Polycystické vaječníky. Aká je liečba a koľko trvá?

mandy29
8. júl 2009

Ahojte kočky...ako je to s možnosťou keď mám polycystické vaječníky? Predpokladám že kvôli tomu nedochádza k ovulácii? Neviete aká je liečba a ako dlho trvá?

ondre
17. máj 2012

@dadenka111 dakujem. ano aj mne prepichovali vajecniky. pockam asi do pondelka, idem na stichi a uvidime,mozno sa naozaj cistim.nechcem zbytocne volat dokimu,ked ste krvacali aj vy. no velke kusy ako keby zvyski po laparke,ale uz 4 den?

dadenka111
17. máj 2012

@ondre ak mas aj nejake velke bolesti, tak to nemusi byt v poriadku. keby daco, tak utekaj alebo volaj pohotovost. myslim, ze krvacanie je normalne po operacii.

ondre
17. máj 2012

@dadenka111 nieeee. bolesti nemam,len mam citlivy pupok a niekedy zacitim trochu aj pravu dierku pod pupkom. tak to asi neni az take hrozne: len ta krv nech uz skonci,lebo niekedy idu zomna dost velke kusi.

dadenka111
17. máj 2012

@ondre to bude dobree. vela zdravia a nech sa rychlo zotavis. 😉

ondre
17. máj 2012

@dadenka111 dakujem. drzim ti palce

kattkam
10. júl 2012

@ame ahoj..takze dnes som bola konecne u normalneho endokrynologa...Dostanem Metformin, cakame na vysledky, ale vyzera to aj na miernu hypotyreozu....nic moc, ale konecne sa nieco pohlo

ame
18. júl 2012

@kattkam ahoj, tak, tak...konecne sa nieco pohlo.....ja mam tiez hypotyreozu a uzivam eEthyrox 75 a ten Metformin beriem uz 3 mesiace (2x 850), tak uvidim, ci zaberie...zatial mi menzes samovolne este neprisiel, vzdy len po Duphastone.
A u diabetologicky si bola? Netestovala ta na inzulinovu rezistenciu?

dia6
19. júl 2012

ahojte, ako to tu tak čítam tak polycistické vaječníky sú problém?
Ja teda mám menštruáciu v celku v poriadku. Cyklus od 32 - 35 dní, ale viac menej pravidelne.
Keď mi v centre oznámili, že mám PCO, tak vraj si z toho nemám robiť hlavu, že to nič nie je. A to teda môže byť dôvod prečo sa nám nedarí otehotnieť?

kattkam
26. júl 2012

@dia6 moze to byt problem!

kattkam
26. júl 2012

@ame diabetologicka mi nic nerobila...hypotyreozu nemam...endokrynolog tvrdi, ze je to inzulnova rezistencia..no neviem...

michaela1004
9. aug 2012

ahojte.mam PCOS.o babatko sa snazime uz 4 rok.bola som aj na laparoskopii mozno ma caka dalsia.beriem duphaston,brala som aj clostylbegit,pregnyl a teraz by som mala zacat brat injekcie MERINOL na podporu ovulky aj sliznice.mate s touto liecbou niektora skusenosti?

peteva85
9. aug 2012

Ahojte, ja som mala tiez PCO, pritom cyklus som mala pravidelny. Dr mi vzal krv na hormonalny profil, mala som ich zvysene, tak mi nasadil antikoncepciu, brala som ju 6mes, vysadila a na prvy sup otehotnela..
Takze PCO nemusi hned znamenat katastrofu a problem s otehotnenim.. Najprv treba zistit ci cysty nejak vplyvaju na cyklus, alebo len obaluju vajecniky, ale su neaktivne.. aspon mne to tak vysvetlil dr.

