Ovulačné bolesti?

lenoc
27. aug 2007

Ahojte, uz 4x som mala v obdobi ovulacie asi pol dna bolesti v podbrusku spojene este aj s nafuknutim bruska. Najprv som si myslela, ze je to len kvoli riadne nafuknutemu brusku, ale ked sa to opakovalo...
Baby, ktore tiez mate bolestivu ovulaciu, chcem sa spytat: pocitujete to zakazdym na inej strane? Mna to totiz prvykrat bolelo v strede podbruska a potom 3x na lavej strane. Tak neviem, ci to znamena, ze mi funguje len lavy vajecnik, alebo to je normalne....
Vdaka za vase odpovede. 🙂

muriel293
8. jan 2011

@mariajuraj môže,ak pociťuješ aj častejšiu únavu,spavosť a bolí ťa žalúdok :D

marusiacik1
2. feb 2011

Ahojte baby 🙂 ja som dlho brala antikoncepciu ale už som ju pred mesiacov vysadila 🙂 a teraz ma strasne boli lavy vajecnik ci ??? citam že to môže byt aj ovulacia 🙂) co ma tesi ale tak ta bolest, sand nebude každy mesiac taka bolestiva 🙂

jaya47
3. feb 2011

Ahojte. Co vam na tie bolesti pomaha? Pevne verim, ze je to ovulacna bolest (alebo pravdepodobne tesne poovulacna). Je to vsak strasne silne. Najprv pulzujuca, teraz silna pichava. Spravila som si kupel s eukaliptovou solou, docasne pomohlo, ale znova sa vratilo. Mam na bruchu paplon, nech to zohrieva, ale aj tak je to zleeee.

kali23
9. feb 2011

ahojte, mna trapi pichlava bolesť v oblasti ľavého vaječníka,priblizne. Trapi ma to uz pomaly druhy rok. bola som na vysetreni, po ktorom gynekolog len zkonstatoval, ze to bude ovulacna bolest, nakolko cysta ani iny problem sa nevyskytol... bolest prichadza pred polovicou cyklu, trva to tak tyzden, ako kedy,bolest sa stupnuje den po dni, najviac to vnimam vecer...bolest sa opat objavi tesne pred menstruaciou, opat trva 3-4 dni.
tabletka probi bolesti nezabera, takze jedine co mi ako tak pomoze je nahrievanie bruška i krížov IR lampou.
nikdy som nemala gyn.problemy, 30tka sa blízi, všetci vravia, že hodiny uz tikaju...len ja ich stale nepocujem...
preto ma tento problem dost vystrasil a moj zivot je teraz rozdeleny na 2 tyzdne pred bolestou, bolestiva ovulacia a dva tyzdne cakania na dalsiu bolest, menstruacnu... vrrr 😅

marga
14. feb 2011

ahojte babi,ja mam ten isty problem pri ovulacie ma boli stale lava strana a skusala som sexovat vtedy az par krat ale nic... ☹ ako vlastne to funguje kedy treba sexovat lekar hovoril ze po ovulacie druhy den zas druhy lekar ze ked boli ja uz nechapem vobec ako to ma byt 😒 dakujem vam

tinara23
14. feb 2011

@marga najlepšie je snažiť sa v čase tak dva dni pred ovu až deň po ovu. Ak máš bolesti pri ovulácii a nevieš kedy ju máš presne ja som to vyriešila meraním bazálnej teploty a ovulačným testom. Pri ovu teste máš tu výhodu, že vyjde pozitívny, tak dva dni pred ovu. Pri meraní bazálnej skôr zistíš, že ovu prebehla a ako reaguje telo.

marga
14. feb 2011

ale mna nikdy neide nad 36.8-9 to asi bude problem ze ☹

honey111
19. feb 2011

ahojte dievcata..potrebujem surne poradit.....kazdy mesiac mavam ovulacne bolesti......tento mesiac som mala nechraneny sex s priatelom a na druhy den som mala ovulacne bolesti.,....myslite si ze mozem otehotniet....priatel vravel ze si daval pozor ale predsa mam strach ......PORADTE MI PROSIM :(

tinara23
19. feb 2011

@marga to nebude problém, nie každý má teploty po ovu nad 37, ja mám tiež väčšinou po ovu 36,6-8 a pred ovu okolo 36,4

tinara23
19. feb 2011

@honey111 no samozrejme, že môžeš otehotnieť, aj dva dni pre ovuláciou, spermie si kludne mohli počkať na vajíčko, budem držať palce, nech to dopadne ako ty chceš 😉 existuje tabletka, ktorá sa dáva do 48 hodín po styku a zabráni tehotenstvu, tuším postinor sa volá.

