Podváha a plodnosť. Vaša cesta k bábätku

melle
27. aug 2007

Ahojte baby, nenasla som tu takuto temu a preto by som bola rada, keby ste sa zapojili do diskusie a podelili sa so svojimi skusenostami. Babam, ktore vecne drzia diety a priberu aj z vody asi bude kypiet zlc, ale ja verim, ze nie som jedina, ktorej sa nedari pribrat. Citala som, ze na to, aby zena mohla otehotniet a donosit zdrave dieta, by mala mat BMI aspon 20. Pri mojej vyske 162cm to znamena 53kg. Vazim 46kg a aj to si musim davat velky pozor aby som neschudla. Trpim castymi migrenami a permanentnym nechutenstvom. Pri podvahe hrozi neplodnost, riziko potratu a dalsich komplikacii. Zaujimalo by ma, ci je medzi vami niekto kto sa kvoli tehu snazi pribrat, prip. ci ste otehotneli aj pri podvahe, ako sa vam dari priberat atd. Verim, ze sa zapojite.

zanetik
28. aug 2007

No tak to si dělaj srandu kdybych jedla podle toho jídelničku, tak umřu hlady já jím svíčkovou ze 4-5knedlíky a předtím polévku 😀 k snídani buchtičky apod. možná zkusit nějakej ten drink a cvičit jenže já jsem lenoch 😀

petul.a
28. aug 2007

Zan, s tou svíčkovou a tak jsme na tom tak nějak podobně 😀 Ale zase třeba jak tam píšou o té snídani a svačince, tak mi to zní celkem lahodně. Jen to potřebujeme v poněkud zvýšeném množství 😉

katmi
28. aug 2007

zanetik - to fakt?? 😅 a kde sa to do teba vojde?? 😨 😅 😀

deina
28. aug 2007

Nerobte si starosti s chudostou, vzdy je lepsie byt chuda (ak clovek samozrejme normalne je, proste je stihly od prirody) ako mat kila navyse. Ja som mavala BMI 17.9 (167 cm, 50kg), prvykrat v zivote sa mi podarilo pribrat, ked som brala Babyplan vitaminy - na 53 kg (BMI 19 - co je este stale podvaha) a vtedy som aj otehotnela. Neviem, ci tie +3kg pomohli alebo to bolo nieco ine, s cyklom som ani predtym problemy nemala.

marinka
28. aug 2007

No ten jídelníček je celkem fajn, líbí se mi ta odpolední svačinka 🙂 , ale ta snídaně by mi absolutně nestačila!! 30 g cereálií - to bych měla už v devět pěkný hlad! Já snídám většinou celozrné pečivo se zeleninou + třeba jogurt nebo buchta..

petul.a
28. aug 2007

Holky, právě tady vedle mě "záhadně ubývá" Brumík lodička 😀 Už jsem v půlce. Z druhé strany zas mám Orion noc a den, taky to vypadá, jako by mi na ni sem někdo chodil. Zase nezbyde 😀

alcatko.j
28. aug 2007

zdarec buchty, az ja vam napisu, kolik jsem vazila v dobe, kdy jsem otehotnela, asi se picnete 😅 Jsem ten pripad, co vy vsechny tady asi.Zeru(zrala jsem jak najata, v 11 vecer treba klobasku), nedrzela diety, necvicila, lina jak ves, jedla jsem normalne, ale proste to mam v genech, byt hubane.Nebudu se tu rozepisovat, jak me zranovaly reci o anorexii, Bulimii, ci jine nemoci, nebudu psat, ze jsem delala vse pro to, abych pribarala, jen vam napisu tohle, v dobe otehotneni jsem jmela desne nervy v praci a diky stresu jsem z 49 kg pri vysce 168 cm zhubla na 44 klio!!!!!No a presne i v te dobe jsem po 5. mesicich od vysazeni HA otehotnela!!!!!Nepotratila jsem, nemela jsem potize s donosenim detatka, zvladla jsem prirozene porodit po 31 hodinach kontrakci!!!!
Takze kliiid🙂
Jo a ted mam uz 4. mesic 55 kilo, dolu to nejde, i kdyz bych i jeste aspon kilo chtela, vanu mam jak hrom, speky taktez 😀

zanetik
28. aug 2007

Katmi to jako fakt, ale asi mám fakt dobrý spalování rodiče jsou na tom stejně...snídám v 6:30 v 9-9:30 svačím v 11h jdem na oběd, v 16 svačina v 19h večeře a ve 22h druhá podle toho co bylo k té první 😀 😉

marinka
28. aug 2007

Alči neblbni, 55 kg je super, já bych byla happy, kdybych mi těch pět kilo po porodu zůstalo,ale nedělám si naděje, už 5 týdnů vůbec nepřibírám, váha furt jenom + 6-7 kg 😠 😠 . Přitom malá přibírá jak ďas, už mně straší čtyřkilovým mackem..

