Polycystické vaječníky. Aká je liečba a koľko trvá?

mandy29
8. júl 2009

Ahojte kočky...ako je to s možnosťou keď mám polycystické vaječníky? Predpokladám že kvôli tomu nedochádza k ovulácii? Neviete aká je liečba a ako dlho trvá?

dodobubu
5. jún 2013

@94 Držím prsty aj palce veľa zdravia tebe aj tvojmu babätku

d15ominika
10. jún 2013

@ana85 nie ziadne lieky a ja som sa stravovala vzdy zdravo ziadne salamy pastety parky a podobne veci skor iba zelenina ovocie kuracie maso ( ktore teda nie je prilis zdrave ked v obchode sa da kupit iba steroidove kurca). Jediny moj prehresok bol ze som fajcila a to aj krabicku denne a est esom aj pracovala v bare kde sa fajci ale ako som sa dozvedela ze cakame babetko od vtedy som sa cigariet ani nedotkala. A lieky ziadne az po otehotneni som zacala brat Lade Vita doplnok pre tehotne inak pred tym nic.

beyby
16. aug 2013

Ahojte baby. Ja mám PCO zdiagnostikované už 5 rokov. S bývalým partnerom som sa pokúšala otehotnieť, ale on pracoval v zahraničí, takže to bolo márne! So svojím snúbencom sme sa rozhodli založiť si rodinku. Pred mesiacom som vysadila antikoncepciu a pustili sme sa do boja! momentálne som psychicky vyrovnaná a dúfam, že aj ostanem. Som rada, že sa môžme takto navzájom podporovať! Ja pijem aj bylinkové čaje na podporu ovulácie, tak uvidíme! 🙂 Držím vám a hlavne sebe palčeky! 😉

ematko29
17. aug 2013

@beyby a aké čaje piješ?My sa nesnažíme ,ale mám pco arada by som okrem liekov niečo prírodné 🙂

mima789
17. aug 2013

@tamarecka Ahoj. a za kým si bola? My chceme tiež babo ale akosi to nejde.

06katka
17. aug 2013

Ahojte baby...ako tak citam tak mam pocit ze PCO mam aj ja ale ani jeden doktor mi to nepovedal.....No podla toho co som si prezila to tak asi bude.S manzelom sme sa pokusali o babo hned po svadbe a asi po pol roku som otehotnela...zial v 13tt som potratila...je to hrozny zazitok neviem sa stym zmierit dodnes....a stale mam taky pocit ze to bol chlapcek...neviem preco.po prepusteni z nemocnice mi lekarka povedala ze budeme robit testy a tak ale nejak sa nic nedialo tak som zmenila lekara.....tam mi nasadili opät duphastun a ked sa mi stale nedarilo otehotniet (asi rok) nasadili mi aj nejake hormony lenze po tych mi bolo zle tak som ich asi po troch mesiacoch odmietla uzivat....samozrejme ze mi medzi tym robili par mesiacov po sebe meranie vajicok ale stale to bolo o nicom.Potom mi navrhli laparoskopiu a nelutujem vobec ze som na nej bola.Urobili mi nejake male otovry do obalov v ktorych su vajicka ulozene a povedali ze sa mam asi po troch mesiacoch pokusat o babo...no s manzelom sme nato skocili asi po dvoch a ujalo sa...dnes mam doma krasne dvojicky babule.Nedavno som bola u lekarky na prevent.prehliadke a povedala ze ak chceme este babo mali by sme sa uz zacat pokusat aby som nemusela ist znova na laparoskopiu alebo sa dopovat liekmy.Takze baby ak mate moznost ist na laparoskopiu tak chodte...myslim ze to nie je take hrozne a za to male stvorenie ktore vam po case zacne nadherne protivit to stoji.....pa pekny den

beyby
17. aug 2013

@ematko29 Ahoj, bola som u pani Anky vo Vrbovom. Bylinkárka, ktorá pomohla už mnoho párom 🙂

