Oneskorená ovulácia a tehotenstvo. Ako prebehlo u vás?

bybi
7. sep 2006

Caute babulky, mam 28 dnovy cyklus a ovulaciu mam az 21. den. Ak by som teoreticky otehotnela, za 7 dni sa vajicko asi ani nestihne uhniezdit, teda by mala prist ms. Mate niektora skusenost s oneskorenou ovu, ako to prebiehalo u vas, kedy ste zistili, ze ste tehotne?

lovacka
7. sep 2006

bybi nestresuj v prvom rade a aj za 7 dni sa podla mna moze vajicko uhniezdit 😉 prvom rade sa na to nesmies sustredit babo pride v ten spravny cas a som ti povedala ze bocian uz je na ceste tak si otvor okno 😀

natalya
7. sep 2006

bybi ja som otehotnela asi tyzden aj volaco malinko pred MS...ale prvu MS som este dostala,druhu uz nie.

zuzula
7. sep 2006

bybi, myslim ze otehotneniu to nezabrani, ved niektore kocky otehotneju pocas MS...pekne pockaj a ked bude MS slaba alebo potom budes mat nejake ine priznaky, skus si spravit testik. 🙂 drzim palceky!!

vedvies
7. sep 2006

myslim, ze vajicko putuje inymi cestami ako mrcha, takze kludne sa mozu minut, teda pocas mrchy sa moze uhniezdovat vajko 😀 ja mam 28 dnovy cyklus a ovu vzdy okolo 20.dna - je to indivindi 😀

bybi
autor
7. sep 2006

ja nestresujem, len som sa tak zamyslala 😀 ja sa ani nejako extra nesustrdim myslim, len ma to tak napadlo 😉

mracik
7. sep 2006

Ahoj bybi, ak je obdobie vyšších tepôt kratšie ako 10 dní môže to byť známkou nedostatočnej činnosti žltého telieska, je pravdepodobné, že vtedy nie sú vytvorené predpoklady pre tehotenstvo, pretože sliznica maternice nie je na uhniezdenie dostatočne pripravená. Neviem ako dlho si už sleduješ ovuláciu, ak sú takéto cykly iba občas, je to v poriadku.
čo sa týka otehotnenia počas menštrácie, je to možné len v tom prípade, ak trvá aspoň 8-9 dní a ovulácia príde pomerne skoro.

bybi
autor
7. sep 2006

mracik, zatial meram bt len prvy mesiac, tak uvidim, ci aj buduci to tak bude. Ale ak ma byt vyssia viac ako 10 dni a ja mam medzi ovu a ms len 7 dni a pred ms klesa, tak neviem, neviem...

mracik
7. sep 2006

Občas sa také cykly vyskytujú u každej ženy, takže žiadny strach, inak dá sa to liekmi upraviť, ako dlho sa už pokúšaš o mimi?

bybi
autor
7. sep 2006

zatial len 2 mesiace. Len som zacala merat bt a zistujem, co vsetko mam alebo nemam v poriadku po HAKu... Co vsetko HAK rozbural v mojom tele 😠

mracik
7. sep 2006

No, ak si užívala HAK dlhodobo, je to normálne, že máš rozhádzaný cyklus, trvá to niekoľko mesiacov, kým sa úplne upraví, to však neznamená, že nemôžeš hneď budúci mesiac otehotnieť...

bybi
autor
7. sep 2006

Hak som uzivala 2 roky a pred tym tiez 2 tusim, bola medzi tym par mesiacov pauza.

domcek
8. sep 2006

Ahoj bybi ja som uzivala HAk teraz 4r. a od aprila neveriem tiez sa snazime otehotniet zatial sa nedari. Pri prvom dietati po vyradeni HAK nam to vyslo na 7mi mesiac od vysadenia a vdety som prala HAK vkuse asi 7r. Takze daj tomu cas. Organizmus sa niekedy spamätava dlhsie.

