Ovulačné bolesti?

lenoc
27. aug 2007

Ahojte, uz 4x som mala v obdobi ovulacie asi pol dna bolesti v podbrusku spojene este aj s nafuknutim bruska. Najprv som si myslela, ze je to len kvoli riadne nafuknutemu brusku, ale ked sa to opakovalo...
Baby, ktore tiez mate bolestivu ovulaciu, chcem sa spytat: pocitujete to zakazdym na inej strane? Mna to totiz prvykrat bolelo v strede podbruska a potom 3x na lavej strane. Tak neviem, ci to znamena, ze mi funguje len lavy vajecnik, alebo to je normalne....
Vdaka za vase odpovede. 🙂

h.a.i.n.y
30. okt 2009

Ahojte. Ja mavam kazdy mesiac pocas ovulacie bolesti .. aj teraz .. uz ani neviem ako si mam sadnut aby mi nebolo tak zle. Mna pocas ovulky strasne boli chrbat a zaludok. Ma niekto podobne bolesti? Teda aspon dufam ze to je z ovulky ...

mirkovaviki
27. nov 2009

A mozem mat pri ovulacii aj bolesti podobné obličkovým a problém s močením?

majka.mn
3. dec 2009

ahojte babeny 🙂 ja mam uz vyse týždna bolesti, najprv na pravej strane a uz tri dni ta bolest sa strieda aj na lavej strane a cele podbrusko..uz neviem co mam robit, podla vypoctov by som mala mat ovu, ale zeby ta bolest tak dlho trvala a na oboch vajecnikov mi je divne... 😒 aj nafuknute brusko som mala vcera az som ledva zapla nohavice( co su mi inak velke) mate niektora podobne problemy? mam s tym ist k lekarovi? dakujem za odpovede 🙂

evulka.v
3. dec 2009

Ahojte babulky!
ginusqa...ja mám take idte "pocity" ako ty..
Neviem, comu to mam presne pripisovat..lebo sa mi zda asi trosku neskoro aby bola ovulka...az na 23DC..
Alebo to moze byt????

kingstonka
29. jan 2010

ahojte.... tak ja som prave po pol hodine stravnej v krcoch bola konecne schopna sa postavit... ☹ je to 2.mesiac co prezivam taketo bolesti v case kedy by som mala mat asi ovulaciu.... boli by som prirovnala aj ku kntrakciam...

Uz 2 mesiace beriem euthyrox.... ma niekto podobnu skusenost... moze to byt sposobene liekom?

..a este...znamenaju boleti v case ovulacie ze vzdy aj ovulacie prebehne?

vladusik
11. feb 2010

Ahojte baby, potrebovala by som od vás poradiť. Tento týždeň mám počas celého dňa (hlavne večer, ked som v klude) také bolesti v podbrušku ako keby som mala každú chvílu dostať menzes+bodavú bolesť raz na jednej strane vaječníkov, raz na druhej...Pritom plodné dni nemám, ovuláciu mávam až okolo 18-20. dňa v mesiaci. Myslíte, že by to mohol byť nejaký zápal??? Chorá teda nie som, ani som neprechladla...nič také. Tak neviem čo to je 😅 Poradte prosíííím. Ďakujem.

mimuska77
11. feb 2010

Ahojte baby,Vladusik tak ja neviem či Ti poradím,ale takéto bolesti som mávala asi 4 mesiace a doktorke som to povedala ona na to že to máte ovulačné bolesti raz jedna a potom druhá strana a že to už ide vekom lebo nikdy v živote som žiadne bolesti nemávala,ja mávam dlhé cykly,no ale to je na inú tému,lenže mňa tie vaječníky neboleli že raz jedna a potom na druhý mesiac druhá strana,ale každý mesiac na oboch stranách striedavo...a nielen akože v čase ovulky ale aj dva tri krát do mesiaca,poviem Ti že od 13.01. 2010 beriem Valovičove Femi kvapky a ani raz som takúto bolesť nemala a už to bude mesiac čo ich beriem vážne mne pomohli... 🙂

puklicqa
23. sep 2010

ahojte, citam, ze vacsina z vas ma bolestivu ovulku po porode.. no ja som zatial bezdetna, snazime sa o mimi a mam pravidelne kazdy mesiac ovulacne bolesti. Snazime sa zatial nejake 4 mesiace, skusame to aj mimo ovulacie aj pocas nej a nic. Chcem sa spytat, co je pravdy na tom, ze ak je ovulacia bolestiva, tak sa mimi nepodari? Pretoze u mna je bolestiva kazdy mesiac. Dakujem

puklicqa
23. sep 2010

@kingstonka tak ta posledna otazka by zaujimala aj mna 🙂

mirinka25409
29. sep 2010

@katmi ahojky... ty mas skusenosti s ovulacnou bolestou. Ja ju tiez mavam.. Ale velmi neviem, co to znamena. Resp. neviem, kedy mame snazilkovat? Pocas doby, kedy ma bolia vajecniky, alebo az ked prestanu? Neviem presne co tie bolesti znamenaju a kedy je presne vajicko pripravene na oplodnenie... 🙂

bielalady
29. sep 2010

@puklicqa, tak ja nemávam bolestivú ovulku, nikdy som nemávala, ale cítim ju, mňa vtedy strašne bolí hlava, to mám v jeden deň v mesiaci...ovulku podľa centra mávam, a aj tak sa mi nedarí dlho otehotnieť..... bolesťou to nebude...

