Oneskorená ovulácia a tehotenstvo. Ako prebehlo u vás?

bybi
7. sep 2006

Caute babulky, mam 28 dnovy cyklus a ovulaciu mam az 21. den. Ak by som teoreticky otehotnela, za 7 dni sa vajicko asi ani nestihne uhniezdit, teda by mala prist ms. Mate niektora skusenost s oneskorenou ovu, ako to prebiehalo u vas, kedy ste zistili, ze ste tehotne?

lentilka1
28. jan 2007

ja ti verím, to je to najhoršie, tak naozaj skús nemerať teplotu, a trochu to pustíť z hlavičky, ja sa o to pokúsim tiež, môžme sa jedna druhú podporovať, ale ešte neviem ako... 😀 ☹ 🤐

evelyin
28. jan 2007

Tak to bola chyba, každý deň sa snažiť je zaručená antikoncepcia.
Je to príliš často, nestihne sa vytvoriť dostatočný počet spermií

lentilka1
28. jan 2007

ja viem, že ono to je najlepšie robiť tak každý druhý až tretí deň, no len to už je moc veľa nárokov. Podľa mňa to musíme skúšať vždy keď máme na to chuť....vtedy to bude najúčinejšie a nemyslieť pritom na mimi, ale na mužíčkova a seba a aké to je super 😀

katarina82
28. jan 2007

my máme výborný spermiogram, tak nám doktor řekl, že se můžeme snažit každý den. Ty měsíce přetím jsme to zkoušeli co dva co tři dny a taky nic.

lentilka1
28. jan 2007

Vypustiť to z hlavy, to bude asi najúčinejšie...

katarina82
28. jan 2007

ale jak? Poraď 🙂

lentilka1
28. jan 2007

ja viem, je to ťažké a veľmi...keď to zistím, hneď ti dám vedieť OK? 😀

katarina82
28. jan 2007

Dobře 😀 budu se těšit 😉

xctij01
28. jan 2007

Lentilka: nestouply mi nijak výrazně teploty, tak si myslím, že žádná ovu nebyla, i když jsem měla hlen, ovu bolesti a i čípek vypadal ovulačně. Můžeš mrknout na graf. Je to ten spodní.
http://www.fertilityfriend.com/home/1695b6 (mám tam bohužel několik dní bez měření, protože jsme se v tu dobu stěhovali, tak jsem to občas nestíhala...)

zrzuska
29. jan 2007

ahojte.
chcem sa opytat mozno otazku od veci.
xctij01 chcem sa prihlasit do fertilityfriend, ze by som si tam znacila BT ale neda sa mi tam prihlasti. stale mi napise, ze mam skusit neskor. skusam to uz vela mesiacov a stale nic. ako to?

inak aj ja som mala uz taky graf ako ty a nevedela som, ci ovulka prebehla alebo nie 😕 je to take nejednoznacne

len
29. jan 2007

Zrzusko, zkus to z jiného počítače (jiné sítě) a na jinou emailovou adresu - ff to má ošetřeno tak, že na jeden PC (z jedné sítě) se smíš zaregistrovat jen jednou. Takže např. když to zkoušíš z práce, kde máte 100 počítačů, a některá kolegyně už tam je registrovaná, často se může stát, že už tě to tam nepustí ☹ Možná může být chyba i jinde, ale tohle bývá asi nejčastější příčina 😉

orinka
14. aug 2008

Ahojte, chcem sa opýtať, či je možné, aby ovulácia nastala cca 24-26 deň cyklu? To sa mi zdá dosť neskoro... ale aspoň čo čítam, tak pri ovulácii sa môžu pociťovať bolesti vaječníkov... ja mávam tieto bolesti tak akosi každý mesiac ináč... minulý to bolo cca týždeň pred krámami, tento mesiac asi od toho 23-24 dňa cyklu... je možné aj v tomto období tak tesne pred krámamy otehotnieť? Máte niektorá takúto skúsenosť? Ak k tomu ešte dojdu aj krámy.... teda či je možné mať tak neskoro ovuláciu a otehotnieť, aj keď sa potom dostavia hneď krámy.... dúfam, že chápete, čo som tým chcela povedať, lebo akosi som sa zamotala 😀

andelka
14. aug 2008

orinko: Ovu takhle pozdě možná je, prostě to tělu dýl trvá, než se k ovulaci dopracuje. Pak je možné, že i MS se posune. Pokud ne, tak otěhoitnět se dá, ale hrozí spíš to, že se vajíčko nestihne uhnízdit a bude při MS vyplaveno. Luteální fáze by měla trvat aspoň 11 dní, správně 12-16, aby mělo vajíčko čas se uhnízdit. V rozpadávající se sliznici se neuhnízdí.

len
14. aug 2008

Jasně, že je to možné, ale obvykle to potom celý cyklus natáhne 😉 Tzn. pokud třeba obvykle míváš ovulaci 13. den cyklu a nyní máš 23., tak pokud běžný cyklus máš 26 dní, tak teď budeš mít 36... A otěhotnět se z toho samozřejmě dá celkem bez problémů 😉

orinka
14. aug 2008

Rozmýšľala som nad meraním BT, ale ak som to správne pochopila, tak pri meraní BT vlastne zistím, že mám ovu až po, že? Takže keď je už v podstate neskoro na snaženie 😀 alebo som to zle pochopila? A ešte jednu otázočku mám, ak môžem 😀 meranie BT v puse asi stojí za prd, že? 😅

orinka
14. aug 2008

len: tak to ma potom tie moje vajíčka 😀 s tou bolesťou asi klamú, pretože ja od vysadenia HAK mávam menštruáciu ako hodinky... dnes je 27 deň a dnes došla.... a takto to mám od vysadenia, takže asi ovu nebola tak neskoro, ako som si myslela... ak vôbec bola 😖 a to meraním BT zistím, však?

