Polycystické vaječníky. Aká je liečba a koľko trvá?

mandy29
8. júl 2009

Ahojte kočky...ako je to s možnosťou keď mám polycystické vaječníky? Predpokladám že kvôli tomu nedochádza k ovulácii? Neviete aká je liečba a ako dlho trvá?

lenuska1990
19. jan 2015

ahojte baby, som tu nova a potrebujem sa poradit. S priatelom sa snazime o mimco uz vyse 2 rokov a zatial nic :( vzdy ked idem k lekarovi, tak mi povie, ze mam schudnut a proste nic ine neriesi ani nas neposiela na ziadne testy, popri tom ho baby chvalia ze je to vyborny lekar. Ako nemam nic proti tomu, ale ked mi zakazdym povie, ze mam schudnut, lebo neotehotniem, tak sa ide slak trafit. Popri tom moja kamoska má vyse 90 kg a normalne otehotnela a uz ma 2-rocneho syna 🙂 .Preto by som chcela vediet na ake dalsie testy by sme mali ist, lebo moj doky na to nejako kasle :(. Diky za rady

lenuska1990
19. jan 2015

@pepiska2812 ahoj ja som na tom presne tak isto ako ty a uz neviem co dalej strasne ma to trapi, presne aj ja mam take iste problemy nadvaha, nepravidelny menzes, ovulacia ziadna. Drzim palce nech sa vam podari co najskor otehotniet 🙂

pepiska2812
24. jan 2015

@lenuska1990 Ahoj ...napis mi sukromnu postu a mozme si viac popisat,budeme sa aspon podporovat

matadano
24. jan 2015

ahojte. Mam PCOS, beriem metformin uy 4 mesiac. Moj lekar mi vsak odporucil po tejto dobe podstupit kontrolu priechodnost vajecnikov cize HSG alebo laparoskopia. AK ste tu nejaktore z Kosic, kam ist? Nemocnica ? Dakujem

katuska284
18. feb 2015

@lenuska1990 Ahoj, ja som natom rovnako ale som rozhodnuta,ze pojdeme do Heliosu v Martine.

miska351
18. feb 2015

Ahojte babenky 🙂 , v utorok mi lekar diagnostikoval PCOS. Mam uz 4 rocnu dcerku, pri nej sa mi podarilo otehotniet do 3 mesiacov od vysadenia antikoncepcie. hned po jej narodeni som na anikon. nabehla a po 4 rokoch zase vysadila a snazime sa o baby. po jej vysadeni mi menzes chodil pravidelne ako hodinky pol roka a z nicoho nic prestal. uz neprisiel 3 mesiac. Zasla som k obvodnej aby zistila kde je problem kedze teh test bol stale negativny. Z krvy mi zistila, ze mam vysoky prolaktin. Kedze pracujem v nemocnici tak som zasla za lekarom nech ma vysetri. Pri ultrazvuku zistil ze mam cisty na vajecniku a vajicka zaseknute. Pekne mi vsetko na monitore poukazoval a vysvetlil. Zobral mi krv na dalsie vysledky a za 4 tyzdne mam prist na novy ultrazvuk a asi nasadime liecbu. Stitnu zlazu mam v poriadku. Nie som obezna, len som v poslednej dobe trosku pribrala na brusku. Ked som hladala na nete co to vlastne znamena a z coho to je, zostala som sokovana. Pisu ze by to malo byt dedicne. V rodine sme nemali problemi s otehotnenim. Nemam ani ziadne ine priznaky ako napriklad zvysene ochlpenie alebo podobne. Nemam ani akne. Je pravda, ze zjem vsetko co vidim a na porcie si pozor nedavam. A okrem pohybu v praci so ale ze uplne leniva. Po tejto diagnoze chcem a asi aj musim upravit jedalnicek a zacat sa viacej hybat. Len nikde akosi nemozem najst ako by som mala ten jedalnicek zredukovat. Co som sa len docitala tak uplne vyradit mliecne vyrobky, cukor, chlieb ziadne sladke napoje, len vodu. Viete mi niektora poradit jedalnicek? Dakujem 🙂

golinka22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenuska1990
19. feb 2015

katuska284 ahoj to je centrum asistovanej reprodukcie?potrebujem tam odporučenie od svojho doktora alebo nie?

karina517
19. feb 2015

@lenuska1990 Ahoj ja s PCOS idem do ISCARE to je tiež v Matrine a dosť to tam chvália a áno s to centrá asistovanej reprodukcie

katuska284
20. feb 2015

@lenuska1990 Ahoj, áno je to centrum asistovanej reprodukcie a odporucenie nepotrebujes.
Ako dlho sa snažíte otehotnieť?

katuska284
20. feb 2015

@golinka22 A ako to vsetko prebiehalo?Vraveli ti aj nieco konkretne,ze co a ako? Platila si aj nieco za tie vysetrenia?

golinka22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katuska284
20. feb 2015

@golinka22 No tak to je super teda. Mne tiez ide o ten pristup lebo co som mala do teraz gynekologov tak stale vraveli ak chcem otehotniet mam schudnut. A boli dost drzi.

