Ovariálny hyperstimulačný syndróm - OHSS

kveta
13. máj 2008

Po OPU sa u mňa rozbehol OHSS. Chýbal však hlavný príznak a to zväčšovanie obvodu pásu a tak som rozpoznala OHSS pomerne neskoro. Pre tie, ktoré sú na pochybách, otváram túto tému s popisom ďalších príznakov OHSS. Snáď to niektorej z Vás pomôže rozpoznať OHSS včas.

Príznaky OHSS, teda ovariálneho hyperstimulačného syndrómu sú:
zväčšovanie obvodu pása
pocit plnosti brucha
pocit plynatosti brucha, avšak plyny nikde
pocit kolikovej bolesti čriev avšak hnačka nikde
obmedzenie/až úplná strata močenia v priebehu dňa
pocit tlaku od bránice na pľúca
rýchlejšie dýchanie aj keď žena trebárs len hodiny leží pri televízii
problém zohnúť sa v páse
problém chodiť vystretá - žena chodí v predklone
v krvnom obraze zvýšený počet leukocytov
v krvnom obraze znaky vyššej zrážanlivosti krvi.

OHSS sa môže dramaticky zhoršiť v priebehu 24 hodín a môže skončiť trvalým poškodením orgánov alebo smrťou ženy. Ak máte pri stimulácii IVF alebo po OPU tieto príznaky, obráťte sa urýchlene na lekára alebo nemocnicu. OHSS sa utlmuje infúziami HAES, fyziologickým roztokom a injekciami proti zrážanlivosti krvi /Fraxiparín/, ktoré sa pichajú do brucha. OHSS sa vždy stratí, keď žena dostane menštruáciu. OHSS sa zhoršuje, ak žena otehotnie.

Veľa šťastia všetkým IVFkáčkam prajem.
🙂

verimo
13. jan 2013

@petra49 Ahoj Peťko, tak Ti budu držet palečky, asi Tě už nestihnu doma. Včera jsem nemohla psát - naši si vzali NB a teprve teď mám tady tablet, který naštěstí funguje. Mé výsledky z laborky jsou prý o hodně lepší, říkali mi dnes na vizitě. Škoda jen, že aspoň o kapičku nespadne to bříško. To by bylo pro mně největší povzbuzení. V pondělí mám další UZ, tak uvidím. S návštěvama jsou komplikace, partner je znovu nemocný a bohužel už začíná marodit i verunka. Včera sice za mnou byla s mamkou, ale už se mi moc nezdálo její čelíčko bylo docela teplé. Tak snad se to u ní nerozjede a já bych také radši nic dalšího nechytla. Mám co dělat, abych dala ty současné komplikace a bolesti.
S tím surfováním po informacích na netu máš pravdu, je tam více názorů a člověk si musí vybrat.Verunka naštěstí moc nemarodila, ale přesto trpěla na laryngitídy,což vždycky stálo za to a jednou se na ni podepsala paní doktorka, která ji při problémech s bílkovinou v moči napsala antibiotika, docela dryáky a malá zkolabovala - po týdnu v nemocnici ale byla dobrá, byla jsem s ní, ledviny byly v pořádku a hlavní příčina toho kolapsu byly nevhodné léky.Ještě jednou jsme spolu byly v nemocnici, když měla při horečce obrovské fibrilní křeče, ale pak už byl klid - jednou za čas nějaké nachlazení,taky se někdy vyhodí atopický ekzém, ale to už zvládneme.
Na pokoji jsem sama,,ale to mi nevadí, aspoň mám své soukromí a televizi si mohu sledovat podle nálady a své volby.
WC a koupelna jsou na chodbě společné pro další pokoj, ale toaletní potřeby,ručníky apod. tam nesmíme nechávat, protože se tu krade. Je to tu vcelku pěkné až na tu nepolohovatelnou postel. Ale i tak je pro mne nejdůležitější, kdy svitne naděje na odchod. Takový pokoj v nemocnici ještě nevymysleli, aby tam byl člověk rád. Každý se těší vždycky na domov. Tak teď,Peťko,přemýšlím,jestli už to máš za sebou,nebo ses zatím zabydlela. Já pevně věřím,že to půjde dobře a hlavně bez komplikací a Adámek si bude z bříška pěkně pomáhat.Tak ještě jednou moc moc držím palečky a ozvi se,až Ti bude fajn. Pa. Monča

