Parainfekčná myozitída

zlatusik74
19. júl 2015

Zdravím Vás mamičky, mám na Vás prosbu, podobná téma bola založená pred niekoľkými rokmi, no chcela by som ju znovu otvoriť.Máme doma 2 ročného živého chalana /ešte ho kojím/, doposiaľ sme nemali žiadne vážnejšie choroby, až teraz pred 7 týždňami sme sa dostali do nemocnice a diag. znela parainfekčná myozitída...výsledky boli zlé, svalové enzýmy...že vraj svaly DK a trošička srdcový sval, ale že len trošička ???? neviem nevyznám sa v ich výsledkoch.... doktorky mi to vysvetľovali, že to sa občas stane...že to nie je nič vážne... no po 6 tyž. sa nám stav zopakoval, malému sa začali podlamovať nožičky, jednoducho ho neudržali...bolo to v sobotu večer, nasadila som ibalgin sirup a zaspal, ráno sa stav nezlepšil, tak sme išli do nemocnice...museli nás hospitalizovať, inak neboli schopní urobiť odber a výsledky z krvi... bola nedeľa...na prekvapenie mal výsledky OK, ale v liečbe ibalginom sirupom pokračovali...záver od pána primára po 2 dňoch ....dieťa pri febrilných stavoch nesmiete zaťažovať... obmedzovať pohyb...kľud na lôžku... to bolo všetko...bojím sa pretože na nete som sa dočítala že je to vlastne autoimunitné ochorenie, kedy imunitný systém napadá svaly DK...a v niektorých prípadoch aj iné orgány...neviem ako ďalej...Teraz sme objednaní neurologičke, aj keď doktor/neurológ v nemocnici povedal že je všetko OK...potom by sme išli na ortopédiu... a možno by stačilo len posilniť imunitný systém...imunoglkánom, alebo aloe???
Ešte otázočka, chcela by som dať malého zaočkovať proti ovčím kiahnám, bolo by to vhodné pri tomto stave???
ĎAKUJEM, za každú radu.

jajoto
19. júl 2015

Ahoj ja na tvojom mieste počkám na vyšetrenia a vyjadrenia odborníkov, a až potom by som ho nechala zaočkovať proti kiahnám. Daj si ho vyšetriť u viacerých odborníkov, nespoliehaj sa na to čo povedali v nemocnici. Prajeme skoré uzdravenie a Tebe pevne nervy po vyšetreniach, lebo je dovolenková sezóna. budem držať palce aby sa Vám takýto stav už nikdy neopakoval.

zlatusik74
autor
19. júl 2015

Ďakujem za radu, i za prianie... aj Vám veľa zdravíčka...ešte pekné leto...

seahorse27
20. júl 2015

Ockovanie urcite nie, aspon nateraz, kym sa stav nevyriesi a s imunoglukanom tiez opatrne, ak sa naozaj jedna o autoimunitne ochorenie...az po porade s lekarom. Zelam skore uzdravenie 🙂

kiki68
20. júl 2015

s ockovanim pockat az kym nebude imunitny system pracovat na 100% a vylucia sa vsetky vazne diagnozy. Inak by ockovanie ani nemalo zmysel....

batika6066
26. jan 2016

mame to iste - 3rocny syn sa stazoval na bolesti v nozickach, na druhy den uz nechodil, krical od bolesti, nemohli sme sa ho ani dotknut, vyzeral ako ochrnuty, totalna panika, ze co mu je... v noci sme sli na pohotovost, tam nam ale odporucili len klud na lozku a panadol... na dalsi den vyzeral, ze je mu lepsie, ale vecer sa to zase zhorsilo, na dalsi den vecer nevedel pohnut zase rukami... u pediatra crt v norme, poslala nas domov, ja som sa ale vypytala k neurologicke, lebo sa mi nezdalo normalne, ze zive zdrave dieta zrazu prestane chodit a ma take velke bolesti... u neurologicky jak naschval mu bolo uz lepsie, chodil, skakal, pozerala na mna, ze co tam vlastne chcem... prezrela ho, cvicila s nim a ze je ok, ze pravdepodobne parainfekcna myozitida... dnes (5ty den) mu je lepsie, tak dufam, ze je to za nami, bolo zufale vidiet ako sa trapi...

ludi
17. feb 2016

Zdravim vsetkych, som rada ze tuto temu ste znova otvorili. Moj syn, pred mesiacom 6 rokov je v tomto stave po 2x. Pred rokom sa to stalo pred Vianocami, ked v skolke odmietol kracat na prechadzke a museli ho viest. Cez vikend ako tak par krokov zvladol, ale v pondelok po vysetreni nas uz brali do nemocnice. S podozrenim na svalovu dystrofiu, v tej chvili som skoro skolabovala.... :( po tyzdni vysetreni na neurologii, ortopedii, boli sme uz objednani na biopsiu svalu, nakoniec nam po poslednych odberoch krvi oznamili, ze ma tazky infekt. Bol to Ebstain-Baar + nejaky dalsi virus - skrizena reakcia. A poslali nas domov na mesiac na marodku... Avsak ziadna konkretna diagnoza suvisiaca s infektom svalov mu stanovena nebola. Ziadne extra kontroly nam neboli odporucane. Mysleli sme, ze sa tym nas problem skoncil a ani netusili, ze ochorenie udrie znova a omnoho razantnejsie... Tento vikend dostal syn silnu chripku (zatial myslime ze je to chripka). Mal piatok sobota nedela dni horucky okolo 39,5, v pondelok sa zdalo ze mu je uz relativne fajn. Ale.. v utorok rano nam uz nevstal z postele. Plazil sa po zemi, alebo tazko po spickach sa s oporou nabytku presuval... nepreslo to a dnes rano je to uplne rovnake. Prave s nim manzel odisiel k lekarovi, ale ja uz tusim, ze skoncime znova v nemocnici... Dievcence, podla toho co som zatial dohladala, ak sa Vam nieco podobne stane, nie je to jednorazova vec, nie je to za Vami. Snazte sa dnutit lekarov absolvovat vsetky testy ohladom autoimunnych ochoreni, my sa o to budeme teraz snazit. A bohuzial, mozu to byt aj omnoho horsie diagnozy, my verime ze ziadna z nich to nebude... Ozvem sa ako sme dopadli....