lenuska1990
20. feb 2015

@katuska284 vieš čo už je to vyše 2 rokov a vy?

lenuska1990
20. feb 2015

@katuska284 inak aj mne moj dkotor stale vravi, ze ak chchem otehotniet, tak mam schudnut,aj som brala NOSIFOL ale ten mi vobec nepomohol

lenuska1990
20. feb 2015

@karina517 a nachadza sa to priamo v nemocnici? msim sa vopred objednat, ak chcem ist na konzultaciu?

karina517
20. feb 2015

@lenuska1990 Ano je to v nemocnici, ja som sa v stredu objednala a do 2 týzdňov mám termín, v pohode 🙂

buba8251
25. mar 2015

ahoj tak ja som mala normalny menzes a desat dní po som znova začala krvacat,trvalo to asi sedem dní tak som zavolala svojej dr a včera som tam bola,vyšetrila ma a zaver polycysticke vaječníky tak mi nasadila norethisteron,inofolic a closlilbegyt.Mam 33 ROKOV a jedno dietatko a už dost dlho sa snažíme o druhe tak mi povedala že ešte dva roky mi dava a že sa tomu musíme venovat,mam problemy aj so štítnou žlazou.

isabel11163
27. mar 2015

Ahojte baby založila som novú skupinu ohľadne chudnutia náš žien čo máme PCOS.. je veľa skupín ktoré sa zaoberajú chudnutím a zdravím životným štýlom.. no my ženy z PCOS musíme mať trošku prísnejší režim ako iné ženy čo sa snažia schudnúť pretože nám to ide podstatne ťažšie najmä pre náš spomalený metabolizmus.. pripájam link na skupinu každá ste srdečne vítaná a teším sa na každý váš postreh,skúsenosť všetko čo sa týka stravovania a športu pri PCOS,IR https://www.modrykonik.sk/group/7267/

minv
5. máj 2015

@lauricka ahojj aj ja mam ist ma laparoskopicky zakrok trosku sa toho bojim este som nemala ziadny zakrok boly to ci ako to je vlastne??

lauricka
5. máj 2015

@minv ak mas PCO, dobre by bolo, keby pri laparke urobili drilling, ked uz, nech mas vacsie sance. Kedze si v celkovej narkoze, tak to neboli a potom, ako sa zobudis, tak sa to rychlo hoji. Nie je to nejaka velka bolest, lebo to nie je velka brusna operacia ako napriklad cisarak. Budes sa trosku opatrnejsie smiat prve dni 😀

minv
5. máj 2015

@lauricka skusim ist radsej do Martina uvidime ci sa nebude dat vajecniky stimulovat injekciamy ...Lebo ja na clostyl nereagujem 🙂

lauricka
5. máj 2015

@minv tiez som nereagovala na hormony, preto mi robili drilling a som rada, ze som nestracala hormonmi cas, co je pri PCO aj tak dost komplikovane, reaguju inak, nez zdrave zeny. Niekedy je to aj rizikove.

minv
6. máj 2015

@lauricka no tak to mas praudu a ked si isla na. Drilling pomohlo k otehotneniu ci ako ??

lauricka
6. máj 2015

@minv mne ano, hned. Kamoske nie.

ivka254
16. máj 2015

Ahojte baby mám čerstvých 20 a doktorka mi nedávno diagnostikovala PCO minuly cyklus mi predpísala clostyl 2xdenne ale nič ovulka žiadna mrcha nikde tak mi v utorok pichla vyvolávačku čakám na mrchu a clostyl mi už napísala 3xdenne tak uvidíme 😉 😉

ela024
25. máj 2015

ahoj,, chcem sa opýtať či aj vy riešite stravu pri PCO,..pohanka,ryby,zelenina,..vyhýbanie sa určitým jedlám ..studené, mliečne výr.,.. a tak?

stevvvka
23. sep 2015

pridavam sa medzi vas.... s manzelom sa nesnazime dlho, necely polrok, ale doktor povedal, ze zacneme pco liecit uz teraz. mam si merat teplotu, bude robit spermiogram, predpisal mi inofolic. niekedy verim ze sa vsetko podari aj bez rokov skusania a lekarskych zakrokov, inokedy mam depresie a tie pohlady okolia - ci neplanujeme dietatko - ma privadzaju do zufalstva. s vahou to nie j ruzove, odkedy mam problemy s kolenom a prestala som sa hybat, isla trosku hore. chystam sa na upravu jedalnicka. len ta psychika je niekedy na figu... 😖

annade
25. sep 2015

Baby, skusali ste inositol?
Ake s tym mate skusenosti ohladne PCOS?

ivka254
25. sep 2015

Takže hlásim svoj stav aby som vam dala nadej... O 3 prispevky vysie som pisala o mojej liecbe teraz som v 13tt cize da sa to zatial je vsetko v poriadku az na bolesti pre kt. Som musela lezat v nemocke ale inak vsetko ok takze vsetko sa da a drzim vsetkym palce aby sa to aj vam podarilo