Ovulačné bolesti?

lenoc
27. aug 2007

Ahojte, uz 4x som mala v obdobi ovulacie asi pol dna bolesti v podbrusku spojene este aj s nafuknutim bruska. Najprv som si myslela, ze je to len kvoli riadne nafuknutemu brusku, ale ked sa to opakovalo...
Baby, ktore tiez mate bolestivu ovulaciu, chcem sa spytat: pocitujete to zakazdym na inej strane? Mna to totiz prvykrat bolelo v strede podbruska a potom 3x na lavej strane. Tak neviem, ci to znamena, ze mi funguje len lavy vajecnik, alebo to je normalne....
Vdaka za vase odpovede. 🙂

sisisi
14. mar 2012

ahojte babulky! tie, co merate, chodite na folikumetriu, chcem vediet vase skusenosti. neviem urcit kedy presne praskne folikul a uvolni sa vajicko. bolesti znacia, ze folikul rastie a ked praskne bolest ustupi? alebo ked je bolest vajicko prave putuje a folikul praskol predtym?
ja som tieto bolesti citila z utorka na stredu, hlien som mala v pondelok utorok, ale milovali sme sa az vo stvrtok, tak ci sme mohli este zastihnut zdrave vajko 🙂

munu
14. júl 2012

baby poradte mi, je mozne mat ovulacne bolesti 4-5 dni? mala som aj hlien este do vcera.. dneska som hlien este nespozorovala, ale bolesti mam este stale a som nafuknuta.. dokonca som prve dva dni aj spinila trochu.. som 7 mesiacov po porode a normalne ma napadlo, ci sa tam nieco neuhniezdilo, ale nemalo by sa z coho, lebo s manzelom davame velky pozor, tak by to mali byt len ovulacne bolesti.. citim hlavne lavy vajecnik.. len mi povedzte, ci je to normalne, lebo to je moj len treti cyklus po porode a vsetky tri mesiace som mala bolestivu ovulku, ale prve dva razy to trvalo tak 3 dni, co sa mi zdalo normalne.. len tento treti mesiac je to uz asi 4-5 dni a aj so spinenim...bojim sa, lebo tretie babatko si nemozme dovolit mat.. ja som taka nervozna 😢 prosim odpiste mi, kto s tym mate skusenosti.. dakujem krasne

munu
15. júl 2012

tak nikto mi neporadi v tomto, ci to moze byt ovulka? 😒

romea
15. júl 2012

@munu jasne mozu byt niekedy mavam 2-3 dni niekedy viac hlavne pravy vajecnik tam sa mi niekedy robi cysta ten je taky haklivejsi obcas mavam take bolesti ze ani chodit ani sadnut. Dokonca ked sa nam podarila nasa princezna po prasknuti folikulu som mala este tyzfen citlive brucho a ten vajecnik som citila este prve tri mesiace v tehu. Ak sa ti to opakuje kazdy mrsiac priblizne v urcitu dobu su to ovu bolesti 🙂

munu
17. júl 2012

@romea ahoj, no tak to boli zrejme ovulacne bolesti, aj ked uz som si namyslavala, ze mam zapaleny vajecnik alebo prechladnuty, lebo vcera ma uz brutal bolel ten vajecnik vecer, ze som musela zobrat dva nurofeny naraz.. vzdy ked som si sadla, tak az bodava bolest skoro to bola.. a dneska absoluuuutne nic, akoby sa nechumelilo, bolesti su nadobro prec.. sila, no co ti poviem..a aj hlien sa mi zmenil na taky poovulacny vytok, teda skoro ziadny.. pocas bolesti bol typicky ovulacny hlien, natahovaci, priesvitny ako surovy bielok z vajicka.. a teraz uz po nom ani stopy.. tak takuto ovulku som este asi ani nemala nikdy ako teraz.. som zvedava co ma cakaju za kramy a ovulka dalsi mesiac.. ale to uz poriesim antikoncepciou.. zajtra sa objednavam ku doktorke, nech mi ju predpise, lebo taketo obavy nemienim trpiet kazdy mesiac a brzdi ma to dost v mojich aktivitach a namiesto prijemnych veci mam v hlave jeden velky chaos a strach.. tretie babatko uz neplanujeme a ja ani uz nechcem, takze tabletky to istia aspon na jeden rok a uvidim, co poriesime potom, aku ochranu mam na mysli.. tak dakujem za tvoju odpoved a maj sa super zatial 🙂

bubinko83
5. aug 2012

baby dnes mam cevikalny hlien taky ako bielok ,chceme babatko ale mm je na nočnej .Ako dlho trva tento hlien a kedy su plodne dni?

