Po potrate sa mi nedarí otehotnieť

deborah1
1. dec 2008

lilix
2. dec 2008

deborah, nebud smutna preboha, ved uz mas 3 deti!! to nie je tragedia. aj keby si uz dalsie nemala, co maju potom povedat tie, ktore este nemaju ani jedno dieta a nedari sa im. nic v zlom ale po pravde, nechapem ta.

bay
2. dec 2008

A ako dlho sa ti nedari?

deborah1
autor
2. dec 2008

Lilix,nie som zase až tak smutná,ibaže chceli by sme ešte bábo a neviem, v čom je problém,že už rok po potrate sa nedá..Mne je úplne jasné,že je úplne iné,keď žena nemá ešte deti.Ja to ani nechcem zrovnávať,len som chcela začať túto tému,lebo tu taká ešte nie je a chcela som sa s niekým aj o tomto baviť.Preto som ani nič nepísala,lebo som chcela len tú tému začať.
Ahoj Bay,asi rok.

bambi7
2. dec 2008

cafte babule nevzdavajte sa 😉 ja som po 2missedoch mali sme smolu uz to konecne vypada ok......
no a k teme po prvom sme nemohli otehotniet 8mes potom zistili ze mame zvys.prolaktin ze po potrate .....a ten brzdi ovulaciu tak si dajte vysetrit horm.profil daju sa lieky na upravu a po 2 mes sa podarilo .....aj ked to nedopadlo dobre....a potom uz som problem s otehot,nemala som tehu 3X a zatial ok klop klop .....tak sa drzte a drzkam vam palceeee

kolienko
2. dec 2008

lilix, plne s tebou súhlasím.... deborah a kolko máš rokov??

bay
2. dec 2008

Bambi, moc drzim pace a beriem si z teba priklad. Zial. 😒 😀
2x nevyslo. Uz som mala byt maminkou v septembri 08 a potom rodit maj 09 a zas snazilka 😠

bambi7
2. dec 2008

bay do tretice vyjde verim tomu bola si aj na nejakych vysetreniach?

my sme s mzom boli vsade a mame vsetko ok chvalabohu....no mali sme smolu 1X na doktorku cakala som dvojicky a ani som to nevedela a 2X som ochorela od kamarata mala som vys teploty ale nevedela som ze som tehu proste smola ale zivot ide dalej a treba bojovat a urcite sa podariiiiiii

kikina666
2. dec 2008

bay ahoj ... nie si sama ja som potratila 1.krat 07.10.2005 a odvtedy sme sa snazili, 2xIUI, laparoskopia, vsetky mozne vysetrenia a dali sme sa na IVF a ked som to cele mala za sebou tak po ET som neotehotnela ale po KET ano a zase babuliatko odislo v druhoom mesiaci ..... nenormalna bolest a toto trapenie trva uz viac ako 3 roky a pred tym som mala partnera s ktorym som nemohla otehotniet 4 roky,
a teraz zaciname dalsie IVF, tak to snad uz vyjde a aj so stastnym koncom

bay
2. dec 2008

Vysetrenia mame ok. Teda este cakame na genetiku.
Inak sme zdravi a nie je dovod.
Tak vela stastia do dalsieho IVF 😉

bambi7
2. dec 2008

bay tak super ze vysetrenia su ok 😉 a uvidis do tretice vsetko vyjde drzkam palce

bay
2. dec 2008

njn. 😉 Budeme na tom pilne pracovat 😀 😀 😀

kikina666
2. dec 2008

bay hlavu hore .... je vela takych, jedna kocka tu z konika po strasne dlhej dobe sa zadarilo po IVF a babetko predcasne porodila kvoli chybe doktorov a jej aj zomrelo .... to je strasne to by som asi nerozchodila, to je ovela horsie ako potrat v druhom mesiaci, su aj horsie pripady ... si zober ako sa musela ona citit ked musela porodit mrtve dietatko ... to sme na tom este dobre .....

bay
2. dec 2008

To ja viem 😔

kikina666
2. dec 2008

bay hlavu hore .... aj na nas pride rad neboj ..dr.mi povedal, ze aspon vieme ze dokazeme otehotniet a to je velke plus oproti tym ostatnym, ktorym sa este nepodarilo otehotniet a to ostatne sa doladi ...
ked som bola na pohovore pred IVF tak mi povedal, 1. som ani nevedela ze som tehulka a tesila som sa len 1 den, 2. som mala aj 3 fotky zo sona a do tretice ho budem pocut uz aj plakat .... vsetko dopadne dobre, verim tomu a koncom januara som jasna tehulka ... a ani nejdem rozmyslat nad tym ze by to dopadlo inac ...

bay
2. dec 2008

😀 😀 Mas aku dobru postupnost 😉
Mne prvykrat nerastol ani prcek ani maternica. Druhykrat nerastol prcek a maternica ano, tak tretikrat porastu spolu 😉 😀

kikina666
2. dec 2008

bay no vidis to je super pristup, tak sa mi to paci ..... do tretice vsetko dobre a vy idete normalne alebo ivf ?

bay
2. dec 2008

My frcime normalne. Pre lenivych bicikovcov (to budu mat po manzelovi 😀 😀 ) to nejde na prvy sup, ale inak je vsetko ok 😉 😀 za co som moooc vdacna.

