Pálenie rodidiel

slavka030
17. okt 2017

Maminky, poraďte. Od víkendu mám pálenie vonkajších rodidiel. Sú červené. Najhoršie to je pri malej toalete. Už mi v lekárni dali canesten kombi tabletu a mást. Ale prd to pomáha. Kým nie som na wc tak je to svrbenie a to sa ešte prežiť dá, i keď je to veľmi nepríjemné. Gyn neordinuje...nejaka mást ktorá by pomohla? V zúfalstve používam bepanthen ale ten to nevyrieši. A nechcem to zas pred hrbou ľudí v lekárni riešiť. Citim sa dost nanič. Ďakujem za každú radu.

deti95060810
17. okt 2017

nemáš to zaparené? skús umyť - osprchovať v chladnejšej vode popr. chladný obklad.

karollka21
17. okt 2017

odporucam rosalgin...bola som v rovnakej situacie, gyn mimo prevadzky, lekarnicka mi odporucala. Roztok som si zarobila do 1/2 litorvej flasky, jeden sacok s praskom mi vydrzal na 1 den (pol flase rano, pol vecer), len som sa zvonku umyla, ulava hned po prvom dni (verit som nechcela, ale naozaj pomohlo).

slavka030
autor
17. okt 2017

@deti95060810 dakujem za radu, ale to robím. Preto skúšam aj ten bepanthen, mojim deťom pomáha. Ono fakt je to des pri tom cikani, úplne otras. Inak sa to ako tak prežiť dá. Zajtra si kúpim rosalgin, po pôrode mi pomohol. Ale určite uvítam akékoľvek rady.

slavka030
autor
17. okt 2017

@karollka21 ten rosalgin mi napadol asi pred hodinou. Ráno ho pôjdem kúpiť. Po pôrode mi pomohol, tak snad aj teraz.

katrin21
17. okt 2017

@slavka030 gyndoša musi niekto aj zastupovat.... skus

simca06022011
17. okt 2017

Podľa mňa to môže byť aj infekcia, na zápareninu ten bepanthen pomôže, ak je veľmi, tak za také 2 dní mala dcérka pokoj. Ako dlho používaš kanesten? Zase veľmi rýchlo nezaberie ale z voľnopredajných sa mi zdal ucinny, ak by to bola mykóza. Ak nepomôže ani jedno z nich pochybujem že bez lekára to vyriesis, skôr to prejde "samo"

katulienkax
17. okt 2017

Ak ti nic nepomohlo tak to bude bakteriálne a gyndu sa nevyhnes, ten ti da nato antibioticke cipky

slavka030
autor
17. okt 2017

@katrin21
@simca06022011
@katulienkax canesten krém od soboty. Tu tabletu som zaviedla včera keď som ju kúpila, cez víkend som mala iba mast. Niekto určite zastupuje...snazim sa tomu vyhnúť popravde..ale neviem teda.... tie čipky myslíš niečo ako macmiror?

katrin21
17. okt 2017

@slavka030 no rozhodne to treba ukazať lekarovi, ked ta to tak velmi pali. je toho vela, co sa da pouzit,ale na predpis

slavka030
autor
17. okt 2017

@katrin21 to mi jasné...len sa tam dostať...

dadka1005
17. okt 2017

Ak je to mykóza,tak skús sedavý kúpeľ v sode bikarbone a potom Canesten. Určite ísť k lekárovi,aby sa zápal nedostal dovnútra.

slavka030
autor
17. okt 2017

@dadka1005 ďakujem.

slavka030
autor
17. okt 2017

Viem že vy ma tu nevyliecite, ale hľadám radu, čo by m9zno zabralo - mimo tej ísť k lekárovi, to mi jasné...

janinah
17. okt 2017

pri tak silnej mykoze potrebuješ vaginálne tbl a to ti dá len gynekolog,niekto ho musí zastupovať a musia ťa zobražť bez objednávky,je to akútna vec

slavka030
autor
18. okt 2017

@janinah to mi je jasné... Ale aktuálne by som tam šla zbytočne, keďže som práve teraz zobudila a na bolest a dostala M... som úplne nadšená...budem si musieť vystačiť s rosalginom, aspoň zvonku, keďže nič vaginalne aj tak nebudem môcť...

bodka13
18. okt 2017

@slavka030 gynekolog vyšetrí aj počas menzesu a vie predpísať aj tbl., ktoré liečia , nie len vaginálne čipky

slavka030
autor
18. okt 2017

Žienky,ďakujem za rady. Dnes akoby utalo, prestalo to. Cikanie už pohoda. Asi ten canesten zabral. Tak ci onak, ku gyn.sa musím objednať na preventívnu. Pekný večer.

veronkarisko
18. okt 2017

@slavka030 mn strašne pálili po pôrode, nemohla som ísť na malú, len v sprche...volala som svojej gyn,....nechcela som to riešiť v nemocnici 🙄 a tá mi poradila rosalgin a veru super, minula som asi 3 ks a odvtedy mám pokoj, nič podobne sa nezopakovalo

slavka030
autor
18. okt 2017

@veronkarisko rosalgin je super. Tiež som po pôrode užívala v nemocnici aj doma. Mne ho vtedy poradila sestrička na oddelení. Aj dnes som si bola kúpiť. Len som trdlo, že mi to nenapadlo už cez víkend.

veronkarisko
18. okt 2017

@slavka030 hlavne nech pomôže 😚 a teba to tiež pálili po pôrode?

bona69
18. okt 2017

@slavka030 tak aj ja užívam rosalgin,super vec, ak je to už akutnejsie tak som používala aj krém vaginálny Yenamazol,s aplikatormi na tri dni,predtým mi to predpisovala na mykóza aj dr ale teraz je aj na voľno,cca 5eur, Canesten mi vôbec nezabral a po namasteni ma všetko strašne pálilo že som sa musela umyť a ta tableta zo mna vyšla skoro celá po troch dňoch,mne nezabral. Prajem skoré uzdravenie 💕💕💕

slavka030
autor
18. okt 2017

@veronkarisko ja po pôrode...aj pálilo, aj bolelo - jasné, asi každú ženu tam niečo bolí... poviem to tak, že v nemocnici som bola 2 týždne, po pôrode ma aj šili a radšej ani nechcem vedieť koľko stehov som mala, keďže mi vypadavali ešte aj doma... každopádne, aj ťa som bola skôr fit ako po druhom pôrode- to bola akútna sekcia...proste prirodzený aj keď boli čo je jasné je každopádne lepší...

slavka030
autor
18. okt 2017

@bona69 ďakujem. Dnes som už ok, akoby utalo. Asi ťa tablet a zabrala. I keď sa trochu čudujem že ma to nepali kedze som v noci dostala m... rosalgin je super, neviem prečo mi nenapadol skôr.

bona69
18. okt 2017

@slavka030 možno pomohla aj ms trošku, ťa precistila,tak super že to je už lepšie💕💕💕

lucia2509
1. feb 2018

@slavka030 na pálenie vonkajších rodidiel mi zabral NEBYCROM. canesten som minula pár balení ale to nemalo ziadny efekt. tento nebycrom mi poradil lekár a asi po týždni to bolo super 🙂 skús si to vygooglit alebo sa opýtaj lekara