Ovulačné bolesti?

lenoc
27. aug 2007

Ahojte, uz 4x som mala v obdobi ovulacie asi pol dna bolesti v podbrusku spojene este aj s nafuknutim bruska. Najprv som si myslela, ze je to len kvoli riadne nafuknutemu brusku, ale ked sa to opakovalo...
Baby, ktore tiez mate bolestivu ovulaciu, chcem sa spytat: pocitujete to zakazdym na inej strane? Mna to totiz prvykrat bolelo v strede podbruska a potom 3x na lavej strane. Tak neviem, ci to znamena, ze mi funguje len lavy vajecnik, alebo to je normalne....
Vdaka za vase odpovede. 🙂

muriel293
25. máj 2011

inak je to dosť na nervy toto všetko,najprv ťa bolí ovulácia,potom máš pms,potom dostaneš krm a v podstate zistíš že polku mesiaca si nervná a ubolená! :D:D:D ako je chlapom dobre!!! žeee?! môj muž sa mi smeje že mám furt pred krámami alebo krámy! len mne moc nie je do smiechu keď zrazu musím riešiť tieto hormonálne výkyvy nejako častejšie než pred pôrodom!!!! vrrrrr

sisisi
25. máj 2011

@muriel293 tak ja nemam tie bolesti extra dlho 🙂 len par hodin a kramy tiez len ked sa rozbiehaju. ty co myslis?co je ta ovulacna bolest, ze vajicko dorasta a ked praskne bolest povoli alebo ze uz prasknute putuje?

baramborka
26. máj 2011

ahojte 🙂 noooo tak som štastna ze tato tema existuje :D ja som dnes bola na chirurgii , s tym ze aAAA SLEPAAK 🙂 sestricka mi hovori na chirurgii " to moze byt ovulacia " :D a konecne som kludna lebo vidim ze vsetko nasvedcuje ovulacii...bolestive prsia , kruta bolest na pravo , miestami ako na MS , a celkovo som nafuknuta necitim sa vobec dobre ale .klop klop klop aspon viem že to funguje ako ma 🙂 🙂

csokasi
15. aug 2011

@baramborka preeesne toto som dnes riešila aj ja, myslel a som že slepák ale nakoniec to bola ovu.Kím som brla tabletky som toto vôbec nepoznal atak to bolo premňa niečo nové. ale citlivé prsia, bolesti od podbruška a 15DC rozhodol otom ž eot je asi ovu :D

spagetka_
16. aug 2011

ahojte, som na tom podobne... odkedy som prisla o babätko a bola som na cisteni maternice, vzdy v strede cyklu pocitujem hrozne bolesti... su spojene aj s ovu vytokom, tak sa ukludnujem, ze to bude asi ovulacia... naposledy som mala take bodave pichanie, ze som ani obed nedokazala dovarit a musela som sa ist stocit do klbka 🙂 k dokorovi sa chystam o mesiac na preventivku, tak mu to asi spomeniem, co mi na to povie... a objavili sa mi aj navaly horucavy pred kramami, co som tiez v zivote nemavala... zrejme mam este stale rozhadzane hormony...

stanca22
17. aug 2011

Ahojte žienky, prosím Vás o Váš názor alebo vysvetlenie, lebo na to čo sa idem spýtať, je mi dosť neznáme a chcem o tom vedieť viac ... Doky mi zistil že nemám ovuláciu, dal mi na to lieky a po dvoch týždňoch mi mala dojsť MS, čo počas nich aj beriem poctivo lieky na ovuláciu, no dnes je piatý deň čo mi mešká, viem že môžem i nemusím byť tehotná, keďže mi to mešká každý tretí mesiac pomáli ale je možné že po nastavení liekov môžem na prvý krát otehotnieť, ak muž by nemal problémy so spermiami??? Vopred díky za Vaše odpovede.

bubinko83
10. nov 2011

Prosim vas čo si davate na tieto ovulačne bolesti? Dnes som to hovorila gynekologičke o tych bolestiach lebo ja ich mavam len na pravej strane a povedala mi že asi mi funguje len pravy vaječnik teda ovuluje.

monika2712
10. nov 2011

@bubinko83 ja si na ovulacne bolesti nedavam nic.. neviem ci by vobec nieco zabralo.. skus mozno len nejaky slaby ibalgin alebo nieco take.. teda pokial je to tak silne ze sa to neda vydrzat.. pripadne nieco prirodne, kvapky femi alebo gynex.

bubinko83
10. nov 2011

@monika2712 lebo gynekologička mi kazala kupit si Buscopan vraj je dobry od bolesti ,ale po prečitani letaku som zistila že je to asi take podobne ako Algifenove kvapky. No mna to niekedy dost boli ,cez menzes nič a cez ovulku strašne a brucho mam jak balon.