kikina666
2. dec 2008

bay aj mzy sme ok, ale skratka niekedy to nejde .... my sme sa dali na ivf len preto ze uz mame vela rokov a uz nemame cas cakat na zazrak

wanduska
2. dec 2008

ja som potratila niekedy okolo 10 teho tyzdna...teraz mesiac dva po tom sa okolo mna vsetko zacina rucat..
mam pocit, ze to na mna vsetko pada. este som to nikomu ani nedokazala povedat (samozrejme okrem manzela) a momentalne fakt neviem ako dalej. zahrabala som sa do prace, zatial je dobre kym robim. ale privatne to nevyzera ruzovo - akoby som sa rozhodla vsetko okolo seba znicit. manzela terorizujem a nicim takym sposob, a uvedomujem si to, a je mi to luto, no akoby som to nedokazala zastavit. pomaly mam strach, ze si znicim este aj vztah. ako ste sa s tym vyrovnali - co mam robit?

bay
2. dec 2008

njn. Niekedy nie je dovod a proste to nejde.
Tak nam aspon tato prva faza ako tak ide 😀 😀
Wandi, ono je to individualne. Ale po prvom som tiez na manzela stale vrcala... Az kym mu nepretiekli nervy a povedal ze ak sa mienim iba lutovat tak mozem sama. A to som nechcela! Ved najdolezitejsi je pre mna on. Bez neho by som ani to dieta nechcela 😉 Takze to teraz uz bolo lahsie. 😉 Proste ked treba nastavi rameno na vyplakanie, pohladka a zas je vsetko ok 😵

orsulka
2. dec 2008

wandi...v prvom rade sa musiš dať do poriadku ty sama...najsť v sebe to pozitivne čo je na tebe, na vasom vztahu a vobec na zivote.. ked si prečitaš tieto pribehy na koniku, čo vsetko si tu žienky prežili, zistiš, že nie si na tom najhoršie......vieš, otehotnieť sa vo Vasom pripade da a to je velka deviza do buducna....tak hlavu hore dievča!!!! najdi si aj po praci nejaky svoj vlastny zaujem, ktoremu sa budeš venovat a zamestnaš si s nim hlavu.....v neposlednom rade sa da navstivit aj psycholog na zvladnutie krizovych situacii.......
ak ti zaleži na manželovi, tak sa skus vžiť aj do jeho pocitov....ved on to musí znášať rovnako zle ako ty.....a tym padom nie si na to sama........ a ver, že sa všetko na dobre obrati....!!!!! 😉

wanduska
3. dec 2008

neviem, tazko. vravim, kym clovek fici v robote, kym je s kamosmi v meste, kym vybavuje a fici a ani sa nezastavi je vsetko ok. hruza je ked dojde domov a ma 5 minut volneho casu... neviem, ako to mam zvladnut, a hlavne ani to, ze kde mam zacat.

orsulka
3. dec 2008

wandi...len sa zopakujem...a ver mi.....musiš začať od seba.....kludne sa porozpravaj s manželom o tom čo citiš a pocuvaj aj jeho nazor, skus sa mu ospravedlniť za vsetko čo si uvedomuješ, že robiš....že to nerobiš zamerne, popros aj jeho o pomoc, aby stal pri tebe... ale fakt zacni od seba......

zuuuzana
3. dec 2008

ahojte dievcata, wandi poznam ten pocit po druhom mimomaternicovom tehu som si myslela, ze su vsetci za to co sa stalo zodpovedny a vsetok smutok a zlost som si v ybijala doma na manzelovi a na mojej rodine v praci to bolo vdy ok a najradsej by som tam aj nocovala, ale ver mi cas vsetko vyriesi a ako pise orsulka hlavne staci si precitat tieto pribehu tu na konikovi a vobec poobzerat sa okolo seba kolko ludi na ulice ake ine nestastne prihody maju a potom je ta bolest o nieco znasanlivejsia.

zuuuzana
3. dec 2008

som v praci sorry za preklepy musi to stihat napisat kym kolegyna na moj pc kukne ona to robi velmi rada 😉

ahoj orsulka ako sa mas?

anjelik85
3. dec 2008

ahojte, tak ja som otehotnela doslova do roka a do dňa po potrate. aspoň trošku to tú bolesť utlmilo. a teraz sme šťastní a máme zdravé dvojročné dievčatko. držím všetkým palce. 😉

zuuuzana
3. dec 2008

a ja si este stale teraz poviem: vychutnavam ten cas teraz este s manzelom, ked tu bude baby je koniec s romantikou 😉 alebo teda koniec nie ale zacina mami-baby stres.
a psycholog prdlejz pomoze ver mi. mne pomohol sport dat tu bolest nejak zo seba von chodim kazdy vecer behavat a to ukludnuje a hlavne vela konickov cas pre seba relex a vsetok volny cas proste tak naplanovat aby nebolo casu pozerat na to CO BOLO!!!

ale je to normalne, ze este smutis ... to je tiez spravne ... clovek musi aj smutit

animasoul
3. dec 2008

🙂 ahoj babky je mozne ze som bola tt ked mi meskalo 11dni a potom som krvacala 4dni no zaciatku spinila...

A co je to IVF my sme sa zacali snazit od leta..od1.12009 sa chystam na laparku... 😵

zuuuzana
3. dec 2008

IVF
Inými slovami In-Vitro Fertilizácia (mimotelové oplodnenie) je technika, pri ktorej sa vajíčka oplodnia mimo tela ženy (v laboratóriu) a potom sa vzniknuté embryo vloží späť do maternice.

zuuuzana
3. dec 2008

ahoj animasoul? a nerobila si si test? bola si u lekara?