petra49
13. jan 2013

@verimo -Ahoj Mončo, tak se hlásím z porodnice.Adámek už je na světě a šlo to i bez vyvolání. Z pátka na sobotu jsem se jako vždy vzbudila v jednu v noci- šla na net- občas jsem měla nějakou kontrakci- ale nic zvláštního, ve dvě jsem si šla lehnout, ale už to nešlo zaspat. Tak jsem se šla omýt, dobalit věci,vzbudila jsem sousedku, přemístili njsme k ní Toma a jeli do porodnice. Pak mi psala, že musela s Tomeme k nám, že tam strašně plakal. Do porodnice jsme přijeli okolo třetí-byla jsem otevřená na dva prsty a po vyšetření šla rovnou na porodní box, kde proběhla příprava, ve řčtyři ráno mi praskli vodu- pak začaly hnusný kontrakce a v 5:34 se Adámek narodil. Porčod byl krátkej asi 3,5h, kontrakce slabší jak u Toma, ale závěr to vytlačení bylo strašný- myslela jsem, že umřu. Nevím proč, ale po obou porodech jsem ztratila dost krve, ale jináč dobrý.
Adámek se narodil 12.1.2O13 v 5:34 3500g a 5Ocm, stejně jako Tom akorát je o 2cm delší.
Máme se dobře, ale opět jako s Tomem bojujem s kojením, zkoušíme to i přes kloboučky, tak jsem zvědavá.
Dneska tu bylo hodně návštěv i Tom s manželem a večer mi volá, že má Tom teploty, měl i trochu průjem, tak mám podezření na poslední stoličky. Tom měl jít zítra k babi, takže teď si musí manžel vzít paragraf a bude s ním doma. Jako vždy se vše vyse.., když je to nejmíň potřeba
Jsem ráda, že aspoň výsledky jsou ojk a nmyslim na tebe.pa

verimo
13. jan 2013

Ahojky Peťko, moc moc gratuluji k narození Adámka a jsem moc ráda, že jsi to tak statečně a rychle zvládla.
I když vím, jak je pro rodičku 3a půl hodiny dlouho.Ty parametry má Adámek jak z učebnice, jsem moc ráda, že to prbíhalo bez větších komplikací - já už si na ten svůj porod raději ani nechci vzpomínat, také to tlačení bylo strašné a navíc mi přestaly kontrakce právě v době, kdy mě doktor začal rodit. Jen si pamatuji, že jsem si říkala - už nikdy.
Ale člověk po určité době zapomene. Hlavně že Adámek je na světě a že jste oba v pořádku. jsi skvělá, že jsi mi to tak brzy napsala.Já mám na začátek kojení také blbou vzpomínku, sestry mě neustále poučovaly, jak to mám dělat a jak mám vpáčené bradavky,až jsem si připadala úplně neschopná.Jedna sestra mi nutila kloboučky a další tvrdila, že je nepotřebuji, ale nutila mě zas do polohy, která byla nepřirozená a kojení moc nešlo. Navíc malá se při porodu nalokala hodně plodové vody, takže spíš ani nechtěla pít. Pak jsem se vybodla na rady těch sester a nějak jsem se toho chopila sama a šlo to i bez předepsaných poloh.Malá se rozpila až moc, bradavky jsem měla později docela rozdrásané. No, raději si nebudu připomínat, byla jsem i tak tenkrát za mimčo moc ráda a jako většina žen jsem bolesti zvládla.
Verunka začíná také asi marodit, už má teplotu, tak uvidím.Ještě,že přítelova maminka je v důchodu, snad to nějak zvládne, ale myslím, že víš, jak se asi cítím, když to u mně pořád nevypadá na odchod. Snad Tomášek bude brzy fit,
možná nějaká virózka, je toho teď všude plno.Jestli je dobrý jedlík, všechno brzy dožene. Ty máš kolem sebe určitě další šťastné mamky, tak můžete pokecat o miminkách.Moc Ti přeji, že všechno dobře probíhalo a určitě i kojení půjde
dobře, však už máš nějaké zkušenosti a máš dostatečnou výdrž, když už jsi toho zkusila dost a dost.
Přeji Ti krásnou dobrou noc, odpočívej trošku, protože až se vrátíš domů, bude to asi docela pěkný fičák.
Tak pa a díky za krásnou zprávu.M.