ninocka84
17. aug 2013

caute baby.. v stredu som bola u lekara ktory mi povedal ze mam polycysiticke ovaria.. nerobil z toho nejaku tragediu,ale ja zvedavec som hned googlila a dosla na toto forum..v maji som vysadila atk a s drahym sme sa rozhodli ze zacneme pracovat na babatku. prva ms dosla ako hodinky a dalsie dve uz boli rozhodene.. druha po 45 dnoch tretia po 23.. no tak som sa vybrala k lekarovi, preventivka plus zistit co sa deje. na sone mi zistil polycysticke ovaria, spytal sa teda ci planujeme otehotniet a nasadil mi duphaston. a tak citam a citam mam tusim coraz vacsie obavy ako ja skoncim kedze na mna sa vzdy nalepi len to najhorsie :( po babatku uz tuzim dlho a bola som cela stastna ked moj drahy povedal zeby sme sa on uz mohli pokusit.. no takze od pondelka idem uzivat duphaston a uvidim aky bude vyvoj... ja iba dufam, ze je to doznievanie dlhorocneho uzivania atk a bude to dobre.. po 3 mesiacoch ma caka kontrola...
citam tu na fore ze ste uzivali aj inofolic, je naozaj tak dobry?

icer
2. sep 2013

@ninocka84 ahoj no ja som tiež kedysi prežívala presne toto isté,,, aj ked som mala vsadenú antiku už dlhšiu dobu, teraz po dá sa povedať viac ako 3 rokoch, kde som počúvala len máte PCO genetická porucha a neveim čo všetko po x mesiacoch na dufastone, 1 nedokončenom tehu... bohužial, aj po rečiach ako prirodzene nikdy neotehotniem, a predsa.. som prišla k novému dr, a ten mi oznámil, že nevidí že mám PCO, totišto mám za sebou 2 operácie 1 čistenie... a ukončenú školu... asi ten strašný stres v kombinácii s antikou a celoživotne rozhádzaným cyklom aj na 3 mesiace a potom 2 mesiaace krvácanie non stop... proste som čistá, bez PCO a nevidí problém otehotnieť 🙂))
vidíte čo všetko u mna dokázal streš... antika a neveim čo ešte..? a pýtala som sa dalšej, že ako je to možné a ona, ano presne ti skončil stres .... a folikuly popraskali.. čiže nevešaj hlavu, nádej umiera posledná, skoré tehulkovanie prajem..

ninocka84
2. sep 2013

@icer ďakujem za pozitívne slová!áno stres u mňa je silny faktor tak dúfam že dovolenka od zajtra pomôže a oddýchnem veku sa uľavi a lieky pomôžu🙂 hlavu nevesiam verím že raz a skoro bude babo aj v mojom brusku

icer
3. sep 2013

@ninocka84 jasné že bude, proste treba vypnúť gombík ktorý ovláda tvoje podvedomie ohladom babetka 🙂 mne sa ho raz podarilo vypnúť, za 3,5 roka, a bum ho,,, aj ked nedokončila som tehu, ale prišlo, tak preto.. viem že stačí prestať myslieť, a telo sa unormálni 🙂

lorry
11. sep 2013

ahojte baby mate taky problem ze mate pco a ziadny menzes len s liekmy, ake uzivate na menzes aby prisiel ? ako s aliecite? piset mi prosim IP, dakujem

ematko29
12. sep 2013

@lorry presne môj problém,takže môžte aj mne písať do ip.dakujem 🙂

detskeoblecko
12. sep 2013

baby, mne pomohol Siofor tabletky...vraj to dost casto maju baby inzulinovu rezistenciu, ked maju PCO...skuste sa popytat svojho lekara, ale nieco na tom bude...ked fakt doteraz mi nic nepomahalo okrem toho...a to som skusala kadeco..teda skusali na mne

