Pichali ste si na trombofíliu aj niečo iné ako fraxiparin a clexan?

ajaja11
4. nov 2012

Chcela by som sa vas spytat hlavne tehuliek ktore maju trombofiliu,či si pichali aj niečo ine ako fraxiparin alebo clexan?Môj problem je taky,že som trombofička a od začiatku tehotenstva som si začala pichat fraxiparin asi po 2 mesiacoch sa mi spravili velke červené svrbiace flaky okolo miesta vpichu takže mi môj hematolog injekcie vysadil a dal clexane.Cele tehotenstvo prebehlo dobre porodila som zdravu dcerku.Po dvoch rokoch som znova otehotnela hned sme nasadili clexane ale po dvoch tyždnoch pichania som sa začala vysypat po chrbte a bruchu a neskutočne ma to svrbí.Viem že lieky sa brat nemôžu lebo spôsobuju krvacanie plodu.Zajtra to idem na hemat.riešit ale chcela by som vediet či ste si niekto nepichal aj niečo ine?Pred dvoma rokmi mi hematolog povedal že neexistuje nič okrem tychto dvoch typov injekcii.Dakujem

mashka
4. nov 2012

Ja som si tiez pichala fraxiparin 4 a aj cele sestonedelie, potom opat po roku a pol pri gyn. operacii.Poznam len fraxiparin a clexane, no zalezi od mnozstva ucinnej latky- mozno to by trebalo zmenit. 😨

katka1304
4. nov 2012

Existuje este Fragmin a Zibor, preber to s hematologom.

ajkuska
4. nov 2012

po alergii na fraxiparin, tiež len clexane.

cikyta
4. nov 2012

Mala som podobne problémy pri fraxiparíne a moja hematologička povedala, že mi to može zmeniť na clexane, ale fraxiparín je uplne najučinnejší a mám sa pokusiť to vydržať...tak som sa rozhodla, že tie svrbiace tvrde "orechy" po celom mojom bruchu,nohách a rukách už nejako zvládnem.... 🙂

kukucka1979
4. nov 2012

Ja som si pichala len tieto dva - fraxiparin a clexan. nemala som ziadne problemy s nimi.

miskap2111
4. nov 2012

Podľa mňa je najlepší Fragmin.

bocianka123
23. nov 2012

ja fragmin. s ostatnými nemám skúsenosti. @ajaja11

tatinka
25. nov 2012

ahoj , ja by som sa ta chela spytat co ti pomohlo na to ked si mala z clexanu vysip na chrbte a bruchu, mne sa vysypalo z toho cele hrdlo aj jazyk a aj to svrbi aj boli , uvidim co to porobi , rozhodujem sa ci volat lekara alebo ci to prejde samo od seba a za ako dlho to prejde, mimochodim alergiu mam aj na fraxik aj na clexane, neviem co mi budu v bucucnosti davat ale uz sa bojim to aj testovat na sebe, lebo toto hrodlo a jazyk co mam teraz vyhadzane je to hodne nerijemne, keby to mam dakde na ruke tak natrem fenistilom a hotovo ale hrdlo neviem cim poriesit,,,asi nakoniec len lekarom

vevegom
7. dec 2012

ja mam presne tem isty problem. Vobec som netusila ze nas je tolko ... dnes zacinam s Clexanom.Uvidime ... napisem potom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre