Ovulačné bolesti?

lenoc
27. aug 2007

Ahojte, uz 4x som mala v obdobi ovulacie asi pol dna bolesti v podbrusku spojene este aj s nafuknutim bruska. Najprv som si myslela, ze je to len kvoli riadne nafuknutemu brusku, ale ked sa to opakovalo...
Baby, ktore tiez mate bolestivu ovulaciu, chcem sa spytat: pocitujete to zakazdym na inej strane? Mna to totiz prvykrat bolelo v strede podbruska a potom 3x na lavej strane. Tak neviem, ci to znamena, ze mi funguje len lavy vajecnik, alebo to je normalne....
Vdaka za vase odpovede. 🙂

nutrimas
15. sep 2014

Pri bolestivej ovulacii, menstruacii, nepravidelnostiach v cykle, neprijemnych stavoch pri menopauze a celkovo na harmonizaciu hladiny hormonov je velmi napomocny Pupalkovy olej. Celkovo sa hovori, ze harmonizuje "zenske vnutro", pomaha pri liecbe roznych "zenskych problemov".
Odporuca sa uzivat dlhobodo, by sa dostavili co najlepsie ucinky, najlepsie je uzivat rano a vecer 1KL, no pozor, malo by sa jednat o 100% prirodny a za studena lisovany olej, panensky. z prveho lisovania.
Z vlastnej skusenosti vieme, ze pomoct si mozeme aj upravou zivotospravy, jedalnicka, zmenou zivotneho stylu, pripadne kompletnou detoxikaciou.
Nahliadnite na nasu stranku, kde najdete pestru ponuku nielen prirodnych olejov...Aj my sami sa snazime vyberat si pre seba prirodne prostriedky na riesenie nasich zdr. problemov, väcsinu nasich produktov mame odskusanych na sebe. Venujeme sa aj vyzivovemu poradenstvu, v pripade zaujmu nas nevahajte kontaktovat.

bambulka_bambulkova
20. sep 2014

Baby, mám tiež tento problém, začalo mi to robiť minulý týždeň... najprv v ľavom a odvtedy len v pravom vaječníku, strašné napätie, ťahanie, ako keby je celý navretý a prasknutie... trvá to veľmi dlho. Myslela som si, že to mám z nachladnutia, alebo po lete nejaká infekcia s kúpalisk... Bola som u obvodnej ktorá mi pred 3 týždňami vzala krv, kde som zápal nemala, predvčerom brala zasa a zapál taktiež nebol, poslala ma na chirurgiu, kde my nezistili nič, teraz po víkende pôjdem gynekologovi... Najprv som mala podozrenie na tehotenstvo, popripade mimomaternicové, ale testy boli negativne a zda sa mi, že aj pri bežných odberoch ukáže HCG aj ked odber nie je určený na zistenie tehotenstva... menštruaciu som taktiež mala takže toto vylučujem. Doktorka si myslí, že som prechodila zapal vaječnikov, ale v tom pripade si neviem vysvetliť vysledok krvi z pred troch tyždnov... mam cca 7-10 dní pred MS, mám naliate prsia ako obv. ale znovu ma boli ten pravy vaječník... hlavne ked sa nammaham, najem sa alebo ked sa mi chce isť cikať... už sama neviem čo s tym, kedysi som bola operovana na pruh, bojim sa aj toho, ale kedže chirurg nič nezistil... bude to pravdepodobne to čo máte aj vy... mám aj výtok... dúfam, že na gynde dopadnem dobre. 😔

sussan81
22. okt 2014

Ahojte, tie bolesti pocas ovulacie mavam aj ja a su take silne ze som si myslela 2 mesiace po sebe ze urcite musim byt tehotna. Ovulku totiz mavam az okolo 30-34 dna, moj cyklus je posunuty az na 43 niekedy 46 dni. Takze v case ked som si myslela ze uz mi meska mrcha a asi som tehotna a zacala som s tehu testami (samozrejme vysledok negat.) som bola este len v druhej polke cyklu. Cize som aspon na zaklade tohto fora zistila kde robim chybu. Snazime sa o babetko rok a vzdy ked prisli okolo 30-34 dna tie bolesti pripisovala som to uhnieznovaniu a odmietala som sex aby som nieco "nepokazila". no a prave vtedy sme sa mali snazit naplno lebo to bola ovulka a bol ten spravny cas. Ja som bola vzdy sklamana ked prisla po tolkych dnoch mrcha....Svoje telo spoznavame fakt cely zivot a kazda sme ine. treba len pocuvat tie signaly.