melle
autor
28. aug 2007

peti, precitala som si ten clanok a vsetko co tam pisu je pravda. Jediny a najvacsi problem je dodrzat to 😉 je to to iste ako ked sa niekto kto chce schudnut nevie zdrzat jedla, lebo je proste hladny, tak ja proste neviem jest viac, lebo hladna nie som. A mala by som byt, lebo zjem fakt zalostne malo. Napr. som si slubila ze odo dnes zacnem dodrziavat stravovaci plan, t.j ze zjem denne presne ako sa doporucuje:
2 porcie proteinov
3 porcie mliecnych vyrobkov
4 porcie karbohydratov a
5 porcii ovocia a zeleniny.
Takze som si na ranajky pripravila jogurt s 1 jablkom a 1 nektarinkou a s 3 PL cerealii. Super - ale nevladala som to zjest.
Na obed som si uvarila cestoviny s paradajkovou omackou a so syrom, presne podla odporucaneho mnozstva a nezjedla som z toho ani polovicu. Este teraz som prepchata a to je uz cas pomaly na olovrant a potom by som este podla planu mala zjest teplu veceru a potom este druhu veceru? A pritom uz dnes nemam chut jest vobec. Fakt neviem co s tym, lebo vsetky tie rady nevladzem dodrzat. Som z toho dost smutna ☹

katmi
28. aug 2007

peti urcite tam mas mysi,ktore ti to papaju 😀

melle - no baby a vidite podla 90dnovej diety sa syr a cestovina nesmu miesat napr.lebo syr je od bielkovin a cestovina od uhlohydratov.. a tiez tie ranajky..jogurt je bielkovina, ovocie patri medzi vitaminy..zase dve skupiny,ktore sa nesmu pri tejto diete miesat..

clea1
28. aug 2007

ahojte kočky, ja sa tiež pripojim do diskusie. Pri výške 164cm som roky vážila 44-45kg,som vegetarianka 14 rokov. Tiež mi hovorili, že pri mojej váhe bude problém otehotnieť. otehotnieť som sa snažila 4 mesiace a podarilo. Pred plánovaným oteotnením som brala Acidofolan (kyselinu listovú, železo a b12)a Maternu . Mala som bezproblemové tehotenstvo, pribrala som 13kg a narodil sa mi krásny zdravý synček (3550g/51cm). Myslím si, že otehotnenie u kočiek s nízkou váhou nie je tak o váhe, ako o kvalite stravovania a vitamínových doplnkoch.

petul.a
28. aug 2007

... i třetí večeře... 😀 I se nám stalo, že pozdní večeře byla brzkou snídaní - klobásky ve 2 ráno 😉

melle
autor
28. aug 2007

no baby, tak vam to teda funguje, asi bude chyba v mojom prijimaci 🙂 Ja sa na to asi vazne vykaslem, lebo ked sa kontrolujem cely den, aby som zjedla viac, tak som este z toho aj nervozna a zjem o to menej. Hold proste viac toho do mna asi nevojde. Ale zavidim vam, ze vam tak chuti. Mozno mi zacne viac chutit, ked vysadim parlodel. A mozno aj z liekov proti migrene mam to nechutenstvo. Vraj zaberaju aj caje s obsahom horcin, tak skusim nejaku dobu pit a uvidim, ci sa to zlepsi.

petul.a
28. aug 2007

Melle, já bych to viděla tak, že ti působí nechutenství ty léky proti migréně. A víš, co? Ono by to možná chtělo to prostě tak nějak neřešit. Prostě vypustit, uvolnit se. A pokud dostaneš chuť na jakékoli jídlo, třeba nízkokalorické, tak si ho prostě dát. Kdykoli a v jakémkoli množství 😉

brii
28. aug 2007

Helou,
dobra tema 😀 Mne zase lezie na nervy, ako mi kazdy hovoril, ze aka si chuda, mala by si pribrat...a ked som pribrala, tak Fiiiiha, ty si pribrala, a podobne. A to som pribrala 2kg!! Takze momentalne mam 168cm a 51kg..ALE, co ma zaujima, ci mate nejake "babske" rady ako mat ovu, lebo s tym mam zase problem. Pomaha ten Feminan?

luminkasp
28. aug 2007

Ahojte,
tak aj ja sa pripajam, ja uz mam babo, krasne a zdrave a pocas teho som nemala ziadne problemy. Dokonca som otehotnela s antikoncepciou. Vazila som vtedy 54kg pri vyske 172cm. Momentalne mam este + dve kila. Cele teho ma sice strasili, ze mala je trochu mala a chuda, ale narodila sa s hmotnostou 3220gr a 49cm, cize uplne normalne babatko. Pribrala som 12kg, hlavne v poslednom trimestri. Takze sa fakt netrapte, ak je vsetko v poriadku, tak vaha na to nema vplyv, aspon v mojom pripade: podvaha, antikoncepcia a hops, zrazu bolo tehotenstvo 😀

petul.a
28. aug 2007

Brii, mně nahodily ovulku hormonální léky. Brala jsem je půl roku, ale ovu byla hned první měsíc. Když jsem je vysadila, bála jsem se, že ovu nebude, a hups, ona je. Jestli na to má vliv to, že beru Feminan, nevím. Spíš bych ale byla pro, pokud máš těch anovulačních cyklů víc, obrátit se na doktora 😉

