Polycystické vaječníky. Aká je liečba a koľko trvá?

mandy29
8. júl 2009

Ahojte kočky...ako je to s možnosťou keď mám polycystické vaječníky? Predpokladám že kvôli tomu nedochádza k ovulácii? Neviete aká je liečba a ako dlho trvá?

trezalka19
23. sep 2013

ahojte, ja sa zatial nesnazim o babo, ale tiez bojujem s PCO a po vsetkom to studovani a patrani (nastastie mam aj alternativne ladeneho lekara, ktory to odmieta riesit iba antikoncepciou) skusam na sebe kombinacie roznych veci, ziadne chemicke lieky. skuste si na nete pohladat a postudovat latky, mineraly, kvapky, ktore na PCO pomahaju. ide aj o to ci je za tym inzulinova rezistencia, alebo je problem v hypofyze, vo vajecnikoch samotnych. neda sa uzivat vsetko, a o to ani nejde, ale niektore pripravky maju naozaj vyznam pri tejto diagnoze.
tu je to co som zozbierala ja:
zenske kvapky od Gresika
Gynex
kvapky Vitex, alebo tablety Vitex
caj Gynastan, alchemilkovy caj
matovy, zeleny, zihlavovy caj
pupalkovy olej
fytosoja
NAC
horcik, vapnik, zinok
kyselina listova + inositol - Inofolic, Nosifol
fytosteroly (Swanson), saw palmetto
vit D3
vit B6
biotin
materska kasicka
chrom
lecitin
skorica
omega 3
enzymoterapia (Wobenzym)
Maca, Tribulus, progesteronovy krem, Dong quai, Wild yam
Hormonatury zeny
Estrozin
Femibion 800
kvapky Femi
l-carnitine

stela91
23. sep 2013

@ematko29 treba ist k liecitelke ...je to sice drahe...ale v peniazoch nikdy nebude problem co sa tyka zdravia a deti...lekari maju zmluvy s lekarnami...kazdy recept zisk do vrecka..netvrdim ze iich ignorujem a nechodim tam..ale momentalne skusam tuto formu liecby..nakolko tamta hormonalna nezabrala...

1236jara
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninocka84
1. okt 2013

@detskeoblecko
@ematko29 baby co mate na mysli pod tym ze duphaston je len kozmeticky?lebo aj ho beriem 2 mesiace a v tom druhom mesiaci som uz zaznamenala aj zvysenu teplotu tj ovulku plus menzes mam presne na den .. myslim si ze to je vsetko vdaka nemu .. uvidim co bude dalsi mesiac ale teda ako ho uzivam konecne viem kedy idem mat menzes a mozem fungovat a planovat si v klude veci..dik za odp.

detskeoblecko
1. okt 2013

@ninocka84 ale ano, aj mne chodila...ale duphaston je ako tabletka na vyvolanie, no nelieci ta. Tak som to myslela. Ja tiez som mavala pravidelne menzes, lenze davas do seba len hormony a nevylieci ti to pravidelnost cyklu. Su ine tabletky na liecbu, ktore ta mozu aj liecit.

ematko29
1. okt 2013

@ninocka84 presne tak súhlasím s
@detskeoblecko .ja som duphaston brala 2roky menzes presne ako hodinky,dokonca som si bola istá,že mám ovuláciu podla bolesti vo vaječníkoch aovulačného hlienu.A nič,po vysadení menzes nikde abolo to tam kde pred 2rokmi.duphastnon je progesteron ktorý sa tvorí po ovuláccii ,teda ked nieje ovulácia nieje ani progesteron .No a ked sa ten progesteron v tele tvorí a žena neotehotnela tak sa na konci ciklu vyluci z tela výstelka maternice ktorá je tým progesteronom vyživovaná a vdaka nemu rástla.6ena ktorá nemá menštruaciu nemá ani ovuláciu a ked berie trebárz na 11den duphaston,začína od neho rásť sliznica v maternici ,ked sa duphaston na ten 25den vysadí tak progesteron klesne vysttelka odkrvaca v podobe menštriuacnej krvy a.nieje v tom nič viac.