petra49
14. jan 2013

@verimo ahojky, no moc si tady nepokecám- jsem na pokoji sama a nějak mě to tu nebaví. Ty nemoci pěkně řáděj- tady jsou skoro všichni marodní.

Jinak se máme fajn, Adámka už přikrmuju, protože hodně ubyl na váze a z mých prsů nic neteče, ale nějak si z toho nic nedělám- stejně jsem myslela, že mi to nepůjde. po mlíčku spokojeně spinká a ani nepláče. pro mě je důležitý, že bude prospívat a bude spokojený, však Tom na umělým taky vyrost.

Moc tě zdravim a doufám, že se máš ok.

verimo
14. jan 2013

Ahojky,Peťko,já jsem dneska byla na UZ a potěšili mě - mimísek má ozvy. Z 6mm porostl na 1cm a ten gestační váček kolem mimíska se zvětšil z 2cm na 3cm. Takže ještě není nic ztraceno a mám velkou radost, že to trápení, které mi to velké břicho přináší, je aspoň tak odměněno.Břicho ale zatím nekleslo, spíš vždycky nějaký ten cm přibude, ale váhově jsem stejná, těžko říct, proč to nejde dolů, neví to ani doktoři, podivují se. Dnes jsem se dozvěděla, že se na mě přijel zeptat ten primář z CAR-řekla mi to sestra, že si bral mou kartu k prostudování. Všichni čekají, že když hodnota jaterních testů se zlepšila, že bych mohla začít být lepší i z hlediska té tekutiny - ale tam zatím nic.
Jsem ráda,že jste s Adámkem v pohodě. Jasně ,že to kojení není zas tak důležitý. Já jsem si to kdysi myslela, ale plno kamarádek, co nekojily,mělo miminka zdravé jako řípa.Dneska už je strava pro mimi vymakaná dobře.Možná spíš v tom mateřským mlíku se najdou nějaké škodliviny - člověk to ani neví, co se do mlíka dostane z toho, co nám chutná.
Dneska se snažím po té ranní dobré zprávě být trochu optimistická. I tak jsem ale stále nejvíc přesvědčená, že OHSS je největší svinstvo na světě a že ne všechny CAR dělají dobře prevenci - spíš to riskují a pak se diví. Škoda, že jim to nejde napsat někde na nesmazatelnou vizitku, že to dělají blbě, aby ztratili klienty.
Přeji Ti dobrou noc - i Adámkovi.
Jo, a představ si, Peťko, že doktorka, která mě dnes vyšetřovala na UZ, se strašně divila, proč chci vědět velikost mimíska - skoro byla naštvaná, že jsem tak zvědavá. je to snad nenormální, že se na to ptám? U malé Verči jsem se ptala pokaždé a také jsem dostávala fotečky. Tady ještě fotku nemám, ale příště si o ni řeknu.Jsou to přece jenom neopakovatelné okamžiky,že? Pa.- Monča

verimo
16. jan 2013

@petra49 Ahoj,Peťko, doufám, že se máte s Adámkem dobře. U mně dělali včera punkci a odsáli kolem 6l tekutiny. To mi po mohlo s úlevou páteře, ale jinak se moc nezměnilo - teď čekám na výsledky - tekutinu dali na cytologický a histologický rozbor. Stále se neví, proč se tekutina nezačíná vstřebávat. Tak mi,prosím, drž palce, ať to dobře dopadne.
Já vám oběma posílám moc pozdravů. M.

