Otehotneli ste i napriek tomu, že ste nemali ovuláciu?

milagrosss20
31. mar 2012

ahojte ..chcem sa popytat na ovulaciu ....ja mam nepravidelny cyklus...no moja otazka je ci sa vam podarilo otehotniet aj napriek tomu ze ste nemali tu ovulaciu.,..teda takto mi sme sa snazili po prvy krat teraz no bolo to na 28 den...tak ci mame neaku sancu alebo nie.... 😒 dakujem vam za odpovede

zu2za3na
31. mar 2012

@milagrosss20 šancu máte stále len treba skúšať čo najčastejšie a netreba na to tak intenzívne myslieť lebo je to fakt aj o psychike, čím viac pokusov, tým väčšiu šancu máte 🙂 tak hlavu hore, veď si žena, držím Vám palce, aby sa to čím skôr podarilo 🙂

milagrosss20
autor
31. mar 2012

zuzanka dakujem velmi pekne za in..no to bolo po prvy krat takze ani necakam ze nieco bude lebo to bolo dost neskoro....a zasa nechcem to prehanat proste v tedy ked mame chut na sex tak v tedy....a ty si tehu?

solinkarka
31. mar 2012

@milagrosss20 bez ovulacie neotehotnies,,,teda myslim v case ked nemas ovulaciu....

anlady
31. mar 2012

@milagrosss20 ahoj, bez ovulácie bohužiaľ neotehotnieš,ale ak si naozaj presvedčená,že ju nemáš,choď dokymu a on ti dá na to lieky.Ak si nie si istá,kúp si ovu testy-dá sa aj tu na MK, meraj teplotku a možno budeš prekvapená. Ozaj kontroluje aj hlienik-počas ovu je ako blielko. Veľa šťastia

anlady
31. mar 2012

@milagrosss20 teraz neviem či som to dobre pochopila,ale ak nie a myslela si to,že máš ovu normálne - otehotnieť sa dá len počas ovu.

milagrosss20
autor
31. mar 2012

anlady ...takto som to mala na mysli ze mi sme sa pokusali s mojim teraz no v nespravny cas lebo to bolo 28 d cyklu...cize ovulacia nepripada do uvahy vobec...apson si tak myslim lebo ja mam msky vseliaku a vzdy mi bud meska alebo pride nacas....takze sama neviem ako ju mam vobec....a ja som sa pytala ci vam podarilo otehotniet aj naprik tomu ze ta ovulacia nebola...asi som to zle napisala...Cize ked je ovu tak je hlien biely?nie priesvitny?ako fakt ja neviem take veci a mamy sa nieco take pytat to je take no ☹

pempusik
31. mar 2012

@milagrosss20 za pravidelnu menstruaciu sa povazuje taka, ked dochadza pravidelne k ovulacii. to, ze mas cyklus raz kratky, raz dlhy, este nemusi nic znamenat. a aj ovu mozes mat niekedy skor, niekedy neskor. Najlepsie je poradit sa s lekarom, ten ti presne odsleduje, ci mas ovu alebo nie. a mozes si zacat merat aj bazalnu teplotu, podla toho najlepsie spoznas vlastny cyklus 🙂

janie80
31. mar 2012

@milagrosss20 bez ovulacie, teda bez dozreteho vajicka neotehotnies... A preco myslis, ze ovulaciu nemas? To, ze je cyklus nepravidelny, este nemusi znamenat, ze neovulujes...

vejula
31. mar 2012

@milagrosss20 tak otehotnieť môže hocikedy. Neviem či si už niečo počula o vyprovokovanej ovulacii. JE to ovulacia zo vzrušenia.. Neviem ako je to vedecky možne ale počula som to už viackrat. Mne teraz napr vychadza podla velkosti embria iny datum splodenia ako som mala ovulaciu zachytenu ovutestom. A doktor mi tvrdi že smerodajny je ultrazvuk. Tak si to neviem vysvetliť inak len že ta ovulacia bola nejako vyprovokovana. Takže ja si myslim že otehotnieť možeš aj ked si mysliš že ovulaciu nemaš.

anlady
31. mar 2012

@milagrosss20 myslela som ako vaječné bielky-čiže taký ťahavý a prisvitný

zu2za3na
2. apr 2012

@milagrosss20 áno ja som už na konci druhého trimestra 🙂 o tri mesiačiky sa má maličký narodiť

zu2za3na
2. apr 2012

@vejula zaujímavé...

milagrosss20
autor
2. apr 2012

Blahozelam zuzu nech ste zdravy :D

milagrosss20
autor
2. apr 2012

Baby ja som si tu citala neake tie temy a docitala som ze je mozne otehotniet aj napriek tomu ze som nemala poh.styk v tedy ako su plodne dni...teda ako ja ked som mala na 28 den,,,,,cize tym ze ju mam nepravidelnu tak som mohla mat v tedy plodne dni ale neviem ci som ich mala 😀 tak neviem potom...

milagrosss20
autor
2. apr 2012

zabudla som to kedy by som mala skusit testik pokial mi nebude meskat?

