Podváha a plodnosť. Vaša cesta k bábätku

melle
27. aug 2007

Ahojte baby, nenasla som tu takuto temu a preto by som bola rada, keby ste sa zapojili do diskusie a podelili sa so svojimi skusenostami. Babam, ktore vecne drzia diety a priberu aj z vody asi bude kypiet zlc, ale ja verim, ze nie som jedina, ktorej sa nedari pribrat. Citala som, ze na to, aby zena mohla otehotniet a donosit zdrave dieta, by mala mat BMI aspon 20. Pri mojej vyske 162cm to znamena 53kg. Vazim 46kg a aj to si musim davat velky pozor aby som neschudla. Trpim castymi migrenami a permanentnym nechutenstvom. Pri podvahe hrozi neplodnost, riziko potratu a dalsich komplikacii. Zaujimalo by ma, ci je medzi vami niekto kto sa kvoli tehu snazi pribrat, prip. ci ste otehotneli aj pri podvahe, ako sa vam dari priberat atd. Verim, ze sa zapojite.

katarina82
27. aug 2007

melle, já jsem při výšce 165 vážila maximálně 48kg... Je pravda, že než jsem otěhotněla, tak to trvalo dlouho, ale doktoři mi řekli, že když mám přirozeně ovulaci-a to já jsem měla, tak ve váze problém být nemůže. Kdyby problém s podváhou byl, tak bych neovulovala.

zanetik
27. aug 2007

Ahoj Melle já asi takový problém mám a dnes jsem chtěla jít hledat stránky kde mi poradí jak trochu přibrat. Měřím 155cm a mám většinou 47kg, ale měla jsem i 45kg, ale já jím a někdy fakt žeru a ne a ne přibrat stačily by mě 2-3kg, ale nic....a proto asi nemám ovu a s MS jsem měla taky problémy...

sonicka25
27. aug 2007

Ja som od mojich 15-tich rokov vazila 48kg-pri vyske 168cm.
V 24r. som prestala fajcit a zacalo mi chutit jest,ale to ma uz fakt trapilo,ze mam len 50kg a ties to,ze fajcim a manzel nie a prajeme si babo 😉 .Behom roka som pribrala 10 kil,a po 26-tke som ostala tehotna 😅
Neviem,ci som predtym nemohla otehotniet,lebo som bola chudsia,alebo preto,ze som nemala hormony v poriadku,ja len viem,ze som zacala uzivat jod,zelezo a vitamin b6 a dva mesiace nato som mala pozitivny test.. 😉
Ak chces pribrat,skus jest vsetko na co mas chut,to je jedno o kolkej,ja som sa snazila jest hlavne vecer okolo siedmej-osmej,tak sa ti podari rychlejsie pribrat 😉
Viem ako sa citis,ja som bola vtedy ties zufala... ☹
Hlavne sa snaz kupit si kazdu vec,na ktoru mas prave chut 😉 Neskor ti bude chutit vsetko 😉

ally79
27. aug 2007

Ahoj všem,
no já myslím, že tohle je všechno hrozně individuální. Nedá se jednoznačně říct, že vinou "nepolodnosti" je vždycky nízká váha.
Jak už tu někdo psal, pokud je pravidelná ovulace a celkové zdraví, tak je váha asi jedno.
Já mám 170 cm vážím už 7 let pořád stejně 48-49 kg (máme to asi v rodině) 🙂 můj BMI je někde kolem 17 😝. Moje pravidelná večeře bývá tak kolem 9 hodiny, mohla bych sežrat krávu a budu furt mít těch 48 kg.
Pořád mi někdo vykládá jak jsem hubená a měla bych přibrat, ale tohle už dávno neřeším a myslím si svoje.
Ovu jsem mela, hormony v pohodě. Pravda těhotná ještě nejsem, u nás se problém bohužel ukázal u partnera ☹ Ale věším, že vše půjde OK.
Hlavně myslet pozitivně.
🙂 Mám spoustu kamarádek který jsou taky hubený a otěhotněly v pohodě, těhotenství taky naprosto v pořádku, dětičky zdravý.
Nechat si udělat všechny testy ať je jistota.

kamajka
27. aug 2007

súhlasím s Ally že je to individuálne, ja som s prvým dieťatkom otehotnela pri váhe 44kg a výške 164cm, no vyzerala som už dosť biedne 😀 😀 😀 . Počas tehotenstva som pribrala 16kg, z ktorých 10kg šlo dolu týždeň po pôrode a ostatok zliezol behom pol roka. Pri druhom dieťatku to isté, takže ja by som plodnosť alebo neplodnosť nepripisovala telesnej hmotnosti...

poleva
28. aug 2007

dievky ja mám výšku 165 cm, a mala som v priemere 45 kg
každý stále hovoril, že som veľmi chudá, atd
bola som z toho niekedy na nervy a neverila som ja a pribrať???
takže jem tak ako doteraz to znamená kedy mám chuť tak jem,po večeri si dám ešte ovocie, jogurt, pribináčik
najprv som myslela, že som tehu,ešte aj prsia mám akési veľké
takže vlastne som zmenila prácu, presťahovala k priateľovi a po pol roku mám 52 kg.
stále mám dobrú postavu,môžem povedať, no ale aj krásne zaoblenú.
priateľ mi niekedy povie, moja už nejedz,no páčim sa mu aj taká ked mi pozrie na bruško / ktoré nikdy nebolo / teraz je také / guľkaté a povie, že aká budem zlatunká ked budem tehu.
takže ja som rada že som pribrala a jem , chutí mi úpne všetko

zanetik
28. aug 2007

Kamajko máš úžasné děti-krásné 😉
No já doufám, že moje ovu s váhou nesouvisí, cítím se dobře jen jsem hubená v ramenou, tak mi každej (včetně přítele) říká jak jsem hubená až mi jsou vidět klíční kosti, ale co nadělám a hlavně to mám po rodičích...
Jinak jím úplně všchno hlavně nezdravé věci 😀 obědy mám v práci stejný jak chlapy a jíst ve 22h když mi kručí v břiše je normální, ale já jím dost pravidelně jak miminko, tak možná tím to je 😉

melle
autor
28. aug 2007

ahojte baby vdaka za vsetky reakcie, ja som asi pred 10 rokmi, to som mala 20rokov, vazila 53kg a to som sa uz na moje pomery citila naozaj ze skoro tloustik 😉 ale potom sa mi zacali migreny a schudla som v pomerne kratkej dobe az na 43kg! A to bol druhy extrem, prestalo mi chutit, bola som strasne slaba a stale unavena. Teraz sa mi krvopotne podarilo pribrat tak, ze kolisem medzi 46-47kg a viac to uz nejde, comu sa ani nedivim, lebo u mna vlastne ani nie je az taky problem AKO priberat, ale s tym, ze mi strasne nechuti! Aj ked si nakupim veci, ktore mam rada a aj ked som hladna, len co zacnem jest, uz si citim zaludok az niekde v hrdle a potom mi je tazko. Zacinam sa obavat, ci to nie su nejake vredy na zaludku. Inac ovulku mam, ale cyklus mam strasne nepravidelny a uz asi 15 mesicov sa snazime o tehu marne 😒

petul.a
28. aug 2007

Melle, ani nevíš, jakou jsi mi udělala s tímto tématem radost 🙂 Mně taky celý život všichni říkali, jak jsem hubená. Při 180 cm jsem mívala tak 57 kg, před pár lety se mi povedlo přibrat na 63 a nedávno dokonce na 67, takže už mám skoro normální váhu ke své výšce 😀 Taky vás tak neskutečně sr..y hlášky lidí, kteří vám říkali "ty jsi hubená"? Mě to teda točilo hrozně. Já taky nikomu neříkám "ty jsi tlustá". Někdy to i zraňovalo. Ale stačilo poznat toho správného chlapa, přišla sebejistota a nakonec i těch pár kilo 😉