jeackynka
5. aug 2012

@bubinko83 plodny hlien sa moze vyskytovat aj dva tri dni pred ovulaciou,preto sa mu hovori plodny lebo spermie v nom preziju aj max.72 hodin takze kludne vydrz kym sa vrati mm z nocnej 😉

jeackynka
5. aug 2012

Ja by som zase pridala taku skusenost z ovulaciou,odkedy som vysadila antiku uz treti mesiac,vxdy uprostred ovulacie asi tyzden mi byva normalne zle,toci sa mi hlava,je mi zle od zaludka normalne sa mi protivia rozne jedla a vone,uplne take istr prejavy ako ked som bola tehotna,nechapem to,ked to bolo prvy cyklus tak som to nepripisovala ovulacii,ale ked to je uz treti mesiac zacala som si vsimat,ze je to vzdy v case ovulky,meriam aj BT tak presne viem ze to sposobuje ovulacia,ma niekto nieco podobne?

veva123
8. aug 2012

@jeackynka presne takto podobne to mam aj ja, zacala som si to vsimat iba pred nedavnom a lepsie sa sledovat, pretoze by sme pomaly chceli babo... ale vsimla som si, ze v strede cyklu mi byva takto nanic, zle ako pred menstruaciou, ale najma ma bolia prsia... tak 3 dni. potom to zasa prejde a je mi takto isto tesne pred menstruaciou.... minuly mesiac som si uz myslela, ze som tehotna, lebo som mala taketo priznaky... Ale nebola som, takze som si zacala zapisovat do kalendara, ktore dni mi takto je...

veva123
8. aug 2012

tiez by som sa chcela spytat: moze byt ovulka pri pravidelnej MS kazdy mesiac v iny den cyklu, alebo skor v tie iste, napr. kazdy mesiac v 14. den? dakujem 🙂

jeackynka
9. aug 2012

@veva123 ahoj,ja si myslím že nemusí byť vždy v rovnaký deň,lebo každý mesiac prebieha ovulácia raz z ľavého a další mesiac z pravého vaječníka,takže záleží kedy vajíčko v danom vaječníku dozreje,ale pri pravidelnej ms to býva väčšinou v rovnakom rozpätí,ja napr.to na sebe pozorujem okolo toho 12 až 13 dna cyklu.

jeackynka
9. aug 2012

@veva123 ved aj ja sa snažím o bábo,tak sa sledujem trošku,ale v poslednej dobe mi v čase ovulky,býva fakt zle normálne aj od žalúdka,minule som dokonca ani nič nejedla,čo mi bolo zle len na pomyslenie na jedlo,trvá to asi týždeň a potom zase všetko v pohode,možno to je aj po vysadení antiky,že sa takto telo správa,neviem,lebo predtým som to nemávala a ešte aj návaly tepla a točenie hlavy,no des a potom že najvhodnejšie obdobie na plodenie 😀 ked ja sa cítim ako invalid 😀 😀 😀

bridgetjonesova
27. jan 2013

baby neviete mi poradit...mozem citit ovulacnu bolest aj ked kojim a este nemam menzes? dakujem za radu.

vevinaaa
31. mar 2013

Ahojte, chcem sa spytat ako zmiernujete bolest bruska,vajecnikov pocas ovulacie? Predtym ma brucho, vajecniky boleli velmi malo a po porode synceka to uz pocitujem mesiac co,mesiac je to priserna bolest... Nakolko kojim nemozem lieky, len ibalgin som si dala pre neznesitelnu bolest, skusala som aj teplu sprchu, harmancekovi caj... No ulavilo len trosku.. :(

trish31
31. mar 2013

@vevinaaa ja som si nahrievala s termoforom,snazila som sa spat,pila som kamilku s medom na zmiernenie bolesti..a zvysok uz len vydrzat

malinkaaninka
1. apr 2013

@vevinaaa daj si paralen,ten môžeš.ak ti nezaberie,chod sa spytať do lekárne.mňa tiež občas pokrúti,ale len na pár minút,nie je to rovnaká bolesť celý deň,takže prežijem bez liekov.

vevinaaa
2. apr 2013

@malinkaaninka
@trish31 dakujem..mna to drzalo az 4dni zo zaciatku krute bolesti,prvy raz som to mala taketo... Ale uz je dobre 🙂

marec11
24. máj 2013

ahojte, mam otazocku, od vcera (14 D.C) mam taku rezavu bolest v podbrusku, v strede. Moze ist o ovulacnu bolest?Raz to boli, potom to prestane a zvycajne vtedy ked napnem svaly ( niekedy aj bez toho) Vcera som bola aj nafuknuta, ako keby som mala bloknuty cely crevny system, dnes uz nafuknuta nie som, ale rezanie citim sem tam este. Tak neviem ci sa mam strachovat a utekat k lekarovi a moze ist o nejaky zapal, prechladnutie. Alebo mam byt v klude 🙂 Sem tam som mavala v case ovulacie rezanie v strede alebo v oblasti vajecnikov take stipanie, ale bolo len chvilocku a koniec. Teraz to citim nejako dlhsie. Tak neviem, ze co 🙂

