Oneskorená ovulácia a tehotenstvo. Ako prebehlo u vás?

bybi
7. sep 2006

Caute babulky, mam 28 dnovy cyklus a ovulaciu mam az 21. den. Ak by som teoreticky otehotnela, za 7 dni sa vajicko asi ani nestihne uhniezdit, teda by mala prist ms. Mate niektora skusenost s oneskorenou ovu, ako to prebiehalo u vas, kedy ste zistili, ze ste tehotne?

domcek
19. sep 2006

Ja nemeriam a tiez sa snazime uz od aprila. 😒
Ja ako so vysadila HAK tak prve tri razy 28 potom 26, 30 a teraz dokonca 25 tak neviem.

momko
19. sep 2006

alcatko no ved práve tento cyklus mám stale 36,5 a žiadne príznaky ovu ako vytok a pod....

petruci6
20. sep 2006

Ahojte,
tak ja uz som si prestala merat BT,lebo som v tom mala chaos,vobec neviem kedy mam,iba to tusim podla mokrych dni..Cyklus mavam tak 32-35, dnes je 30DC,ale moc tomu neverim,ze som tehu,uvidime,pockam este do bud tyzdna a ak nepridu tak si urobim testik,uz ho mam doma 2 tyzdne a je take zle sa na neho pozerat 😅
drzim palceky vsetkym snazilkam, vraj rok 2006 je mimoriadne plodny 😵

mracik
20. sep 2006

Ahojte baby, tie teploty si zaznamenávate do spešl tabuliek?

dagmarka1
20. sep 2006

😉 ahojda všechny snažilky, tak tady čtu vaše příspěvky a chtěla bych moc poděkovat přispívatelce "alcatko.j".mám stejný problém, HA jsem brala 13let, vysadila jsem a od června(teda 4.měsíc) se pokoušíme a špuntíka,měřím teplotu,dá se říct 3.měsíc,a taky zjišťuju že mám OVU až cca 22.DC.už jsem začínala uvažovat,jestli je to v pořádku, a narazila jsem na vaše všechny příspěvky a odpověď alcatka.j mi pomohla najít odpověď na moji otázku jestli je to OK a dodala mi klid a dosti naděje na případný úspěch v nadcházejících měsících.doktorka mi totiž neporadila nic,na dotaz jak zjistit ovulaci,mě odbyla slovy že na to jdu moc vědecky,že se tím nemám zabývat, a že mi dává čas do konce roku,pak uděláme spermiogram partnera, páč už mi taky není 20!(no,jo,je mi 30-a zatím žádné dítko není, takže bude to první.)uvažuju taky že budu chodit k jinému gynekologovi,máme tady dobré reference na jistého mladého muže,ovšem doposud jsem chodila k ženě, tak nevím.všem držím palce,pište,pište,díky.D.

nika251
24. sep 2006

Dobry den. Mam takyto problem: menštruacia mi posledné 3 mesiace skáce z predtým 33 dnových cyklov na 40-42. Na UZ sa v 15den zistilo nerastu folikuly. Hormonalny profil- 15 alebo 21 prvy den neviem uz presne- FSH na hranici luteálnej fázy ale ovulácia nikde. A teraz- BT sa mi az do 25 dna cyklu drzala medzi 36,4 az 36,7°C, po 25 mi pomaly vystupila na 36,9°C az 37,1°C a pod to neklesne. Mohla by ovulácia nastat tak neskoro a na UZ preto nie je vidiet folikuly? Rovnako aj hormonalny profil?Dalej- MS mi teraz meska uz 3 den- ak ratam ako 33 dnovy cyklus. TT som včera mala negativny. Rada by som vase nazory. Mohlo by to byt tehotenstvo vzhladom na taku neskoru ovulaciu? Alebo skor hormony. Minuly cyklus bola teplota vzdy na 36,7°C. MS len po agolutine. Prosim napiste mi svoje nazory. Prsia ma bolia len velmi slabo ale uz 2-hy krat tento mesiac. Na 30 den prestali, vcera zacali zas. Dakujem za akykolvek nazor.