aiva1
12. sep 2013

Ahojte, tiež som počula od svojho lekára túto krásnu diagnózu PCO...tiež som dlho užívala antiku....a prišlo to zrovna keď sme s manželom chceli "otehotnieť" teda po vysadení antikoncepcie...Tiež som bola bez menzes a ovulácie. Môj lekár mi na 6 mesiacov predpísal antiku Diane - teraz sa o nej veľa píše že je nebezpečná kvôli trombózam...tak neviem...ale mne pomohla...Z vaječníkov mi zmizli tie malé cystičky a ovulácia opäť nabehla ale bola nepravidelná (ale aspoň nejaká)...Kedže sme s manželom veľmi s bábatkom ponáhľali (a s Duphastonom to trošku trvá)....tak mi môj lekár predpísal injekcie na ovulácie (už neviem ako sa volali) - povedal že to skúsime na 3 mesiace a ak sa nepodarí tak budeme musieť ísť do centra asistovanej reprodukcie... Prvý pokus nevyšiel....Veľa robí aj psychika, tak sme si s manželom zaplatili dovolenku a vyrazili sme - vyskúšať druhý pokus do Tatier....našťastie na druhý krát sa to podarilo a ja som ostala tehotná (takže sme sa z dovolenky vracali traja)...narodila sa nám krásna dcérka 🙂 a neskončila som ani 6-nedelie a už som bola" ani neviem ako" opäť v tom 🙂 a bez liekov, úplne prirodzene a narodil sa nám krásny synček...a potvrdila sa predtucha môjho gynekológa, že po tehotenstve sa to vie "spraviť" a spravilo...Takže už som po ženskej stránke úplne v poriadku...
Inak po tehotenstve sa veľa hormonálnych chorôb dá do poriadku... 🙂
Liečba PCO samozrejme závistí od mnohých faktorov...každá sme iná a každej pomôže iná liečba...a samozrejme to závisí podľa intenzity a priebehu choroby...niektorej pomôže Duphaston, niekomu Siofor ako tu čítam...
Takže dievčatá čo chcete otehotnieť... nezúfajte...to sa podarí uvidíte....chce to len veľa trpezlivosti....Všetkým vám držím palce.... 🙂

stegu
19. sep 2013

ahojte ja mam PCO a mam dve deti prve trvalo dva roky lež sa podarilo a druhe tak isto a medzi tym bolo ešte aj mimomaternicove.Medzi detmi mam desať ročny rozdiel.Tiež som sa napchavala liekmy a ešte som chodila aj na inekcie na uvolnenie vajička ktore narastlo.Bolo to peklo ale mam krasne dve deti.Nieje jednoduche žiť s takymito vaječnikmy mam rozne zdravotne problemy a všetko to s nimi suvisi.Som s toho zufala.Ešte mam aj nadvahu ,menzes mi vobec nechodi a nemožem brat apsolutne žiadne tablety ktore obsahuju nejake hormony takže ani antikoncepciu.Predmenštruačne syndromy mam pokial mi nepychnu vyvolavačku.Vždy ked sa mi podari po menzesi schudnuť tak to naberiem hneť speť kvoli tomu že mi nepride menzes,niekedy sa citim ako žena v prechode je to hrozne najračej by som si ich dala vyoperovať aby som mala klud aj ked neviem či by to pomohlo.Chcem vam len popriať vela trpezlivosti je to dlha cesta kym sa to podari nebude to hneť.Držim vam palce.

ematko29
20. sep 2013

@stegu podobne,ja mám tiež 2deti.Rozdiel medzi nimi je 4roky.Nám síce stačil,len klostilbegit,ale problémy s menzesom ostali.menzes bez liečby nieje amomentálne sa liečim metforminom ,aj ked myslím,že to už dlho nepotrvá lebo absolutne nezaučinkoval.Ked som začala brať metformin tak som aj schudla,čomu sa teším ,ale inák nič iné nebadám.takže pocitujem to rovnako ako ty. ☹

ematko29
20. sep 2013

@detskeoblecko Ahoj ,prosímťa po akom čase ti ten siofor začal učinkovať?

