Operácia myómov. Naše skúsenosti a rady

dada1171
29. jún 2008

Ahojte .neviem ci si namna pamatate ...ja som ta co som uz pisala.ze mam myomi v maternici.Dievcata 4.6.2008 som bola na opperacii vybrat myomi .Operaciiasa podarila maternicu mi nechali a predstavte si ,bolo ich az 8myomov.zatiel vsetko o.k.na druhy tyzden mam ist na kontrolu tak uvidime.Na pol roka mi zastavia mendzes aby si maternica odychla.Ale mam strach ze zase mi narastu....a otehotniet mozem az o rok.ak sa to podari ☹ verim,ze ano 🙂 Ak sa chcete nieco opitat tak mozterada sa s vami podelim o skusenosti.Aj vy mi mozte napisat ake mate skusenosti....Dakujem

dulo
23. apr 2012

ahojte tak aj ja mam myon velkost 3cm a chcem sa spytat moja gynekol nic s tym neriesi ,kedy mi ho mozu vyoperovat na kom to zalezi ci ma budu operovat alebo musi dosiahnut nejaku velkost?dakujem

resetka
14. máj 2012

ahojte babenky, takze mam 2 spravy, jednu dobru a jednu neviem aku....prva, ze som teho. posledna menz. 21.3.2012. Minuly tyzden som mala byt 7+1. Dok potvrdil teho, ale ze to vyzera, akoby som bola v 5.-6. t. Takze su 2 moznosti a to, bud som otehotnela neskor, ako podla tabuliek, alebo sa cosi stalo a babo sa prestalo vyvijat. Myom samozrejme narastol....Snazim sa mysliet pozitivne, ale mam fakt strach....na kontrolu az 30.5. ...nekonecna doba

resetka
14. máj 2012

@dulo ahoj, tak mna informovali takto: myomy do 3 cm sa neoperuju. az keby boli vacsie, aj to iba ak by robili problemy. Mas uz deticky? Planujes?

5759
18. máj 2012

@resetka Neboj všetko dopadne O.k.Ja mám tiež myon a tehotenstvo prebehlo v poriadku.Držím palce 😉 😵

5759
18. máj 2012

@dulo Ahoj 😉 Aj ja mám 3cm-ak ti nerobí problémy-nekrvácaš alebo sa dlho snažíš otehotnieť a nemôžeš tak až potom to treba riešiť .Aspoň mne tak radil doktor 😔 Tak sa drž 😉 😉

mahalo
18. máj 2012

Ahojte! Moja mama ich mala 5 a az do porodu o tom doktori nevedeli. Porodila ma v pohode, mozno som sa musela trosku prebarat 😉 uz si nepamatam ich velkost, ale pamatam si ze hovorila, ze boli velke.

silvijaa
22. máj 2012

@dulo ahoj. ja som tyzden po operacii. mala som myom 3 cm na zadnej stene. bol vrasteny do maternice. odstrasnili mi ho laparoskopicky. v oktobri som otehotnela, myom tam uz bol. v 16. tyzdni nasmu anjelikovi prestalo bit srdiecko.....a na zaklade toho mi lekar povedal, ze bolo by dobre ten myom dat vonku. aj ked mi to robili laparoskopicky, bola to dost bolava operacia. este stale nie som uplne fit. robil mi to lekar, ku ktoremu sa chodim liecit, lebo sa nam nedari mat babatko. z ambulancie sterility. vie, ze este chceme babatko aspon jedno. vravel, ze nemal by byt problem. maternicu mi sice sili, ale len na vrchu, nie uplne dovnutra.....tak som zvedava. este po operacii sa mi vytvorila krvna zrazenina, ktora ma stale boli, ale vraj sa to vstrebe. beriem aj antibiotika...

resetka
25. máj 2012

babenky, ja som prave po kyrete...dok mi zatial povedal, ze uvidime co a ako...neviem, co budem robit, ci ho dat von alebo vyskusat este raz....

kacenka78
25. máj 2012

ahojte,tak aj ja prispievam do tejto diskusie - v januári v rámci ultrazvuku v 9tt mi lekárka našla myom o velkosti 2x3 cm, do 20tt mi podrastol na 5x4 cm, a teraz stagunuje...dr. ma upokojila, ze po tom 2Ott by uz nemal dalej rásť a momentálne ho neriešime, tehotenstvo pokračuje, síce s problémami, ale za to ten myom asi nemôže .... uvidíme, čo bude po pôrode, či bude potrebná operácia alebo budeme vyčkávať, ako sa bude tváriť ´dalej....