petra49
17. jan 2013

@verimo Ahoj Mončo, konečně chvilka, tak ti musim napsat. Nejprv moc opravdu moc gratuluju k srdíčku, říkala jsem, že to bude ok, tak jsem ráda a doufám, že bude vše v pohodě i dál. Teď ještě aby ta voda trochu zmizela, abys mohla jít domů.

Jinak u nás po porodu děs. manžel nakonec s Tomem skončili ve špitále, takže já ležela s adámkem na porodnici a manžel s Tomem na dětském. byla jsem se tam podívat, ale radši jsem tam neměla ani chodit. Toma jsem si nemohla ani pohladit, pochovat- byli na izolaci- on plakal- já řvala. No děs. takže nějaké kojení šlo stranou a jsme opět na Um. V úterý jsme šli s Adámkem domů,ale bylo mi tu hrozně smutno, jak jsme tu byli sami. Celé dva dny jsem tu šůrovala byt, takže se musimm smát, jak všude píšou, že má člověk v 6ti nedělí odpočívat a já dělala předvánoční úklid. Trochu jsme bojovali s Adámkem s mlíčkem- bolelo ho hodně bříško, včera mi tu prořval celé odpo a já řvala už s nim, tak si to dokážeš představit. Teď už jsme snad vše vychytali a Adámek je docela spokojené mimi. Manžela dnes s Tomem pustili, manželovi je tewda taky blbě, ale už snad bude vše ok. Tomášek mi přišel nějakej strašně velkej a celej den jsme si hráli a tulili se, jak mi moc chyběl. Dokonce se docela hezky choval i k Adámkovi, tak snad to nějak půjde. Akorát večer nemoh usnout- chudák asi trochu trauma z toho špitálu a to tam ležel ještě s manžrelovou sestřenicí a její dcerou.

Moc tě zdravim, zas napiš a já jak bude chvíle, tak se taky ozvu. pa a myslim na vás 😉

verimo
17. jan 2013

@petra49 Čauky,Peťko,já si vždycky myslím, že už to OHSS dál nedám a že snad všechno se proti mně spiklo, a pak si přečtu Tvoje povídání a říkám si, že ty teda za mnou nezůstáváš pozadu a také se to na tebe valí jedno za druhým- to je fakt náročný začátek šestinedělí. Pochopila jsem, že Tom měl něco akutního,když skončil v nemocnici a vím, jak ti asi bylo při návratu doma.I tak ale koukám, jak brzo tě pustili, to já jsem trčela v porodnici týden - ale to už je skoro 8 let, určitě se ta poporodní péče zase posunula a asi jsi musela být v dobrém zdravotním stavu.To je fajn, že už jste zase komplet rodina.
Moje hospitalizace kvůli tomu OHSS pokračuje šestý týden a já to moc optimisticky nevidím. Čekám na výsledky té břišní tekutiny, doufám, že nebudou další komplikace. Břicho je pořád velké, akorát po té punkci je teď takové nerovnoměrné. Vůbec nechápu, že se tekutina nevstřebává a pro doktory je to taky záhada,doufám, že se nečeká až na konec prvního trimestru,kdy jde prudce dolů ten hormon OHC,který tu tvorbu tekutiny podporuje. Určitě mi rozumíš, že to je příšerné, být tak dlouho ve špitále a nebýt se svou Verunkou, zvlášť,když je teď nemocná s chřipkou. Nemocná už je nejen ona, ale i partner a i mamka, takže na návštěvách se raději nedomlouváme.Ještě že jsou telefony a skype-můžu s Verunkou trošku popovídat, ale tak moc bych jí chtěla říct, že už mě pustí.Teď se snažím trošku víc jíst, když nemám takové nevolnosti,hodně jsem zhubla v obličeji a všude,kromě toho nafouklého břicha. Po té poslední punkci se mi trošku lépe leží, nebolí mě už tak ta páteř, ale bolesti v břichu při pohybech zůstaly.Krevní hodnoty jsou prý lepší, ale nejdůležitější jsou teď ty rozbory té tekutiny - hlavně aby dobře dopadly.
Peťko, vím, že nevíš,kde ti hlava stojí, ale jsem moc ráda, že jsi i přes ty všechny problémy našla trošku času mě zase povzbudit. Moc díky. Pořád si říkám, že tolik žen už OHSS zvládlo, musím i já. Jen nevím,jak dlouho to bude trvat. Všude píšou holky v diskusích maximálně 4 týdny v nemocnici. A já už jsem tu šestý týden a vyhlídka na odchod žádná.
Moc Ti přeji, aby sis konečně trošku odpočinula,vyšůrováno už máš,určitě jsi šůrovala z těch depek, když jsi byla sama.
Tak se měj a zase se ozvi, já se také ozvu. Monča