stellasss
22. okt 2014

@lenoc ahoj, ja tiez mam bolesti stale len na lavej strane 🙂 takze pohodka

katieg85
23. okt 2014

zeny ale ste ma potesili,ja som nikdy nemala taku bolestivu ovulaciu..zacali mi az po 3-tom porode.u gynekologa som bola jak na beziacom pase a vysledky stale v poriadku uz som mislela ze zmenim lekara ,bo nevie nic vyriesit.ale teraz uz viem ze to je ovulka,ale aspon to mohol lekar vediet a nie ze som musela prist nato sama.stale ma bolel lavy vajecnik ,teraz prvy krat pravy.ale musim si dat lieky lebo je to na nevydrzanie,neviete nejaky iny sposob,zeby som nemusela brat lieky?? 🙂

tatiana305
1. dec 2014

AHojte baby prosim poradte mi Mám dosť intenzívne akoby "ovulačné bolesti" už približne týžden. Háčik je ale v tom, že som ich zacala mať cca na 6-ty den po menzese, čo nie je ani zdaleka v strede cyklu. Menzes mam pravidelny 28 dní a ovulacne bolesti rsp. pichanie v jednom vaječniku som mavala pravidelne ale len v cca v strede cyklu. teraz je to skor ako tahanie a tlak v maternici a ked ma neboli cela maternia tak ma doslova pali na striedacku bud jeden alebo druhy vajecnik a je to dost intenzivne mam pocit ako pri tehotenstve kedysi..! s praitelom smeli mali nechranený styk 2 aj 3 den po menzese, teda nepredpokladam ze by som mohla byt tehotna. prsia mam takisto naliate hoci tie sa mi nalievaju len tak tyzden pred menzesom , nerozumiem tomu vsetko je ako keby otocene naopak..ma s tym niekto skusenost?

zuzzzzy
1. dec 2014

Ja cítim bolesti na obidvoch stranách

dianaana
22. jan 2015

Ahojte, chcem sa opýtať: Čo vlastne znamená tá bolesť pri ovulácii? Ovulácia je vlastne vypudenie vajíčka z vaječníka, nie? Takže to bolí? Prečo tá bolesť potom trvá aj viac dní? Alebo tú bolesť spôsobuje pohyb vajíčka vajíčkovodom??
Teda keď cítim bolesť, je už po ovulácii? Alebo práve vtedy sa treba snažiť??
Ďakujem 🙄

ilie
22. jan 2015

@dianaana Myslím že práve prebieha ovulácia,že vajíčko putuje. Otehotnieť už skúšaj tri dni pred tým,spermie ostanú a čakajú vajíčko

56ali
26. feb 2015

Momentalne mam silne bolesti v podbrušku uz skoro cely deň boli ma aj na silnejši dotyk moze to byt spojene s ovuláciou? Ďakujem

nutrimas
27. feb 2015

@56ali ano, moze...vela zien pocas ovulacie pocituju podobne bolesti. Pomaha pitie caju z alchemilky, pupalkovy olej, materska kasicka, ajurvedska kava Shatawari, ktr. pozit. vplyvaju na cely horm. system. Najdete v nasej ponuke, radi poradime konkretnejsie.

haloo123
28. júl 2015

Ahojte! vidim, ze sa davno v tejto skupine nic neriesilo, tak by som rada nadhodila otazku s ktorou by ste mi mozno mohli pomoct. 🙂 co myslite, je normalne aby som cca od 14.dna cyklu (predpokladanej ovulacie) mala bolestive prsia plus take vyraznejsie busenie srdca plus obcasne bolesti brucha a pretrvavalo to az do skoncenia menstruacie a takze uplne normalnych dni bez bolesti, bez divnych pocitov mala mozno 10 dni celeho cyklus? Je to vobec zdrave, aby to tak dlho trvalo? A preziva niekto z vas take to vyraznejsie busenie srdca?
Dakujeem. 🙂

looola
28. sep 2015

Ahoj, možno je to preto ze druhu fázu cyklu riadi progesterón ktorý robí takéto príznaky . V prvej fáze príznaky nemáš lebo to riadia estrogény.

