Operácia myómov. Naše skúsenosti a rady

dada1171
29. jún 2008

Ahojte .neviem ci si namna pamatate ...ja som ta co som uz pisala.ze mam myomi v maternici.Dievcata 4.6.2008 som bola na opperacii vybrat myomi .Operaciiasa podarila maternicu mi nechali a predstavte si ,bolo ich az 8myomov.zatiel vsetko o.k.na druhy tyzden mam ist na kontrolu tak uvidime.Na pol roka mi zastavia mendzes aby si maternica odychla.Ale mam strach ze zase mi narastu....a otehotniet mozem az o rok.ak sa to podari ☹ verim,ze ano 🙂 Ak sa chcete nieco opitat tak mozterada sa s vami podelim o skusenosti.Aj vy mi mozte napisat ake mate skusenosti....Dakujem

laskamoja123
29. sep 2014

najlepší prirodný produkt na cysty je tanquei a na vsetký zenske veci, v lekarni sa neda kupit, ja aj ked som uz zdrava pouzivam ho stale a citim sa skveko, ziadne bolesti pri menzese a upravila sa mi aj stítna

tatat
7. okt 2014

ahojte, nevie mi prosím niekto vysvetliť čo je Uterus Metriticomyom dĺ 99 mm....mám to v správe a dr. mi nič bližšie nepovedal. Mám problémy s únikom moču a asi to bude pravdepodobne ten myom. Žiadne zápaly močových ciest som nemala , ani žiadne bolesti vaječníkov, podbrušk.a

clary
10. okt 2014
clary
10. okt 2014

@zojja ahoj.mozem sa ta nieco spitat?

tatat
10. okt 2014

môžeš, samozrejme

stanka_s
28. okt 2014

Niekto ďalší s vlastnou skúsenosťou ? Aj mňa to čaká.

stanka_s
31. jan 2015

Dnes ma pustili z nemocnice, som uz po laparoskopii myomu. Ak mate otazky, piste mi do IP.

kristulkamarulka
5. feb 2015

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či nemáte niektorá skúsenosť... o dva týždne ma čaká deň D :( snažila som sa tomu všemožne vyhnúť, ale žiadne liečby nepomohli. Avšak v júni máme svadbu, tak sa bojím, ako bude vyzerať moja postava. Začala som cvičiť, vyhliadla som si už šaty, ale ako som to tu tak čítala, tak sa môžem pripraviť na nafúknuté bruško a rozlúčiť sa s cvičením aspoň na pol roka :/ Mám teda dilemu, či si šaty zajednať, alebo počkať, ako sa to odzrkadlí na postave.
A ďalšia vec, mohli by ste mi, prosím povedať, ako to všetko prebieha? Veľmi sa bojím, už pre to pomaly nespávam, čo sa mi snívajú kadejaké blbosti. Koľko ste boli cca v nemocnici?

Ďakujem za odpovede 🙂

lubka1983
3. dec 2015

Vidim,ze stara tema,ale aspon nieco.14.12 ma caka operacia mam myom na maternici zistili mi aj zrasty na vajecniku,na druhom mam dermoidnu cysru 5cm pravy vajecnik tlaci na maternicu a zevraj mam aj maternicu zväcsenu..mam dve deti.a minuly rok som dva krat potratila v 13tt a v 21tt☹ mal tu niekto takyto problem?ako to dopadlo?

katrin82
21. dec 2015

@lubka1983 ahoj,ako si dopadla na operacii?

lubka1983
22. dec 2015

@katrin82 ahoj...vsetko dobre dopadlo,podla mna....vsetko mi nechali odstranili cystu na lavom vaj.oddelili oba vajecniky od maternice a poodstranoval veeeeeeela zrastov....

katrin82
22. dec 2015

@lubka1983 ja mam intramuralny myom na prednej stene maternice...pocas tehu mi narastol na 10 cm a bohuzial vyvolal mi v 27.tt predcasny porod a moja Nelinka po 5tich dnoch zomrela... teraz v januari chcem ist na operaciu,aby som este mohla mat babo,preto ma zaujimalo ako si dopadla...

lubka1983
22. dec 2015

tak to mi je luto..kolko zla a kolko bolesti.....ten myom ani nespominali..a to viem ze hovorili ,ze na maternici mam 2,1cm....musim sa opytat potom pri kontrole...operacia bola v pohode a prebehla v poriadku.nemusis sa bat ja som sa bala ale po tom vsetkom co sme zazili uz som rezignovala a musela celit zas tomuto....cysta bola ednometriozna..vsetko zvladnes uvidis....

zuvacky
28. jan 2016

Ahojte mne zistili teraz ze mam myom.brali mi krv.neviete mi povedat ze co zistuju z krvy?dakujem.a az v aprily mi dal kontrolu

daniela.ho
7. feb 2017

Baby idem na laparoskopiu odstránenie myomu, operacia mi pôvodne vychadzala na 5dc ale teraz mi ms meskala čiže v čase operácie budem približne 2dc. Operuju to aj počas ms?? Ja ked som sa to sestričky pytala ešte ked mi davala termin operácie tak povedala že im ms vôbec nevadí. Pytala som sa asi tri krát. Neviem čo teraz robiť, sa bojím keď tam zavolám že nech mi to preložia tak mi daju termín za par mesiacov až.... Nemáte s tým skúsenosti?

katrin82
7. feb 2017

@daniela.ho ja ked som bola na operacii, tak som nemohla mat MS. Museli sme to vyratat tak,aby som ju nemala...operovali ma laparoskopicky...

daniela.ho
7. feb 2017

@katrin82 no ja tiež idem laparoskopiou, skusim tam ešte raz zavolať aj keď mi isto zas povedia že im to nevadí... Mozem sa spýtať, operacia ti dopadla dobre?

katrin82
7. feb 2017

@daniela.ho mna operoval v BB Doc. Bielik. Vsetko dopadlo najlepsie ako mohlo a ja vobec nelutujem,ze som ho vyhladala. Operoval ma 5.4.2016 a povedal,ze po pol roku mozem otehotniet. 21.8. som mala poslednu MS a momentalne som v 25tt ☺
Drzim palce,aby aj tebe dopadlo vsetko na vybornu. 😉

daniela.ho
7. feb 2017

@katrin82 jeeej tak to gratulujem 🙂 smiem sa spýtať ako si ho mala veľký? Ja idem do BA na onko k dr. Slezakovi, ževraj najlepší odborník na laparoskopiu. Odporučili mi ho viacerí lekári tak verím že to bude ok. Môj má 5,5 cm

katrin82
8. feb 2017

Aj ja som bola u MUDr. Slezaka na konzultaciu,tiez mi bol odporuceny, ale odporuceny mi bol aj Doc. Bielik. Urcite odbornici velky su obaja, ale ak mam za seba povedat, pristup Doc. Bielika sa mi osobne pacil viac. Ale pre Bystricu som sa rozhodla aj hlavne kvoli tomu,ze tam som dostala skorsi termin ako na Klenovej. Ked mi ho operovali uz mal len 7,5 cm a vazil tusim skoro 300g.

daniela.ho
23. mar 2017

@katrin82 ahoj, tak ja už som dva týždne po operacii, všetko dobre dopadlo a teraz už len dufať že sa nam po pol roku podari otehotniet. Chcela by som sa spytať, tebe povedali že budes musiet ist cisarskym? alebo možes ist prirodzene? mam kontrolu o dva týždne, musim sa to spytat doktora.

katrin82
23. mar 2017

@daniela.ho jej,super, gratulujem,ze to dobre dopadlo. Neboj sa o pol roka, budes mat krasne dve ciarky na teste. Inak ja som otehotnela 5 mesiacov po operacii...sme si povedali,ze iba tak vyskusame a hned sa nam podarilo. Momentalne som 31tt lezim v nemocke,lebo sa mi skracuje krcok, ale to s tou operaciou nema nic spolocne. A rodit mozem normalne prirodzene.

stepanka274
23. mar 2017

@dada1171 neboj sa, mne zobrali megacystu, vzali aj vajecnik, ba este aj chemo som musela brat, tiez som sa bala ze nebude baby, dr.stale hovorila vy ste vporiadku, deticky budu a naozaj mam bez obtiazi 4 deticky.

daniela.ho
23. mar 2017

@katrin82 držím palce nech ti to dobre dopadne. A prosím ťa, ak si spomenies, robili ti po odstránení aj nejakú kontrolnú laparoskopiu? Ja idem na kontrolu o dva týždne ale čítala som že zvyknú robievat aj hysteroskopiu pre istotu potom

katrin82
23. mar 2017

@daniela.ho dakujem. 😊 Ja som bola iba na klasickej kontrole uzv u svojej vtedajsej lekarky...ale ta tarala dve na tri, ze podla nej tam zostal este nejaky myom a ze tam mam tekutinu a take somariny...tak som sa nastvala a isla som na kontrolu znovu do BB. Tam ma lekar zase skontroloval ale len uzv mi robil, a povedal, ze je vsetko v poriadku. Verila som mu a potom som pekne otehotnela, ziadne problemy neboli ani po operacii ani pocas tehu. A teraz uz ani neviem, ze som bola operovana a za tyzden tomu bude rok.
Tak sa ani ty nicoho neboj, vsetko bude ok. 👍

daniela.ho
23. mar 2017

@katrin82 ďakujem 😊 verím že nám čoskoro podarí. Ja idem na kontrolu k dr. Slezakovi ktorý ma operoval tak snáď bude všetko ok. Dakujem a ešte raz držím palce 😊

zuzicek88
3. júl 2017

Prosim vas je tu niekto,komu operovali myomy na maternici v B.Bystrici a ako to vsetko prebieha a kolko trva liecba

caky13
15. nov 2020

Odstranenie maternicena heydukovej

leameleg
30. okt 2021

@dada1171 ahoj stara tema ale mozem napisat spravu ?