petra49
21. jan 2013

@verimo - ahoj Mončo, tak jak se daří? Co bříško už se trochu zmenšuje?

U nás docela masakr, Tom neeskutečně zlobí, je vzteklej, protivnej, neposlouchá, dělá naschvály- na všechno ne-nechci-nebudu-neudělám atd a to celej den. Teď snad bude spát, tak dnes nic nedělám a budu relaxovat. Adámek je sluníčko- nabaští se a spí i v noci je hodnej- vychytaly jsme to s kapkama a savičkama a je spokojené mimi- jen ten brácha. Tom má kašel, tak jsme furt zavřený doma, ale zítra asi zkusim s nim chvilku ven- protože jinak to s nim neni možný. Ráno jsem šla do města- vyřídit matriku a chtěla jsem dojít ještě do vzp a jen co jsem tam došla, tak jsem si akorát přečetla, že se přestěhovali- jsem byla fakt nasraná, tak budu muset asi znovu odpo. 😠

doufám, že se ti daří dobře a mimísek je v pořádku. Co malé už je lépe? pa a klidně piš, zase se ozvu

verimo
22. jan 2013

@petra49 Čauky,Peťko, jsem ráda,že ses ozvala.Nejdříve ke mně - výsledky cytologie a histologie-v poho, výsledky krve prý lepší,jen bílkovina na hraně. Ještě jsem měla vyšetření na takovou bulku dole,která se mi udělala po té třetí punkci - od toho píchnutí a odpuštění tekutiny mě tam začalo bolet a vyklenul se tam hrbolek. Ganekologové to ale vyhodnotili jako negynekologickou záležitost a poslali mě na chirurgii - tam řekli,že je to tříselná kýla, která je naplněná tekutinou. Výsledek - musí to jít pryč, ale pokud bych šla na operaci ještě v průběhu těhu,tak jen v lokální anestezii a to nevím. Že prý to ale nepředstavuje riziko, takže s tou operací spěchat nebudu. A co moje OHSS? Břicho jen minimálně pokleslo, stále je pas jen něco málo pod 100cm, navíc jsem chytla nějakou tu chřipku či nachlazení, kašlu,mám rýmu a bolí mě v krku,horečku zatím nepozoruji. Přesto přeze všechno jsem byla ráda,že mě včera pustili už domů.Jenže vyřizování těch všech formalit a přecházení z budovy do budovy mě úplně vyřídilo - asi po těch 6-ti týdnech ležení.
Kontrolu mám v CAR do tří dnů a každý den ráno si mám ještě píchat injekci proti srážlivosti krve. V úterý příští týden mám kontrolu na klinice. Z té kontroly tento týden nemám radost, dnes jsem celkově slabá a je mi nanic. Potřebovala bych pár dnů v klidu a dostat se trošku do formy.A také se modlím, aby už opadávalo to břicho, i když je mi jasné,že to bude ještě dlouhý proces. Takže 6 týdnů hospitalizace a břicho stále nafouklé a bolestivé - to je fakt úspěch CAR. Jinak co se týká těhu - mimi má necelé 2 cm podle UZV v neděli - dělali mi UZV proto, že jsem začala trošku špinit a objevil se růžový výtok. Na UZV pan doktor říkal, že je to z čípku, který se prý asi čistí, v děloze u mimi zatím vše OK. Tak uvidíme.