chimena33
22. mar 2016

@ludi. Ahoj, ako ste dopadli? My mame nieco podobne a sme v nemocnici.

zlatusik74
autor
22. mar 2016

Zdravím Vás,
tak zatiaľ sme OK, v minulom roku to náš pokladík mal 2x, odvtedy je to v poriadku aj keď sme si prešli všetky možné základné vyšetrenia až po boreliu ... cez ortopéda, neurológa a pod.
Zostala som veľmi ostražitá...verím , že už sme si tým prešli a nebude sa to opakovať...
keď má nejakú virózu tak ma ešte kľudovejší stav než normálne...
tento rok nás bude čakať škôlka...tak uvidíme...držím palce všetkým mamičkám a ich naj pokladíkom... treba byť naozaj trpezlivejší, no ostražitý zároveň...aj voči lekárom, pretože ak človek chce dať svojmu dieťaťu urobiť nejaké testy či je naozaj OK ,tak si Vás pohadzujú ako žeravý zemiak medzi sebou, nechápem tento chorý systém.... veď ide o detičky ??? No im to je jedno... berú to ako kus za ktorý máju eurá.
Tak veľa zdravíčka všetkým... 🙂

kala
19. apr 2016

Ahojte my sme na tom tiež nie práve dobre syncek (v júni bude mať 5)mal od štvrtka horúčky nad 39 striedanie paralenu a panadolu. Horúčky boli sústavne v nedeľu malý už pobehoval bez teploty aj papat mu už chutilo .pondelok vstal že nevie sa udržať na nozkach obvodný nás poslal do nemocnice odbery vytery odobraté čakám výsledky. V noci nám zas vyskočila teplota 38,6stále nestojime strašne aká bezradnosť toto akonáhle budem vediet viac napíšem

stankabol
25. jan 2018

@zlatusik74 dobry den, chcem sa spytat ako sa ma syncek? uz sa mu to nezopakovalo?

zlatusik74
autor
25. jan 2018

Zdravím Vás,
tak ubehlo veľa času čo som Vám písala po prvýkrát. - ešte v roku 2015. Náš malý drobec už podrástol a je z neho škôlkár/ sredňák - bude mať v Júli 5 rokov. Chorý počas škôlky nebol - čo sme mali ovčie kiahne - ale aj tie prešli v tej ľahšej forme + nejaké menšie soplíky. Ďakujem tam hore - som vďačná že sa ten stav bezmocnosti nezopakoval. Snažíme sa aby papal čo najviac vitamínov... + dávame každý deň niekoľko rakitníkov. Inak nie je vôbec jedák - niekedy problém niečo normálne doňho dostať 🙂.
Viem pochopiť tú bezradnosť a čakanie rodičov na výsledky podobných stavov u detí.
Držím Vám všetkým palce, prajem veľa nervom s lekármi a hlavne veľa zdravia pre našich drobcov, ktorí by nemali byť vôbec chorí...Tak sa držte.

stankabol
7. feb 2018

@zlatusik74 dakujem vam za odpoved, dcerka to mala minuly mesiac a velmi som sa bala.. Dufam ze uz sa to nezopakuje... Tiez bude mat v juli 5 rokov, ale odkedy chodi do skolky, tak je veeelmi casto chora...

nikuska868
24. jan 2024

@stankabol dobrý deň. Prosím vás zopakovalo sa vám to? Akurát je na východe nejaké virus- škola už zatvorená. A malý 7 ročný začal v piatok a sobotu teplotovat. Nedeľu by som nepovedala ,že bol vôbec chorý. A pondelok sa nedokázal postaviť z postele. Po stvornozky išiel na wc. Strašne ho boleli lýtka,potom začal chodiť ale sťažoval sa ,že ho veľmi nohy bolia-konkretne lytka-boleli ho aj na dotyk a chodil ako by ich mal drevené. Takto to bolo pondelok a utorok a dnes- stredu dieťa bez problémov. Akurát sme boli u dr ,lebo zase začal teplotovat a tá vravela že mal pravdepodobne myozitidu. Ale nič viac k tomu.

stankabol
24. jan 2024

@nikuska868 dobrý deň, tak dcérka to mala v minulosti dvakrát.. ale odvtedy sa to nezopakovalo. Teraz má 10 rokov. Nebojte sa to prejde, lekárka jej na to dala len nurofen od zápalu a nič viac.

jedinecna888
27. jan 2024

@nikuska868 my me sa akurat vratili z nemocnici neprejem nikomu.. chripka t, p A. presne to co vy popisujete

jedinecna888
27. jan 2024

@stankabol nam davali 5 infuzii minimalne. krv nam brali asi 3x.masaker...a nevieme co este bude.. dcerka ma 7r..a tiez nas to postihlo

nikuska868
31. jan 2024

@jedinecna888 tak to mi je ľúto,že ste skončili až v nemocnici. Nám to fakt chvála Bohu prešlo na 3 deň. Akoby mu nič nebolo.