10andrea12
9. aug 2012

ahojte babulky nebojte o chvilku budete tehulky ja mam tiez pco zistila som to ked sa mi nedarilo otehotniet po pol roku snazenia ale najskor som musela vymenit gynekologa podla ktoreho som bola absolutne ok a hned ako som prisla k novej lekarke do ke ta mi z fleku oznamila mate pco .Moja prva otazka bola zo slzami v ociach "a to uz nebudem moct mat deti?"lekarka sa len usmiala a povedala nebojte sa az take hrozne to nieje 🙂.Urobila mi hormonalny profil a tam sa to potvrdilo moja ms bola nepravidelna niekedy som vynechala aj 2 cykli potom ma poslali na endokynologiu ci mam ok stitnu zlazu dostala som sa po znamosti k lekarovy gynekologovy ktory sa zaobera endokynologiou (zhodou okolnosti mi robil aj sekciu 😀)a ten mi povedal ze on to tak zle nevidi a ze by mi on osobne urobil laparoskopiu a driling vajecnikov a do pol roka som tehotna, ja som sa ale proti tomu postavila ze nechcem este podstupovat laparoskopiu nakolko sa snazime este len pol roka a ze by som chcela vyskusat aj hormonalnu liecbu nakolko som toho uz mala o pco dost nacitane a vedela som ze liecba je dost ucinna ,tak ked videl ze sa nedam zlomit na laparku poslal ma rovno do CAR aby tam rozhodli co bude lepsie ci laparka alebo liecba zavolal lekarke do CAR a o 10 minut som uz bola v ambulancii CAR 😀 tam sa lekarka pozrela na mna este raz cez usg a skonstatoovala ze vajecniky su este v pohode ze mi urobia odbery na vsetko mozne a mm spermiogram aby do mna zbytocne netrepali hormony ak by mal aj mm problem .MM bol ok a mne nasadili nasledne clostil a pred ovulkou pregnyl .1 cyklus nic ☹,Druhy cyklus nic ☹ nakolko mala lekarka dovolenku a nemal ma kto ani odsledovat na folikometrii ci vajicko dorastlo ,treticyklus az na tretej folikometrii na 17DC ! mi lekarka vraví ze konecne sa rozhybali vajecniky ovukla bola az na 26 DC potom som prisla na odber krvi na 10 den po ovulacii ci HCG stupa ,hcg som mala 5,8 nakloko lekarka skonstatovala ze je to take hranicne a skor sa priklana ze su to zbytky este pregnylu a zasa to nevyslo ale ja som si o tyzden nasla pozitivny tehotensky test a priletela som k lekarke a ona ze ci to som uz dobrala tak rychlo clostil a idem uz na folikometriu a ja ze nie,nasla som si pozitivny tehotensky test ,doktorke dobre oci nevypadli 😀 a len povedala podte na usg a tam krasna bublinka 🙂 z ktorej je dnes moja krasna 14 mesacna slecna 🙂.Prajem aj Vam vsetkym babulky taky super koniec ako som mala ja 🙂A skore tehulkovanie 🙂

michaela1004
10. aug 2012

@peteva85 no aj ja som uzivala antiku ale nepomohla mi vobec a potom som ju musela vysadit lebo mam problemy s vysokym tlakom.a menzes nedostanem bez liekov.mozno tak raz za tri mesiace.a vsetky vysetrenia mam uz za sebou.

ondre
28. aug 2012

@dadenka111 Ahoj.Ako sa Vam dari?Mesiace utekaju ako voda,zvoria sa mi cysti po LPS. chystame sa na IUI,posledny pokus.

dadenka111
29. aug 2012

@ondre Ahoj fakt to uteka. My sme po tych neuspesnych IUIckach isli v july do ivf a to sa skoro podarilo. Biochemicke tehu 😒 Dalsie kramy nie a nie prist, uz vajecniky strajkuju, ale nakoniec dosli a stimulujem liekmi na KET. V piatok by mal byt vklad mrazenych 😉
Kolko mate pokusov iui za sebou?