ivulik20
25. máj 2012

ahojte, aj ja prispejem do diskusie. Mne zistili 2 myomy v rannej mladosti. neviem presne kolko som mala rokov, ale myslím, že to už bolo na strednej škole. Dnes mám 30 rokov a dve krásne a zdravé deti. Otehtnela som bez akýchkolvek problémov a aj tehotenstvá obidve boli bez problémov. Saamozrejme ked nerátam vysoký tlak na konci tehu. Mám ich na zadnej stene a doki zatial operáciu nerieši. Pokial mi nerobia problémy, čo teda nerobia, že netreba s nimi nič robiť. Samozrejme chodím na pravidelné kontroly. Takže ja zatial s myomami problémy nemám. (klop,klop,klop)

mirka276
13. aug 2012

ahojte, ja som mala v roku 2007 tiez operaciu maternice koli myomom, vybrali mi , a do roka som mohla otehotniet aj sa podarili, maly je zderavy ma uz tri roky, porod bol sekciou a bolo to moooc rizikove tehotenstvo, takmer cely cas v nemocnici na infuzkach, ale stalo to zato. Po sekcii mi povedali, ze ich tam mam "miliony". teraz na jesen idem na operaciu, budu mi robit histerektomiu a moc sa bojim. ma 36 rokov. A chcela by som sa opytat, ci niektora z vas, co mate myomi mate aj strasne bolesti v krizoch.

sunshine5
31. aug 2012

Ahojte dievcata,
tak ja sa s vami tiez podelim. Ja som bola v marci na operacii myomu, ktory sa nachadzal na zadnej stene maternice o velkosti asi 5 cm. Operacia bola vykonana rezom, pretoze kedze este nemam deti, tak laparoskopicky by to bolo rizikovejsie, ze by mi porusili tým vypalovanim sliznicu maternice, tak preto rezom. Po prebudení z operacie, to boli riadne bolesti, dokym nezabrali oblbovaky. 5 dní v nemocnici a potom tyzden doma. Brucho som mala nafuknute este asi mesiac a aj som ho mesiac velmi citila. Ale potom vsetko pomalicky ustupovalo.
Teraz sa tri mesiace snazime o babatko, ale zatial to nevyslo a teda po operacii je pol roka uz. Mne doktor nepovedal ziadne casove obmedzenia ohladom tehotenstva. Ale teraz ako som citala vase prispevky ma napadlo, ze asi to fakt moze byt aj tou operaciou.
Ja len dufam, ze sa nam raz podari otehotniet. Velmi by som chcela mat babatko a postaci mi aj jedno, ak inac nebude. Ci myslite, ze po polroku je este moc skoro na otehotnenie?

adrikanatasa
5. sep 2012

Ahojte pridávam aj ja svoju skúsenosť s myómom. Som tehotná v desiatom tyždni a myóm mi našli už v siedmom tt na prvom ultrazvuku. Dostala som ascorutin a utrogestan vraj sa to vstrebe. Minulý týždeň som začala veľmi silno krvácať , niekoľko hodín krvácanie neutíchalo a nakoniec zo mňa niečo veľké vypadlo. Bola som si istá že som potratila brali ma na ultrazvuk kde zistili že myóm vytiekol a dieťa je zázrakom v poriadku. Aspoň zatiaľ.. Zostávam v nemocnici , uvidíme čo bude ďalej ...

adrikanatasa
5. sep 2012

Ešte sa poopravím išlo o hematóm nie myóm 🙂

resetka
28. nov 2012

ahojte, baby po tom potrate v maji som sa rozhodla, ze to idem dat prec. 18.12. operacia. Drzte palce, nech to dobre dopadne a do roka som teho.

resetka
30. dec 2012

operovali ma nie laparoskopicky, ale riadne, takze vianoce katastrofa, este stale prejdem tam max. pol hodinu aj to s tazkostami...

zuznocka
6. feb 2013

ahojte, tak tiež sa teraz borím s týmto problémom.pred tromi mesiacmi mi mi doktor našiel myom.mal 2omm a teraz po 3 mesiacoch narástol na 31mm. Predpísal mi kyselinu listovú a nejaké vitamíny a máme sa snažiť čo najskôr o dieťa. ak sa nepodarí tak sa zrejme tiež operácii nevyhnem ☹ našla som ale na nete že čaj z alchemiky spolu s včelou materskou kašičkou môže spomaliť rast myomu.tak skúsim ešte to...

aaminka
4. okt 2013

caute baby, mozno pisem trochu neskoro a trochu odveci, ale caka ma operacia myomu na maternici (cca 9x7x6 cm) v Ustave Svatej Alzbety na Heydukovej v Bratislave
boli ste tu niektora operovana, mate nejake skusenosti s tym ako operacia prebieha? ak ano, napiste mi prosim ... mozno ma to trocha ukludni, nakolko vobec netusim co ma caka
snazim sa byt v klude, ale v zivote som ziadnu operaciu nepostupila, toto bude moj prvy krat
neviem zatial ani to, ci to bude laparoskopicky, alebo normalne rezom, ale vhladom k velkosti myomu sa obavam ze bude rez 😒

vasvi
2. jan 2014

Ahoj dada chcem sa spýtať či ťa operovali v celkovej narkoze,či si mala bolesti a kolko si bola v nemocnici,ja mám dva myomi a tiež ma chcu operovať,no neviem kedy a čím dlhšie čakák tým sa viac bojím.Dakujem za odpoved.