brii
28. aug 2007

Ahoj Peti,
uz som brala aj Clomhexal na ovu,aj ovu bola, ale mam pocit, ze uz nie je. A radsej by som nieco prirodne, ako zase milion hormonov 😉

ally79
28. aug 2007

Ahoj Brii, ja taky davam prednost prirode nez hormonum. Sice jsem ovu mela ale tak pro muj dobry pocit a prevenci 🙂 jsem uzivala a stale uzivam, kontryhelovy caj, elexir Femigard (www.hemann.cz) kyselinu listovou, jod, brala jsem i ženšen ten je taky dobry na plodnost, upravuje cykly atd., taky jsem popijela zensky caj, tem mi krasne po vysazeni antikoncepce upravil cykly. Jinak hodne ovoce, zeleniny.

haninka
28. aug 2007

Ahoj holky,
už se to tu jednou řešilo, ale nemůžu se nepřidat. Mám 168cm a (teď už) 50 kg. Ještě před 2 měsíci jsem měla 48kg a za žádnou cenu jsem nemohla přibrat. Hlášky na téma, že jsem hubená a vypadám jak reklama na hlad mě neskutečně štvaly a štvou. Přesně jak píšete, žádné tlouštici bych neřekla, že je tlustá! A to mi to řikají hlavně baby s nadváhou! 😠
Snažíme se o mimi asi 8 měsíců a přibrala jsem tušim že po Estrofemu a Utrogestanu..ale necitim to na sobě, jen jsem nedopla pár gatí 😀..jinak štítnou žlázu mám ok.. 🙂

miriamka
28. aug 2007

Baby!Ja vam poslem ale 5kg z tych mojich,ktorych sa snazim zbavit! 🙂

brii
28. aug 2007

Ahoj Ally,
dakujem za tip. Urcite nieco skusim.

Inak, ja som aj 10 rokov vazila 48-49kg, a pribrala som az po hormonoch - duphaston, estrofem, clomhexal.

ally79
28. aug 2007

Ja bastila Clostylbegyt, utrogestan jsem teda zavadela, ted do sebe siju injekce Decapeptyl, Puregon, pred IVF jeste nejake hormony v tabletkach.
Uz si zacinam myslet, ze jsem divna, protoze mam furt po 3 tydnech pichani 49 kg. Štíná žláza se mi polepšila a je v normálu.
I kdyz je fakt, ze ja se nesnazim pribrat, tenhle stav mi maximalne vyhovuje.

brii
28. aug 2007

Ja som aj pribrat chcela, ale tak, aby to nebolo vidiet a boli mi dobre vsetky nohavice 😀 😀 😀
Mam pocit, ze ja som asi viac jedla v tej dobe, ako som uzivala vsetky tie lieky.

macc
28. aug 2007

petul: ale realita je jiná, že 😉 😒
já jsem na tom stejně jako vy a taky mě vždy štvaly poznámky, jak jsem hubená, ale časem mi došlo, že to je spíš závist, protože to říkají vždy jen tlusťoši 😝
jinak moje máma, když otěhu, vážila 42 kg a má 160cm, prostě my co to máme geneticky daný se nemusíme bát 😉 😎

marinka
29. aug 2007

ally, na někoho ty hormony nepůsobí.. Já jsem mírně přibrala jen po stimulaci na IVF, ale asi jen kilčo a hned jak jsem stimulovat přestala, tak jsem asi 3 kila zhubla 😝

weja
29. aug 2007

ahojte, ja mam pri vyske 160cm uz od 15.rokov stale 44kg, nech jem cokolvek 🙂 Zo zaciatku sa doktori snazili vysetrit, ci nie som chudokrvna, alebo ci mi nechybaju nejake vitaminy... Teraz sa uz s tym vsetci zmierili 😀
Ani od mojho gynekologa som nepocula, ze by moja nizka hmotnost alebo BMI mohla byt problem... 😕 Tiez to mame dedicne, moja mama mala v case otehotnenia 47kg 😀

ally79
29. aug 2007

Marinko, koukala jsem ti do alba a musim Ti rict, ze Ti to s tim briskem ohromne slusi. mas krasny brisko 🙂 🙂 Tak moc preji at je porod jako po masle a muzete se brzy tesit z Anicky. 🙂 🙂

biba12
29. aug 2007

Ahojte,

ja si tiez myslim, ze je to individualne. Pred porodom som mala 172 cm a 54kg. Kazdy doktor mi povedal,ze mam zacat viac jest. Jedla som vzdy pravidelne , je pravda, ze som sa neprecpavala, ale ziadne zeleniny to neboli. Jem vsetko, co nezje mna. Kludne zbodnem velku cokoladu kazdy den a nepriberiem ani kilo. Momentalne som v 36 tyzdni/od piatku 37/ a pribrala som 12,5kg. A otehotnela som po prvom mesiaci snazenia o babo. Ale nebolo to nejake zurive snazenie, len sme si povedali, ze sa vykasleme na antikoncepciu a uvidime. A otehotnela som.