Jsem ráda,Peťko, že Adámek je zlatý, tak to zlobení Tomáška aspoň trošku vykompenzuje.Počasí je fakt hnusné, samá ledovka, včera jsme jeli opatrně, protože někteří řidiči jezdí příšerně a ohrožují všechny ostatní.Určitě i Tomík se potřebuje trošku venku vyřádit a pak se trošku zklidní. Ale i tak určitě je tam trocha té žárlivosti na Adámka - s malou to také nebude snadné, i když už jsem se o mimískovi zmínila - jen tak náznakem, protože do 12 týdnu je to pořád jak na houpačce,zejména to množství tekutiny v břiše a kdo ví, co bylo to špinění, zatím se uklidnilo.Verunka ještě také hodně kašle, ale už chodí do školy. Když byla ve školce, tak jsem ji vždycky na doléčení dávala k mamce, ale teď ji musí stačit ten týden nechození do školy - ona stejně už neleží a kašlat bude ještě nejméně týden,jako vždy.
Moc Tě pozdravuji,Peťko, a zase se ozvi,až to trošku půjde. Monča

alzbetapipi
12. feb 2013

Ahojte 🙂 Dievčata mozem sa nieco spytat? Mala som po OPU taky pocinajuci hyperstimulacny syndrom, viem ze ak sa embryjko uchyti, tak by sa mal zhorsit...na ktory den? A ak sa nezhorsi znamena to, ze nic? Mate s tym niektora skusenosti?

kveta
autor
12. feb 2013

@alzbetapipi Ak sa nezhorsi, nic to neznamena, mozes byt tehotna. Nie je to tehotensky test.

alzbetapipi
12. feb 2013

@kveta dakujem, toto cakanie je hrozne, zbytocne sa pozorujem, analyzujem... Dakujem za povzbudive slova 🙂

adriene
13. feb 2013

Ahoj holky, mám na Vás dotaz ohledně OHSS. Kamarádka podstoupila stimulaci v krátkém protokolu, bohužel ji přestimulovali, nicméně k ET ještě došlo.. toto pondělí jí zavedli 2 embrya. A dnes v noci skončila s OHSS 3. stupně v nemocnici. Dnes bude mít punkci... Máte s tím někdo zkušenost? Že by vám transferovali embrya a pak léčili OHSS... jde mi o to, zda ty embrya mají šanci... Respektive se tu teď dočítám, že se OHSS může zhoršit, když se embryo uchytí... Ale je vůbec možné, aby se uchytilo? Děkuji za Vaše názory...

oriesocek
14. feb 2013

@verimo ahoj citala som, zesi mala pri OHSS zvysene hodnoty pecenovych - jaternych testov, mne sa taktiez kazdym odberom zvysuje hodnota ALT a AST. Do akej hodnoti ti to rastlo a kedy sa zacali znizovat? Trochu sa obavam co z toho bude.

verimo
14. feb 2013

@adriene Ahoj,já jsem byla právě ten případ, kdy mi paní doktorka,ač konstatovala při odběru vajíček,že mi začíná OHHS, i přesto provedla transfer - naštěstí jen jednoho embryjka - OHHS se po transféru prudce rozjelo - již tentýž den jsem skončila na kapačkách v nemocnici,pak se zhoršovalo několik dnů-giganticky jsem natekla a pak asi dva dny úleva,břicho pokleslo - myslela jsem,že je po tom,ale pak to znovu začalo.Dobrá zpráva od lékařů -jste určitě těhotná a špatná - OHHS mě potrápilo 6 týdnů v nemocnici a teprve nyní - jsem ve 12tt, mám tekutinu z větší části pryč,ještě si musím píchat Fragmin proti srážlivosti krve. K dotazu - ano, transferované embryjka se mohou uchytit i při OHHS, vytvořená tekutina v břiše jim nevadí, ale opačně, dojde-li k uchycení,OHHS se velmi zhorší. Je to ale individuální, měla jsem těžký a dlouhý průběh - odlehčovací punkce mi nechtěli dělat, až když už bylo hodně zle. Nicméně zvládla jsem to a těhotenství zatím pokračuje.....

verimo
14. feb 2013

@adriene Promiň - ne OHHS ale OHSS - spletla jsem tu zkratku hyperstimuláku.

verimo
14. feb 2013

@oriesocek Ahoj, já bych se na ty hodnoty musela kouknout do propouštěcí zprávy z nemocnice, ale nemám ji teď po ruce,zatím alespoň to, že ke zhoršení jaterních testů došlo v důsledku přemíry léků,které jsem dostávala v nemocnici
při komplikacích s OHSS (diuretika,antibiotika,léky na podporu udržení plodu,léky na srážlivost,kapačky...)-hodnoty se začaly zlepšovat až po několika týdnech. Postupně mi přestali dávat tolik léků a jak se snižovaly dávky chemie do těla,které játru zatěžují, tak se jaterní testy zlepšovaly.Neboj, zlepší se i u Tebe. Já jsem si pak už začala hlídat to, co mi dávají a někdy jsem zjišťovala,že dostávám něco,co nepotřebuji.Např. diuretika na odvodnění - měla jsem jen jeden den trošku problém s množstvím moči, ale pak už v pořádku a oni mi tam vesele dávali dál diuretika.Tak jsem to sama musela stopnout. Prostě jsem byla nešťastná z toho,co všechno mi jde do krve. při prvním těhu jsem si hlídala,co jím, žádná zbytečná chemie a teď několik týdnů takového brutusu do těla. Chudák mimísek.....

adriene
14. feb 2013

@verimo Děkuji moc za info od Tebe 🙂 Já si jen tak říkala... jestli opravdu ta má kamarádky byla zcela bez příznaků OHSS před ET a oni to nepoznali... či jí ten transfer udělali i přes rozvíjející se syndrom. Každopádně jí vložili 2 embrya. Uvidíme, jak to bude pokračovat, dnes už jí je lépe 🙂
Ale to Tobě bylo také. Každopádně ještě jednou děkuji za info a Tobě i miminku přeji jen a jen zdraví a pohodu 😵

verimo
14. feb 2013

@adriene Díky. Když jí vložili 2 embrya,tak má velkou šanci,že se aspoň jedno uchytí.Ale klidně se mohou chytit obě, ale to by byl s tím syndromem trošku fičák.Mi potvrdili těhu desátý den po ET,pak i u kamarádky bude jasno.

adriene
14. feb 2013

@verimo Ona to ma o neco tezsi... Toto bylo uz jeji 5.ivf, takze pokud by se chytlo alespon 1, bude to velke stesti. Moc bych ji to prala 🙂

verimo
15. feb 2013

@adriene Moc jí to přeji také.A také ji přeji,aby zvládla ten OHSS - pokud ji již dělali punkci, pomůže to trošku. Mi punkci dělat nechtěli a zdůvodňovali to pořád tím,že stejně znovu nateču, ale není to pravda,vždycky po punkci to bylo lepší a i když jsem znovu natékala, vždy již o něco méně než před punkcí a hlavně jsem se mohla aspoň na nějakou chvíli hýbat,jinak to byly galeje.

