Ovulačné bolesti?

lenoc
27. aug 2007

Ahojte, uz 4x som mala v obdobi ovulacie asi pol dna bolesti v podbrusku spojene este aj s nafuknutim bruska. Najprv som si myslela, ze je to len kvoli riadne nafuknutemu brusku, ale ked sa to opakovalo...
Baby, ktore tiez mate bolestivu ovulaciu, chcem sa spytat: pocitujete to zakazdym na inej strane? Mna to totiz prvykrat bolelo v strede podbruska a potom 3x na lavej strane. Tak neviem, ci to znamena, ze mi funguje len lavy vajecnik, alebo to je normalne....
Vdaka za vase odpovede. 🙂

fifa
27. aug 2007

tak ty mas presne moj problem, akonahle príde stred cyklu, nafukuje ma strááááááášne, bolesti ale skor vyššie, raz na lavo, raz na pravo, raz v strede a trvá to týžden, ja som už z toho zúfalá, vždy si myslím, že už mam neaký zápal žalúdka a lebo niečoho iného, u lekárky som s tým ešte nebola, neviem čo idem robit... ☹

lauritka
27. aug 2007

ahoj..ja to mavam skoro kazdy mesiac takisto. niekedy to boli v podbrusku dost silno, tiez som trochu nafuknuta. a niekedy citim lavy vajecnik. ja to cim skoro stale len na lavej, ale podla sona viem, ze mi pracuje aj pravy vajecnk.lebo aj tam bol tento mesiac folikul. 🙂 ale vacsinou citim len lavu stranu. 😉 priam citim ako to ide prasknut..a potom nastane take uvolnenie ked nic neboli 🙂

nibiru
27. aug 2007

je to normalne aj ja mavam ovulacne bolesti a dost silne a hlavne ked ovuluje pravy vajecnik ked mi operovali slepe crevo zistili ze som ho mala pretoceny tak to napravili mozno kvoli tomu ale to si myslim len ja,bolest ale nemam kazdy cyklus hoci ovulaciu mavam pravidelne okolo 17,18dc takze nemaj boja je to v pohode. 🙂

michalag
27. aug 2007

aj ja mavam ovul. bolesti, hlavne v strede a tiez su dost silne, ale myslim ze je to v poriadku. Ja som to spozorovala posledne 4 mesiace, predtym som to nemala

lenoc
autor
27. aug 2007

Jeej, baby, vdaka, ste ma ukludnili. Fifa, nezavidim cely tyzden bolesti. Mne staci ten jeden den, resp. poobedie. Lauritka, super si to popisala, presne tak to pocitujem aj ja. Objavilo sa to po tom, co sme prisli o babo, predtym som take problemy vobec nemala.. Ale nevadi, ja som rada, ze to boli, aspon viem, kedy treba snazilkovat. 😉

lindda
27. aug 2007

presne toto ma aj ja a uz roky stale si myslim ,ze je to vajecnik alebo co a aj ma dost nafukuje prave vcera som to mala. Aj u lekara som bola niekolko krat s tym ,ze ma boli vajecnik a povedal ,ze patrim medzi tych par co maju takuto bolestivu povulaciu.

katmi
28. aug 2007

pridavam sa k vam holky.. mna tento mesiac tak boleli vajecniky,ze som isla skapat..ale aspon vieme,ze mame ovulku,no nie? 😉

hanaj
28. aug 2007

Aj ja mavam v strede cyklu ovulacne bolesti. Vacsinou striedavo na jednotlivych stranach. Boli ma napriklad, ked prudko dvihnem nohu, ked idem dolu zo schodov, prudsie narazy, ked soferujem a vletim do jamy ci na hrbol 😅 , pri cupnuti, teda ked mam nohu tak zohnutu, ze je koleno blizko pri bruchu... trvaju par dni. Ale ako hovori Katmi, aspon vieme, ze mame ovulaciu a ja osobne mam z toho radost, lebo viem, ze "fungujem", ako mam 😅

lenoc
autor
28. aug 2007

Baby presne, aspon vieme, ze telo funguje. 🙂 Hanaj veru, mam problem postavit sa zo stolicky, ist po schodoch,....

katmi
28. aug 2007

ja mavam bolesti presne take,ako ked mam dostat MS..

peja
28. aug 2007

ja sa tiez hlasim do klubu, s bolestami na pravej strane, lebo tam mam aj oba vajecniky 😅

ale mala ste uz niektora pri ovulke spinenie? Ja prvy krat tento mesiac a zaujimalo by ma, co to sposobuje... 😕

lenoc
autor
31. aug 2007

Peja, no tak to sa mi este nestalo, ale je tu tusim diskusia s nazvom ovulacne krvacanie alebo tak nejak. Ako je, prosim ta, mozne, ze mas oba vajecniky na jednej strane??? 😨 To prvykrat pocujem take volaco.

