• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Podváha a plodnosť. Vaša cesta k bábätku

2. septembra 2007 
biba12, a měla jsi pravidelnou menstruaci?
29. aug 2007 o 10:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ally, děkuju ti moc, udělala jsi mi radost :wink: . Ty budeš taky jednou taky krásná těhulka a snad to bude už brzo!
29. aug 2007 o 12:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Slonik, mala som 29 dnovy cyklus.
29. aug 2007 o 14:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
ahojte babule,som rada ze vas tu maaaaam :slight_smile: ste moja krvna skupina a uz ste ma uplne upokojili, uz sa nebudem trapit, kolko coho kde a kedy :wink: proste si budem uzivat jedlo ked nanho budem mat chut a tesit sa z toho ze nepriberiem ani zo slona. Ved co by za to dali ine baby no nie? Snazila som sa istu dobu kontrolovat sa, jest viac a spravne, ale jediny vysledok toho bol, ze som z toho bola nervna. Najlepsie je byt v pohode a potom dufam pride aj to vytuzene babo. Aj ked uz nan cakam 15 mesiacov a stale nic. No hadam sa to raz podari.
29. aug 2007 o 20:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Melle, tleskám ti, výborně!!! Jo, taky bychom si my, co jsme jak proutky, měly vážit toho, že můžeme nosit to, co si korpulentnější dámy musí odepřít - pruhy vodorovně, jakoukoli délku sukní, trička na ramínka... I když ony to teda někdy nosí, ale holky, co bychom si nepřiznaly, že nám to prostě sluší víc :grinning:
30. aug 2007 o 08:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahoj holky, já se s dovolením přidám se svou zkušeností :slight_smile: ..Když jsem otěhu poprvé, měla jsem při své výšce 172 cm 50 kg :grinning: , přibrala jsem 17 kg :grinning: ..Podruhé jsem měla taky 50 kg a přibrala jsem 14 kg :grinning: ..Do třech měsíců jsem si opět mohla obléct všechny džíny, který jsem měla před těhu :grinning: :grinning: ..Takže v tom to určitě není, že by byl problém v podváze - alespoň u mě ne :grinning: :grinning: ..
30. aug 2007 o 08:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tiez si myslim, ze s vahou sa trapit netreba. Papat, ked Vam chuti a co Vam chuti. Naozaj si v podstate mozme obliect cokolvek, vyzera to dobre, kratke sukne.... a nohy v nich vyzeraju vyborne /mimochodom, to je cast tela, kt. mam na sebe rada/. majte sa trochu radi,, prestante sa trapit na hlupostami a ostatne pride samo. Prajem Vam, aby to snazenie o babo vyslo, Melle , Petuly a ostatnym.. Je to skvely pocit, najst si dve ciarky. Aj ked mna teraz pre zmenu zacina chytat panika z porodu..DUfam, ze to nebude trvat 16 hodin ako moja mama rodila mna /prvorodicka/.
30. aug 2007 o 11:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Biba, super, díky :slight_smile: A přeju k porodu hodně síly. Neboj, bude to v poho :wink:

Holky, co se týká jídla, rozhodně se netrápím. Právě baštím čočku a k ní taaaaaakovejhle párek :grinning:
30. aug 2007 o 11:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Já myslím, že podváha souvisí s mnoha zdravotními komplikacemi včetně možnosti otěhotnět, ale jde o podváhu způsobenou extrémním cvičením nebo nějakou poruchou příjmu potravy. Když má někdo drobnou tělesnou konstituci, rodiče hubeňoury, normálně jí a jinak je zdravý, tak podmínky pro otěhotnění jsou splněny i u 45kilový slečny ;) A pak si do té rovnice dosaďte kvalitu spermií konkrétního partnera, prostředí v konkrétních vejcovodech, dorůstání vajíček... a to už je mix, kterej řeší všichni bez ohledu na váhu.
30. aug 2007 o 11:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
ahote babulky, ja som mala tiez problem s podvahou a tiez sa nam kvoli tomu nedarilo. Doktor mi povedal, ze kym nepriberiem tak sa nam babatko nepodari. Potom som zacala brat calibrum baby plan a z toho som pribrala 3 kg a hned sa nam podarilo aj otehotniet :wink: a teraz uz pekne priberam :grinning:
30. aug 2007 o 11:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Claire, to máš samozřejmě pravdu. Jsem zářným příkladem, pokud jde o to řešení (nebo spíš hledání problému) v jiných sférách než je váha. Stejně mi to nedalo, písla jsem dotaz na diskuzi Gennetu a paní doktorka dneska odpověděla, že u mě problém v podváze nebude. I když já zas až tak velkou podváhu nemám, mám BMI 18,6.
30. aug 2007 o 11:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
ja uz beriem Babyplan rok. Ale vdaka za podporu. papaaa
30. aug 2007 o 12:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Eriqe: A těma vitamínama samotnýma myslíš, že to nebylo? :o)

Petul.a: Podle mě je nutný člověka vidět, změřit tuk a svaly... BMI je strašně nepřesné. Vrcholovým sportovcům vychází výhradně obezita, mně taky něco kolem 19 a teda vykostěj nejsem.

