Polycystické vaječníky. Aká je liečba a koľko trvá?

mandy29
8. júl 2009

Ahojte kočky...ako je to s možnosťou keď mám polycystické vaječníky? Predpokladám že kvôli tomu nedochádza k ovulácii? Neviete aká je liečba a ako dlho trvá?

evelin325
6. sep 2012

baby a beriete na to niečo?

zora256
6. sep 2012

@lauricka Ahoj!
Čítam to tu,lebo dnes mi lekár dal ešte 2 mesiace na prirodzené otehotnenie z Duphastonom a Thimiamínom B1 vitamínom,a ak nič tak budem musieť ísť na laparoskopiu odstránenie pravého vaječníka,keďže je polycystický.A tiež už máme jedno dieťatko,ale keďže trvalo až takmer 4roky kým sa podaril len z Duphastonom po pol roku užívania potom ako som zmenila lekára,ktorý ma pchal len Clostilbegytom a nepovedal mi v čom je problém.Ale veľmi sa mi neche ísť na operáciu keď malý má len 14mes.:-/Ale stále verím a dúfam,že sa podarí za tie dva mesiace druhé babulko hoc by som sa nenahnevala ani dvojčatám🙂Vám sa ako podarili?

lauricka
7. sep 2012

@zora256 ahoj, dvojky mame v rodine a zaroven som otehotnela po laparoskopii a drillingu, takze neviem, co je pricinou. Lekari to beru ako prirodzene pocatie, lebo som nebrala ziadne hormony. Je problematicke davat PCO zene hormony, tam treba velku opatrnost, moze to byt nebezpecne, takze ziadne bezhlave pchanie hormonmi, ako bolo u toho tvojho lekara. Preco odstranit PCO vajecnik? Ja mam oba take, len mi v nich vypalovali dierky. Narusi sa zhrubnuta stena vajecnikov. Ta ma na svedomi vysielanie nespravnych hormonov do mozgu a problemy s ovulaciou. Jej oslabenie moze pomoct. Ale nemusi. Ja kazdemu prajem, aby to pomohlo tak, ako to pomohlo mne. Vela stastia!

zora256
7. sep 2012

@lauricka Ahoj!
Nuž preto lebo mám ten vaječník plný cystičiek z folikulov,a produkuje nadmerné množstvo hormónov ktorý spôsobuje tvorenie cýst,preto lekár chce dať polovicu von,oc ja by som dala radšej už rovno celý von,lebo spôsobuje bolesť a krvácanie hoc kedy krváca ten vaječník má vyše 6cm,a malý sa podaril z druhého ten je našťastie zdravý,aj to po 4rokoch snaženia,aj ja si myslím,že tie hormóny to ešte zhoršili,ktoré mi dával predchádzajúci lekár☹lebo to bolo na tvorenie a dozrievanie vajíčok,ktoré pravda scysteli:-/Veľa báb tu popísalo,že museli viac krát ísť na odstránenie z vaječníkov nejaký kus,preto by som hne´d naraz dala preč celý,keď je natoľko vzlom stave,tak načo ho mať,keď len bolesť spôsobuje a ťažkosti.A verím,že sa podarí znovu stým jedným aj druhé,len je otázkou času že kedy🙂A to je super keď sa potom hneď podarili dvojičky🙂A ďalšie už neplánujete?Alebo stačia dve?Ja by som rodiť už len raz chcela ale aj by som nedbala keby boli hne´d dve😀,ale tak budem rada,aj keď bude jedno okrem malého🙂

any30
20. sep 2012

ahoj kočky.aj ja mám pco.veľmi chceme s manželom bábo ale zatial nám nevyšlo.mala som už duphaston,clostilbegit,a aj som brala metformín.nepomohlo. ☹ teraz môj lekár ma vypísal na dalšie vyšetrenie vraj laparoskopia podla neho je nevyhnutná,ked chcem dieta.to že aku šancu budem mať po operácií na otehotnenie nevedeľ povedať.
čítala a počula som už všeličo že operácia môže pomôcť ale nemusí že existujú aj iné spôsoby ako operácia atd....
rada by som do toho aj išla ale u nás v DS gynekologia je pod zadkom žaby.takže asi musím riešenie hľadať inde. 😒
už som trochu sklamaná.ale nesmiem to vzdať!idem dalej a dúfam ze to výjde 🙂