detskeoblecko
20. sep 2013

@ematko29 po 3 mesiacoch uz uplne dobre. Zo zaciatku este mi haprovala menstruacia, iba naznak bol. Od vtedy uz nemam problem

ematko29
20. sep 2013

@detskeoblecko lebo ja som začala sioforom,ten som prestala,lebo ma z neho nafukovalo.Dala mi namiesto neho glucophage xr(tiež je to metformin) od neho mi je dobre,síce na začiatku dosť mi blbol žaludok ale brala som ho 2x1 aokrem schudnutia som nič nezaregistrovala,okrem citlivých prs tak som sa tešila,že ovulka aže sa to zlepší,ale menzes nedošiel.Pred týždnom mi zvýšila dávku na 3x1auvidím či mi pomôže .Mám počkať mesiac a ak nepomôže tak pridáme duphaston.Ale sa obávam,že nepomôže aj ked po tom čo všetko som poštudovala,tak som si bola istá,že mi pomôže :(

detskeoblecko
20. sep 2013

@ematko29 ja ti neviem, lebo praveze mne sa podarilo vdaka nemu predpokladam dat aj vahu dole. Predtym som bola nafucana dost. Nemyslim povahovo. 🙂 a treba dat pozor, ja ho brala vzdy len po jedle a nie mliecnych vyrobkoch, lebo to mi bolo tiez zle. Tiez som brala 3x1. Duphaston je vraj len kozmeticky pripravok. Ja to brala roky, aj menzes chodila, ale vraj to nelieci.

ematko29
20. sep 2013

@detskeoblecko ved práve,že by som najradšej ten duphaston nebrala,lebo viem,že je len kozmetický.Brala som ho už 2roky.Tak uvidím no možno teraz ked som začala brať 3x1tak sa niečo rozbehne 🙂A ináč aj ja som bola strašne nafučaná 😀 aod metforminu som zchudla.

stegu
21. sep 2013

@setulienka škoda že to každy to nema tak ako vy v mojom pripade priroda nefunguje ☹ bohužial

setulienka
21. sep 2013

@stegu to ma mrzí, ale i pozitívne myslenie robí divy, každopádne skúste, ak ste neskúšali ešte piť čaj z alchemilky, tiež veľmi pomáha, treba skúšať a hlavne veriť 🙂

stela91
21. sep 2013

Ahojky baby 🙂 chcem sa opytat, ci je medzi vami taka osoba ako ja..mam diagnostikovane PCO a po vysadeni anti koncepcie menzes chodil ako chcel resp. nechodil..jedine po vyvolavacke a duphastone....a zrazu ako som prestala riesit a chodit do centra a na gyndu...menzes uz treti mesiac chodi ako hodinky ..cyklus zrazu 29.dnovy...mate PCO a pravidelny menzes???Od pondelka zacinam brat kvapky od liecitelky...dufam,ze si to nerozhodim....bud sa to telo spamatalo po tabletkach alebo co???

ematko29
22. sep 2013

@stela91 Možné to je aj sestra takto mala,jej si predstav pomohla antikoncepcia brala ju 8rokov vkuse aked ju vysadila menzes ako hodinky abez problémov otehotnela 🙂Ale ja by som na tvojom mieste žiadne kvapky nebrala,bud rada ,že sa ti to upravilo.Mohla by si si tými kvapkami narobiť šarapatu

stela91
22. sep 2013

@ematko29 ale ja sa na tie kvapky chystam kvoli tomu, ze sa nam nedari..kvapky dostal aj manzel aj ja od liecitelky...vraj mam vela muzskych hormonov...mam ich brat tri tyzdne a potom pauza...myslis ze az tak by to urobilo neplechu?zrazu mam tri mesiace menzes v pohode ale co ked to nestaci na otehotnenie ..?neviem co mam robit od zajtra by som mala zacat

ematko29
22. sep 2013

@stela91 neviem či by to urobilo až takú neplechu,ale ked už máš prav cyklus tak by som sa bála aby ho to nerozhodilo.A môžeš napísať aké sú to kvapky?lebo ja mám tiež vysoký testosteron.

stela91
23. sep 2013

@ematko29 su to kvapky estrozin alebo estronzin neviem ako presne sa volaju ale urcite ich najades na nete 🙂

ematko29
23. sep 2013

@stela91 hm zaujímavé,ale prečo mi lekárka nič podobné nedá ?Asi lebo oni velmi tým kvapkám všelijakým neveria. 😒