Oneskorená ovulácia a tehotenstvo. Ako prebehlo u vás?

bybi
7. sep 2006

Caute babulky, mam 28 dnovy cyklus a ovulaciu mam az 21. den. Ak by som teoreticky otehotnela, za 7 dni sa vajicko asi ani nestihne uhniezdit, teda by mala prist ms. Mate niektora skusenost s oneskorenou ovu, ako to prebiehalo u vas, kedy ste zistili, ze ste tehotne?

lia
15. okt 2006

ivush:rada by som ti poradila,ale ani ja sa v tychto veciach nevyznam,ale zacala som sa aj ja sledovat a bola som u lekara,ktory mi zistil kedy mam ovu.

ivush
15. okt 2006

lia, nevadí 😉 ja len, že keby niektorá vedela...ja som OVU cítila, čiŽe viem kedy som ju mala, len ma zaujíma, že či môžem (ak by sa mi náááááhodou bolo podarilo otehotnieť) pár dni po nej niečo cítiť 😉

loss
15. okt 2006

ivush-oplodnene vajicko dorazi do maternice za 3 az 4 dni a zahniezduje sa.Mam to z knihy a este tu pisu ze otehotniet mozes 2dni pred ovu,alebo v tom istom dni. 🙂 Dufam ze som pomohla

ivush
15. okt 2006

Ďakujem loss, čiže keďže som mala OVU 12teho a dnes je 15teho, takže teoreticky mám nádej 😵 😵 ale niČ si nechcem vsugerovať, pretože to vôbec nemusí byť ono a keď o dva týždne dorazí mrška tak budem total 😖

loss
15. okt 2006

Ivuska-teoreticky by to mohlo vyjst,drzim palce.Dalsia tehulka to by bolo super,drzim palce 🙂 \daj vediet ako si dopadla pa pa

lia
15. okt 2006

ivush drzim palceky 🙂

ivush
15. okt 2006

Dievčatá ďakujem Vám 🙂 Zatiaľ je však asi priskoro sa vžívať, pretože ešte je dosť dní predo mnou kým zistím čo a ako 🙂 😉

zuzanka26
15. okt 2006

Ahoj holky, i já mám opožděnou ovulaci. Byla jsem minulý cyklus u doktorky na běžné prohlídce 22. DC a jaké bylo moje přeekvapení, když mi doktorka řekla, že mám folikul 16mm a to odpovídá asi tak 12. dni cyklu. Byla jsem rozhozená abála jsem se, že nemám ovulaci. Doktorka mi dala ovulační testy a hned druhý den jsem jho měla úplně jasně pozitivní. Pak sjem testovala ještě tři dny a měla je pořád pozitivní, poslední den už jen slabší čárka. Měla jsem je zezadu popsaný, který den jsem který dělala a 25 DC jsem šla zase na kontrolu a doktorka mi je dokázala seřadit podel dnů, jak sjem je dělala ( celkem 4 testy). 25 DC už jsem na ultrazvuku měla žluté tělísko. Nabrala mi i krecv pro zjištění hladiny progesteronu v krvi a to jsem ho měla jen 4 ( nevím jednotky). Pak jsem byla pro kontrolu na krvi i 30 DC a to už jsem měla progesteron 10- Takže opravdu potrvzená ovulace kolem 23 DC. A MS mi přišla 34 DC. Teď mi doktorka říká, že ještě budeme sledovat tento cyklus, ale mě se moc nechce. Už o tom vím tolik věcí a tochu se i příčí, že to nenechávám přírodě. Zase jsem ale ráda, že mám jistotu, že jsem normální.( jakž takž)

zuzanka26
15. okt 2006

Omlouvám se za chyby. Ještě mi taky doktorka řekla, že rok snažení se určitě nemám zneklidňovat. Teprve potom by mě poslala na nějaké vyšetření.

valhali
16. okt 2006

Ahojte bamulky.Ja by som sa chcela spytat na presny opak neskorej ovulky.
Mam 39.dnovy cyklus a ovulku som toho mesiaca mala na 10.DC (podla BT, ktora mi klesla z 36.7 na 36.4 a bolesti v pravom vajecniku). Je v nevyhode, ak ovulacia pride uz v 1/4 cyklu? Mne sa to zda skoro a preto by som chcela vediet, ci je to na zavadu. Mate niektora skusenosti so skorou ovulkou?

lubecka
16. okt 2006

Ahojte dievcata, mozno som v zlej teme, ale neviete mi povedat ked mam folikul 10m, v kolkom asi dni cyklu som? Doktor mi napisal ze 2. faza cyklu.. to je ale ktora? 😅

iza
16. okt 2006

bubl : radeji si zajdi k doktorovi, jeden nikdy nevi a mohl by to v nejhorsim pripade byt i zanet vajecniku... 😕

len
16. okt 2006

Valhali, tobě teplota ten 10.DC klesla a potom se 29 dní držela zvýšená? To je teda fakt divné, protože se udává, že luteální fáze delší než 18 dní znamená téměř jisté těhotenství, takže těch 29 dní se mi vážně nezdá 😖 Jinak k dotazu samotnému - brzká ovulace dle mého na škodu není, já ji už 10. den měla, ale mívám dost krátké cykly, luteální fázi mívám maximálně 13 dní.
Ovšem spíš bych to viděla na pozdější ovulaci, mně teplota občas taky zakolísá, drží se třeba dva dny zvýšená, až si myslím, že ovu proběhla, ale ona zas poklesna... Jinak samozřejmě nemůžu jen z těch mála údajů, cos uvedla, poznat, co se vlastně stalo 🙂 Pokud míváš obvykle ovu později a najednou přijde dřív, předpokládala bych, že se o to samé cyklus zkrátí, stejně jako když se ovu o pár dní opozdí, o to samé se cyklus prodlouží.

