Podváha a plodnosť. Vaša cesta k bábätku

melle
27. aug 2007

Ahojte baby, nenasla som tu takuto temu a preto by som bola rada, keby ste sa zapojili do diskusie a podelili sa so svojimi skusenostami. Babam, ktore vecne drzia diety a priberu aj z vody asi bude kypiet zlc, ale ja verim, ze nie som jedina, ktorej sa nedari pribrat. Citala som, ze na to, aby zena mohla otehotniet a donosit zdrave dieta, by mala mat BMI aspon 20. Pri mojej vyske 162cm to znamena 53kg. Vazim 46kg a aj to si musim davat velky pozor aby som neschudla. Trpim castymi migrenami a permanentnym nechutenstvom. Pri podvahe hrozi neplodnost, riziko potratu a dalsich komplikacii. Zaujimalo by ma, ci je medzi vami niekto kto sa kvoli tehu snazi pribrat, prip. ci ste otehotneli aj pri podvahe, ako sa vam dari priberat atd. Verim, ze sa zapojite.

slonik
29. aug 2007

biba12, a měla jsi pravidelnou menstruaci?

marinka
29. aug 2007

ally, děkuju ti moc, udělala jsi mi radost 😉 . Ty budeš taky jednou taky krásná těhulka a snad to bude už brzo!

biba12
29. aug 2007

Slonik, mala som 29 dnovy cyklus.

melle
autor
29. aug 2007

ahojte babule,som rada ze vas tu maaaaam 🙂 ste moja krvna skupina a uz ste ma uplne upokojili, uz sa nebudem trapit, kolko coho kde a kedy 😉 proste si budem uzivat jedlo ked nanho budem mat chut a tesit sa z toho ze nepriberiem ani zo slona. Ved co by za to dali ine baby no nie? Snazila som sa istu dobu kontrolovat sa, jest viac a spravne, ale jediny vysledok toho bol, ze som z toho bola nervna. Najlepsie je byt v pohode a potom dufam pride aj to vytuzene babo. Aj ked uz nan cakam 15 mesiacov a stale nic. No hadam sa to raz podari.

petul.a
30. aug 2007

Melle, tleskám ti, výborně!!! Jo, taky bychom si my, co jsme jak proutky, měly vážit toho, že můžeme nosit to, co si korpulentnější dámy musí odepřít - pruhy vodorovně, jakoukoli délku sukní, trička na ramínka... I když ony to teda někdy nosí, ale holky, co bychom si nepřiznaly, že nám to prostě sluší víc 😀

schimi
30. aug 2007

Ahoj holky, já se s dovolením přidám se svou zkušeností 🙂 ..Když jsem otěhu poprvé, měla jsem při své výšce 172 cm 50 kg 😀 , přibrala jsem 17 kg 😀 ..Podruhé jsem měla taky 50 kg a přibrala jsem 14 kg 😀 ..Do třech měsíců jsem si opět mohla obléct všechny džíny, který jsem měla před těhu 😀 😀 ..Takže v tom to určitě není, že by byl problém v podváze - alespoň u mě ne 😀 😀 ..

biba12
30. aug 2007

Tiez si myslim, ze s vahou sa trapit netreba. Papat, ked Vam chuti a co Vam chuti. Naozaj si v podstate mozme obliect cokolvek, vyzera to dobre, kratke sukne.... a nohy v nich vyzeraju vyborne /mimochodom, to je cast tela, kt. mam na sebe rada/. majte sa trochu radi,, prestante sa trapit na hlupostami a ostatne pride samo. Prajem Vam, aby to snazenie o babo vyslo, Melle , Petuly a ostatnym.. Je to skvely pocit, najst si dve ciarky. Aj ked mna teraz pre zmenu zacina chytat panika z porodu..DUfam, ze to nebude trvat 16 hodin ako moja mama rodila mna /prvorodicka/.

petul.a
30. aug 2007

Biba, super, díky 🙂 A přeju k porodu hodně síly. Neboj, bude to v poho 😉

Holky, co se týká jídla, rozhodně se netrápím. Právě baštím čočku a k ní taaaaaakovejhle párek 😀

claire
30. aug 2007

Já myslím, že podváha souvisí s mnoha zdravotními komplikacemi včetně možnosti otěhotnět, ale jde o podváhu způsobenou extrémním cvičením nebo nějakou poruchou příjmu potravy. Když má někdo drobnou tělesnou konstituci, rodiče hubeňoury, normálně jí a jinak je zdravý, tak podmínky pro otěhotnění jsou splněny i u 45kilový slečny ;) A pak si do té rovnice dosaďte kvalitu spermií konkrétního partnera, prostředí v konkrétních vejcovodech, dorůstání vajíček... a to už je mix, kterej řeší všichni bez ohledu na váhu.

eriqe
30. aug 2007

ahote babulky, ja som mala tiez problem s podvahou a tiez sa nam kvoli tomu nedarilo. Doktor mi povedal, ze kym nepriberiem tak sa nam babatko nepodari. Potom som zacala brat calibrum baby plan a z toho som pribrala 3 kg a hned sa nam podarilo aj otehotniet 😉 a teraz uz pekne priberam 😀

petul.a
30. aug 2007

Claire, to máš samozřejmě pravdu. Jsem zářným příkladem, pokud jde o to řešení (nebo spíš hledání problému) v jiných sférách než je váha. Stejně mi to nedalo, písla jsem dotaz na diskuzi Gennetu a paní doktorka dneska odpověděla, že u mě problém v podváze nebude. I když já zas až tak velkou podváhu nemám, mám BMI 18,6.

melle
autor
30. aug 2007

ja uz beriem Babyplan rok. Ale vdaka za podporu. papaaa

claire
30. aug 2007

Eriqe: A těma vitamínama samotnýma myslíš, že to nebylo? :o)

Petul.a: Podle mě je nutný člověka vidět, změřit tuk a svaly... BMI je strašně nepřesné. Vrcholovým sportovcům vychází výhradně obezita, mně taky něco kolem 19 a teda vykostěj nejsem.