moncika15
6. jan 2008

ahojte 🙂 .ja mavam tiez kazdy mesiac bolesti tak tyzden niekedy aj dva.hlavne na pravej strane,v podbrusku a v prsiax.a ties ma nafukuje.neriesim to niako teda ani neviem ci sa to nejako da 😅 .ale myslim ze mozme byt skor radi ze nam telo da jasne najavo kedy je pripravene 🙂

teuska
21. jan 2008

idem sa aj ja zapojit do tejto temy. Ja mam taky problem, ze ked tuto bolest necitim, tak som vzdy bola tehotna. a ked ju citim mozme sa snazit akokolvek aj tesne ako prichadza aj pocas, aj po, nikdy nie som tehotna. Vsimla som si. ze ste niektore tehotne, aku mate vy s tym skusenost. Ja aj ked mam bolesti, tak veru velku chut na sex ani nemam, ale samezrejme koli babatku spravim vsetko. Tento mesiac ma aj riadne bolia prsia.
Na vysvetlenie tehotna som bola uz 3 krat a vtedy som tuto bolest necitila.

lenuliatko
21. jan 2008

Jéj Teuška, ja mám podobnú skúsenosť. Keď som mala prvú ovu po 9 rokoch brania HAK, mala som také kruté ovu bolesti, že som nevedela, čo mi je. Bola som na chirurgii, urológii a až gynekológ mi povedal, že to bude porucha ovulácie. Odvtedy prešlo už 18 mesiacov a viem, že to porucha nebola, bola to práve ovulka. 90% ma bolí pravý vaječník, keď som ovulovala z ľavého (asi len 4x dokopy) necítila som takmer žiadne ovu príznaky, ani bolesti. No a raz sa mi takto podarilo otehotnieť (ale nedopadlo to dobre), práve keď nič nebolelo a ani som netušila, že bude ovulka. Inokedy sa tiež snažíme pred, počas aj po a stále a stále to nejde... To je vtedy, keď to bolí a bolí to tak, že sa až krčím pri chôdzi. Ale aká je medzi tým súvislosť, to netuším... Už som to spomínala aj mojej Dr, ale nič mi na to nepovedala. A bolesť pri milovaní pri ovulácii je fakt besná, zvládam to so zatnutými zubami, ale asi ako každá: pre bábo všetko... Teuška, myslím, že aj ty si mala byť Januárovka, ja tiež, možno si na mňa ešte pamätáš. Tak nech sa konečne zadarí, taký október by bol pekný mesiac, nie? 😉

teuska
21. jan 2008

ahoj Lenuliatko ano pamatam si ta 🙂 Najskor som mala byt augustovka a potom januarovka

mirip
21. jan 2008

Ktoré pravidlá porušuje: | Zrušahojte dievčatá, je tu niektorá? Chcem sa vas spýtať mava niektorá z vás bolestivu ovuláciu? Ja som doteraz nemavala, a vlastne som po liečbe endometriozy a už minulý mesiac som mala taký blbý pocit. Myslela som si že to te niečo iné vážnejšie ale po 2-4dnoch to zmizlo. Teda dúfam že to bola bolestivá ovul. lebo to ma tak omíňalo na pravej strane a tento mesiac na ľavej strane. Nie je to ani bolesť ale skor taká citlivosť. Ako to asi bolí? Tupá bolesť alebo pichanie ako pri menzese. Začínam sa báť či to nie je niečo vážne ☹ Dík za info

teuska
21. jan 2008

a oktober by som brala vsetkymi 10 😀 ale bohuzial bolesti sa objavili z coho usudzujem, ze zasa nie som tehotna 😒 takze mozno november? Chystam sa k lekarovi na preventivnu prehliadku a opytam sa ho na to, co mi povie

teuska
21. jan 2008

nie je to bolest ako pri menzese, ja mam pocit nafuknutia a castejsie beham na zachod a najskor to tiez bolo len na jednej a potom na druhej strane, teraz ma boli cele brucho. Ja mam obcas pocit ako by tam bol nejaky zapal

lenuliatko
21. jan 2008

Teuška, daj potom vedieť, čo ti na to povedal. Možno to je práve tým, že to vyjde len keď ovuluješ z vaječníka, ktorý je OK, priechodný a tak... a keď je ovulácia z druhého, tak to bolí. Aspoň ja si to tak nejak vysvetľujem 😅 Keď mávaš bolestivú ovu, tak to bolí na jednej strane, alebo sa to strieda? Ja cítim takmer vždy len pravú stranu, ľavú takmer nikdy a to bolo tak 4x za 16 cyklov. Nič moc 😒

