Ovulačné bolesti?

lenoc
27. aug 2007

Ahojte, uz 4x som mala v obdobi ovulacie asi pol dna bolesti v podbrusku spojene este aj s nafuknutim bruska. Najprv som si myslela, ze je to len kvoli riadne nafuknutemu brusku, ale ked sa to opakovalo...
Baby, ktore tiez mate bolestivu ovulaciu, chcem sa spytat: pocitujete to zakazdym na inej strane? Mna to totiz prvykrat bolelo v strede podbruska a potom 3x na lavej strane. Tak neviem, ci to znamena, ze mi funguje len lavy vajecnik, alebo to je normalne....
Vdaka za vase odpovede. 🙂

julieeta
2. apr 2009

No napisem to este raz, lebo som to napisala ako cinan nezrozumitelne, cize aspon viem, kedy nesmiem tutu mutu.. 😀

zzuzzu
15. apr 2009

ahojte. mozu byt priznakom ovulacie bolesti v krizoch a bledo hnedy vytok?

minix
15. apr 2009

ahoj zuzu,

ja som dnes toho prečítala o ovulácii toľko, že sa cítim fundovaná ti odpovedať. Radi by sme skúsili v najbližších plodných dňoch urobiť mimčo. 🙂, takže si myslím, že u teba to môže byť ten príznak. Niektoré baby majú aj taký hnedastý výtok, čo môže byť aj ako krv. Sedí ti to dňami? Že by si to mala mať teraz niekedy? 🙂))

barchee
15. apr 2009

výtok byť môže, aj kríže môžu bolieť 😉

flyangel
15. apr 2009

baby,ovulacne bolesti mozete mat aj kazdy mesiac ale niekedy ovulku ani nemusite citit...priznak je natahovaci ciry hlien,obcas moze byt hnedasty az krvavy...bolesti v podbrusku si pichave alebo ako pri ms... 😉

zzuzzu
16. apr 2009

minix, no praveze podla dni, by som uz mala dostat MS... ale kedeze mavam nepravidelnu, tak neviem... ci je to ovu... alebo by to mohli byt aj znamky uhniezdovania?

lufinka83
16. apr 2009

ja mám akurát asi dnes ovuláciu...pretože umieram od bolesti ☹ ma pobolieva lavý vaječník... asi dáme doma sexíček 😀

riana12
16. apr 2009

Babyyy a moze byt priznakom ovulky aj zaludocna nevolnost? 😕
Pravdepodobne vcera (podla BT) bola ovu a vcera a dalsie 2 dni "pred" mi vzdy popoludni resp. vecer bez priciny prislo zle. Nebola som ani hladna ani smadna, stres tiez ziadny...

zumiza
16. apr 2009

len mi nejde do hlavy... uzivam antikoncepciu (nuvaring)... po vybrati kruzk mam vzdy MS na 4 den... a teraz len slabe spinenie... myslis, ze som tehu?

simbbaa
30. apr 2009

dievcence bude niektora z vas taka dobra a pomoze mi?ide o to ze neviem presne v ktory den mam mat OVU ale niekedy teraz plus mimus dva dni ,robbila som si dnes OVUtest a ukazal len slabu ciarku teda svetlu viete mi niektora povedat ci ovu test nejako ukazuje OVU dopredu dva tri dni?alebo ked mi ukaze ciary rovnake tak v ten den mam naisto ovulaciu?som z toho cvok..prosimpomozte mi sa v tom vyznat dakuje vopred 🙂

laura112
23. máj 2009

Ahojte aj ja som si vsimla ze okdedy si nedavame pozor tak mam v strede cyklu bolesti a strasne nafuknute brucho chrbat ma boli, ja to mam presne take ako ked mi maju prist kramy. Ale dovtedy som nemala ziadne bolesti v strede cyklu.... a da sa to nejako riesit?

zuperka
23. jún 2009

Ahojte žienky,mám 33rokov a od narodenia mojej druhej dcéry vstúpili do môjho života problémy s ovuláciou. V strede cyklu mávam veľké bolesti v podbrušku,niekedy v strede,niekedy viac bolí ľavá alebo pravá strana.Bolesti trvajú niekedy 2 dni,no niekedy aj 5dní. Veľakrát som počas ovulácie krvácala a to ma doviedlo na gynekológiu.Po vyšetrení mi lekárka oznámila,že ide o ovulačnú krízu.Priznám sa dovtedy som o niečom takom nepočula.Dnes viem o ovulácii mesiac čo mesiac.Niekedy je to hrozne bolestivé,niekedy menej.No aspoň nemusím brať antikoncepciu.Myslím, že v podstate nám ženy ktoré ani netušia o svojej ovulácie môžu závidieť.Vieme kedy je čas na stvorenie ďaľšieho potomka, alebo naopak vieme kedy sa máme vyhnúť radovánkam