Je ale pravda, že často doktor doporučuje, aby člověk "změnil svůj váhu" - funguje to na dost nemocí. Člověka to nutí se zamyslet nad tím, co jí a jak cvičí, a to není nikdy na škodu, ne?

petul.a
30. aug 2007

Samozžejmě, že to není na škodu. Onö taky není pravda, že když je člověk hubeňour, tak by měl jen jíst tučná jídla a nehýbat se. Chyba lávky. My vaříme bez zbytečného přidávání tuku (ono v tom mase je ho dost a když máš kvalitní nádobí, tak jiný skoro nepotřebuješ), ale zase nejíme nízkokalorickou stravu. Prostě tak nějak baštíme všechno, co nám chutná. A že nám teda chutná skoro všechno 😀 Akorát nemusíme mlíkovou polívku a rejžovej nákyp 😝 Jinak opravdu vše od svíčkové po jáhly. Ovoce, zeleninu, všechno. A nejsme lenoši. Ne že bychom chodili někam pravidelně cvičit, jsme spíš turisti, takže vyrážíme do přírody a i tak nějak běžně chodíme po svých. Autem na nákup jezdíme fakt jen výjimečně, když se dělá opravdu velký nákup. Navíc manža maká manuálně, takže o to se ještě zvyšuje jeho žravost. Co se týká potravin, začali jsme sem tam kupovat ty s označením bio a zatím se nám zdají kvalitnější i výživnější, prostě lepší. No, jenže taky dražší, že... 😉

melle
autor
30. aug 2007

Ja sice jem malo, ale zato vacsinou same zdrave veci, lebo milujem ovocie a zeleninu, takze to tvori min. 50% mojej stravy a zvysok nejake kuracie grilovane masko, pripadne cestoviny, mastne neznasam, lebo je mi z toho zle, olej pouzivam vyhradne olivovy, lebo ho zboznujem, no a ak si dam sem tam nieco kalorickejsie, tak nemam ani pomyslenie na nejake vycitky svedomia. S cvicenim je to ale horsie, sporty velmi nemusim, a kedze som malatna z parlodelu a z migren, vela toho s pohybom nenamutim. Som vecny zaciatocnik v oblasti 5 Tibetanov, jogy, fitnesu, strecingu a pilates. Nikdy pri tom dlho nevydrzim. A svaly u mna? Nooooo, a mam ja vobec nejake? 😉

miriamka
1. sep 2007

Baby...a co vlastne povazujete za podvahu?Aku hmotnost?

marinka
1. sep 2007

miri, já to beru podle BMI - podle toho jsem měla před těhu podváhu, protože jsem měla hodnoty kolem 17 a za normální váhu je považována hodnota od 18,5..

gedren
1. sep 2007

Ahoj,

ja jsem taky vyzablotina, pred otehotnenim jsem mela BMI asi 18 a otehotnela jsem bez problemu okamzite.

Ono kdyz je zenska hodne hubena, tak ztrati menstruaci, a tam je jasny, ze je problem, ale pokud Ti to funguje normalne, tak bych se tim nezabejvala, proste bych to brala tak, ze "menstruuji = telo si mysli, ze jsem schopna otehotnet a donosit dite", a az teprv kdybych dlouhodobe nemohla otehotnet nebo potratila nebo neco, tak bych zkusila zjistovat, jestli neni pricina v te vaze.

melle
autor
1. sep 2007

inak rozdielne nazory su aj na to, od akeho BMI ide uz o podvahu. Citala som uz udaj, ze spodna hranica je 18,5, ale aj taky ze od BMI 20. Lenze na mojich 162cm by BMI 20 bolo 53kg. Raz som uz tolko mala a vtedy som si pripadala uz vyslovene
no nie ze tucna, ale uz sa mi to nezdalo v poho. Naj sa citim, ked mam tak okolo 48kg. BMI 18,5 pre mna znamena 49kg, takze mam len o dve kila menej. A podla mna je vzdy lepsie mat o 2kg menej a stravovat sa zdravo, nez jest nezdrave a kaloricke veci len preto, aby som bola v pasme normy. Aj tak sa mi uz podarilo pribrat zo 43kg na 47kg, a viac to uz nejde. Jedine mi vadi, ze nemam takmer ziadnu svalovu hmotu a preto mam bolesti chrbtice, takze chcem zacat tak zlahka posilovat. Aerobne cviky sa pre nas velmi neodporucaju, lebo sa z nich chudne. A s cvicenim mozno pride aj vacsi apetit, lebo tazko sa cudovat, ze nemam chut jest, ked nevydam takmer ziadnu energiu.

zuzi7777
2. sep 2007

Myslím si, že podváha nehrá veľku rolu pri otehotnení. Pri mojej výške 179 cm a 56 kg som otehotnela hned a v tretom mesiaci som mala dokonca 54kg.

miriamka
2. sep 2007

Takze ja som este tucko 🙂