Lubecko, kolikátý DC jsi ti nikdo dle velikosti folikuku asi neprozradí, maximálně kolik dní před ovu asi jsi, ale v tom neporadím, jenom tuším, že kolem ovu má folikul kolem 20 mm, ale jak rychle roste, to bohužel nevím.

valhali
16. okt 2006

len, asi to bude tak,ako pises, ze ovu mozno este len pride, ze teplota este poklesne. Po ms som mala teplotu 9 dni 36.7, na 10.DC klesla na 36.4 a na druhy den zase vystupila na 36.7, takze podla toho som usudila,ze bola ovulka. Bolia ma prsia, pred poklesom BT ma bolelo brusko ako na ms a pichal ma pravy vajecnik. Lenze mna pichal tyzden, preto som zmatena. No nic, budem meriat dalej, uvidim. A mozno je to tak,ze sa mi skrati menstruacny cyklus tento mesiac. Uvidim.

len
16. okt 2006

Valhali, ovulace se neprojevuje poklesem (i když ten ji opravdu dost často doprovází - ale zdaleka ne vždy), ale vzestupem teplot po ní. Pokud se ti tedy teploty po poklesu vrátily zpátky na původní úroveň a nestoupaly výš, tak bych si opravdu troufla tvrdit, že ovu ještě přijde 🙂

valhali
16. okt 2006

len, tak to si ma potesila, lebo pocas mojej predpokladanej ovu sme nestihli snazilkovanie a bola som smutna, ze dalsi mesiac je fuc. Kontrolujem si aj hlien a bolo mi divne, ze nemam ovulacny hlien a bol pokles BT. Vdaka za reakciu, kazdopadne ma potesila, lebo to znemana, ze tento emsiac este nie je strateny 😉

dagmarka1
16. okt 2006

lubecko: četla jsem při hledání na intetu, že folikul roste cca 1 až 2 mm denně, a praská jak napsala Len , kolen 20mm.já když jsem byla u lékařky 15.8.06,na pravidelné prohlídce a vyptávala jsem se jí ohledně ovu, což byl můj 15.DC a měla jsem folikul cca 8mm, nic mi k tomu neřekla, tak jsem hledala info na internetu a pak když jsem si to jako napočítala po dnech na cca +2mm přírustku/den, tak mi vyšla jakože ovu kolem 22.DC, což se mi zdá že mi i tenkrát skutečně potvrdilo zvýšení BT.teď měním lékaře, páč ta doktorka není na nějaké vědecké moc stavěná, zítra jdu k jinému, o kterém holky z práce říkají, že je mladý, perspektivní, pečlivý a skvělý, samé superlativy, takže uvidím, mám na něj přesně takové otázky ohledně ovu, takže se s Váma rozdělím o info, ja se vrátím. 😎

lubecka
16. okt 2006

dagmarka budem rada, ak mne a ostatnym posunies info o ovu.. ja som bola minuly tyzdne v stredu 11.10. na ultrzvuku a mala som spominany 10mm foliku... a dnes ma velmi picha pravy vajecnik.. takze to kludne moze byt aj ovulacia.. 🙂 ..to som rada... a mozno to je nieco ine ☹

dagmarka1
16. okt 2006

jestli neměříš BT, tak to si asi nepotvrdíš zvýšením teploty, ale podle toho jak já to vidím, by to mohla být ovu.já mám tu smůlu že na sobě nikdy nic necítím, jakože píchání a tak,nebo necítila jsem, teď momentálně taky se mi ovu podle mých předchozích měření BT přibližuje(snad kolem pátku 20.10), a začíná se mi zdát že nějaké podivné píchání snad i cítím, ale 4 cykly před tím vůbec nic.takže jsem netrpělivá toho zítřejšího doktora. 😨

mufy
16. okt 2006

Dagmarko to jdeš na kontrolu k lékaři aby ti zjistil,jak velké jsou folikulky?Jak dlouho to už zkoušíte a po jaké době ti lékař dělá vyšetření folikulu?Já tam chci jít příští týden,také těsně před ovulací,tak jsem zvědavá, jestli mě vyšetří nebo ne,jelikož to zkoušíme 5 měsíc.