monika2712
10. nov 2011

@bubinko83 skus potom tie prirodne.. tie su na upravu cyklu, aj na PMS.. a teda mali by pomoct aj na ovulacne.. ja ich mam tiez celkom silne, ale snazim sa to ten jeden den nejak vydrzat.

bubinko83
10. nov 2011

@monika2712 a to su jake prirodne?

monika2712
10. nov 2011

@bubinko83 tie co som pisala predtym , Femi a Gynex.

delideli
29. dec 2011

caute baby, chcem sa opytat-ake mate skusenosti s ovu bolestami a urcenim ovulky?sedi vam to?resp. ak ma boli vajecnik 2 dni po sebe predpokladam,ze vajicko sa uvolnilo v ten prvy den, je to tak?

zabka88
29. dec 2011

@delideli ahoj a ako ťa boli vaječník, pobolieva alebo pichá? mna pobolieva viacero dní, ovu určujem podľa hlienu..

delideli
29. dec 2011

@zabka88 : je to dost vyrazna bolest v jednom bode,mozno skor taka bodava,trva vasinou jeden,max. dva dni, je horsia pri pohybe, chodzi..naposledy mi vyzarovala do bedrovej chrbtice a mala som pocit,ze ma boli aj pravy bedrovy klb,proste vsetko naokolo..da sa to vydrzat,nie je to sice prijemne,ale ak som v klude citim to menej..minuly mesiac som mala vlavo,teraz vpravo,predtym dlho,dlho nebyvali,ale kedysi som ich mavala podobne,takze ich uz viem aj celkom rozpoznat,nic ine ma nebolieva podobne..v ten den,ked ma v tomto cykle zacal ten vajecnik boliet,mala som (po dlhej dobe)aj taky ten plodny bielkovy hlien..akurat,ze teplota mi nestupla ani druhy,ani treti,dokonca ani stvrty den potom,tak som z toho zmatena,ci ovu bola ,ci nie,ovu testy som si nerobila a ani teplotu som uz dalej nemerala,lebo sa nedalo..minuly mesiac mi aj testy aj BT aj ovu bolesti potvrdili ovulku presne na den..

zabka88
29. dec 2011

no, ked sa ti to spoji s bielkovym hlienom tak to bude ovulka, ale divné s tou teplotou 😕

delideli
29. dec 2011

@zabka88 : no ved to..uvidim az dojde MS,potom si skusim ovulku vypocitat spatne, kedze lutealna faza,by vraj mala byt plus minus rovnaka a som zvedava,kedy mi to ukaze..

zabka88
29. dec 2011

@delideli a inak sa ako dari v snažení? ja teraz nechodím k prvosnažilkám,dala som si po novembri pohov od sledovania, výpočtov, lebo strašne depky som začala mať.. ale od januára merám už aj ja 😉 a kolko ti vychádza lutelna fáza?

delideli
29. dec 2011

@zabka88 : 3 cykly nic, tento stvrty nebolo kedy poriadne ani merat ani snazit, ani sa sledovat, sli sme na vianoce domov,takze teraz mame pauzu..mrcha by mala prist 2.januarovy tyzden,tusim..ja sa tiez snazim sledovat co najmenej,aj na net chodim (troska 🙂) menej,co sa tyka merania, tak uz budem len od MS po oznacenie ovu,to potom ma len zbytocne znervoznovalo a davalo falosne nadeje..po novom roku to snad bude lepsie a nebudem to brat tak hrr ako doteraz,lebo potom kazdy prichod mrchy som aj 2 dni oplakala..lutealka mi vychadza na 15-16 dni ale v podstate mam zatial zmerane len 2 cykly..
tak drzim palce,nech vykrocite do noveho roku stastnou nohou 🙂

zabka88
29. dec 2011

@delideli veru moc nad tym rozmyslat je niekedy na škodu, užívajte si sviatky s manželom po všetkým stránkach a ono to určite v správny čas príde 😉 šťastný nový rok aj tebe a nech sa zadarí, klop klop klop

zabka88
30. dec 2011

@delideli ahoj, prosim ťa keď maš tie ovu bolesti na jednom mieste, je to pri vaječnikoch alebo v strede? včera (16 DC) som citila take bodanie ale nie pri vaječnikoch ale v strede asi 10 cm pod pupkom až som musela prestať robiť čo som robila, silne to bolo.. ale nepamätam žeby som take mala už niekedy 😖