fazulka1512
23. jún 2009

ahoj zuperka, ja mam taky isty problem alebo radost ako ty, tiez ma pobolievaju vajecniky, raz lavy, raz pravy, a trva to tak 3 dni, ja som rada lebo si to nemusim sledovat a ani kupovat ziadne ovu testy, niekedy je ta bolest pichlava ze ma zo stolicky dvihne ale da sa to vydrzat

kv3tka
24. jún 2009

...prosim,pocul niekto uz o tom,ze zena moze mat 2ovulacie v mesiaci 😕 ???
snazilkujeme sa treti mesiac....menzes mavam pravidelnu 29DC....od 12dna som sa testovala,ovu prisla na 15DC,mala som bielkovity hlien i test ukazal //...tak sme sa posnazili....dnes som 20DC....mala som dost silne pichanie v lavom vajecniku...bolesti akoby mala prist menstruacia,nedalo mi to a ovu test ukazal opat dve krasne //....s rozdielom 5dniiii 😒

elinviki
3. júl 2009

Ahoj te baby čítam vaše rady a odpovede je to veľmi dobré chcem sa pridať aj ja mám 11 ročnú dcéru a teraz sa nám narodila druhá má 8 mesiacov a teraz po druhom pôrode mám veľmi bolestivú menštruaciu a mám pri nom aj priesvitní výtok poradte my či je to normálne ?? 🙂

andzi
4. júl 2009

ja som sa testovala ovulačnými testami od 7. dňa so 17.dňa cyklu, ms mávam na 29-30.deň. Je to normálne?

lauritka
4. júl 2009

no a nemala si dve ciarky ??, 😕

andzi
4. júl 2009

nie ani raz

lauritka
4. júl 2009

😕 a testovala si spravne ??, nepila si predtym dve hodinky? a robila si to poobede ??

lauritka
4. júl 2009

ak si testovala spravne, tak potom si mozno mala anovulacny cyklus, najlepsie by to bolo kombinovat s meranim bazalnej teploty. potom sa to da este riesit, ak ti urobia hormonalny profil, tam sa zistuje hladina LH, z krvi.

andzi
4. júl 2009

lauritka: no testovala som sa všelijako a nedodržiavala som pitný režim, lebo o takom niečom som nevedela. Kedy sa mám teda testovať? Prečo len poobede?

lauritka
4. júl 2009

ahaaa... no lebo najvacsia koncentracia LH hormonu je poobede. skus testovat povedzme okolo druhej, teda od dvanastej naobed uz nepi. ak testujes viac dni po sebe, skus dodrzat ten isty cas, niekedy ten LH stupa velmi rychlo. ak mas MS na 29-30 den. tak by som zacala od 12 dna cyklu. ale ovulaciu ti napovedia aj ovulacne bolesti a hlien. podla mojich vypoctov ten ovu test vychadza v obdobi ked su aj ovu bolesti. po ovulacii bolesti prestanu, hlien sa zmeni na kremovy LH klesa.- najvacsi vrchol LH sa dosahuje cca 12-36 hodin pred ovulaciou.

andzi
4. júl 2009

lauritka: stačí mi testovať sa len raz za deň?

lauritka
4. júl 2009

ano staci, len sa snaz dodrzt rovanky cas, nech to vies porovnat.-

andzi
4. júl 2009

hmm a čo keď zase nebudem mať dve čiarky? to znamená, že nemôžem otehotnieť?

lauritka
4. júl 2009

no to nemozes takto zovseobecnit, dolezite je aby prebehla ovulacia, odporucam ist bud na hormonalny profil, alebo si merat BT, aby si vedela ako si na tom, ked sa snazite o miminko.
testy sami o sebe zarukou ovulacie nie su. preto hovorim, ze je to dobre kombinovat s inymi znakmi plodnosti.

andzi
4. júl 2009

a ako si mám merať BT? Zatiaľ ani neviem aké hodnoty by som mala mať v ktorých fázach cyklu. Viem, že sa to má merať hneď ráno po prebudení.

lauritka
4. júl 2009

andzi, mame temu grafy BT. na prvej strane mas link na stranku, kde je vsetko o merani BT. skus prestudovat. musim utekat pa pa.

andzi
4. júl 2009

ďakujem

ginusqa
26. okt 2009

môžem sa opýtať, ja mám totižto každý mesiac týždeň pred menštruáciou bodavé bolesti stále na tej istej strane naľavo.. neviem či je to vaječník alebo čo.. no a potom o ten týždeň keď dostanem menštruáciu už mám normálne menštruačné bolesti v podbrušku.. stretli ste sa s tým už niekedy?