Otehotneli hneď na prvýkrát po vysadení antikoncepcie?

bibi19
10. apr 2018

Ahojte, prednedávnom som sem písala a pýtala sa či môžem byt tehotna aj napriek HAK. Nakoniec to bol plány poplach ale s priateľom sme sa už celkom tešili a chceli by sme Babo keďže je starší a povedali sme si kedy keď nie teraz..Tak som vysadila HAK po odvráti poslednej tabletky z balíčka..potom som mala 7 dni pauzu menstruacia prišla a v nedeľu som mala ovuláciu..S priateľom sme teda vyskúšali a čakáme, či sa podarí...Máte s tým niektorá skúsenosť? podarilo sa vám po vysadení HAK hneď na prvýkrát? Alebo má HAK aj napriek tomu že ju už neberiem ešte nejakú účinnosť? Ďakujem za rady a Vaše skúsenosti 🙂

marseillefan
10. apr 2018

Osobnú skúsenosť nemám, ale po vysadení HAK je práveže vyššia šanca na otehotnenie, lebo sa ženám naštartuje cyklus. U niektorých trvalo, u niektorých na 2-3 mesiace, ale to každopádne znamená, že šanca na otehotnenie je vyššia, hlavne u tých žien, ktoré pred tým mali problém otehotnieť. Dokonca som niekde čítal, že niektorí gynekológovia riešia problémy s otehotnením práve tým, že predpíšu ženám HAK, aby ich to po vysadení naštartovalo. Takže šancu máš veľmi dobrú.

conspi
10. apr 2018

Povedala by som, že šanca je vysoká. Mám 11 ročnú dcéru, ktorá sa podarila cez HAK 🙂 syn sa nám podaril 3 mesiace po vysadení 🙂

pininka
10. apr 2018

Ja som hned na druhy mesiac po vysadeni ostala tehu. A to sa ani priamo do mna neurobil. Vela odbornikov vravi ze po skonceni uzivania je velka sanca dokonca aj na dvojicky.

simonkazga
10. apr 2018

Po vysadeni nam trvalo 13 mesiacov, kym som otehotnela

sisulia
10. apr 2018

niekomu sa zadari hned na prvy krat ale netreba sa nechat odradit tym ak nie 🙂

angelina15
10. apr 2018

Ahoj. Ja som prvy krát nemohla 4 roky otehotnieť. Potom sa podarilo. Ale pôrod som mala hrozne ťažký tak som povedala druhé až neskôr tak som užívala hak asi 3 roky. Zo zdravotných dôvodov som ju vysadila a hneď sa nám podarilo druhé 😁. Boli sme v šoku. Nečakali sme to. Ale poznám plno prípadov.

kikiklop
10. apr 2018

@conspi co je to hak,ja sa snažim otehotniet uz dva roky a nič,dakujem za info

angelina15
10. apr 2018

Hormonálna antikoncepcia 😋
Doktori mi nemohli na nič prísť. Aj manžel bol ok. Bola som na laparoskopii, všetko ok. Aj ovu som mala. Brala som kyselinu listovú. Nejaké tabletky na podporu tvorby vajíčok mi doktorka predpisovala. Bola som na vyšetrení v Ľubochni tam tiež všetko ok.
Teraz keď sa na to pozriem bolo to medzi nebom a zemou 😀
Nakoniec som nebrala absolútne nič asi polroka. Boli sme na dovolenke a domov sme prišli traja. Mala som dosť stres prácu.

ladylili
10. apr 2018

@kikiklop hak je antikoncepcia. hm? info? tak dva roky tak sup za dr ti tu nikto neporadi co sa deje

kikiklop
10. apr 2018

@ladylili oki dakujem

conspi
10. apr 2018

@kikiklop Hormonálna antikoncepcia 🙂

kikiklop
10. apr 2018

@ladylili ja mam uz syna ktory bude.mat tri roky no ako dovršil roj snažili sme.sa odruhe babo ale nič stale

ladylili
11. apr 2018

Teplota stupa , krcok tvrdy a dole , a test negativny . 9dpo
Nevadi este pockame🙂
vidite tam nieco?

simonkazga
11. apr 2018

@ladylili hm hm hm, mne sa na tom teste nieco mari

bibi19
autor
16. apr 2018

Ahojte som tu zas...písala som že sme sa snažili o miminko a asi tri dni dozadu má veľmi začalo bolieť podbruško a siaha mi to do pichlavejkrcovitej bolesti do vaječníkov až konečníka...mala som pocit ako keby sa mi pretacala maternica máte s týmto nejaká skúsenosť? čítala som že to môže byt aj zápal..alebo uhniezdovanie alebo nejaká ina choroba...menzes mám dostať v nedeľu

angelina15
16. apr 2018

Kľudne to môže byť uhniezdenie. Aj ja som mala takéto bolesti. Myslela som si že mám zápal alebo čo. U mňa to bolo tehotenstvo.

soldi
16. apr 2018

@bibi19 ako si mala potvrdene ze v nedelu bola ovulacia?

bibi19
autor
16. apr 2018

@soldi mám menštruačný kalendár

bibi19
autor
16. apr 2018

@angelina15 no začalo mi to pred troma dňami...a stále to pretrváva aj keď už menej..predtým som mala tiež mocaky ale takéto bolesti som nepociťovala ako mam teraz

angelina15
16. apr 2018

@bibi19 jedine ti to môže potvrdiť az doktor. Ak máš moc silné bolesti radšej choď. Neriskuj. Môže ale aj nemusí to byť tehotenstvo. Držím palce.

soldi
16. apr 2018

@bibi19 hm, tak ten Ti je na dve veci, prepac. po vysadeni hak je velmi velmi vynimocne, aby Ti hned nabehol presny 28 dnovy cyklus. to, co citis bude skor ovulacia. ak si tehotna, tak hocijaky test Ti ukaze dve jasne ciarky 2 tyzdne po oplodneni. ak nebudu a ms bude meskat viac ako tyzden, tak bola ovulacia posunuta a ms pride neskor. keby neprisla do mesiaca, tak treba ist ku gyn na vyvolavacku, ale to myslim nebude treba

bibi19
autor
16. apr 2018

@soldi neviem čím to môže byt mám aj bolesti pri pohlavnom styku..aj keď mierne potlačím napríklad keď mocim tak má nepríjemne pichne v okoli podbrušku trvá to už tretí deň predtým som take bolesti nikdy nemala

soldi
16. apr 2018

@bibi19 to moze byt rastuci folikul na vajecniku. ked praskne a prebehne ovulacia malo by to prejst. ak to vsak neprejde do cca tyzdna, tak je mozne ze nepraskne a zmeni sa na cystu. to potom pomoze ta vyvolavacka .vsak uvidis. kazdopadne menstruacny kalendar nefunguje, ovulacia sa neda vopred naplanovat ani nacasovat.

bibi19
autor
17. apr 2018

@soldi dnes mi bolesť výrazne prešla a na spodnom prádle som našla maly fliacik krvi...mám ísť k doktorovi?

soldi
17. apr 2018

@bibi19 nie, netreba, to bola pravdepodobne ovulacia, dufam, ze ste sa snazili 🙂

bibi19
autor
17. apr 2018

@soldi nie nesnažili, pri sexe má to veľmi bolelo bolo mi to nepríjemne..

erika1996
28. sep 2020

Baby co mi k tomu poviete?