Podstúpili by ste sterilizáciu?

baska26
21. feb 2014

Caute baby, som po dvoch SC a planujeme este jedno babo, sice nie teraz ale az za par rokov, teda ak nam to bude este dopriate. Uz pri druhom tehotenstve sa ma dr pytala, ze ci sa dam aj sterilizovat, ze by bolo dobre, no odmietla som, ze by sme neskor, chceli este jedno dieta. Povedala, ze mozme ale najskor az za take 3 roky, ale najlepsie by bolo keby bola prestavka aspon 5-10 rokov, co by mi aj vyhovovalo, kedze od druheho porodu je to len 20 mes. a od prveho 44mes. Podstupili by ste tento zakrok, i ked viem, ze v par pripadoch aj po sterilizacii este zena otehotnela. jeden poznam aj osobne. Aky mate na to nazor?

kikuleenka
21. feb 2014

myslim, ze po 3. sekcii ano, rozmyslat nad dalsim uz asi nie je ani pre Tvoje zdravie rozumne a nebudes musiet riesit hormonalnu antikoncepciu - aspon ja to takto vidim a podstupila by som to pravdepodobne 🙂

katkas1
21. feb 2014

nie nepodstupila

charluc
21. feb 2014

ja som podstupila ,lebo moj zdravotny stav uz by dalsie tehotenstvo nezniesol a kedze som bola po dvoch sekciach a 4 mesiace po druhej som musela byt operovana a potom o rok zase a vsetko to boli operacie po reze zo sekcie tak v aprili min.roku mi ju urobili,ale v nocvembri som zase lezala na operacke,takze moje brucho je uz len akoze zosite 🙂

ivuska6
21. feb 2014

ja by som urcite podstupila ale hned po porode uz ked si sa nedala tak by som nesla aby mi to robili teraz a zase ked sa das tak to trete urcite nebudes mat vratit sa to uz neda

ivetlo
21. feb 2014

Ahoj. Tiež som po dvoch sekciach a medzi nimi je rozdiel 26mes. Tiež by sme s mužom radi tretie a lekári mi povedali rozdiel minimálne 3 - 4 roky. Ak mi bude dopriate a budem mať tretie babo a bude všetko ok dám si urobit pri cis reze aj sterilizaciu.

fafa
21. feb 2014

ahoj, ja som podstupila....bola som v podobnej situacii ako ty,mame tretie mimi a viac neplanujeme a pravdupovediac ani by som to uz fyzicky nezvladla...tato tretia sekcia uz bola dost narocna na zotavenie...ale som nesmierne rada, ze som sa nedala na to nahovorit po druhom cisárskom....drzim palce

dionyzka
21. feb 2014

nie nepodstupila, riesila by som to nejakou formou antikoncepcie.

hameeda
21. feb 2014

ja mám 5 sekcií, normálne by som neporodila, takže všetko sekciami, rodila som ale v zahraničí, no posledné deti mám s rozdielom 1,5 roka a 2 roky, sterilizáciu som nepodstúpila a ani mi ju lekár nenavrhol, hoci už neplánujem ďalšie ďieťa, sterilizáciu som nepodstúpila, aj som uvažovala, no odradila ma skúsenosť mojej švagrinej, ktorá sterilizáciu podstúpila a mala potom neskutočné zdravotné problémi a nakoniec jej museli vybrať maternicu.....sú predsa aj iné spôsoby ako sa chrániť

buco15
21. feb 2014

Ahoj nerob to ja mam 3 cisarske a idem na štvrtí rozdiel mam prvy 2000 druhy 2004, tretí 2011 a teraz bude posledny zaleží od jazvy aku maš, aj mna jeden mily Dr posielal na sterilizaciu a pri 3 cisarskom mi moj noví Dr povedal že brucho je krasne že kludne zvladnem ešte jedno, tak teraz ma sleduju ako sa jazva natahuje a zatial je všetko OK a nejdem na sterili.

bosoriak
21. feb 2014

V tvojej situacii pravdepodobne ano. Ak by aj treti porod mal byt sekciou, uz by som sa asi bala opat otehotniet. Aj s prihliadnutim na to, ze uz doma budes mat tri deti, by som neriskovala svoje zdravie ako matky. V pripade stvrteho tehotenstva by to uz podla mna bol zbytocny risk.

tenerifka
21. feb 2014

Nie, nepodstupila. Zenska sterilizacia je omnoho narocnejsi zakrok ako muzska a takisto(aj ked vam bude lekar tvrdit ine) sa zda(podla najnovsich studii), ze nema prave najlepsi vplyv na zdravie zeny, najma co sa hormonalneho procesu tyka.
My sme po 3.dietati zvolili muzovu sterilizaciu (poznam vela parov, co sa tak rozhodli), a sme naozaj maximalne spokojni.

maca02
21. feb 2014

Mne bola tiez ponukana sterilizacia po 2 sekcii, ale nechcela som...nikdy nevies co nam zivot prinesie a spat sa toto rozhodnutie uz vziat neda..

cherry1981
21. feb 2014

Nie

dahlia7
22. feb 2014

Mne to tiez ponukla dr v pondelok na poradni, budem mat teraz druhy cisarsky a viac rozhodne neplanujeme lebo v dnesnej dobe je aj druhe dieta luxus... urobila by mi to hned popri sekcii takze by som nemusela podstupit dalsi zakrok, a nakolko som mala vzdy problem pri brani antikoncepcie tak si to necham urobit...