dagmarka1
16. okt 2006

mufinku, jdu na kontrolu-resp.na radu poprvé, jelikož taky 5.měsíc zkoušíme a podle měření BT to vypadá že mívám ovu až cca 20.DC, délku cyklu mám 29 dní, a tak se chci zeptat jestli to je OK, jdu k novému lékaři, ta moje původní doktorka to má úplně na háku, moc to neřešila, měla jsem se snažit v době ovu a basta fidli.ale kdy to je u mě?takže jdu mu ukázat grafíky a poradit se.uvidím, zítra budu chtřejší, kolem oběda už bych se s Váma holky mohla snad,doufám podělit o nějaké info. 😅

mufy
16. okt 2006

Tak nám pak napiš jak jsi dopadla a co ti na to řekla.

lyzenka
16. okt 2006

Ahoj Dagmarka,

aj ja podla merania BT....mavat ovu az cca 19 DC....dlzku cyklu ma 28 dni....... ale to som si zacala merat mesiac dozadu...teraz meriam druhy mesiac....ale vyzera to tak, ze to tak bude.....my sa snazime uz rok a 2 mesiace.....a babenko zatial nikde....dala som si vypocitat plodne dni aj podla Dr.Jonasa.....ale ten mi to vypocital nejak az na konci mesiaca vzdy.....ale podla BT....to je ovela ovela skor.....takze......neviem....ako to bude tento mesiac......
Veru.....rada by som vsetkych prekvapila, hlavne manzela darcekom pod stromcek..... 😀

ivush
16. okt 2006

Lyzenka, ja som tiež v pokušení dať si to takto vyrátať, ale obávam sa, že potom sa ako žena na to príliš upnem a možno preto to ne a nepôjde...

lyzenka
16. okt 2006

ivush,

ja uz som v takom stadiu.....ze aj si pozeram tu BT kazde rano.....aj sem chodim na modreho konika........ale uz som v takej faze neutralnej....ze bud to vyjde, alebo to nevyjde..........som teraz v druhom rocniku na VS-externe......a hovorim si, ze aspon budem kludne studovat....

Ale v kutiku duse stale dufam......ale vravim, uz to nie je take silne...ze chcem, chcem chcem.....ako to bolo hned po svadbe......asi som si uz zvykla....na to, ze MS akosik vzdy pride.... 😔

ivush
16. okt 2006

Lyzenka,

myslím si, že Tvoj postoj je správny...Pretože sa vlastne až tak nestresuješ...a možno Ti to čoskoro prinesie zázrak do bjuška... 😉

lyzenka
16. okt 2006

Dakujem, Ivus,

drzim palce aj ja Tebe.....a vlastne vsetkym snaziacim sa a tuziacim maminkam po malych anjelikoch.... 😎

dagmarka1
17. okt 2006

lyzenko, krásně jsi to napsla, a myslím že ivush má pravdu, v tom nestresování,já zkouším 5.měsíc,a první 2-3 jsem stresovala, a teď už mi to nějak začíná být volnější a právě tehdy se říká, že to příjde....... 😅 zkrátka až Tě to začne zase bavit,až život klidně plyne, tak jakože to je v pohodě, takže kočičko moje malá, nesmutni, ty už máš nárok,takže to určitě už bude, možná dříve jak na vánoce, a já vím že to bude, ale musím být ještě trpělivá 🙄 krásně jsi napsala .... tuziacim po malych anjelikoch... 😵

zuzanka26
17. okt 2006

Ahoj holky, četla jsem tady o té velikosti folikulu. Já jsem měla velikost 12 mm 14 DC, a doktorka řekla, že to vypadá na stav po MS. Práý to má růst 2 mm denně, ale já jsem skvělý příklad too, že ne vždycky tomu tak je. Minulý měsíc jsem byl na ultrazvuku 22 dne cyklu a měla jsem 16mm a pak jsem byla 25 DC a už jsem blya po ovulaci. Takže nic nevím.
Ale říkala mi doktorka, že kdby jí viděl nějaký revizní lékař, že mi dělá ultrazvuky a sleduje ovulaci 4 měsíc snažení, takže by si o ní myslel, že se zbláznila. To prý bylo děláno až tak po dvou letech snažení.

dagmarka1
17. okt 2006

takže jak jsem slíbila píšu info od doktora:v pátek =bude můj 20.DC a pondělí můj 23.DC mám jít na krev na progesteron, jehož hladina v krvi po ovulaci má být na patřičné hodnotě, za týden v pátek budou výsledky krve a mám doktorovi zavolat,podle kterých mi řekne kdy se mám k němu objednat na měření folikulu,mělo by to být mezi mojím 10. až 12.DC,kde by měl být vidět zřetelně jeden folikul dominantní, cca 14-15mm velký, ve kterém bude zrát pro daný měsíc jakože vajíčko a ten dosáhne-li velikosti cca 22mm(každý den o cca 2mm se zvětší) praskne= ovulace.mám cyklus 29dní, tzn. že si mám odečíst cca 12 dní luteální fázi a tím pádem mi vyjde že nejlepší doba pro moje snažení je 17.DC.metoda měření bazální teploty je podle něj zastaralá, dá se určit ovulace, že proběhla, ale přesnost může být i o dva dny zkreslená, údajně teploty reagují na progesteron v krvi malinko zpožděně.nejpřesnější zjistění ovulace je tedy z krve a pak dle ultrazvuku.