marinka
28. aug 2007

Tak se taky přidávám a jdu povzbudit 🙂 Já jsem měla před těhu 48-49 kg na 169 cm, takže podle BMI taky podváha. A když se mrkneš na můj metřík, tak vidíš, že jsem otěhotněla, nepotratila a na nějaký předčasný porod to taky nevypadá 😉 .Je sice pravda, že máme mimi po IVF, ale problém nebyl u mně..Myslím si, že pokud člověk je hubený a není takový proto, že by hladověl, ale prostě normálně jí a rychle spaluje, jako my všechny, co jsme se tu k tématu vyjádřily, tak to nemá na otěhotnění žádný vliv!! Jiné je to ale třeba u holek, které drží drsné diety a proto váží tak málo. Ty mají problém s MS, ovulací a tím pádem i s otěhotněním..Čekala jsem, jestli se dr. v CARu k mojí nízké váze nějak vyjádří, ale vůbec ne, jen když se ukázalo, že se chytlo jedno embryjko a ne dvě, tak řekl, že to je pro mně lepší, když mám takovou drobnou postavu, že tělo pak nebude tak moc zhuntované, jako by bylo z dvojčátek..

ally79
28. aug 2007

Petuli, presne jak rikas, taky me driv hrozne stvalo jak mi vsichni rikali, ze jsem hrozne hubena a mela bych vic jist. 😝 Ted uz to poustim jednim uchem tam a druhym vem. I kdyz, kdyz mi nejaky chytrak napsal do gratulaci ve svatebnim albu na Beremese, ze by se nevesta mela najist, myslela jsem ze ho zabiju. 🤐 😝
Jsem proste takova at se to nekomu libi nebo ne. Jsem se sebou spokojena, jsem zdrava a o to jde predevsim, ne?
Takze holky nic si z toho nedelejte 🙂

melle
autor
28. aug 2007

petul.a, marinka- ano, aj mna to vytaca ked mi hovoria ze som chuda, myslim si ze vyzeram lepsie nez vacsina tych co mi to hovoria 😉 Hlavne ked pridem s manzelom do dediny z ktorej pochadza jeho starka a tam sa do mna zacnu navazat obtloustle hospodynky ktore maju zjavne 20 kil nadvahy a cele dni sa napchavaju nezdravymi mastnymi jedlami. Ale to je ich vec, mne sa moje telo paci a keby islo len o to, ani by som sa nesnazila pribrat. Ak sa o to pokusam, tak len preto, lebo ja mam sice to stastie ze mam rada vsetko co je zdrave a tym padom mam prikladnu stravu ale ja jem naozaj nedostatocne a malo a niekedy to naozaj hranici s hladovanim, co urcite zdrave nie je. Som presvedcena, ze moje telo nema dostatok zivin a mozno aj preto mam rozhadzany cyklus, unavu, nervozitu a migreny. Lenze ja nedokazem zjest viac! Nechuti mi, nejde to. Myslite, ze ked postupne sa budem snazit jest viac, zacne mi zaludok normalne fungovat?

marinka
28. aug 2007

ally, naprostý souhlas! Mně to taky štvalo (teď mám v těhu naštěstí klid 🙂, ale postupem času jsem se naučila to neřešit.. Rodina i kamarádi už nic neříkali, protože viděli, že jím normálně, spíš si kámošky povzdechly, jak to dělám, že sním tolik a nepřiberu 🙂. Opravdu hrozně jsem se cítila jen jednou - když se mně profesorka zeptala před celou třídou, kolik vážím a jestli vůbec něco jím a nejsem anorektička. To jsem fakt zuřila! 😠

marinka
28. aug 2007

melle a němela bys zajít na nějaké vyšetření? Jednak se žaludkem a pak třeba se štítnou žlázou, tak má na hubnutí taky dost velký vliv.. Ale u tebe bych to viděla spíš na problém s tím žaludkem, jestli ti jídlo nechutná. Třeba bude stačit málo, aby se to vyřešilo..