ondre
29. aug 2012

@dadenka111 Ahoj. Tak budem na teba mysliet. tfuj tfuj tfuj nech sa chrustikovia dobre uhniezdia. No mame iba 1 IUI za sebou hned na zaciatku, 1 IVF, ISCI a 1 KET, bez uspechu. Po LPS to tiez neni nic moc, tak skusime kombinaciu s IUI. ☹ asi okolo 10,09 by mala byt. To je dobry znak biochemicke tehu. Jedna bab co si snou pisem mala tiez biochemicke tehu a teraz je tehulka. 😉

lauricka
29. aug 2012

@10andrea12 no vidis, cesty su vselijake, blahozelam k slecne. Ja som zasa nechcela ziadne hormony. Isla som na laparku a drilling a hned som aj otehotnela. Prave sme s mm uspavali nase dvojcata 🙂

dadenka111
30. aug 2012

@ondre dakujem. teraz sa zase na dlhsie odmlcim. dufam, ze to biochem. bolo fakt dobre znamenie 😉 u mna. 2 ebryjka sa uspesne rozmrazili a rano sa ide na KET. 😵 ahoooooooj
vela stastia pri dalsom IUIcku prajem

ondre
30. aug 2012

@dadenka111 Ahoj. O kolkej to mas? Moc ti drzim palce, nech sa dobre uhniezdia. Ked budes mat nieco nove daj vediet,budem cakat. Pekny vecer

magg424
1. sep 2012

ahojte díevčatá,
vo štvrtok mi car diagnostikovali syndrom polycystických vaječníkov, po štyroch rokoch čo som behala po gynekologoch sme sa rozhodli navštíviť car a konečne viem čo to somnou je.
chcem sa spýtať či tu niektorá z vás mala menzes aj tak že raz za 6-8 mesiacov?
dakujem

ali76
1. sep 2012

@magg424 no ja som mala aj raz za dva roky

magg424
2. sep 2012

@ali76 a na rukách vidím mimi 🙂 takže sa podarilo ? ako dlho a akou cestou ste na to išli ?

evelin325
2. sep 2012

Ahojte baby, viem o com hovorite, ja som si tiež už zažila svoje, chodenie po doktoroch a tak, tie ich reči, že žiadna možnosť otehotnieť, doktorov netreba počúvať, lebo veľa robí psychika, hlavne treba veriť. Keď nevedia pomôcť doktori, musíme si pomôcť sami. Skúste Schusslerove bunkové soli, ide o minerály, ktoré sa nachádzajú v každej bunke nášho tela. Vyrábajú sa na spôsob homeopatík.V Nemecku sa používajú už dlho, na Slovensku je ich problém zohnať, hlavne treba dávať pozor, aby išlo o nemeckého výrobcu.Dlho som hľadala po internete, ako ich zohnať, ale nič sa mi nepozdávalo, nikde neuvádzali výrobcu.Teraz ich objednávam cez http://ostatne.bazos.sk/inzerat/17967334/Proble... , ide o kvalitného nemeckého výrobcu.

ali76
2. sep 2012

@magg424 trvalo to len 11 rokov, ale predtym som 2 bola tehotná ale aj 2 x som potratila, pomohol mi teraz clostil s duphastonom spolu, predtym som brala Hak, po vysadeni 3 mesiace som otehotnela, ale to bolo v roku 2005, a predtym po vysadeni dupastonu som otehotnela v roku 2004

ali76
2. sep 2012

@evelin325 takze ti pomohli ti tabletky?? a tiež máš pco syndrom?

magg424
2. sep 2012

@ali76 LEN ?? :( super, my sme na uplnom začiatku...

ali76
2. sep 2012

@magg424 ale to neznamená že to je tvoj prípad, mozno tebe bude stacit len malo

evelin325
3. sep 2012

ahoj ali 76, jeden doktor mi povedal, ze mam PCO, druhy mi povedal inú diagnózu, poznám ten pocit, keď žena túži po bábatku, prešla som si mnohým, preto Vám baby radím nedávajte do seba chémiu, hľadajte prírodný spôsob, ako si pomôcť, telu treba dať to čo mu chýba, aj vy máte PCO preto, lebo máte v tele niečoho nedostatok.

ali76
4. sep 2012

@evelin325 no áno máme v tele nedostatok progesteronu, a tym padom nam zlyhava ovulacia a nedochadza ani k mesacnemu krvacaniu