zuzulikh
1. okt 2015

ja som mala skryty zapal, ktory mi neukazovali ani krvne testy. uzivala som pupalkovy olej nakolko mi jeho vynikajuce protizapalove ucinky padli do oka pri googlovani a pomohlo. po zmiznuti problemov ho pouzivam na suchu a popraskanu pokozku a pomaha aj tam 🙂

radka_rs
12. feb 2016

Ja mam posledne 3mrsiace takyto problem, ze 3-5 dni pred ovulaciou mam neskutocne bolesti v podbrusku alebo vajecnikoch a to som doteraz nikdy nemavala...tak som trosku aj zastresovala, ale zatial som este nesla ku dr...ale pojdem pre istotu,dufam, ze tam niesu cysty alebo nejaky problem, kedze doteraz som take problemy nikdy nemala :O je fajn vediet, ze to funguje, ale dost to vzstrasi ked zrazu as taketo zacne diat 🙂

katulienuska
26. máj 2016

Ja najväčším každý mesiac silné ovulacne bolesti. Mám pocit že mám zápal vaječníkov, močových ciest.bolia ma kríže. Trvá to niekedy aj týždeň. Niekedy kŕče vyvrcholia do hnaciek.lieky od bolesti mi už ani nezaberaju...mám za sebou veľa vyšetrení, podľa ktorých som ok.mám dve deti,viac už neplanujem.na to veľmi obmedzuje niekoľko dní odrezať alebo trpiet.každý mesiac má napadá či naozaj nemám zápal..ale o týždeň už krvnému rukou...ak máte niekto niejaku radu..tak poradte. .??antikoncepcia brat nemôžem.

duratlicka
29. jún 2016

@katulienuska Mne sa toto,co opisujes,stalo teraz prvykrat.Myslela som,ze pride ms,no miesto toho ovulka.Bolest brucha,zaludocna nevolnost,akne,utekala som k dr,lebo to bol uz 37.dc.A dr,ze vsetko ok,ze nech si spravim o 10 dni test a pridem na vyvolavacku.Uz som odhodlana pit tu alchemilku.

duratlicka
29. jún 2016

@nutrimas Moze sa uzivat pupalkovy olej aj pocas dojcenia?

nutrimas
29. jún 2016

@duratlicka Neziaduce ucinky pupalky pocas dojcenia nie su zname, pocas tehotenstva sa vsak urcite neodporuca, pretoze roztvara krcok maternice, a moze vyvolat aj potrat.
Okrem samotnej alchemilky je pri zenskych problemov ucinny aj "zensky" cajik od Serafinu, ktr. obsahuje spec. namiesanu zmes byliniek, ktr. pozitivne vplyvaju na cyklus, mesntruaciu a znizuju riziko vzniku zapalov. Zmes obsahuje tieto bylinky: Alchemilka vňať, Nechtík kvet, Kapsička pastierska vňať, Malina list, Šalvia vňať, Rebríček vňať
Ak by ste mali konkretnejsie otazky, nevahajte nas kontaktovat do spravy. Detailnejsie info Vam zial vo fore z dovodu novych pravidiel na MK poskytnut nemozeme.

katkabg
17. sep 2016

Zacinam nenavdiet ovulaciu!Kokos kazdy mesiac prezivat tu istu bolest,to uz je na nevydrzanie!Ach jo,chlapom nic neni...

map0007
9. okt 2016

Žienky,nemožte mi poradit.Vediem si menstruacny kalendarik.Ukazuje mi ze mam plodne dni.Ale neviem ci s to plodne dni alebo zapal.3 dni som mala taky vodnaty vytok.Vytekal zo mna.Kedze sa snazime tak sme skusali.Lenze uz druhy den ma teraz boli podbrusko,hlavne ak sadam,aj krize zacali.Pri stlaceni podbruska mam ho citlive.Dala som si gynoflor.V lekarni mi tiez ponukali len tie probiotika.Neviem ci to je ovulka,alebo zapal.nic ma nesvrbi nepali.Zajtra pracujem,ak neprejde xajdem na gyndu.ďakujem

katulienuska
10. okt 2016

@map0007 ak o par dni vsetko prejde tak to bola ovulacia.hlavne ak ta nic nesvrbi,nestipe. Aspon podla mojej skusenosti. Takto to mam kazdy mesiac plus silne bolesti vajecnikov.drzim ti palce.

map0007
10. okt 2016

@katulienuska ahojky,ďakujem😉 dnes mam pocit ze uz je to oki.Tak snad ovulka,už som sa bala ze zapal.Snažime sa,tak snad sa do buducna podari a bude to oki😉

vladuszka
24. apr 2017

Ahojte.Mozno mi niekto poradi.V januari tohto roku som mala potrat,chirurgicky.Po tomto mi od februara zacali strasne bolesti na lavej strane.Mala som dve kontrolne sona,kde mi nasli na lavom vajecniku malu cystu.Teraz som si vsimla ze bolesti mam vzdy v obdobi ovulacie,je to priserna bolest akoby ma niekto zkopal od vnutra.Zacina to na lavej strane po dnu to uz je bolest v celej maternici.Lava strana ma boli aj na dotyk.Do toho mam celkovo pocit na zvracanie a citim sa velmi zle.Ci aj toto moze byt ovulacia ked ta bolest trva aj tyzden?A potom boli len velmi jemne az vymizne?Uz neviem ako si pomoct.Byvam v Uk a tu su ine proceduri takze dostat sa k spec dr nie je lahke ☹ Da sa nejako skontrolovat hladina hormonov alebo co?Nezda sa mi taka bolest zdrava.