solinkarka
19. feb 2011

Treti den pozit.ovu test..uz neviem co si mam o tom mysliet 😖

honey111
19. feb 2011

@tinara23 dakujem :( ale vies priatel vravi ze sa dnu nic nemohlo dostat

tinara23
19. feb 2011

@honey111 no nechcem strašiť, ale chlapi vylučujú pri styku tzv. "kvapôčky lásky" a aj z toho je možne otehotnieť

tinara23
19. feb 2011

@solinkarka ja som mala dva dni pozitívny, ale vrchol pozitívneho testu je keď testovacia čiarka je tmavšia ako tá čo sa vždy zobrazuje, nenapadne ma ako sa volá 😉

honey111
19. feb 2011

@tinara23 tak o tom som uz tiez citala len dufam ze to dopadne dobre vies mam 19 a vysku pred sebou tak by som to nerada teraz...teraz budem uz len cakat ako to dopadne

tinara23
19. feb 2011

@honey111 neboj, snáď to dobre dopadne 🙂

honey111
19. feb 2011

@tinara23 tak to dufam....len este pockat dva tyzdne do menstruacie...

solinkarka
19. feb 2011

@tinara23 ako kontrolna 😀

tinara23
19. feb 2011

@solinkarka bože presne som nejaká vymletá, ani za svet ma to nešlo napadnúť 😀

solinkarka
19. feb 2011

@tinara23 stava sa 😀 no ta ten vrchol bol asi vcera 😀

tinara23
19. feb 2011

@honey111 ale zase ja som bola v 19.tich tehotná a nič nelutujem, som stále s tým istým manželom a som absolútne spokojná. Takže len na upokojenie, nič sa neboj, keby aj, nebola by si ani prvá ani posledná a aj škola sa dá popri deťoch vyštudovať. Ale neboj, nič sa nestane, tehu nebudeš 🙂

tinara23
19. feb 2011

@solinkarka tak pekne chytiť mm a snažilkovať o dušu 🙂

marusiacik1
3. mar 2011

V stredu som bola u gynekologičky, lebo už 4 deň mam bolesti v podbrušku :( asi vaječnik, ledva chodim, aj ked sedim ma to boli pripadne ked sa zohnem :( Pre istotu ma vyšetrila a zobrala krv ... v piatok teda zajtra idem pre vysledok a dufam že to nebude zapal vaječnikov :,( :,( ale len ovulka 🙂 myslite na mňa 🙂 ozvem sa ako som dopadla 🙂
inak strašna a neprijemna bolesť to je :(
brala som HAK 12 rokov , a teraz už 2 mesiac som bez, celý chrbát od akne :( omg.

marusiacik1
3. mar 2011

@marga 🙂 len keby to vtedy tak nebolelo ( pri sexe), akurat keď sa treba snažiť tak žena nemá chuť 🙂 lebo má bolesti.

marusiacik1
4. mar 2011

Tak sa potvrdilo že je to OVULKA :D tak som rada že to neni zápal 🙂 🙂 tak sa teším 🙂 a musím to každy mesiac pretrpieť 🙂 ale tak aspoň že viem že ju mám 🙂 baby držte sa 🙂

zabka1124
4. mar 2011

Marusiacik1🙂!!!Neboj nie si v tom sama, ja mam to iste🙂!!!Bolesti, napinanie, bolenie brucha ☹ !MAm co robit sama zo sebou a nie to mysliet na sex 😀 !Ale doky mi povedal, ze ked chceme babo, treba sa premoct a vydrzat 😀 😀 😀 😝 😀 !!!!No zlaty🙂!!!Ze priroda to tak riadi🙂🙂!!!

stardust
31. mar 2011

baby, mate ovulacne bolesti odjakziva alebo sa vam objavili az po porode?

leanax
1. apr 2011

@stardust Ja teraz bojujem s ovu bolestami asi 3 deň. Ale strašne to bolí na pravo dole a bolesť ide až do krížov. 😖 Niekedy neviem ani chodiť a musím zobrať tabletu proti bolesti a ulaví sa. Pred otehotnením som nič také nemala. Po pôrode ako som znova začala menštruovať tak každý mesiac bolesti pri ovu. Zaujímavé, že po pôrode pri menštruácii bolesti nemám (aspoň nie stále a nie také silné).

muriel293
2. máj 2011

leanax -no konečne niekto s rovnakými príznakmi! :D ja som tiež do pôrodu nepoznala nič také ako ovulačné bolesti,že mám plodné dni som vedela len na základe toho priesvitného lepkavého hlienu a inak nič ale od pôrodu to viem úplne presne kedy to mám,je to otrasná bolesť,hormonálne sa cítim ako pred menzesom,som podráždená,pažravá,mám chuť na sex,som náladová,nafukuje sa mi brucho a bolí ma podbruško a teraz ma neskutočne ale neskutočne bolí pravý vaječník (ktorý je dominantný nad ľavým od operácie keď mi z ľavého museli odobrať) tak teraz riešim či je to cysta,zápal vaječníka alebo fakt len ovulácia ale hrozne to bolí už aj pri chôdzi a ten hline zo mńa normálne vypadáva ako besný tak neviem či s tým mám ísť alebo nie,keď som bola u lekára predtým s tým že ma bolí pravá strana podbruška tak mi tam nič nenašiel že je to len ovulácia tak už neviem čo s tým...

sisisi
24. máj 2011

baby, aj ja mavam ovulacne bolesti, ale da sa to vydrzat. neviete nahodou niekto od svojho gynekologa, ci ta bolest signalizuje, ze vajicko rastie, praska alebo uz prasknute putuje???
dakujem! 😉