mracik
24. sep 2006

Nika, ovulácia môže prísť aj takto neskoro, aby došlo k otehotneniu, mala by luteálna fáza trvať aspoň 10 dní. Termín menštruácie je dobré si vypočítavať z približnej dĺžky luteánej fázy, tá býva menej variabilná ako folikulárna fáza.
Tehotná byť môžeš, ale nemusíš. Ak trvá zvýšenie BT viac ako 17 dní a neprichádza menštruácia je otehotnenie pravdepodobné na 99%, ty máš zvýšené teploty 12 dní, ak dobre počítam.
UZV by bolo u teba naozaj dobré robiť neskôr.
Neviem, čo myslíš tým, že FSH je na hranici luteálnej fázy, jeho hladina veľmi nekolíše, pred ovuláciou nastáva mierny pokles, v čase ovulácie sa mierne zvýši a potom pomaly klesá, LH kolíše výraznejšie.
Skús ešte napísať koľko u teba trvá luteálna fáza a ako kolíše a či si užívala v poslednej dobe antikoncepciu

nika251
24. sep 2006

Mracik, dobra otazka 😀 . Nemam ani sajnu. Posledne 2 cykly boli anovulacne, predtym bol 30 dnovy cyklus, ovulacia asi 15-16 den, takze fakt neviem ako to je. To FSH myslim tak, ze som mala asi hodnotu, kedy by podla spravnosti mala nastupit LH faza. Neviem presne co to znamena, ale lekarka hovorila ta. Ostatne hodnoty v pohode. BT sa drzi, aj ked mam pocit, ze mam tento mesiac druhy krat PMS 😠 . Ale uz je mi to jedno, len nech pride MS a mozem ist na laparoskopiu aby ma lekar zacal konecne liecit. Nechcel mi dat nijake lieky na stimul, vraj najprv chce vediet ci tam nieco nieje(PCO, endo) Moze byt BT zvysena ak nie je ovulacia? PS: dakujem za odpoved 🙂

nika251
24. sep 2006

Jaj a anti neuzivam od novembra.

mracik
24. sep 2006

Ak som teda dobre pochopila, BT si meriaš štyri mesiace a zatiaľ jediná luteálna fáza, ktorú máš zmeranú trvala asi 14 dní. To znamená, že za predpokladu, že ti luteálna fáza nekolíše, môžeš menštruáciu očakávať okolo 39 dňa cyklu.

viki
25. sep 2006

Ahojte babulky,
ja som mala vzdy cyklus 28 dnovy, aj po vysadeni tabletiek mi zostal neporuseny. S manzelom sme sa zacali snazit o babo a podarilo sa nam to nastastie na prvy krat. Ovulaciu som mala na 24 den cyklu. Cize par dni pred MS. Vsetko bolo v poriadku, MS neprisla, len test bol stale negativny. Dokonca aj lekar mi na 12 den po vynechani povedal ze tehotna niesom, ze nic nevidi. A ked som si na dalsi tyzden robila test bol uz pozitivny. Takze nieje problem otehotniet hociktory den cyklu, len na vysledok si treba pockat. 🙂

bybi
autor
25. sep 2006

viki, ani nevies, ako si ma potesila. 😀

momko
25. sep 2006

viki a mala si nejaké príznaky?

dagmarka1
26. sep 2006

nike251 držím palce!
taky mě moc potěšil příspěvek viki. 😅
a taky děkuji mračikovi. 😵
též neberu HA od června,cyklus taky zůstal +/- stejně dlouhy , cca 29 dní.měřím necelé 3 měsíce, OVU podle teplot mám cca 20.DC, a zatím jednou změřenou délku luteální fáze 9 dní.což by sedělo.teď zatím čekám jak to tentokrát dopadne. 😉

viki
26. sep 2006

Som rada, ze som Vas potesila. 😵 Proste je to tak, ze nie kazda mame ovu rovnako , ale priroda to aj tak dobre zariadi...
Monko , ja som praveze mala nejake priznaky, len ked mi stale vychadzal neg. test, tak som si myslela ze si to uz nahovaram. Prestala mi chutit kava, ovela viac som registrovala vone, pobolievalo ma podbrusko ( ako keby mi v nom zblnkotalo ) a zacali mi viac padat vlasy. Inac zle mi nebyvalo, ale nic podobne. A mala som stale chut na cesnak. A to mi aj zostalo 😀
Babulky, drzim palce . 😉

mracik
26. sep 2006

viki, ja by som sa ťa chcela spýtať, či si si aj predtým merala teplotu a ak áno, v ktorý deň si mala ovuláciu díky

viki
26. sep 2006

Ahoj mracik, ja som si teplotu nemerala nikdy. Takze podla toho to neviem. Viem len ze som otehotnela na 22-24 den lebo to sme isli s manzelom " naostro " . Viem ze som si povedala, ze uz par dni pred MS nemozem otehotniet, tak naco si davat pozor... 😵 My sme uz zacali babo pomaly planovat, ale nemysleli sme si ze to vyjde az tak rychlo. Ale taraz sme velmi radi a stastni.