zora256
1. okt 2012

@any30 Ahoj!Viem ako sa cítiš☹Aj ja mám polycystický vaječník,hoc našťastie len jeden,ale tiež mi lekár odporučil laparku,kvôli hormónom,lebo,veľa produkuje ten polycystický vaječník,a mám strach,keďže som sa dočítala,aj o tom,že môže prejsť aj do rakoviny vaječníka,tak preto veľmi uvažujem nad laparkou,keďže ma ten vaječník aj dosť bolieva a mám aj špinenie kvôli nemu:-/ mám ho zväčšený na vyše 6cm x vyše 4cm,a popritom aj PAp 3 stupňa,tak najskôr musím si dať do poriadku krček maternice a potom rieštiť laparku,ktorú mi najbližšie až na 60km vedia urobiť☹Ak sa dohodnem z levickými lekármi,tak len dúfam,že ešte v novembri budem po operácii.A ako myslíš,že máš gynekológiu pod žabami?

evelin325
1. okt 2012

@any30 @zora256 presne viem ako sa cítite, tiež som si prešla svojím, tiež som brala duphaston, clostylbegit a pregnyl, viem aká silná je túžba po bábatku, ja som skúšala všetko možné bylinkárku, liečbu drahými kameňmi......potom mi jedna kamoška poradila Femibion 400 a homeopatiká a o 4 mesiace som bola tehu.

zora256
2. okt 2012

@evelin325 Ahoj!
A koľko trvalo celé to obdobie snaženia?Z ms si nemala žiadne ťažkosti?

evelin325
2. okt 2012

@zora256 áno mala, mne nedozrievali vajíčka, takže som bez pomoci nedostala ms vôbec. To naše snaženie trvalo rok a pol, nebolo to zase až tak dlho, ale aj tak ma to poznačilo, bolo to hrozné obdobie.

zora256
2. okt 2012

@evelin325 Ahoj!
Viem veľmi dobre ako si sa cítila,mne zas len každý 2-3 mesiac chodila ms,tak som bral clostil 2 roky a potom som zmenila lekára a ten dal Duphaston a tak vešeliako to trvalo vyše 3 roov čo sa nám podaril náš malý a teraz sme sa snažili pol roka z Duphatonom a čaká ma laparka kvôli polycystickému vaječníku a preliečenia PAp 3 stupňa☹,takže je to nanič pocit,ale vydržať musíme kvôli našim drobcom,ja len veľmi verím,že ak dospejemôj poklad že ma neodstrčí,a neskalme,lebo by som to neuniesla po toľkom trápení kvli nemu,že ma bude mať rád ako teraz 😔 .

evelin325
2. okt 2012

@zora256 tak ti želám, aby sa vám to podarilo čo najskôr, aby ste sa čo najmenej trápili...a na to s drobcom ani nepomysli, určite ťa bude mať rád navždy 🙂

lenocka777
2. okt 2012

Ahojte baby, počuli ste už o zelených potravinách - MLADÝ JAČMEŇ A CHLORELLA?
Je veľka pravdepodobnosť, že užívaním týchto produktov sa Vam podarí otehotniet. Pozrite si tento článok.
Ak by ste mali akekolvek otazky, tak ma kontaktujte. Týmto zeleným potravinam sa venujem. Rada by som pomohla aj ostatnym, kedze jacmen a chlorella pomohli celej mojej rodine.