bambik
28. aug 2007

Přesně tak holky, berete mi věty z úst. Taky jsem celý život poslouchala a i nadále poslouchám, jaká jsem hubená. 😒 Zatím nikdy se mi se svojí výškou 162 cm nepodařilo pokořit hranici 50 kg. Váha nijak moc neskáče, nyní mám ve svých 26 letech 47 - 48 kg a otěhotnět se mi (sice po delším snažení) podařilo. Tak nestrácejte naději. 😉 Jo a když jsem se ptala doktorky, jestli nemůže být problém s otěhotněním v mé váze, tak mi řekla, že problém mají spíše ženy, který jsou na opačné straně, tedy mají o nějaké to kilo navíc.

petul.a
28. aug 2007

Melle, a nechceš na úpravu cyklu zkusit elixír Feminan? Je čistě přírodní, vyrovnává hormony atd., takže by měl spravit i nervozitu, pokud pramení z tohoto.

Holky, já se jednou zkoušela poradit s odbornicí na výživu. To jsem si dala. Je teda fakt, že jsem jí psala pouze e-mail, ale uvedla jsem tam, že můj vztah k jídlu je víc než kladný 😀 Asi mi to nevěřila a napsala mi, že můj poměr výšky a váhy hraničí s anorexií! Představte si to - tohle mi napsala, aniž mě viděla, mluvila se mnou, natož provedla nějaká vyšetření. Asi nemusím zdůrazňovat, že jsem se jí už neozvala. Zřejmě není příliš silná v psychologii; už vidím anorektičku, jak po tomhle přístupu lékařky začne jíst.

katmi
28. aug 2007

baby ja mam napr.178cm a mala som 64,7kg.. citila som sa ako slon,tak som sa dala na tu 90dnovu dietu.. drzim ju 22den a citim sa lepsie.. a asi som aj schudla,lebo zrazu obleciem veci,do ktorych som sa predtym nedala..
zase mala som jeden extrem,ked som pri svojej vyske vazila 53kg.. tak to bolo fakt maaalo.. to priznavam..

petul.a - a to je to ten feminan?

ally79
28. aug 2007

Melle, nebo zkus nejakou homeopatku, kapkama jak pisou holky urcite taky nic nepokazis. Ja mam s timto vyborne zkusenosti 🙂 Driv me taky dost bolivala hlava atd, ted uz me snad nebolela tak 2 roky 😀

Nekterí lidé sice tomu moc neveri, ale me se tohle osvedcilo uplne maximalne 🙂

zlatulienka
28. aug 2007

Ahojte babule,
tiež sa zapojím do diskusie. Ja mám výšku 170 cm a tiež vážim 51 kg. Takúto váhu som mala aj keď som pred desiatimi rokmi otehotnela. Nemala som žiaden problém ani otehotnieť ani počas tehotenstva. Jedine ak, že aj vtedy som málo pribrala a dokonca z pôrodnice som odchádzala 49 kg. Všetci ma strašili, že škodím dieťaťu a myslím na svoju postavu a tak... Dcérka sa mi pritom dokonca dva týždne pred termínom pôrodu narodila 3950g!!! Myslím, že to hovorí za všetko. Takže hlavy hore, vo váhe by problém nemal byť, ak je všetko ostatné v poriadku.

katmi
28. aug 2007

peti uz som si to nasla.. co je to ten feminan.. 😉 a kde to dostat kupit? normalne v lekarni alebo to treba nejak speci objednat?? a pomaha to??

petul.a
28. aug 2007

Katmi, mně ten elixír pomohl určo aspoň od křečí při mrše. Už proto mi za to stál. Já si ho objednala na netu a určitě ho dostaneš i v zelených lékárnách. Myslím, že dneska by neměl problém ho sehnat ani ve větších klasických lékárnách. Vidím, že jsi z Bratislavy, tak tam se to určitě sehnat dá. Mě na tom netu stál kolem 160,-- Kč.