Mirip, tá bolesť je rôzna. Od tupej na dotyk až po ostré pichanie a pulzovanie. A tesne pred ovu ma bolí podbruško vkuse a dokonca aj pri chôdzi. Po ovu nastane krásne uvoľnenie a je dobre 🙂

teuska
21. jan 2008

dobre ozvem sa co mi na to povedal, tento mesiac ma aj mimoriadne bolia prsia, moze to sposobovat ovulacia?

mirip
21. jan 2008

ved aj ja. predtým som ani nevedela pre nepravidelný menzes kedy mám ovul. až po liečbe endometiozy to začína, taký tretí mesiac. najprv , prvýkrát som si myslela že je to ľadvina, a potom to same od seba prešlo, a tak sa mi to strieda raz na jednej, raz na druhej strane, nie je to ako pri menzese tam mám kŕče ako hrom toto je taká prcitlivelosť na jednej strane a občas to tak tupo zabolí, omína, napr. ked si sadám a prenáša sa váha tela, alebo ako keb trochu od sedenia pobolieva chrbát. začína mi lepiť ☹ ☹ ☹

teuska
21. jan 2008

to je presne aj u man mirip

teuska
21. jan 2008

chcela som napisat u mna, presne si to vystihla

lenuliatko
21. jan 2008

Myslím, že prsia priamo s ovuláciou nesúvisia, to skôr s jej následkami 😵 Ktorý DC si? Ak nemávaš pred mrchou bolestivé prsia (čo mnohé majú), neberieš nejaké hormóny, tak by to mohlo byť tehotenstvom. U mňa to bol tehu príznak, lebo inokedy vôbec nebolia. Akurát vtedy, keď to vyšlo a 2 cykly, keď som brala duphaston. Bolo by super, keby to vyšlo aj napriek tomu, že ovulka bolela. Naša teória by bola v ... 😉

teuska
21. jan 2008

je mi to cudne lebo dnes som prave 14 DC a teoreticky by som mohla byt tehotna len nejakych par dni a to by ma prsia este neboleli 😖

lenuliatko
21. jan 2008

Mirip, možno ti tá liečba naštartovala poriadne telo a ide to, ako má. Mávala si aj predtým ovulku? Možno si mala anovulačné cykly, preto to predtým nebolelo. Veď zabehni k lekárovi, nech sa na teba pozrie, aby si bola spokojná, že si zdravá. Ale podľa mňa je to ovulácia a aspoň vieš, že ju máš a hlavne kedy.

lenuliatko
21. jan 2008

14.DC to je dosť skoro na tehu príznaky, to je fakt. Kedy potom mávaš ovulku, asi dosť skoro? A ako si to mala pri ostatných tehotenstvách, boleli ťa prsia?

mirip
21. jan 2008

teuška - takže sa nemusím obávať? chápeš, mám 30r, tri a pol roka vydatá, v juli som dola na laparoskopii zistili mi endometriozu, som po 6mes.liečbe, teraz ma čakajú odbery krvy na had. hormónov ked budem mať druhý den menzes potom sono pred a po ovulácii, datšie problémy okolo mojho smutnoho zdrav.stavu by ma položilo ☹ ☹
lenuliatko - ja by som len chcela deti, ale som po poslednej injekcii zoladexu, bo v júli mi zistili endometriozu, a pocas liečby nie je možné otehotnieť, može byť ojedinelý prípad, ale to ja nie som lebo posl. menzessom mala9. januára a teraz od toko 11 dna cyklu to pomaly začínalo, teraz mám 13, ešte tak 1-2dni a prestane to, navyše som si pred zistením endometriozy mohla odsledovať aj hlien a nič som neodsledovala, teraz sa mi to telkom dobre dá odsledovať, tak neviem čím to je či je to fakt. ovul. pobolievanie alebo iné ☹ a to si to potom možem akurát hodiť, lebo dalšie problémy ma už fakt dorazia ☹ ☹

lenuliatko
21. jan 2008

Neboj sa mirip, podľa mňa je to na 100% ovulka. Ten príspevok 14.DC... bol pre Teušku, takže si nemyslím, že si tehu 😉 Neskúšala si ovu testy alebo meranie BT? Lebo tak by si si potvrdila ovulku a ak by po nej bolesti prešli, tak je to jasné. Inak, to že ťa to bolí od toho 11.DC je úplne prirodzené, blíži sa ovulka. Postupne sa to bude stupňovať a potom zrazu nič..., žiadna bolesť a BT pekne stúpne. Ja som mala cykly, kedy mi bolesti začínali až 10 dní pred ovulkou! Inak je to v priemere tak 5-6 dní. Hlien nie je veľmi smerodatný, ja ho nemám vôbec. Je dobré, že ti budú robiť folikulometriu a horm. profil. Uvidíš, že ti to len potvrdí, že to sú ovulačné bolesti a budeš pod kontrolou lekárov a aj ti povedia, kedy sa snažiť. Ešte budeš skôr tehotná, ako ja, to mi ver, lebo mňa každý na plnej čiare obieha 😒