tundika
8. sep 2006

baby, ja mam 30dnovy cyklus a ovu 20 den, dolezite je ze vies ze mas ovu posunutu. ked sa ti potvrdi ze mas spravidla vsetky cykly takto ako pises, ja by som zasla na tovojom mieste na gyndu, mozno by bolo odbre brat Dufaston, on podporuje rast sliznice maternice, aby sa oplodnene vajicko mohlo uhniezdit. aj ja som ho brala.

lubecka
8. sep 2006

mozem sa opytat ako zistim ze mam posunutu ovulaciu, okrem toho ze by som si merala BT, alebo robila ovulacne testy. Da sa to aj inak zistit? okrem toho ze by som si merala BT, alebo robila ovulacne testy. Diki

mracik
8. sep 2006

najpresnejšie a najjednoduchšie je merať BT, dá sa ešte sledovať hlien a krčok maternice, ale v tom musíš mať prax a nie je to také spoľahlivé, okrem toho prebiehajúca ovu sa dá zistiť aj ultrazvukom

tundika
8. sep 2006

bybi, sorry za preklep mena ☹
lubecka,co pisal mracik,ovu hlien som ja napriklad nemala vyraznejsi, takze podla toho si nemozem ovu sledovat, neviem ako to je u teba. s tym krckom nemam skusenost. ja som po vysadeni HA mala 5 mesiacov chaos v cykle, tak som zasla za lekarom a on mi urobil na zistenie ovu folikulometriu (UZV). a potom som vlastne zistila, ze mam posunutu ovu. inak by sme sa mozno doteraz snazilkovali o mimi na 15-16. DC, co som si myslela, ze by mohla ovu byt pri 30dnovom MC.

momko
19. sep 2006

dnes mám22 den cyklu a tepltou nezmenenú 36,5, včera som mala krčok mäkký a hlien som vôbec nemala ako iné cykly, to vždy cítim mokro, žiadny PMS

dorotka
19. sep 2006

bybi nikdy som si nemerala bazalnu teplotu ale mam podozrenie ze som to mala tak ako ty a ms prisla ale bola slaba a bez bolesti 😉

alcatko.j
19. sep 2006

MelA JSEM CYKLUS 35 DNI A OVULACI JSEM MELA AZ KOLEM 25 dc 😉
Pardom, caps lock 😔

momko
19. sep 2006

alcatko a to mavas previdelne 35dnivy alebo si mala len raz?

domcek
19. sep 2006

dorotka ty si dostala mz a bola si tehotna?

dorotka
19. sep 2006

ano bola polovicna a velmi slaba a bez bolesti

domcek
19. sep 2006

Ale bola normalne krvava alebo len knedasty hlien.

dorotka
19. sep 2006

nebol to hlien bola to krv ale hneda nebola cervena taka ako na konci ms ked uz je slaba

domcek
19. sep 2006

A ako si prisla na to ze je to tehotenstvo.

dorotka
19. sep 2006

no hlavne ze trvala polovicu bola slaba nikdy sa mi to predtym nestalo a neprisli bolesti
boleli ma uz pred nou prsia aj pat dni pred nou aj po nej ma bolelo podbrusko a po ms som chodila stalena zachod a este nejaka intuicia k tomu a proste napriek tomu ze v den ako som ju dostala mi vysiel negativny test som mu neverila a o dva tyzdne som si urobila dalsi cakala som tak dlho aby som si bola naozaj na istom 😉

domcek
19. sep 2006

Tak paradicka dik za vysvetlenie ja pri prvom som nedostala mz a ani ziadne priznaky neboli. Drzkaj sa mi.

alcatko.j
19. sep 2006

Momko, vysadila jsem Ha a hned jsem si zacala merit bazalni teplotu, cykly jsem mela takto: 1. 30 dni, 2. 30 dni, 3. 35 dni, 4. 35 dni, 5. jsem otehotnela.Podle bazalni teploty jsem mela ty 4 mesice vzdy ovulaci az po 24.DC a ten 5. cyklus jsem bazalku nemerila. 🙂

momko
19. sep 2006

alcatko, tak to ti moc gratulujem, ja meriam lebo sa snazime uz dlho a bez vysledku

alcatko.j
19. sep 2006

Momko, moc verim, ze se to brzy povede 🙂 A podle teploty ovulaci mivas?