moon321
22. feb 2014

Moja svokra mala 3 SC a na 4 krat este dvojicky.aj ked mala sterilizaciu

voskovka
22. feb 2014

aj ja budem mat teraz tretiu sekciu a uz pri druhom mi chceli urobit sterilku ale nedala som si ju lebo som tuzila este po tretom strasne sme chceli dievcatko. a teraz lekarka do mna hustí ze by bolo vhodne tu sterilizacu urobit ale nakolko som veriaca tato moznost je nepripustna takze nie. Budeme sa chranit inym sposobom. 😉

drobec87
22. feb 2014

Ja mám 15 mesačnú dcérku a chceme ešte jedno dieťatko. Viac nie, ale 2 chcem určite. Ak mi bude ponúknutá sterilizácia, dám si ju. To viem už teraz, hoci ešte niesom tehotná. Samozrejme sa ešte poinformujem čo to obnáša atď. a aj podľa toho sa rozhodnem. Ale na 90 % ju chcem. Nebudem musieť riešiť antikoncepciu, budem mať pokoj a žiaden strach pred neželaným tehotenstvom.

jahodka8
22. feb 2014

Pri treťom cisárskom by som si ju dala urobiť určite, ale to je môj názor.

nigguska
24. feb 2014

Ahoj,ja som sa uz na tuto temu rozpravala s viacerymi babami v mojom okoli a naozaj odpovede su rozne tak ako tu.
Ja mam za sebou jednu SC a teraz sa snazime o druhe babo. Ak by som mal arodit opat SC a spytali by si ma,ci chcem sterilku tak by som im povedala,ze nie. Predsa,mozno este niekedy,by som chcela tretie babo. Ale ak by malo byt aj tretie babatko SC tak by som si ju uz dala. Riziko po tretej SC ked si tehotna sa mi vidi vacsia ako sa dat sterilizovat. Predsa len,ak by som mala doma 3 deticky,tak by som kvoli tomu,ze chcem este jedno dieta,neriskovala to,ze pridu o maminku. Toto by som svojim detom nespravila. Takze ja po tretej SC urcite resp. pocas tretej Sc by som sa dala sterilizovat,nech ma nemusia znova otvarat. Ale u mna je to daleka buducnost.

zonjushe
24. feb 2014

nie, nepodstupila..ani pri 10. sekcii..

selema
24. feb 2014

ja by som podstúpila, dokonca ľutujem, že som sa pre ňu nerozhodla pri druhom pôrode, keď som rodila SC ... takže za mňa jednoznačne áno.

severankasr
24. feb 2014

mne tiež po dvoch sekciách navrhovali sterilizáciu, no nepodstúpila som ju, antikoncepciu aj kvoli vysokemu tlaku neberiem.

marika_marika
24. feb 2014

Ja mám dvoch synov - starší 4 roky, mladší skoro 2 - obaja sa narodili sekciou. Tiež sa ma už pýtali na sterilizáciu a veľa som nad tým uvažovala. Tretie dieťa síce neplánujem, ale ktovie... Sterilizáciu by som si urobiť nedala. Mám pocit, že je to ako "skaličiť" zdravé telo. Ospravedlňujem sa za výraz, vyjadruje len moje osobné pocity.

fifomimi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
csikike
24. feb 2014

ja som podstupila, po 2 SC, viac deti sme nechceli a nemam ziadne zdravotne problemy, dokonca sa citim zdravotne ovela lepsie ako ked som mala 30 (ale to je ina tema)

shaga
24. feb 2014

Nie, nevies co ti zivot prinesie 🙂

lucia1181
24. feb 2014

Ahoj,ja som mala tri sekcie a pocas tretej som podstupila sterilizaciu,nakolko uz viac deti nechceme a ani by som dalsie tehotenstvo nezvladla,lebo uz pri tretom som mala problem s tenkou jazvou po predchadzajucich sekciach.Dokonca som ani nic neplatila. Odvtedy je to uz skoro 3 roky a vsetko je v poriadku 🙂

samajama
24. feb 2014

Takze ja som po dvoch sekciach.Prva bola pred 15 rokmi potom dalsia pred 8 rokmi.Minuly rok v aprili som v 25 tyzdni po dvoch sekciach musela porodit spontalne babo,,nakolko nebola akcia.Som neverila ze po dvoch sekciach ma nechali rodit normalne
.V aprili sa ma doky pytal ci nechcem sterilku,ja som povedala ze ak mi urobia aj 3 sekciu tak ze hej ale teraz s odstupom casu som rada ze ma nechali pri porode vytrapit a takze som ju nepodstupila a teraz cakame princeznicku a uz sterelitu podstupim.Nakolko budem mat 35 a tri deti tak akurat,len nech mi je dopriate ich dochovat a budem spokojna:-*

jadodka
24. feb 2014

Mne urobili po 2SC, mam zo zdravotnych dovodov, pretoze pri druhom tehu mi zacala vnutorna jazva na maternici povolovat, drobika som porodila v 34tt, som rada ze aspon dovtedy sme vydrzali byt spolu. Vtedy som to podpisala, teraz s odstupom casu by som to neurobila. Sice tretie uz by tak ci tak nebolo, ale z hladiska viery uz nie. Ale to je uz ina tematika 🙂

zuzanagarelova
2. jún 2020

@moon321 kedysi to nerobili dôkladne dnes to aj pretnu nie len podviazu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre