Onkologický ústav svätej Alžbety - máte skúsenosti s operáciou cysty na vaječníku?

darja86
6. apr 2019

Ahojte. Nasli mi cystu na vajecniku, a trebu je vybrat, mozno spolu s vajecnikom. Nemate nahodou skusenosti s takou operáciu? Mudr. Peter Miklos ma bude operovat. Kolko dni budem v nemocnici, ake su izby, strava.. Dakujem

evkamotka
8. apr 2019

Ahoj, izby a strava su dobre, manzel tam pracuje ale na inom odd. Celkovo lepsi standard

viera27
8. apr 2019

mne tam vyberali vajecnik spolu s nadorom, nastastie nezhubnym. Ja si mozem len pochvalovat, ako personal, tak izby aj stravu aj rychlu wifi. Pekne je to tam. A odbornici su jednoznacne spickovi. V nemocnici si uz asi ani nepamatam, vyse tyzden to bolo urcite. Hlavne som bola hladna, lebo vsak pred operaciou nic a po operacii ak ti vezmu vsetko budes zacievkovana a na infuzkach este par dni.

darja86
autor
8. apr 2019

@evkamotka Ahoj. Dakujem pekne za info. A nevies nahodou, ci su tam nadstandardne izby?

darja86
autor
8. apr 2019

@viera27 dakujem pekne za info. Vazne je tam aj WiFi? 😳 To je super.

evkamotka
8. apr 2019

@darja86 gynekologiu vravi, ze rekontruovali rok dozadu, vyzera to tam super (klimatizacia, polohovacie postele, vsetko novucke). Su tam max 2ky izby a vsetky maju vlastne KRASNE socialky. Je tam aj jednotka. vravi ze cele to tam vyzera super

darja86
autor
8. apr 2019

@evkamotka super, aspon nieco. Dakujem Ti krasne

darja86
autor
8. apr 2019

@evkamotka a este jedna blba otazka 🙄 podla neho mam sancu tam fajcit niekde? Na dvore alebo neviem... Urcite nie, ale nadej mozem mat 😇

evkamotka
8. apr 2019

@darja86 viem ze jeho kolegovci sa schovavaju v katakombach pod nemockou (nefajcia ani na dvore), takze ked ani oni neprisli na sposob, za tych par dni asi na nic (vhodne miesto) nepridete...

viera27
8. apr 2019

@darja86 fajčiť sa dá normálne pred vchodom. Vôbec nie je problém na jednu, dve sa uliat. Ale to tak max pred operáciou stihnete.

viera27
8. apr 2019

@darja86 Jo, ja som bola už v tých nových izbách. Hlavne teda to vlastne sociálne zariadenie ocenis, keď do seba budeš liať predoperačné tonikum na vyčistenie čriev 🤣🤣🤣

evkamotka
8. apr 2019

@viera27 tak toto bude lepsia info, z pohladu pacienta. To by bolo asi blbe ked by doktori z onkologie vitali svojich pacientov pri vstupe s cigaretou v ruke, tak sa schovavaju :D

viera27
8. apr 2019

@evkamotka tak to máš pravdu. To je asi ako keď môjho tata poslali k dietologicke kvôli tlaku a pani doktorka mala cez 100kg, lihal z toho 🤣🤣🤣

darja86
autor
8. apr 2019

@viera27 jeeej, super 😁 a po operáciou preco nie? Nebudem mat na to silu ci?

darja86
autor
8. apr 2019

@viera27 😂😂😂

viera27
8. apr 2019

@darja86 no budeš zacievkovana a na infuziach a s rozrezanym bruchom 🙂. Fakt budeš mat iné problémy. Aj keď pohľad ako stojíš na chodníku v župane, v jednej ruke infuzia, v druhej sáčok s močom by bol isto veľmi zaujímavý 🤣🤣🤣

darja86
autor
8. apr 2019

@viera27 Ty si ma normálne rozveselila 😂😂😂 uz ani strach nemam 😘

viera27
9. apr 2019

@darja86 nie je to nič príjemné, po operácii sa budeš báť aj kychnut. Ale v pohode sa to dá vydržať. A navyše máš vynikajúcu nemocnicu, odborne, aj vybavením, aj starostlivostou. A musím povedať tiež, že som tam nestretla nepríjemného človeka co sa tamojšieho osadenstva týka. A to som tam fakt často, našťastie len na kontroly, klop klop.

daniaz
25. apr 2019

@viera27 ahoj. Prosím chcem sa Ta opýtať o aký nádor išlo? Aké vyšetrenia ti robili pred operáciou? Čaká ma to isté. Brali ti aj onkomarkery? Aký výsledok si mala z hystologie? Dúfam že uz si ok.

viera27
25. apr 2019

@daniaz onkomarkery pri vajecnikoch sú dosť neprikazne. Až polovica prípadov ti vyjdu dobre. Ja som mala takú svinuchu, už si presne nepamätám akú, ale veľmi zle to vyzeralo. Preto ma aj hneď brali na operáciu. Ale nakoniec pocas operacie pri rýchlom reze sa ukázal ako nezhubny. Klop klop. Ale musím fakt pochváliť. Teda vybrali všetko, teda aj vaječník a vajcovod. Ale hlavne počas operácie videli zárodky myomov v maternici, tak vypalovali akčné hneď aj tu (ale ponechali) . A dokonca sa mi potom po operácii priznali, že sa im nepáčilo jedno moje znamienko, tak zvažovali hneď aj to vybrať, keď už som uspata 🤣🤣🤣. Ale ze si to rozmysleli, lebo na bruchu a oni nie sú plastici, tak nech si to dam peknymi stehmi zasit (už ho nemám, hneď som dala vyberat). Proste všetko kontrolujú. Aj ten vaječník. Do poslednej chvíle sa ho snažili zachrániť. Az keď videli ze fakt sa nedá, tak brali všetko. Žiadni mäsiari, čo ťa vykuchaju len tak.

daniaz
25. apr 2019

@viera27 tak to je super ze si natrafila na takých lekárov. A kde si bola operovana? Ja sa strašne bojím. Kedy to dajú vedieť po operácii že či je to nezhubne?

viera27
26. apr 2019

@daniaz no však na Alžbete predsa 👍. Po operácii ta na chvíľku preberú, aby skontrolovali ci si ok. Tak vtedy to mne povedali. Ale hneď potom zase zaspis, takže to máš vlastne jedno.

daniaz
26. apr 2019

@viera27 aha ved jasne. Ďakujem ešte raz za info. ❤️

ani09
3. mar 2021

@darja86 dobrý deň, smiem sa spýtať kedy vám dali termín na operáciu. Tiež idem teraz niekedy na operáciu maternice, mám už aj interné aj anestéziológicke, a vraj mam byt na telefóne keď mi zavolajú za termín. Je to strašne stresujúce, lebo neviem kedy nastúpim a človek sa musí aj zariadiť. Koľko pred operáciou vám volali? Vopred ďakujem.

darja86
autor
14. mar 2021

@ani09 dobry vecer. Cca.60 dni som cakala na telefonat...medzitym som vybavila operaciu inde, na Národnom onk.ustave. Najprv som isla na konzultáciu a tam mi dali termin, len 2 tyzdne som cakala.