lejduska
2. apr 2012

@vejula velmi ma zaujal tvoj prispevok nevies o tom nieco blizsie???

lejduska
2. apr 2012

@milagrosss20 ty ovulaciu mas aj ked mas nepravidelny cyklus, mozu sa ti posunut plodne dni aj pocas menstruacie tak na reci, ze pred ms sa neda otehotniet by som nespoliehala. a bez ovulacie sa otehotniet neda, je to vseobecne zname, vedecky podlozene, videla som to cierne na bielom dokonca mi to dnes lekar povedal. a este otazocka ty chces byt tehu ci? ked ano nech ti to vyjde s nepravidelnou ms to nemusi byt problem, proste si uzivajte stale

lejduska
2. apr 2012

@anlady ahoj, zaujimalo by ma ake jej na to da lieky? nevies o tom nieco blizsie? mne bolo poedane, ze lieky sa nasadia az vtedy ked chce byt zena tehotna..comu nechcem verit ale nechem ani podcenovat lekara. jediny liek ktori nasi lekari cest vynimkam uznavaju je antikoncepcia, co sa ale vylucuje s otehotnenim.

zuzkat1
2. apr 2012

@lejduska
@vejula ono vraj sa moze stat ze sa uvolni vajicko ked mas orgazmus...nie je to pravidlo ale moze sa to stat...

@milagrosss20 ja mam cyklus od 28-40dni a bola som 2x tehu, nikdy som nepocitala plodne dni ani neviem kedy mam, proste ak chces mimi tak !sexuj" ked mate chut... zvycajne je to tak ze ked ma zena chut na sex tak ma plodne dni...🙂

lejduska
2. apr 2012

@zuzkat1 no to by potom riesilo asi veskere problemy otehotnenia

zuzkat1
2. apr 2012

@lejduska no neriesilo, lebo to sa stava len obcas a ked si baby meraju teplotu a sleduju plodne dni a neviem co vsetko cele mesiace a nic... ved k tomu aby si otehotnela nestaci ovulacia... musi sa vajicko aj oplodnit aj spravne zahniezdit aj uchytit a udrzat sa ---to je kopa roznych veci...

zuzkat1
2. apr 2012

@milagrosss20 este poznamocka pises ze ste sa snazili prvykrat a uz riesis ci si tehu alebo nie...moja nerob to, fakt to myslim dobre🙂 psychika je polovica uspechu...uzivaj si snazenie a na tehu mysli az ked uz ti bude fakt dlho meskat po pol roku ci roku snazenia by si mala konzultovat s dr ale dovtedy je cas...

lejduska
2. apr 2012

@zuzkat1 ved ja viem, nebolo to na mieste co som povedala. keby to tak fungovalo ako pises ze sa to nieked ymoze stat, vela zien by bolo happy

zuzkat1
2. apr 2012

@lejduska to som si nie ja vymyslela, to doktori vravia🙂

lejduska
2. apr 2012

@zuzkat1 ja viem, ze nie ty haha. takze doktori? skor som myslela, ze to niekde jedna pani povedala a mozno sa to niekomu podarilo. ked to tvrdia lekari tak nieco na tom bude

zuzkat1
2. apr 2012

@lejduska no ja moc nedam na take reci ze jedna pani povedala🙂 nie nadarmo sa hovori ze otehotniet mozes hocikedy...aj pocas kojenia kym nemas ms, kedykolvek...jasne ze sance su percentualne nizsie ako pocas ovulacie ale nejake percenta tam su...

lejduska
2. apr 2012

@zuzkat1 myslis? aj poznas niekoho kto takto carovne otehotnel?? ale su rozne pripady, v ziadnom pripade ti to neberiem, je to zaujimave len skoda, ze clovek sa na taketo veci spoliehat nemoze, je to skor o nahode

zuzkat1
2. apr 2012

@lejduska cele otehotnenie je o nahode 😉 ja som nepisala ze je to iste,ale ze sa to moze stat... ja poznam jednu babu co otehotnela pocas ms..podla velkosti mimina to lekar vyratal na datum ked mala ms... stat sa moze vsetko...

lejduska
2. apr 2012

@zuzkat1 no niekedy to byva tak. a v mnohych pripadoch aj ti co si planuju babo a snazia sa nakoniec im vyjde nahodne. celkom ti verim 🙂 lebo teraz pises s druhou babou, tiez som otehotnela pocas menstruacie nie je to az take stopercentne ale jedine tak to vychadza, posunuli sa mi plodne dni kvoli skratenym cyklom a s priatelom sme velmi dobre vedeli kedy a ako sme to robili..

zuzkat1
2. apr 2012

@lejduska vidis a natahujes ma tu ze pisem bludy🙂 ja viem cca datumy ze kedy som otehu,ale neviem ci som mala ovulku vtedy (myslim plodne dni) lebo ako som uz pisala mam divny cyklus... takze neriesim tieto veci nejak extremne, hoci teraz sa snazime o mimi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre