Po kyretáži sa mi zvýšilo hcg. Čo si o tom myslíte?

sonidlov
12. aug 2008

Ahojte, prosím vás má niekto takú skúsenosť, že mal hcg okolo cca400 iu a po kiretáži sa mierne zvýšila na 416 iu? doktor mi povedal , že mám vydržať , že to môže ešte klesnúť ale som s toho nervozna prosím o vaše príspevky a názory

margarita
12. aug 2008

mne sa sice nezvysilo ako Tebe, ale klesalo mi velmi velmi pomaly este asi tyzden po kyretazi, tiez nadomnou krutili hlavou 🙄 ale vraj je to ok, stava sa, ze tam napriek cisteniu ostane zopar buniek zarodku, a tie este stale produkuju HCG. treba byt hlavne v klude, teraz sa uz netreba stresovat. Moj lekar vravel, ze to treba sledovat, ci klesa, vraj sa to neda urychlit, metabolizmus to postupne z tela vyluci.
Mojej kamoske sa po kyretazi stalo to iste. Hlavne byt pod lekarskym dozorom, mna prepustili z nemocnice, az ked to kleslo na 5jednotiek.
Mrzi ma, co sa Ti stalo, nie je to prave prijemna skusenost. Vsetko dobre v buducnosti zelaaam 🙂

stvura
12. aug 2008

Ahoj, no ja som minuly rok mala mimomaternicove a HCG mi klesalo tak extremne pomaly ze som si mesiac pobudla v nemocnici, lebo pre prepustenie sa musi znizit pod hodnotu 5 ak sa pamatam dobre. Uz som nemala ani miestecko nedopichane, lebo mi kazdy den brali krv, cely mesiac...isla som domov ako vazny drogac 😒 🙂

Este ta upozornim, daj si tu namahu a nech ti do dokumentov napisu poznamku ze HCG sa znizovalo extremne pomaly po kiretazi, lebo ja ako som otehotnela a mala tripletes mi vychadali tiez extremne hodnoty HCG - a kvoli nim sme museli postupit amnio. Nikto mi nechcel verit ze proste moje telo inac reaguje na tento hormon ako normal...

sonidlov
autor
12. aug 2008

margita, stvura ďakujem Vám za vaše príspevky aj ma trochu ukludnilo no uvidím zajtra idem doktorke. dúfam mi to klesne a pojdem do robotky , lebo už je to dlho to hcg mi nejak blbne lebo ked som bola prvý raz v nemocnici tak som mala najprv 380iu a potom mi začalo klesať ešte ma sledovali , ale po 1 týždni mi začalo zase stúpať ako som už spomínala aj nadomnu krútili hlavou a nevedeli si to vysvetliť . Diečatá ešte sa chcem opýtať ked mám hcg400iu tak to sú 4 jednotky? 😢

stvura
13. aug 2008

Nie, je to hodnota 400 mIU/ml a podla tejto hodnoty je tvoje HCG na urovni 14 dni od pocatia ... Normalna hodnota je 0-5, potom 3-426 atd...
Niekto to uz raz pisal ked pozries hodnoty AFP a HCG v temach.
Ale nestrachuj sa, ak by si to mala zle tak by si lezala v nemocnici a nebola doma. Oni ta musia odsledovat az do normalnej hodoty.

kukutska
13. aug 2008

Teda, mne hladinu hormonov vobec nesledovali 😒 Normalne som bola na kyrete a na dalsi den ma pustili domov. Lekar povedal "prist o 4-6 tyzdnov po prvej menstruacii" a to vsjo. Na kyrete som bola pred takmer 4 tyzdnami a stale mam problem so spinenim. Uz som z toho doooost nervozna, ale nic ma neboli, tak neviem...

leniccka
13. aug 2008

ja som bola na kyrete posledneho maja, bola som v nemocke 3 dni, o dalsie tri dni som isla na kontrolu k svojmu gyndovi ale od zakroku mi nik nemeral hcg, ani nebral krv ani nic podobne... a nemala som ani spinenie po zakroku.. a mrchu som dostala po 3 tyzdnoch, ale pred zakrokom som mala velmi vysoke ncg, za to som aj isla do nemocky

zuzi22
13. aug 2008

sonidlov mne sa to stalo(pred kyretom som mala hcg 40,potom mi stuplo na 83).4 tyzdne po kyrete mi nasli na cystu,ale po prvej ms sa cysta vstrebala a hcg kleslo

sonidlov
autor
14. aug 2008

zuzi22 no dúfam ked pojdem v piatok na krv tak to klesne, lebo ked som doma len sa kontrolujem čo ma bolí ...čistý hypochonder a za 3 mesiace sa zase do toho pustíme a dúfam to vyjde 😉

kukutska
14. aug 2008

Leniccka, 3 dni v nemocke? Fuuuha, my sme boli na kyrete 4 a vsetky sme sli domov na dalsi den (teda okrem jednej, tu bolelo brucho, tak isla na kontrolne sono a mozno ju tam este nechali). Ja som si myslela, ze to takto funguje na celom Slovensku.

lujsa2
14. aug 2008

ja som bola v nemocnici jednu noc...20.mája.Od vtedy mi brali krv minulý týždeň, tento a ešte mi budú brať aj budúci.zistili mi však, že mám zvýšený prolaktín -19,9.Neviete niečo o tom? Kedy sa budete pokúšať opäť?

zuzi22
14. aug 2008

lujsa,hodnota prolaktinu od 30 je v norme.Ja som mala prvy krat 57 a lekar mi povedal,ze keby to bolo do 50 tak to liekmi ani neriesi.Zacala som brat lieky,potom som mala hodnotu velmi nizku,tak sme lieky vysadili a do toho som otehotnela,ale hned aj potratila(vo februari).3 mesiace po kyrete som mala prolaktin uz 120,tak som zacala brat znova lieky a hned prvy mesiac som otehotnela,teraz som v12 tt

sonidlov
autor
15. aug 2008

lujsa2- prolaktín je hormon , ktroý sa vytvá v hypofíze a môže sa zvíšiť hlavne v puberte aj ja som s tým mala čo dočinenie ked som bola v puberte , neviem kedy sa budeme snažiť ale až ked bude hcg ok tak po 3 mesiacoch od kyretáže sa môžeme zase začať snažiť 😅

sonidlov
autor
25. aug 2008

Ahojte babenky tak už som doma z nemocnice a konečne sa to vyriešilo. škoda bolo to mimomaternicové tehotenstvo ach joj 😅

evaviki
26. aug 2008

☹ to ma mrzi, drzim palecky, aby to nabuduce vyslo.

adka_pajerska
13. apr 2015

@stvura ahoj mozem sa opytat je moznost ze aj po vyse 2mesiacoch by som mala hcg v tele aby mi test ukazoval ze som tehu?

bubinko1506
13. apr 2015

@adka_pajerska ahoj, neviem, ci si mala kyretaz alebo spontanny potrat. ja som potratila spontanne a hcg mi stale pomaly stupalo, takze sa obavali mimomaternicoveho. navyse na sone nebolo poriadne nic vidiet, len nejaky tien.
spravili mi laparoskopiu + kyretaz, a az o 2 dni mi hcg konecne kleslo na 81

zuzicek88
14. apr 2015

@adka_pajerska ved mozez byt aj tehu,ci nie?

ladyblcha
14. apr 2015

@adka_pajerska mozes byt zle vycistena, ale aj mozes byt znova tehotna. ak ste uz sli na ostro 🙂

lenqa123
19. júl 2022

@sonidlov ahoj viem ze je to už stará téma, ale som na tom podobne ako Ty, po potrate mi HCG pekne klesalo mala som už 4,26 a včera som bola na kontrolný odber a dnes mi už volala sestrička, že sa mi hodnoty mierne zvýšilo, že mám ísť štvrtok ku dok na konzultáciu... Co ma čaká a co neminie? Mam strach