Ovulačné bolesti?

lenoc
27. aug 2007

Ahojte, uz 4x som mala v obdobi ovulacie asi pol dna bolesti v podbrusku spojene este aj s nafuknutim bruska. Najprv som si myslela, ze je to len kvoli riadne nafuknutemu brusku, ale ked sa to opakovalo...
Baby, ktore tiez mate bolestivu ovulaciu, chcem sa spytat: pocitujete to zakazdym na inej strane? Mna to totiz prvykrat bolelo v strede podbruska a potom 3x na lavej strane. Tak neviem, ci to znamena, ze mi funguje len lavy vajecnik, alebo to je normalne....
Vdaka za vase odpovede. 🙂

teuska
21. jan 2008

ved prave vzdy som zistila ze som tehu koli tomu ze ma boleli prsia, ale zistil mi lekar ze v oboch prsnikoch nieco mam, neviem presne ako sa to vola, vraj je to nezhubne to som si zapamatala a aj preto chcem ist k nemu nech mi to radsej skontroluje, radsej skor ako neskoro 😒
mirip ja si myslim ze sa nemusis obavat a sono pred a po ovulke mozno aj ukaze co to je, takze neboj
ja sa ozvem ked pridem ad lekara, len este neviem kedy pojdem, musim si to najskor vybavit v robote

lenuliatko
21. jan 2008

Tak Teuška, nech dobre dopadneš 🙂 Ale to v tých prsiach máš asi dlhšie a keď to nebolelo doteraz ...? 😕

teuska
21. jan 2008

je to cudne, asi som cela nejaka divna 😉 🙂 dakujem lenuliatko
na dnes sa s vami lucim pekny vecer aj nocku ahojte 🙂 😉

lenuliatko
21. jan 2008

Teuška, ja mám pocit, že som nejaká divná možno častejšie, než je zdravé 😀 Čo už?
Dobrú noc, aj ja končím.

mirip
21. jan 2008

lenuliatko - to nedolo anovulačnými cyklami, to ta endometrioza, baz.teplota je pre mna paséé lebo som pol roka octivo merala a nič

lenuliatko
22. jan 2008

Mirip, ja viem, že endometrióza je sviňa a narobí veľa zlého, ale mala si pred liečbou ovuláciu? To, že si pol roka merala a nič, to znamená, že si mala pekné ovulačné grafíky, len to nevyšlo, alebo, že ti vychádzali bludy??? Lebo to je veľký rozdiel. V každom prípade, po liečbe sa ti šance na otehotnenie výrazne zvýšili, už len zistiť, kedy je ovulka(a podľa bolesti je veľmi blízko) a pekne načas snažilkovať 😉

maruss
22. jan 2008

Ahojte, prave mam ovulku a hrozne bolesti, bolia ma krize aj v slabinach, moze to byt z toho? Citim akoby som mala v bruchu nafuknutu loptu, ktora sa stale rozpina.

mirip
22. jan 2008

lenuliatko - mne vždy na vyšetrení pred ovul. bolo na sone vidiet krásne, aj to presne kedy bude ovul. mi ved.doky zistiť takze ovul. u mna nebude problém. To ze som bola liečená pol roka neznamená že som ovul. nemala, mala a aj menzes mi chodil. Len mi ho počas liečby doktor nesledoval, začne až teraz po liečbe, ja som si b.teplotu merala ešte predtým akéo som sa rozhodla ísť na laparo. vlastne éšte skor, teraz je tomu 2apol roka co sa snazíme a asi po polročnim snažení teda na začiatku som začala s meramím asi 7-8mesiacov, po info od doky som to robila správne ale teplota mi vždy nič neukázala somo áno, a bolo to ok. tak isto sa mi nedal odsledovat ani hlien ani nič iné ale sono ukázalo vsetko. To ze mám teraz asi tzv. ovul.bolesti je pre mna novinka asi tretí mesiac, najskor som si mysleta, že ma omínalú ladviny, cedila som do seba urolog.caj a dsalší mesiac to bolo to isté na druhej strane. Tak teraz neviem, no lepí mi aby to nebolo niečo iné ☹ ☹ ☹ Včera ako sme písali mi bolo z minúty na minúto horšie. Už to nekolo len omínanie, precitlivelosť a bolesti krížov ale začalo ma na tej strane pri určit.pohyboch aj kedy tedy pichať, a teraz od rana to prestáva už ma len trochu bolia kríže a trochu je to citlivé, no na dotyk alebo ked na tú stranu pritlačím ma to nebolí

teuska
4. feb 2008

Ahojte babenky 😉 Slubila som, ze sa ozvem a normalne som nevedela najst temu 🙂 Bola som minuly tyzden u lekara a povedal, ze je vsetko v poriadku a ovulka ze prebehla. Dokonca mi na sone ukazal aj, ze na lavej strane. Na tie bolesti nehovoril nic. Myslim teda, ze je to v poriadku. Jaj a tehu nie som, hoci ma tie prsia bolia este stale. Mozu mi v 32 rokoch rast prsia? 🙂 😀 😅

babuke
27. feb 2008

mile zenicky, momentalne sa pasujem so silnymi ovubolestami, cely den som chodila skrcena a bolo mi dost zle. Takze prekliknutie sa na tuto stranku ma fakt ukludnilo , diky. Drzim palce vsetkym co sa snazia otehotniet 😉

marcaradko
27. feb 2008

jej babuke 😅 ....prvy prispevok 😉 ....tak vitaj.... 😎 co ta priviedlo ku M.K.?......snazilkovanie o mimi? 😕

lopezka
9. apr 2008

ahojte vsetky 😀 no fasa, presne som sa tu nasla......od pondelku ma hrozne boli v podbrusku 😝

zlatat
19. sep 2008

Ahojte ženušky, taká som rada, že som našla túto diskusiu. 🙂
Po 2. pôrode mi začalo ovu bolesti, no neboli každý mesiac, hoci ovulku mávam - sledujem si hlienik, meriam teplotu, takže viem, že ovuláciu mávam.
No nikdy som nemala také bolesti ako dnes. Musela som si dať tabletku, lebo neviem ani chodiť, ani sedieť. 😒
Bolí ma celé brucho, na dotyk a aj keď sedím, bolesti mi vystreľujú až do konečníka, bolia ma kríže, už som si myslela, že som prechladla, no vyzerá to tak, že asi mám ovuláciu a to besne bolestivú - teraz som 14.DC ( ovuláciu zvyknem mávať od 11 DC - 14DC )

petrzalkaa
19. sep 2008

no ja som sa tiež stále nedozvedela, čo sa tejto témy týka, či ovulácia prebehne vtedy ako tieto bolesti prestanú?
mne to trvá cca. 4-5 dní tá pichavá bolesť až na mximálne pichnutie a potom zrazu nič-je to ovu?
tiež cítim väčšinou len pravý vaječník a neviem, či je to dobre, že necítim druhý....???

jana17
27. okt 2008

čo tak Alchemilka??? dostať ju predsa v každej lekárni....

evinka2311
14. nov 2008

ahojte,ja som 6 mes po druhom porode a asi mam tieto dni ovulaciu,(este som nemala menzes)lebo mi je fakt mizerne,pocitujem to dokonca horsie ako 1,5minutove konrakcie pri druhom porode.kvoli tomu som predtym brala Yadine,uspesne,no len teraz som hormony už nechcela vobec.skusala som homeopatiu,ale pomohlo mi to len tak asi na 3 mes. na jednej strasne je to dobre,že vieme,kedy sme plodne,no na druhej strane som kvoli tym bolestiám skoro pri druhom babu ani neotehotnela a teraz som dost odpisana. vraj to može byt tym,že nam este nepraskol folikul,inac si to neviem vysvetlit.pomahaju na to nejake caje?? a teply kupel?

yanica
17. nov 2008

čawte, baby....ja sa musím pridať, tie bolesti čo ma prepadávajú už tri mesiace a skoro vždy v strede cyklu sú nehorázne...aj lieky musím niekedy užiť...nikdy som takéto bolesti nemávala až neraz to začalo a stále pokračuje, mna skôť vždy bolí podbruškko a viac na pravo...niekedy ani sedet nemôžem, aj u gynekologyčky som bola že čo mi je preboha a tak, ale po vyšetrení mi povedala že som ok...najprv som si myslela že je to slepák ale potom sa mi to zdalo divné ked sa tie bolesti objavovali skoro vždy v tú istú dobu...oh, byť babou je niekedy fakt katastrofa...

aleela
27. nov 2008

Baby ako dlho mozu trvat ovulacne bolesti? Mam 1.cyklus bez uzivania tabletiek po 10 rokoch, som 16.den cyklu a uz 4.den mam bolesti podbruska, take tahave, podobne menstruacnym... meriam aj bazalnu teplotu a ovulka zatial nebola signalizovana.... co myslite, mam este cakat, ze to prejde ci ist zajtra k doktorovi ci tam nie je daky zapal?