adriene
15. feb 2013

@verimo Tez ji punkcinechteji delat, jen infuze, clexane... ale vypada to, ze ma o dost mirnejsi formu nez Ty, tak snad se to zvladne dobre. To, co sis musela prozit Ty, to je neco sileneho... jeste ze mas alespon pres vsechno to utrpeni v brisku miminko, to je alespon takove odcineni, za tu hruzu 😉

katka30129
17. feb 2013

ahojte zienky som tu nova...3xsom si pichla gonal 225iu a po 3 vpichu mi je stale zle, mam pocit na zvracanie a trva to uz 2.den,mam aj mierne zavraty...velmi sa bojim cim to moze byt....moze to byt ten OHSS?kazda skusenost mi pomoze dakujem ☹

kveta
autor
17. feb 2013

@katka30129 Moze to byt problem s mozgom, napriklad upchata cievka. Moze to byt krcna chrbtica, vnutorne ucho, mozocek, toho je vela. Chcelo by to neurologa, orl a konzultovat CAR...

krasneleto
18. feb 2013

@katka30129 myslim ze nie... ohss sa nezvykne tak skoro prejavit...

verimo
22. feb 2013

@katka30129 U mně to začínalo při stimulaci jen pocity plnosti a nadmutí břicha, nevolnosti přišly až po odebrání vajíček a to už se mi rozjížděl OHSS,ještě před ET jsem i zvracela.Může to být ještě něco jiného, možná už víš - předpokládám,že jsi to už konzultovala v CAR,jak ti ostatní doporučovaly. Držím palce,ať to není nic vážného.Já ještě stále nemám volnou tekutinu v břichu po OHSS všechnu pryč,pořád tam zůstává zbytek a pořád se objevují bolesti i křeče v bříšku.A screening na konci 1.semestru u mimíska také není úplně OK,takže mé trápení nebere konce......ale to už je jiné téma.

@adriene ..tak jak to u kamarádky dopadlo?

adriene
22. feb 2013

@verimo Ahoj 🙂 Děkuji za optání. Kamarádka je už doma z nemocnice, daří se jí dobře a příznaky OHSS už nemá (jen je lehce nafouklá)... K lepšímu průběhu zřejmě přispělo i to, že se embryjka neujala... nedá se nic dělat.

verimo
22. feb 2013

@adriene Dík za info, to je mi líto, ale já se často ptám sama sebe,jestli bylo dobře,že se to u mne chytlo. Ne kvůli
těm bolestem,ale kvůli toho množství léků,které jsem mimísku nechtěně dala do začátku vývoje a ještě dávám.
A teď se hrozím toho, co se všechno mohlo stát.1screening nevyšel úplně dobře a je to pořád o strachu,co bude.
Momentálně se ještě peru s virózou,tomu ale neuniknu při tak oslabené imunitě, vždycky onemocní malá-chytne něco ve škole, pak já a pak můj partner. Už se to zopakovalo podruhé za sebou. Přitom na těchto stránkách čtu, jak je důležité
nemarodit do 15.týdne.Prostě jsem z toho špatná... Tobě přeji, ať Ti porod dopadne dobře a jste s mimčem v pořádku.

adriene
22. feb 2013

@verimo Dekuji ti za odpoved 🙂 Ja uz cca do 14 dnu snad porodim, uvidime. Preji si hlavne, aby vse dobre dopadlo 🙂 Mas pravdu, ty leky jsou "zahul"... ale na druhou stranu maji mimca obrovskou schopnost regenerace a neco vydrzi 😉 Pujdes na "plodovku"? A nebo to nechas tak jak to je...? Moc ti drzim palecky, aby vse dobre dopadlo a hlavne, abys byla co nejdrive zdrava!! 🙂