molucia
3. jan 2014

Dobrý deň. ja mám myóm na maternici. Objavil sa po prvom pôdode cca 5r po ňom. už s ním sa mi podarilo otehotnieť a mala som 2. dcérku 🙂 Po pôrode však myóm začal robiť problémy. 2r. sa snažil dr. pomocou diferelinu a vn. maternicov. telieska Mireny zachrániť či spomaliť rast, odialiť operáciu. 2xmi teliesko maternica vypudila , vždy po necelých 2 mes. ☹ Dnes sme hovorili o termíne operácie. no musím počkať na ďaľší menzes. ten čakám ccca 24.1.2014. Myóm má cca 3cm, no je na blbom mieste. Bude mi robiť metroplastiku. Myóm musí vystrihnúť z maternice a tú následne zošiť. Rada by som mala ešte jedno dieťa, no dr. vravel, že ak by sa operácia podarila, a nebude musieť celá matrenica von, najskôr po 2r. by sme mohli skúsiť. Teraz mám 33 r. Môžete mi niekto napísať či ste nemali podobný osud, a ako sa to riešilo? Ako dlho po metroplastike ste boli na PN? operovali vás cez bruško klasickým rezom? alebo existuje aj iná možnosť? ďakujem za rady L

tigris20
7. feb 2014

mne tiez doktorka zistila ze mam myom,chcela by som sa opytat ci mozem mat z toho nafuknute brucho,ale az tak ze sa mi zle dycha ? mala to niektora tiez?

atelra
8. feb 2014

@tigris20
Ja som na tom podobne,nevedela som o myome ani o tehotenstve a velmi mi narastlo brucho za posledny polrok.Pred tyzdnom mi nasli myom a tehu som v 7 tyzdni,brucho mam ako v 6,7, mesiaci.Aj mne sa tazsie dycha a mam velke bolesti v oblasti krizov.

adka666
19. feb 2014

@molucia mne miom vyberali laparoskopicky, mal 3 cm a vedla bol mensi betar asi 9 mm, pokial este chces baby, treba to vybrat, akym sposobom operovat zavisi od jeho velkosti.

molucia
21. feb 2014

Tak operácia je už za mnou, ale nedopadla podľa mojich predstáv ☹ bábo už viac nebude ☹

zblnka
14. mar 2014

ahojte!som rada ze som nasla tolko bab s myomamy ☹ .Ja som momentalne po operacii dvoch myomov boli mrchy az dva 5cm a ten druhy az 10cm vyberali mi ich v BB citim sa hrozne brucho mam ako balon a mam taky hnedy vytok a nespala som uz styry noci nemyslela som si ze to bude az take ale este horsie je ze som stratila sancu zostat tehotna jedine riesenie je ist na umele a na to si musim pockat aby sa dala maternici dokopy.Ani mi nechuti jest tak sa nalievam len zenskym cajom.Tak baby drzim nam päste aby sme to zvladli 😉

kwetina666
16. mar 2014

@zblnka o boze, mne zistili v piatok, mavam bolesti v podbrusku a obcasne mimomenstruacne krvacanie, na sone zistili ze mam 4cm myom, bojim sa, v pond. idem k svojej doktorke, som zvedava co povie.. deticky uz mam 2.. mam z toho strasne zly pocit, uvidime ako sa to vyvinie dalej ☹

radulka77
16. mar 2014

@zblnka @kwtina666 žienky mám veľmi dobré skúsenosti s jedným nemeckým prípravkom na pooperačné stavy na rýchlejšiu regeneráciu buniek s protizápalovým účinkom.. prírodný produkt..ak chcete viac info pošlem do IP 😉

baabuu
18. mar 2014

ahojte. Ja som v 23tt a mám dva myomy 8x7cm a druhý 4x3cm. bojím sa o babatko či všetko dobre dopadne.
Tie vyhliadky sú rôzne tak uvidíme, len dúfam, že pôrod dobre dopadne.

zblnka
18. mar 2014

zblnka@radulka77da sa ten pripravok zohnat aj niekde na internete.Zatial frcim len na zenskych cajikoch a uz je to po tyzdni lepsie ale neviem co mam spravit s tymi vajecnikmy ☹odkaz pre molucia ked pan boh chce ak motyka vystreli nesmies stracat nadej 😉

lejla663
28. sep 2014

Ahojte,ja sa mám objednať na operáciu mám 4 myomy a ten naj...má 10 cm,ešte k tomu aj dvojkomorovú cystu 5,4 .
Poradte mi kam sa mám dať objednať či do Levíc-to mám blyžšie,alebo do B.Bystrice??
Prosím poradte mi.