melle
autor
28. aug 2007

no, aj mna by ten feminan zaujimal. Katmi, ale ak ty si alergicka na byliny, tak si dobre skontroluj zlozenie, pravdepodobne to bude zmes bylin. A velmi sa tesim ze sa tato tema tak ujala, lebo vsetky casaky su plne len toho ako schudnut ale nam co chceme pribrat len vynadaju do anorekticiek a povedia Tak jedz!
Stitnu zlazu riesim, mam trochu podprodukciu, ale len slabu a chystam sa aj na vysetrenie s tym zaludkom, lebo fakt sa mi to nezda celkom normalne, ze mi je stale zle. Ale velmi ste ma potesili tie, ktore pisete ze ste aj s podvahou normalne otehotneli a porodili 😉

katmi
28. aug 2007

akurat pozeram,co vsetko to obsahuje.. alchemilku som akurat dnes pila ako cajik.. samotnu..mam od nasej bábi zelinky.. 🙂
skusim sa na to spytat,aj tak mam dnes cestu do lekarne..

melle
autor
28. aug 2007

katmi- a pozri sa, je tam aj Migresan elixir na migreny

katmi
28. aug 2007

ten feminan stoji u nas 204,-sk.. dobry rozdiel.. poviem vam.. 😠

melle - idem kuknut.. 😉

petul.a
28. aug 2007

Melle, v tom elixíru je kontryhel (alchemilka), ptačí jeřáb (jarabina?) a měsíček. Pamatuju si jen, že kontryhel je na děložní sliznici a ptačí jeřáb na vyrovnání nerovnováhy hormonů.

A holky, nebudete mi to věřit, ale nedávno jsem četla článek o tom, jak zdravě přibrat!!! Světe, div se, on je ten princip v podstatě stejný jako u "návodů" na hubnutí - prostě kvalitní, vyvážená, pravidelná strava. Takové to známé "jíst často, ale po menších dávkách". Jenže... já jím prostě furt 😀 Ale zase jím všechno a dost si potrpím na kvalitní potraviny. Nedávno jsem zakoupila bio mléko (a pozor - plnotučné!!!) a rozdíl oproti klasickému byl znát. Perník z něj byl kypřejší, pudink hutnější, kakao lahodnější. Už asi nikdy nekoupím takové to za 12,-- Kč, které je spíš bílou chemicky ošetřenou vodou. Akorát jsou tu dvě nevýhody - cena byla kolem 40,-- Kč za litr, a druhá věc je trvanlivost - kaše z něj se mi poměrně rychle zkazila. Slibuju, že příště ji dám do ledničky dřív 😀

katmi
28. aug 2007

tak sup sem s tym ako zdravo pribrat. 😉 ked uz tu mame vselijake tie diety,tak preco nie toto??

melle
autor
28. aug 2007

peti, mozno ten elixir vyskusam, aj ked ja som uz podobnych elixirov vyskusala tolko ze by si neuverila a boli to len vyhodene peniaze. No a recept na pribratie je v podstate jednoduchy: Prijem kalorii musi prevysovat ich vydaj. Ale v praxi je to takeee tazkeee 😖 Uz ste ma presvedcili, idem na vysetrenie zaludka. Aj ja chcem jest furt 😉

petul.a
28. aug 2007

No, ono zdravě přibrat je podle toho článku hrozně jednoduché. Holky, já ho našla na netu, ten článek!!! http://ona.idnes.cz/jak-zdrave-pribrat-0no-/ona...

katmi
28. aug 2007

inak pre uspesne chudnutie existuje tiez jedna operacia.. zoberu vam cast zaludka,takze sa vam tak nenatiahne a neprijme tolko potravy.. 🙂 ale toto je drastickeeee.. 😵

peti idem kuknut.. 😉