nikoletta
2. okt 2006

Ahojte dievcata,
po ovulacii by ste mali mat aspon 10 dni pred tym, nez pride menzes. Progesteron je potrebny na to, aby sa usadilo vajicko v maternici a zacalo sa vyvijat. Ak by ste si merali teplotu kazdy den v tom istom case, zistili by ste kedy ste ovulovali a ako dlho trva vasa lutealna faza.( od ovulacie po menzes) ta doba by mala byt vzdy rovnaka. Vela zien pouziva tu v Chicagu progesteronovy krem. Natural. Kazdy den od ovulacie az po menzes a potom prestanete, aby ste mohli dostat vase vytuzene mesiaciky. Nie lieky, pre boha. Len krem, 2krat denne natriet na urcite miesta (vnutorne stehna..)
Tak, snad som vam trosku pomohla.
A pre tie, ktore chcete otehotniet: CITIM S VAMI. Uz 5ty mesiac a nic. Snad nam to coskoro vyjde. Aj vam, ktore sa trapite ako ja. Tento mesiac sa uz ani netrapim, ze ci to bude, alebo nie. Minuly mesiac som sa dobre vystresovala, tak uz na to kaslem. V kutiku duse verim. Drzim palce.

dagmarka1
3. okt 2006

ahojky nikolettko,díky za příspěvěk,nevíš dá se takový krém sehnat třeba i v v česku?já mám totiž podle měření BT (zatím jen 2x zjištěno měřením teplot)lueální fázi akorát tak tak těch 9 až 10 dní, a začínám nějak se zabývat tím jestli to stačí a není to krátko?jinak teď startuju taky 5.měsíc snažení a doufám že to brzo vyjde, jinak už to taky přestávám řešit, jestli už to bude nebo ne, ono to přijde, až v ten správný čas. 😎

lia
13. okt 2006

ahojte,chcela by som sa vas opytat,ci niektora ste nahodou nebola na testoch ovulacie??

lia
13. okt 2006

nebol nikto na krvi,ci nastava u vas ovulacia??

dagmarka1
13. okt 2006

ahoj lia, zatím asi ne, já se o tom chci jít poradit s doktorem v úterý, tak pak budu možná vědět něco i tom jak se ptáš, zřejmě máš na mysli hormonální profil?

lia
14. okt 2006

ahoj dagmar,nemyslim horm.profil,na ovulaciu mi bral krv zvlast,23 den cyklu a vyslo mi cislo 59,2.len som si to s niekym chcela porovnat.

pipka
15. okt 2006

ahojte babulky, mna tieto vysetrenia cakaju 24.10, tiez mam asi oneskorenu ovu, ak vobec, rok sa nam nedari, tak zaciname konat... 😉

lia
15. okt 2006

ja som bola na krvi 23 DC a vyslo mi vysoke cislo,co asi znamena,ze vtedy asi ovulujem.

bublinkajasminka
15. okt 2006

holky neviete mi poradiť - vysadila som HA po 4 rokoch a dosť ma bolia vaječníky - najprv to bolo ako ovlácia ale teraz prešiel týždeň a bolia stále....HA som vysadila pred 3 týždňami..díky

loss
15. okt 2006

bublinka a nemozes byt prechladnuta?

lia
15. okt 2006

mna bolelo v podbrusku ked som mala cysty,chod radsej k lekarovi na kontrolu

bublinkajasminka
15. okt 2006

ja neviem aj to je možnéééé - takže HA asi nie - hmm???

ivush
15. okt 2006

Babenky, neviete mi náhodou povedať, že keĎ sa vraví, že bolí podbruško pretože sa vajíčko uhniezďuje v maternici, že kedy časovo po OVU to zvykne byť cítiŤ ? Díki 😉