alenk
27. nov 2008

joj baby, taka som rada za tuto temu... ja som sa uz zlakla ze mam zapal daky alebo ze je to slepak.. no napadlo ma vsetko mozne 🙂 dakujem, ked je to ovu, tak som spokojna 🙂
aleela, ja mam teraz treti cyklus po dvoch rokoch brania HAK, 13ty a 14ty den cyklu ma pichalo v lavom boku akoby do mna niekto nozom pichal, trochu ine ako menstruacne, nevedela som ani sediet ani lezat, no hruza. trvalo to len dva dni, ale ktosi na zaciatku temy pisal ze to trva aj tyzden.
ale najlepsie budes mat ked pojdes k lekarovi, istota je gulomet 🙂

nelia
27. nov 2008

Aleela, podľa mňa to môže byť ovulka... a nemusíš sa trápiť.. mojej kamarátke Dr. tiež povedala, že po vysadení HA po takej dlhej dobe bude cítiť všetko.. takže je to normálne. Ja mávam bolesti tak 2-3 dni, ako kedy.. a niekedy ovulku vôbec netítim. Tak ešte pár dní počkaj, možno to prejde. Ak nie, choď k lekárovi.

aleela
27. nov 2008

dakujem za odpovede, kazdy den cakam zvysenu teplotu ze ovulka prebehla, no zatial nic...a trosku to uz polavuje, tak hadam je to fakt ovulka...diky.pa

livi
27. nov 2008

mňa teraz v období predpokladanej ovulácie strašne boleli asi tak 2 dni oba vaječníky. bolo to hneď prvý mesiac po vysadení hak. najprv som nevedela o čo ide, ale podľa toho, čo tu písaly baby, tak je to asi ovulácia. a vlastne som tieto bolesti mávala aj predtým každý mesiac, keď som ešte nebrala hak a vždy to trvalo 1-2 dni.

bublinka11
27. nov 2008

Ahojte kocky, ja som dnes tiez riesila bolest praveho vajecnika a dufam, ze je to ovulacia. Pobolieva ma prave uz dost dlho a dnes rano to bolo velmi intenzivne. Teraz je klud, ovulka by mala byt dnes, mozno zajtra. Boli ma pri chodzi, alebo ked vstavam zo stolicky. Takto intenzivne ale prvy - krat...

mimi198
4. dec 2008

ahojte, nooo ja som po porode teraz to bude 6 týždeň a začalo ma z ničoho nič boliet na pravej strane v podbrušku noo bojim sa že či to nieje slepak, lebo sa mi zdá skoro dostať menštruáciu, myslite že by to mohla byť ovulácia alebo nejaký zápal, ved si normálne už ani nepamatám bolesti menštruačné ako mi to vlastne prebiehalo v tedy, boli to hlavne pri pohybe, ked vstanem a tak..a nekojim, som čítala že keď sa nekojí može menštruácia prísť aj skorej, tak neviem teda. Viete mi niekto poradiť? dakujem

sulinka1
25. dec 2008

Ahojte, som tu nová...vie mi niektorá poradiť, alebo má niektorá podobný problém ako ja...tiež patrím medzi snažilky už skoro rok a stále nič...v poslednom čase som to pustila z hlavy....poslednú menštruáciu som mala 4.11.08 a asi týžden predtým ma začali bolieť prsia, zvačšili sa /ako stále pred menštruáciuo/...menštruácia prišla, aj odišla ale prsia ma bolia stále viac a viac a navyše sa mi poriadne zvačšili...bude tomu už skoro mesiac..mohla by som byť tehotná? test som si zatial nerobila, iné príznaky teh. nemám...dakujem.....za vaše názory... 😉

bershka
25. dec 2008

sulinka: ja by som si ten test urobila...... 😉 😉 😉 😉

sulinka1
25. dec 2008

ahoj, ok...kúpim si test po sviatkoch až...a sama som zvedavá...mna to ani nenapadlo, ale manžel mi to navrhol.....tak som zvedavá....

sulinka1
27. dec 2008

no takže test som si robila dnes ráno....a samozrejme nič....tak neviem sčoho tie velikánske prsia....

vlada28382
20. mar 2009

ahojte,aj ja sa chcem pridat do tohto rozhovoru.Aj ja mam tiez podobne problemy ako vy.Ja som doteraz uzivala antykoncepciu a bolo dobre,teraz prvy mesiac som ju vynechala a tiez som mala take bolesti ako opisujete vy .cize som prisla nato ze mam asi ovulaciu.doposial som taketo problemy nemala cize som nevedela co mi vlastne je.
takze rada by som bola keby ste mi potvrdili ze to bola ovulacia.Zacalo to tym ze ma strasne zacalo bolet podbrusko,ale ukrutne.skor som si myslela ze som prechladnuta ale teraz ako vas citam tak to asi bude ten druhy problem.vcera v praci som mala ukrutne bolesti na pravej strane az som sa krcila od bolesti.dnes zistujem ze mi je uz celkom fajn asi to uz konci chvala bohu.Ak mam kazdy mesiac prezivat tieto bolesti tak uz teraz mi je zle.

julieeta
2. apr 2009

Mam to iste asi tri roky, zacalo to po tretom porode. Ale ma to aj vyhody, aspon kedy nesmiem tutu mutu, lebo natava ovulacia 😀