len
14. aug 2008

Orinko, postupně 😀
Pokud MS dorazila načas a bolest byla před pár dny, tak buď to nebyla ovubolest nebo je luteální fáze opravdu příliš krátká. Ověřit to můžeš právě tím měřením BT.
A ano, zjistíš to až zpětně, ale:
- ověříš si, že vůbec ovuluješ
- u pravidelných cyklů zjistíš, +- kdy to bývá, čili třeba víš, že míváš ovu pravidelně kolem 13. dne, takže příště už víš, na kdy snahu soustředit
- navíc ti to ověří, zdali je ta luteální fáze dostatečná
A ne, měření v ústech může být hodně spolehlivé, pokud se provádí správně 🙂
Zkus prostudovat tuhle stránku:
http://merenibt.xf.cz/index2.html

orinka
14. aug 2008

len: ja som sa na meranie BT chystala už tento mesiac, ale akosi som vždy mala výhovorku prečo sa mi to nechce tých päť minút ráno.... 😒 hanbím sa za to.... to čo si písala, že zistím, či je luteálná fáza dostatočne dlhá, to znamená, že tá zvýšená teplota po ovu by mala byť niekoľko dní, aby sa vajíčko dokázalo uhniezdiť? Koľko? A ešte jednu mylnú správu som napísala v predchádzajúcom príspevku 😀 nemyslela som meranie teploty v puse, ale klasicky ako pri chorobe, teda pod pazuchou... toto meranie je zrejme nevhodné pri BT....

andelka
14. aug 2008

orinka: Pkkud ti Ms došla, tak to asi fakt ovubolest nebyla. Já třeba z 6 cyklů měla ovubolesti jen dvakrát, kdybych neměřila BT, tak o ní ani nevím. Jinak je to přesně jak psala len.
Už jsem psala, že luteální fáze by měla být 12-16 dní, tj. od první zvýšené teploty do MS.
V podpaží se BT neměří, jelikož je to vnitřní teplota těla, dá se měřit v ústech, pochvě nebo konečníku.

len
14. aug 2008

Přesně tak, minimálně 10, ale spíš 12... Naměř dva-tři cykly, ať se v tom trošku zorientuješ a uvidíš, pokud je máš pravidelné, myslím, že to bude OK 🙂
A ano, máš pravdu - v podpaží to opravdu není příliš spolehlivé 😉

orinka
14. aug 2008

ok babuchy 😀 tak ja sa na to meranie BT vrhnem.... ešte sa chcem spýtať... kedy mám začať? 😀 môžem hneď zajtra, alebo od skončenia MS alebo je to jedno? Takže.... teraz keď mám MS by som až do ovu mala mať normálnu teplotku, po ovu by sa mi mala zvýšiť (tak budem vedieť, že ovu bola) a mala by sa zvýšená držať až do ďalšej MS, dobre som to pochopila? A keď sa tá teplotka zvýši, je to hneď po ovu alebo niekoľko dní po ovu alebo ako to je? Aby som teda vedela, že keď mám dnes zvýšenú teplotu, tak včera bola ovu.... chápete 😀

len
14. aug 2008

Já hrdě hlásím, že jsem konečně svůj jedenačtyřicátý sledovaný cyklus poprvé na vlastní kůži poznala ovubolest 😀

A začni klidně hned po skončení MS (pokud chceš měřit v ústech, tak klidně zítra ráno), aspoň si to nacvičíš 😉
Popisuješ to dobře, kdyžtak zkus mrknout na ty stránky, jsou tam i příklady grafů 🙂

andelka
14. aug 2008

orinka: Nejlepší je začít měřit hned po skončení MS. Teplota se zvýší hned po ovu. Ale ovu trvá cca 18 hodin, a nedá se přesně říct, jestli byla před 2 hodinama před měřením nebo před 15 hodinama. Takže se počítá, že ovu byla v období mezi poslední nižší teplotou a první vyšší.

andelka
14. aug 2008

orinka: Vlastně v ústech můžeš měřit hned, brala jsem to podle sebe.
Jinak i já mám v albu svoje grafy, tak mrkni když tak. 😉

orinka
14. aug 2008

andelka všimla som si, že tam máš jeden anovulačný graf 😨 aj to je možné u zdravej baby? Teda ak by som náhodou meraním zistila, že teplota nevystúpila, teda nebola ovu, netreba robiť paniku??

len
14. aug 2008

Projednou určitě ne, to se stává skoro každému 😉

andelka
14. aug 2008

Je to možné, i normální, třeba kvůli stresu, ale častěji jak jednou za rok by to být nemělo. U mě přišel anovulák 3 měsíc po vysazení, i jsem zpočátku měla krátké luteální fáze, teď se začaly malinko prodlužovat.

katka444
14. aug 2008

ahojte babenky. chcem sa vas opytat, co je dobre na predlzenie lutealnej fazy? vitaminy, bylinky ....

andelka
14. aug 2008

Tak z léků Utrogestan, Duphaston, přírodní Sarapis, z bylinek možná kontryhel.

orinka
14. aug 2008

ok, tak ja poštudujem nejaké tie grafy a vrhnem sa na meranie... nech viem na čom som, či sa nedarí preto, lebo sme obaja momentálne v strese alebo niečo naozaj nie je v poriadku....