kadve
29. sep 2010

Ahojte kočky
NIe bolestivá ovulácia nemá vplyv na to, či máš menšiu šancu otehotnieť. Vaječník, ktorý momentálne produkuje vajíčko pracuje a preto môže pobolievať. Je to spôsobené rastom folíku.Dievčatá, vďaka bolesti aspoň viete pribižne, kedy máte plodné obdobie..🙂). Má to aspoň jdno pozitívum....Niektoré ženy kedže bolesti nemajú, ani netušia, kedy im nastane ovulka..papa

bielalady
29. sep 2010

@kadve , tak, tak..

katmi
30. sep 2010

@mirinka25409 kadve má pravdu.. ja som sa nikdy neriadila podľa ničoho.. 🙂

zubrienocka
18. nov 2010

Ahojte, ja mavam tiez bolesti pocas obdobia ovulacie, niekedy to trva az 5 dni (je to normalne?),ale zatial som nikdy nepostrehla ten hlien, co sa pripisuje ovulacii. Je mozne, ze mi sice folikul narastie, ale nepraskne?

markiza
18. nov 2010

@zubrienocka , ak by folikul nepraskol vytvorila by sa z neho cysta.

kablika
18. nov 2010

@puklicqa ja som mala bolestivé ovulácie po vysadení HAK. Ale len tri. A potom prišli dvojvaječné mimi 😀 Takže bolestivosť v mojom prípade bola práveže o zvýšenej aktivite....@zubrienocka každá na sebe pozorujeme iné veci. v prípade snaženia sa je treba nielen hlien, či bolestivosť, ale aj teplotu či intuiíciu....

zubrienocka
19. nov 2010

@markiza ahoj, no ja som bola dnes u lekara a opytala som sa ho na to... neprasknuty folikul sa moze normalne "vstrebat", takze aj ked mi na USG povie, ze mam dominantny folikul, tak este nemam vyhrate. Podla mna mi tie betare nepraskaju.... :((((

zubrienocka
19. nov 2010

@kablika Ahoj, ja som bola dnes prezistit, co znamena ta bolest. Zial, ovulacia to nie je. Mozno zapal, mozno z chrbtice. Musim ist na dalsie vysetrenia. Zatial som si nezacala merat bazalnu teplotu a robit ovulacne testy. Bojim sa,ze do toho tak "spadnem",ze sa moj zivot zacne tocit iba okolo toho.

kablika
19. nov 2010

@zubrienocka tak držím palce, aby si sa rychlo vyliecila!! A nemysli dopredu na to, ze na nieco nechces mysliet 😀 To sa da az ked vam to nebude vychadzat dlhodobo - do pol roka snazenia netreba nad tym voooobec zamyslat. Psychika urobi vela, tak nech sa plodenie deti nestane pracou, hi-hi.....

zubrienocka
21. nov 2010

@kablika Dakujem 🙂))))

puklicqa
23. nov 2010

@bielalady bolest hlavy jeden den v mesiaci? to ja mam doslova krce asi 4-5 dni. a teraz si predstav milovat sa v takych bolestiach ked ta kazdy prudsi pohyb partnera pomaly rozplace a mysli na krasnu predstavu o miminku, mozno az po ibalgine 🙂

bielalady
27. nov 2010

@puklicqa, tak to si teda neviem predsaviť, ale máš vyšetreného aj manžela, ak sa Vám nedarí otehotnieť???

puklicqa
28. nov 2010

@bielalady nemam.. doktorka vravela, ze do roka je to ok. inak mi na sone zistila jeden vajecnik nejaky maly a z hormonalneho profilu mi vysli nejake nizke hodnoty, takze musim brat tabletky.. netusim ako dlho to bude trvat mne sa nechce cakat :D

bielalady
1. dec 2010

@puklicqa , no ak vravíš, že sa snažíte zatiaľ len prvým rokom, tak všetko je ok, dovtedy Ti upravia Tvoj hormonálny profil, ale ja by som dala preventívne vyšetriť aj manžela na spermiogram. Takže veľká úspešnosť tu je, ale čo by si povedala keby si čakala viac ako 4 roky a nič, je tu plno holiek, ktoré by Ti tiež o tom veľa povedali, aká je to frustrácia...

denda83
11. dec 2010

Ahoj🙂 no tak sa pridavam...aj ja mam bolestivu ovulku a niekedy az moc. Chcem sa spytat to ako vtedy ked mam bolesti sa mame snazit o mimi???????A aky ma vplyv meskanie ms na ovulaciu? nastane ovu az po ms i ked meska?

muriel293
19. dec 2010

ahojte chcem sa len spýtať či sú tie ovulačné bolesti podobné predmenštruačným bolestiam? tiež mám pocit že mám ovuláciu a prejavuje sa mi to od pôrodu predtým som ani nevedela kedy mám,ale príznaky mám presne také isté ako keď to mám dostať,bolí ma podbruško,som podráždená,nafúknutá a trvá to aj zopár dní ale hlavne večer môže to byť ono???

katavinka
6. jan 2011

@muriel293 určite áno, teda moje bolesti počas ovulácie (t.j. bolesti krížov, naliate prsníky a nafúknuté brucho) = bolestiam pred MS 😒

katavinka
6. jan 2011

@denda83 na tú druhú otázku by som aj rada poznala odpoveď... Veru, ja to tiež vravím, keď mám silné bolesti a sotva sa pohnem, fakt nemám chuť sa snažiť o mimi zrovna vtedy 😒

mariajuraj
6. jan 2011

Caute baby...som tu nova a xela by sompoznat aj vas nazor.....mrchu som mala 23.decembra a uz asi dva - tri dni ma strasne bolia prsia, su tazke, bolave...hroza. Vzdy ma sice boleli ale len pred ms - tak asi tyzden. a teraz tak skoro....snazime sa o babo....mohlo by to byt tehu?????...hmmm