Je ale pravda, že často doktor doporučuje, aby člověk "změnil svůj váhu" - funguje to na dost nemocí. Člověka to nutí se zamyslet nad tím, co jí a jak cvičí, a to není nikdy na škodu, ne?
30. aug 2007 o 12:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Samozžejmě, že to není na škodu. Onö taky není pravda, že když je člověk hubeňour, tak by měl jen jíst tučná jídla a nehýbat se. Chyba lávky. My vaříme bez zbytečného přidávání tuku (ono v tom mase je ho dost a když máš kvalitní nádobí, tak jiný skoro nepotřebuješ), ale zase nejíme nízkokalorickou stravu. Prostě tak nějak baštíme všechno, co nám chutná. A že nám teda chutná skoro všechno :grinning: Akorát nemusíme mlíkovou polívku a rejžovej nákyp :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak opravdu vše od svíčkové po jáhly. Ovoce, zeleninu, všechno. A nejsme lenoši. Ne že bychom chodili někam pravidelně cvičit, jsme spíš turisti, takže vyrážíme do přírody a i tak nějak běžně chodíme po svých. Autem na nákup jezdíme fakt jen výjimečně, když se dělá opravdu velký nákup. Navíc manža maká manuálně, takže o to se ještě zvyšuje jeho žravost. Co se týká potravin, začali jsme sem tam kupovat ty s označením bio a zatím se nám zdají kvalitnější i výživnější, prostě lepší. No, jenže taky dražší, že... :wink:
30. aug 2007 o 12:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
Ja sice jem malo, ale zato vacsinou same zdrave veci, lebo milujem ovocie a zeleninu, takze to tvori min. 50% mojej stravy a zvysok nejake kuracie grilovane masko, pripadne cestoviny, mastne neznasam, lebo je mi z toho zle, olej pouzivam vyhradne olivovy, lebo ho zboznujem, no a ak si dam sem tam nieco kalorickejsie, tak nemam ani pomyslenie na nejake vycitky svedomia. S cvicenim je to ale horsie, sporty velmi nemusim, a kedze som malatna z parlodelu a z migren, vela toho s pohybom nenamutim. Som vecny zaciatocnik v oblasti 5 Tibetanov, jogy, fitnesu, strecingu a pilates. Nikdy pri tom dlho nevydrzim. A svaly u mna? Nooooo, a mam ja vobec nejake? :wink:
30. aug 2007 o 14:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Baby...a co vlastne povazujete za podvahu?Aku hmotnost?
1. sep 2007 o 08:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
miri, já to beru podle BMI - podle toho jsem měla před těhu podváhu, protože jsem měla hodnoty kolem 17 a za normální váhu je považována hodnota od 18,5..
1. sep 2007 o 13:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahoj,

ja jsem taky vyzablotina, pred otehotnenim jsem mela BMI asi 18 a otehotnela jsem bez problemu okamzite.

Ono kdyz je zenska hodne hubena, tak ztrati menstruaci, a tam je jasny, ze je problem, ale pokud Ti to funguje normalne, tak bych se tim nezabejvala, proste bych to brala tak, ze "menstruuji = telo si mysli, ze jsem schopna otehotnet a donosit dite", a az teprv kdybych dlouhodobe nemohla otehotnet nebo potratila nebo neco, tak bych zkusila zjistovat, jestli neni pricina v te vaze.
1. sep 2007 o 16:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
inak rozdielne nazory su aj na to, od akeho BMI ide uz o podvahu. Citala som uz udaj, ze spodna hranica je 18,5, ale aj taky ze od BMI 20. Lenze na mojich 162cm by BMI 20 bolo 53kg. Raz som uz tolko mala a vtedy som si pripadala uz vyslovene
no nie ze tucna, ale uz sa mi to nezdalo v poho. Naj sa citim, ked mam tak okolo 48kg. BMI 18,5 pre mna znamena 49kg, takze mam len o dve kila menej. A podla mna je vzdy lepsie mat o 2kg menej a stravovat sa zdravo, nez jest nezdrave a kaloricke veci len preto, aby som bola v pasme normy. Aj tak sa mi uz podarilo pribrat zo 43kg na 47kg, a viac to uz nejde. Jedine mi vadi, ze nemam takmer ziadnu svalovu hmotu a preto mam bolesti chrbtice, takze chcem zacat tak zlahka posilovat. Aerobne cviky sa pre nas velmi neodporucaju, lebo sa z nich chudne. A s cvicenim mozno pride aj vacsi apetit, lebo tazko sa cudovat, ze nemam chut jest, ked nevydam takmer ziadnu energiu.
1. sep 2007 o 17:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Myslím si, že podváha nehrá veľku rolu pri otehotnení. Pri mojej výške 179 cm a 56 kg som otehotnela hned a v tretom mesiaci som mala dokonca 54kg.
2. sep 2007 o 13:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Takze ja som este tucko :slight_smile:
2. sep 2007 o 13:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tvoj príspevok