barz
1. dec 2017

@kali23 mam nieco podobne. Vzdy na lavej strane. Zacne to akoby bodat na urcitom mieste na par minut. Ked pride plodne obdobie bolest prestane a citim uz len vajecniky. Mam to uz roky a nikto nic. A taka ista bolest sa mi objavuje aj pred ms. V noci sa koli tomu niekolkokrat zobudim a musim sa poprechadzat.

anetka1978
4. apr 2018
montemotherone
28. apr 2018

Stará diskusia, ale pre mňa aktuálna ☹ Ovulácie som občas mávala bolestivejšie, ale dalo sa to vydržať. Skôr taká citlivosť celého podbruška, panvového dna. Posledné dni som to cítila podobne, včera večer trochu viac a mala som pocit akoby som prechladla. Inak ale pri močení žiaden problém, bolesť, či pálenie... Dnes ráno, som s plným mechurom ledva dobehla na WC. Keď som to vypustila, chcela som si ísť ľahnúť a zrazu taká prudká bolesť v podbrušku.... ☹ Mám za sebou 2 pôrody, a toto bolo fakt akoby som rodila... Bolesť bola vytrvalá, intenzita sa nemenila... Skrčená som sa nejako osprchovala a rúbali sme na pohotovosť. Všetko ale na sone vyzeralo o.k., jedine tam bol kúsok "voľnej tekutiny"... Vraj, možno praskla cysta. Dala som si espumisan, stále som mala divný pocit okolo konečníka. Akoby to bolo prepojené. Za 10 minút ako sme tam dorazili, mi bolesť začala ustupovať. Vyšetrenie bolo ale veľmi bolestivé, cítila som každý dotyk krčka. Zobrali krv, všetko tip-top. Uzavreté- že možno ovulačné bolesti ☹ Viem, že všetky máme nejaký prah citlivosti, oba pôrody som zvládla spontánne (druhý chalan mal vyše 4 kilá), ale táto bolesť ma fakt prekvapila 🤔

zvedavabuduca
5. máj 2018

Ahojte .
Keď som si začala všímať svoje telo pred tromi rokmi tak ms som mala pekne 5 dňovú a bez nejakých zvláštnosti ale zato ovulaciu dosť silnú , vždy som si musela dávať suché teplo na podbruško.
Potom prišlo obdobie tehotenstva , všetko v pohode .
Po pôrode mi nabehla hneď ms , takže som si to neužila nemať ms 😁 .
Pred troma mesiacmi som si myslela , že som tehotná . Bolo mi na zvracanie, všade som mala bolesti a meškala mi ms . Po 3 dňoch mi nakoniec došla (predtým sa mi naozaj nikdy nestalo, že by mi nedošla okrem tehu 😁 ) testy boli negatívne . Potom bola ovulácia taktiež na vracanie mi bolo všetko ma bolelo . Prešli ďalšie 2 mesiace a všetko sa opakovalo ( bolesti , pocity na vracanie , aj pri MŠ aj pri ovulacii ) takže som zistila , že mám fakt hrozný pms a ešte navyše aj hroznú ovulaciu. Neprajem toto nikomu a snáď sa to všetko zmení po druhom pôrode (už aby som bola tehu 😁)
A dcéru sme počali na 8 DC 😉 ale normálne mávam ovu na 10 DC . A to mávam 6 dní ms a 25-28 cyklus .
Takže vážne sme každá iná 😀 ale skúsim ten pupalkovy olej lebo niekedy je to naozaj neznesiteľné.

gabca295
20. sep 2018

Ahojte hcela by som vedieť vas názor. Včera ro je 13 DC som mala bolesti v podbrusku a na ľavej strane. Bola som aj včera pri gynde a povedala ze mám folikul na ľavom vajecniku a ze nieje este prasknuti. Tak to som včera mala plodne dni a dnes mám ovulaciu ked uz nemam bolesti vajíčko asi prasklo a vydalo sa ba cestu a dnes by ako malo byť oplodnene?? Tak dnes mám tu ovulaciu ci včera? Doktorka mi povedala ze sa máme snažiť včera a dnes. Mala som poh. Styk na 10 A 11 DC. Musíte ze by spermie vydržali až do dneska?? Keď dnes mám 14 DC?? Ďakujem

macka111
15. jún 2019

@fifa ahoj tie ovulacne bolesti este mas?