ZELENÁ MIMINKA
MUDr. Miloslav Lacina
 GW/UH 2005

Jak plyne čas a stále více uživatelů má pozitivní zkušenosti s užíváním zelených potravin, objevují se postupně nové a nové poznatky a souvislosti.
Jedním z posledních zjištění je, že se objevují početí takzvaných zelených miminek, kdy jejich matky, které byly předtím dlouhodobě léčené pro neplodnost, po dlouhodobějším užívání Mladého ječmene, přes všechna pesimistická rodinná i lékařská očekávání, otěhotní a to je velkým překvapením nejen pro ně samotné a jejich partnery, ale především pro jejich lékaře – gynekology.
V uplynulých třech letech jsem zaznamenal sedm takto počatých miminek a po zvážení všech skutečností a i podle názoru samotných maminek, má právě Mladý ječmen tu největší zásluhu na tom, že se tak stalo.
Čemu přičíst tento úspěch? Jistě vynikajícím vlastnostem Mladého ječmene a zelených potravin obecně.
Jak mnozí z Vás vědí, zelené potraviny mají na náš organismus komplexní účinek.
Mezi základní vlastnosti Mladého ječmene patří adaptogenní účinek. To je harmonizující vliv zelených potravin jak na fyzický, tak i psychický stav těla. Ten přispívá k tomu, aby se upravily utlumené či zvýšené hormonální funkce nejen ženských pohlavních orgánů, ale i všech spolupodílejících se systémů – např. štítné žlázy a hypofýzy. V praxi to znamená především pravidelný menstruační cyklus, který je předpokladem i správné ovulace.
Dalším významným účinkem je protizánětlivé působení Mladého ječmene, které napomáhá zlikvidovat záněty adnex, tedy vaječníků a vejcovodů. Stejný účinek se uplatní i u chronických zánětů dělohy a pochvy. Důležité je odstranit nejen tyto záněty, ale všechna zánětlivá ložiska v těle, protože se tak významně zvýší jeho obranyschopnost a vše začíná fungovat tak, jak by mělo, tedy normálně.
Mohutný antioxidační účinek chrání vznikající a rostoucí vajíčko před degenerativními změnami a napomáhá tak jeho zdravému vývoji a dozrání. Stejně tak příznivě působí i na děložní sliznici a tím připravuje místo budoucího zahnizdění oplodněného vajíčka.
Živiny, které s sebou Mladý ječmen do organismu přináší jsou pak důležitým předpokladem všech předchozích dějů, protože jsou nezbytné pro správnou funkci imunitního systému a jednotlivých metabolických dějů.
Neméně významný je i očistný účinek Mladého ječmene. Odstranění jedovatých látek z těla nejen znamená mnohdy zásadní předpoklad úspěšného oplodnění vajíčka a následného donošení plodu, ale zároveň chrání i plod samotný před budoucími zdravotními komplikacemi. Je totiž zjištěno, že během vývoje plodu dokáží jedovaté látky a těžké kovy obsažené v těle matky prostupovat přes placentu do vyvíjejícího se plodu. Takže po narození dítěte má sice maminka o 50% těchto látek méně, jenže těch zbývajících 50% se neztratilo. Má je v sobě právě narozené miminko. Proto je nesmírně důležité tyto látky odstranit z těle ještě dříve, než dojde k početí. A to právě zelené potraviny při dlouhodobém a pravidelném užívání velmi dobře umí.
Abychom však nenechávali vše jen na ženách.
I mužská neplodnost se významně na tomto problému podílí. Nejčastějším problémem u mužů je malé množství ejakulátu, snížená pohyblivost spermií, či vývojová degenerace spermií nebo jejich následné poškození vlivem chronických zánětů prostaty a močových cest.
Negativně na spermie působí i všudypřítomná oxidační činidla, jedovaté látky a vysoká koncentrace těžkých kovů v organismu. Navíc většina mužů trpí nedostatkem živin, které jsou základním předpokladem vzniku dostatečného množství kvalitního spermatu. (Především zinku a selenu.)
Zelené potraviny dokáží i tyto nepříznivé okolnosti zvrátit. Navíc jsou výborným zdrojem energie a vitality, která mnohým mužům schází, takže podstata jejich neplodnosti nemusí být ani tak ve výše uvedených problémech, ale v přirozené lidské vlastnosti, lenivosti.
A tak, chceme-li zabránit vymření vodníků v Čechách a na Slovensku po meči či po přeslici, sáhněme po zelených potravinách, ať máme sílu Zelená miminka nejen stvořit, ale i řádně vychovat. Nejdůležitější je však to, že zelené potraviny nám zaručí že Ona i My budeme kypět zdravím a dobrou náladou.

lenocka777
2. okt 2012

Ja som ich začala užívať keď mi zistili vysoké aslo a nechcela som
brať dlhodobo antibiotika.
Nielenže mi to znížilo aslo (napriek tomu, že moja lekárka povedala,
že bez antibiotík sa mi aslo nezníži), ale mi aj začali rasť vlasy,
schudla som, vybielilo mi to zuby, upravilo mi trávenie a stolicu, mám
z toho veľmi veľa energie, vôbec nie som unavená, cítim sa super
fyzicky aj psychicky. Svokra mala rok veľké problémy s kĺbmi. Boli
dni kedy sa nevedela ani sama obliecť, lekári nevedeli čo jej vlastne
je. Nevedela spávať, mala depresie a pomohol jej práve zelený jačmeň a
chlorella, teraz sa cíti výborne. Švagriná mala tiež veľmi zle
výsledky, dokonca jej povedali, že ma nábeh na rakovinu žalúdka a
odkedy to užíva ma super výsledky.

Ja to dávam aj ročnej dcérke a odkedy sa narodila,
nebola vôbec chorá. Boli sme teraz na meranie
antioxidantov v tele a mame vynikajúce výsledky, na rozdiel od ľudí,
čo to nepijú. Sú vhodné pre celú rodinu.

Liečia veľmi veľa chorôb, ekzémy, bielia zuby, podporuje chudnutie,
znižujú hladinu cukru pri cukrovke, majú antioxidačné účinky,
protirakovinové účinky, majú veľmi veľa minerálov, enzýmov, vitamínov,
zlepšuje kvalitu spánku, odstraňuje únavu, depresie, zlepšuje
trávenie, posilňuje imunitu organizmu, spomaľuje starnutie
organizmu, zvysuju sexualnu vykonnost, ....atď.

Zelené potraviny čistia, zasýtia, regenerujú organizmus a harmonizujú
telesné funkcie. Sú zásaditotvorné. Majú antioxidačné účinky, zbavujú
telo nebezpečných voľných radikálov a chránia tak bunky pred
poškodením. Sú 100% čisté vyrobené v biokvalite. Dokážu nahradiť
najkvalitnejšiu zeleninu. Obsahujú najvyššie množstvo chlorofylu,
ktorý má protizápalový hojivý účinok.

zora256
2. okt 2012

@evelin325 Ahoj!Ďakujem za krásne slová🙂Aj ja tomu verím,že bude naším dobrým synom 😉 .A moc držím palčeky aby bolo všetko len ok,aj u vás🙂

bekki18383
3. okt 2012

@lenocka777 ahoj chcela by som sa spytat ze kde sa to da kupit a ako sa to uziva este som otom nepocula ale co som citala teraz tak ma to zaujalo

lenocka777
3. okt 2012

@bekki18383 ahoj napisem Ti to do IP

evelin325
4. okt 2012

@zora256 Aj ja ďakujem, držkajte sa 🙂

zora256
19. okt 2012

@evelin325 Ahoj!Tak mne zabral Thiamín je to B1 vitamín už nemám polycystický vaječník po 2 mesiacoch užívania🙂

puhinka
25. okt 2012

Ahojte,keď mi dnes doktorka povedala,že mi dozrievajú vajíčka,ale neprasknú a v otázke v statuse ma odporučila baba do tém s polycystickmi vaječníkmi,mala pravdu? bo ja som čítala dnes,že to je nedozrievanie vajíčok...tak ako to je?

ivka_666
25. okt 2012

@puhinka ahoj ja mam tiez Polycystické a mne dozrievaju a aj praskaju ibaze len ked sa im chce - teda mala som pred otehotnenim velmi nepravidelny cyklus

puhinka
25. okt 2012

@ivka_666 ,no aj ja mám teraz ,od začiatku roka mi to poriadne skáče,najkratší mal 26 dní a najdlhší 64...no a dnes som bola u gyndy a povedala,že tam mám vajíčka,ale že k ovulácií nepríde,bo neprasknú...budem sa na to dlho liečiť? počula som o niakej injekcií,ktorú mi pichne a že mi prasknú,viete tu niektorá o tom niečo?

puhinka
25. okt 2012

@lenocka777 ,to znie super,čo tu píšeš,kde to zoženiem? ako to vyzerá?

ivka_666
25. okt 2012

@lenocka777 kde sa to da zohnat? ;)

ivka_666
25. okt 2012

@puhinka pregnyl je na praskanie folikulov

puhinka
25. okt 2012

@ivka_666 ,takže mi pichne injekciu a hotovo? či?
ja nie som na tom až tak zle,ja mávam menzes,teraz už mi pekne naskočil cyklus na 31 až 30 DC a až tento mesiac zase ništ a už som 45 DC

puhinka
25. okt 2012

@ivka_666 ,no a naskočil mi sám od seba,bez hocijakých hormónov,ale tak doki vie,že by sme moc chceli druhé bábätko,tak ma objednala na krv 3-5 DC pak na folikulometriu 10-14 DC a pak ešte raz na krv 23-25 DC

ivka_666
26. okt 2012

@puhinka no na folikulometriu som chodila aj ja vždy mi vajíčko aj dozrelo aj prasklo ale stále sa mi nedarilo otehotnieť. Potom som chodila do BA tam som začala s duphastonom ten mi upravil cyklus tak že som ho mala presný a 28 dňový. Potom mi dali aby mi dozrelo viac vajíčok naraz a sledovali ako dozrievajú. Keď boli zrelé pichli pregnyl aby vajíčka praskli kedy chceli oni ale tým sa samozrejme nevyliečia polycistické len to može pomocť k babatku.

nikola81
26. okt 2012

Ahojte...ja sa chcem opytat na jednu vec. Ja mam PCO odjakziva, od svojich 11 rokov riesim nepravidelny cyklus, mam za sebou 2IVF, jeden potrat, jedno mimomaternicove, nemam lavy vajickovod. Tento mesiac sa mi prvy krat v zivote stalo, ze som pocitila ovulaciu. Bola som s tym u gyndosky, lebo ma neskutocne bolel pravy vajecnik..Vraj mam ovulku...o styri dni neskor v Heliose na kontrole mi povedali ze mam po ovulke, ze vajko prasklo. Teraz beriem Duphaston, ale samozrejme myslim ze mrcha pride, lebo mi je katastrofalne. Ale k mojej otazke. Ma vobec zena s PCO sancu nejak zistit ze ma ovulaciu? U mna to bola nahoda, ale co dalej? Zistili ste to nejak? Ja jedine pijem pravidelne alchemilkovy caj skoro rok som brala Lutenyl...potom len vyvolavacky a teraz Duphaston

dani5
2. nov 2012

@lenocka777
Ahoj, tiež mi diagnostikovali PCO. po dvoch rokoch snaženia a upokojovania od gynekologičky. sme navštívili kliniku asistovanej reprodukcie kde mi lekár oznámil diagnózu. strašne som bola na ňu naštvaná. na klinike mi odporučili užívanie hormónov a ked to nezabralo, navrhol nám UO. ale ja by som to chcela predsa ešte len skúsiť. Preto sa chcem spýtať na zelené potraviny, tým sa myslia nejaké lieky?

lorry
30. nov 2012

Ahojte baby tiez mam pco, dnes som sa docitala na nete jedna sa pytala na lieky INOFOLIC....a gynekologicka jej ich poradila , zeny po nom otehotna je to vyzivny doplnok na cinnost vajecnikou. Nemate niektora este s tym skusenosti ?