delideli
30. dec 2011

@zabka88 : ovu bolesti mavam pri vajecniku, takze vzdy len na jednej strane..a nemas uz ovu za sebou a zeby toto bola uhniezdovacia bolest? ta by mohla byt v strede 🙂

zabka88
30. dec 2011

@delideli myslela som aj na to, len to že nemeriam tak neviem kedy presne bola ovu, podla hlienikov to vyzeralo niekedy od soboty do pondelka (11 - 13 DC), sexik bol v sobotu a v pondelok a bolesť bola vo štvrtok 😕 no neviem či by tak dlho prežili ale ak to bolo ono, tak to mame riadne agresivne spermijky, lebo to ti teda bol riadny utok 🙂 ale nemalo by byť pri uhniezdovaní aj špinenie? lebo u nás nič 😢 dakujem za radu

delideli
30. dec 2011

@zabka88 : uhniezdovanie podla toho,co som citala prebieha asi 6-11 dni po ovulke,teda po oplodneni (ale moze byt podla inych zdrojov uz od 5. dna)..takze ak bola ovu v sobotu a pekne ste sa snazili,tak sa teoreticky uz vcera mohla mala fazulka hniezdit..🙂 spinenie moze byt,ale nemusi, takisto ako ta bolest moze byt prudka, jednorazova,alebo dlhsia ako,ked sa blizi MS,alebo aj ziadna..

zabka88
30. dec 2011

@delideli hm, kiez by to bolo tak 😉 ale to zistím až v novom roku asi .. no u mna to bolo rozhodne prudke, bodave a prechadzalo to priam do krču.. takže ani špinenie nemusi byt? takže už len čakať na menstru či dojde či.. dám vedieť nech to už dopadne akokoľvek 😉 ešte raz dík

delideli
30. dec 2011

@zabka88 : budem sa tesit, dufam,ze das same dobre spravy,resp jednu : 2 // 🙂

muriel293
2. jan 2012

ja som sa dozvedela ževraj prasknutie vajíčka môže spravádzať bolesť cítená akoby v oblasti pod pupkom niekedy až mierne ťahavá a veľmi nepríjemná...možno by bola na mieste otázka kedy je ovulačný hlien sfarbený aj jemnou prímesou krvi či to môže byť stále alebo po prasknutí hmmm...

grettka
2. jan 2012

to nepraskne vajicko, ale folikul a vajicko sa uvolni.. mne sa pri niektorych cykloch stane, ze slabucko spinim v case ovu

morosie
9. jan 2012

no moje ovu bolesti stoja za to, minulý mesiac to bolo na pravej strane ... väčšinou som pociťovala iba tieto a boli presne také ako tie vaše, taká akoby bodavá bolesť občas ťahavá pri zmene polohy tela,či v sede, no proste hrôza. No tento cyklus mám túto bolesť na ľavej strane k stredu čo je mi zvláštne je 8 DC po ms, To už mám ovulku, z teploty sa neviem vysomáriť, vyzerá byť stále rovnaká 36,5.
Dnes ráno mi bolo neskutočne zle, na vracanie, občas ma aj bolí hlava no je to veľmi podobné ako pred ms, tiež nafúknuté brucho. Hlien si vždy pozorujem, dnes prepáčte iba počas pobytu na wc.
Kedy sa môžem snažilkovať, myslíte,že už ? Alebo po bolestiach?
Zatiaľ sme skúšali pri ovulke z pravého vaječníka, pred bolesťami a nič.
Poraďte skúsené snažilky ;)

orlean
14. feb 2012

pripajam sa medzi vas. doteraz som tiez netusila o nijakych bolestiach pri ovulacii. v poslednych mesiacoch som vsak zacala mat velmi ostre bolesti vystrelujuce odkialsi z vnutra (od bupka) smerom ku konecniku. ta bolest pripomina pichanie jednou obrovskou ihlou. vyrovna ma to, neda sa sadnut, tazko sa chodi, kazdy krok, najma dopad -boli. ked sa mi to stalo 1x, mala som aj pocit na vracanie ,no k zachodu som nedosla, lebo som odpadla. dnes som svoj problem opisala svojej gynekologicke a podla jej nazoru sa jedna o bolestivu ovulaciu. odporucala mi antikoncepciu, ktoru si zial nemozem dovolit kvoli pigmentovym skvrnam. na to mi poradila isty liek na baze byliniek. nevedela mu prist na meno a tak mi nakazala pytat si ho v lekarni(vraj zabranuje aj cystam,ze v lekarni budu vediet.nie je to homeopatikum). v lekarni som este nebola,preto viac neporadim. len dufam,ze som nejaku z vas upokojila, lebo mna tieto bolesti vystrasili a uz som myslela na hocico;).