
28. jan 2007

ahojte, môžem sa pridať?

ja si myslím že ovu ani nemám? 😀 nič tomu nenasvedčuje...

evelyin
28. jan 2007

Prečo lentilka? Ja sa to snažím sledovať už dlho, ale nikdy som si to navšimla kedy by som to tak mohla mať, ale asi som ju mala, pretože som už otehotnela.
Až teraz sa to snažím sledovať aby sme sa mohli snažiť v dobrom období 😀

vedvies
28. jan 2007

v zasade plati, ze v obdobi ovu je hlien redsi a vodnatejsi ako inokedy. To preto, aby sa cez neho dostali spermie lahsie. Inak ak mas taky kratky cyklus, tak kludne mozes mat ovu na ten 12-14 den. Ja som si merala BT v ustach a presne som po 2 mesiacoch vedela kedy mam ovu.

katarina82
28. jan 2007

S tím čípkem to je problém a pokud to nepozoruješ dlouhodobě, tak to ani nepoznáš. Zkus měřit tu teplotu, je to dobrá věc, aspoň zjistíš, jak ti tělíčko funguje. Nebo zkusit ovulační testy, ale je dobré vědět aspoň přibližně, kdy tu ovulaci máš, jinak za ty testy dáš majlant.

lentilka1
28. jan 2007

kedy si otehotnela? či už máš staršie mimi?

lentilka1
28. jan 2007

takže ja mám cyklus tak 24 až 27 dňoví, tak kedy môžem mať asi ovu? keď skôr , tak naozaj neviem. Lebo s priateľom sa snažíme často a nič...nie, že by sme to robili len preto!!! no tak to nechápem. Teraz mám asi 17 deň, a nemám žiaden hlien, ale absolútne žiaden, a dole už asi tri dni som nejak spuchnutá a pobolieva ma bruško... 😖 tak to je čo???

vedvies
28. jan 2007

lentilka ak myslis ze nemavas ovu-tak dr. by ta mal vysetrit. Niektore zeny mavaju ovu raz za 3mesiace. Treba to sledovat a liekmi napravit

evelyin
28. jan 2007

Lentilka : Minulý rok.

Katarina82: Mala som požičaný lady tester na sliny na meranie ovu, no ukazovalo mi to blbosti, pretože mi vyšli stromčeky na 9-ty deň, čo sme sa teda snažili, potom na 12 - 15 nič a ešte sa plodné dni ukázali na ten 16 deň. Inak pre vysvetlenie stromčeky znamenajú plodné dni a bubliny neplodné.

Vedvies asi to skúsim aj ja, teplomer na meranie BT kúpim v lekárni? Je to nejaký špeciálny alebo klasický ortuťový?

vedvies
28. jan 2007

evelzin ja som si merala klasickym ortutovym v ustach, zdalo sa mi to prijemnejsie ako v posve. Inak byvaju aj specialne teplomery na BT
musim off na chvilu - ak mas este otazky rada odpoviem v IP

lentilka1
28. jan 2007

musím sa objednať dr. a uvidíme.... ale už by som chcela vedieť aspoň odpoveď , či je všetko OK

katarina82
28. jan 2007

evelyin, já jsem měla ten tester na sliny taky a opravdu to ukazuje blbosti. Pak jsem zkusila normální ovulační testy a díky nim a BT už vím přesně, kdy OVU mám 🙂 Ale bohužel zatím nic ☹
Já měřím normálním rtuťovým teploměrem, měření v ústech není tak přesné, v pochvě je to přesnější

evelyin
28. jan 2007

Neboj sa čo by nebolo, tuším nikomu sa nepodarilo ostať hneď v tom ako sa začali snažiť alebo len máloktorým.
Vedvies tiež si myslím že v ústach to bude príjemnejšie .
😖

lentilka1
28. jan 2007

a ako hlboko si to musím zaviesť dnu do pošvy? a koľko je tá ovu teplota, a neovu teplot?

evelyin
28. jan 2007

Katarinka no ale potom mi povedz či musíš mať vyslovene v deň snaženia ovuláciu keď sa snažíte podľa toho a stále nič. Ako dlho ti to už nevychádza?

katarina82
28. jan 2007

Lentilka, já ho zavádím těch sedm cm dovnitř. Když měříš v ústech, tak ta teplota docela hodne kolísá, v pochvě je mnohem stálejší a OVU jde mnohem lépe poznat. Teda aspoň u mě to tak je. A teplotu před a po ovulaci má každý jinak. Každopádně před OVU je nižší než ta po ovulaci. Ovulace je ten poslední den, kdy byla nízká teplota. Já mám např.před OVU 36,4 a po OVU 36,9

lentilka1
28. jan 2007

Čiže koľko je keď máš ovu, 37?

katarina82
28. jan 2007

když mám ovulaci, tak mám teploty kolem 36,3.

evelyin
28. jan 2007

Lentilka ja myslím že to je tak, že treba to sledovať niekoľko cyklov aby si vedela kedy ti teplota vystúpi na vrchol, tak tesne pred tým máš ovu.
Samozrejme si tým nie som istá, to by ti povedali baby čo si to zapisujú.
Len neviem kedy v období ovulácie je najväčšia šanca že to vyjde.

lentilka1
28. jan 2007

ja som počula, že keď je ovu tak je teplota vyššia, tak ako to vlastne je? pred ovu je nižšia ako po ovu a cez ovuláciu je úplne najnižšia?