marec11
24. máj 2013

este som zabudla napisat, ze 12 DC sme mali styk, snazime sa o babo

dominicca
5. aug 2013

ahojte kočky, mám 23 rokov (bezdetná, nie tehotná) a asi pol roka pociťujem všetky príznaky ako píšete pri bolestivej ovulácii. bola som raz až v nemocnici čo som mala také neznesiteľné bolesti pri pravom vaječníku spredu aj zozadu (myslela som si že mám zápal močových ciest alebo obličiek), nič mi samozrejme nezistili (krv v poriadku, moč v poriadku, obličky v poriadku), potom nasledovali vyšetrenia u gynekológa, urológa, už som sa obávala že mám niečo s črevami (kvôli hnačkám), resp. celiakiu (kvôli nafuknutemu brušku), takže ďakujem že ste a ukludnili, len sa chcem spýtat, či neporozujete počas bolestivej ovulácie aj problémy s častým močením, resp. častou stolicou?
veľmi pekne ďakujem za vaše odpovede a rady 🙂

tamarka9
16. dec 2013

@sisisi ahoj, chcem sa opytat, ci si sa uz doszvedela ako to fuguje, tiez ma trapia ovu bolesti dva- tri dni a tiez neviem, ci nastanu pred ovu, alebo az po nej. pozeram ze ty si uz tehu, gratulujem, nech sa vam dari 😉

sisisi
16. dec 2013

@tamarka9 co som si ja odsledovala tak ovulacne bolesti su ked prasklo vajko a pututje 🙂 u mna nie su vtedy, ked vajicko dorasta. 2x mi to potvrdil dr. den po tychto bolestiach, som uz mala tekutinu v brusnej dutine.
noooo... mam pozitivne testy, ale velmi slabucke, skor to vidim na biochemicke tehu... zajtra idem na krv, tak uvidim.

tamarka9
16. dec 2013

@sisisi och moja dufam ze to tak nie je...my sme o babo prisli v 6 tyzdni raz, ale to sme len prvykrat skusali, potom sme mesiac nie a teraz by sme opat chceli...bolesti mavam pravidelne a dnes som 12 DC a zacali...len kedze trvaju 2-3 dni tak som nevedela kedy najlepsie je sa snazit. Takze ty mas skusenost, ze ked su bolesti ovu uz prebehla. A drzim ti silno palce, vobec nemysli na to ze by to malo zle dopadnut!!!

sisisi
16. dec 2013

@tamarka9 ona prave prebieha ked su bolesti, teda u mna. ale ja mam bolesti velmi intenzivne cca pol dna. 2-3 dni ovu isto netrva, mozno teba boli prave to dorastanie folikulu.

tamarka9
18. dec 2013

@sisisi no ja som sa trochu pobzerala po medicinskej literature a zistila som ze ovu bolesti mozu byt pred, pocas aj po ovu a u kazdej zeny je to ine, takze presne sa to neda povedat, ak si to neodsledujes inak. Pred byvaju spojene s rastom folikulu, pocas vyliatim tekutiny z folikulu a drazdenie sliznice vajecnika a po je to prudka produkcia progesteronu zltym teliekom, ktory tiez moze sposobit bolest. Takze kedze ja netusim ktora verzia sa ma tyka, snazit sa musime proste vzdy v tychto dnoch 🙂 a ty si to ako na sebe odsledovala, ze ty mas bolesti po ovu?

dobi382
25. dec 2013

Ahojte babulky prajem vam krásne a veselé vianoce!!Neviem či to sem patrí ale mala som menzes skončil mi 19.12.2013 a dnes som zistila na nohavičkách že menšie krvácanie čo to može bit?Ešte predtím som nič také nemala

anne_2
12. mar 2014

Dievcata chem sa vas spytat .. mam v strde cyklu hnedy vytok s troskou krvi je mi tazko na zaludku uz dva dni... myslim si ze je to ovulka mali ste niektora podobny problem? Pripadne bolo vam pri ovulke nevolno?? Moc dakujem za odovede...

kikuska9935
12. mar 2014

@anne_2 Ahoj 🙂 niekto by t povedal, zeje to uhniezdovanie .... ale ja neviem a nadeje davat nebudem, ked to nevysloaby si nebola sklamana....🙂..... ja mam uz 2. den take bolesti v podbrusku, tak si citim vajecniky, az ma ide slahnut.. cely den mi je na vracanie, hlavu mi ide roztrhat.....sem tam sa mi hlava zatoci...pfff.. takuto ovulaciusom este nemala....

anne_2
12. mar 2014

@kikuska9935 hej hej tiež som čitala ze to môže byt aj uhniezdovanie ale kedze som mala kramy ptm s priatelom dlho nič a až teraz a hned dva dni na to tieto priznaky sa mi zdá nemožné aby to tak rýchlo bolo cítit ale davam to na ovulku určite aj ked tiež sa priznám že takúto som nemala vobec resp. ani som nevedela ze nejakú mam hh mna tiez hlava tak velmi boli az si myslim ze mi ju roztrhne mno ale sme silné žienky musíme toho veľa vydržať 🙂

ozkan
11. júl 2014

Ahojte....chcela by som sa opitat co to znamena ked mam asi 16dni po menzesi ale medzi tym casom som mala pomer z priatelom....uz asi treti den mam tmavo hnede vytoky sem tam trosku krvi a bolesti v podbrusku...moze to byt naznak tehotenstva alebo len dake prechladnutie?