detskeoblecko
1. okt 2013

@ematko29 ja tak isto...ale vies, co je sranda...ako som zacala brat siofor 500, tak menzes mi chodi, ovulka je a vsetko ostatne. Bola som kontrolovana pravidelne, teraz uz len polrocne.

ematko29
1. okt 2013

@detskeoblecko no ja tiež beriem glucophage xr už 3mesiace najnovšie už 3xdenne po 1tabletke.Zatial mi menzes z neho nedošiel,ale objavilo sa u mna bolestivosť bradaviek tak verím,že čoskoro aj menzes dojde.Velmi sa na nho spolieham

detskeoblecko
1. okt 2013

@ematko29 mne tiez prve 3-4 mesiace ani velmi nie..no potom mi Doc. Mudr Valky zvysil davku na 3x1 a na 4-5 mesiac uz dosiel

ematko29
1. okt 2013

@detskeoblecko jééj diky .Si mi dodala nádej.tak verím,že aj mne už dojde,a mala si aj ty bolave bradavky či nie?

detskeoblecko
1. okt 2013

@ematko29 ale mala...ale iba na dotyk, inak nie

ematko29
1. okt 2013

@detskeoblecko no aj ja tak,na dotyk,takže som na dobrej ceste ? 😵

detskeoblecko
1. okt 2013

@ematko29 na najlepsej urcite...a uz ziaden Duphaston

ematko29
1. okt 2013

@detskeoblecko júúj to som rada,tak len čakať na menzes.dufam,že dojde.Lekárka mi vravela,že mi dá čas tak ešte mesiac aked menzes,nedojde tak mi dá aj duphaston.Samozrejme ,že ho nechcem ,tak dúfam,že dojde.A ešte otázočka,ked si mala citlivé bradavky na dotyk ,nevieš mi povedať do kolkých dní si potom dostala menzes?

detskeoblecko
1. okt 2013

@ematko29 juj, prepac, to uz by som klamala..to si presne nepamatam...ale myslim, ze jeden mesiac este neprisla menzes...ani pri citlivosti, ale az na druhy mesiac...ale fakt uz nepamatam presne

ematko29
1. okt 2013

@detskeoblecko v pohode,dakujem aj za tie info čo si mi poskytla 🙂 ináč mne tiež mynulý mesiac už bolelia menzes nedošla atento už viacej tak uvidíme

detskeoblecko
1. okt 2013

@ematko29 drzim palce

ematko29
1. okt 2013

@detskeoblecko dakujem 🙂

ninocka84
2. okt 2013

@ematko29
@detskeoblecko
baby nepotesili ste ma.. :/ uvidim co bude po 3 mesiacoch a kontrole.. a necham to na lekara. sak ked bude ten spravny cas tak sa telo snad spamata a otehotniem... nastastie ma cas netlaci ani nic podobne..

ematko29
2. okt 2013

@ninocka84 no ved ked ťa čas netlačí tak je to v pohode,aj preto ti dal lekár duphaston lebo ťa čas netlačí,ak by ťa tlačil tak hned rieši príčinu ,bud vyvolá ovuláciu akebo by pátral dalej ak by nebol problém v tom.

ematko29
9. okt 2013

@detskeoblecko ahoj,tak už mi došla menzes po metformine,naozaj trebalo len vydržať 😀 tak velmi sa teším,lebo už viem kde bol problém 🙂

detskeoblecko
9. okt 2013

@ematko29 ahoj. Vidis,tak dobre som ti hovorila. Super. A takto uz budes kazdy mesiac. Tesim sa s tebou

ninocka84
13. okt 2013

no tak na mna ma duphaston zjavne dobry vplyv, pretoze po 2 baleniach sa dostavila aj ovulacia 🙂 teplota krasne stupla, ovu test pozitivny 🙂 juch

lilly10
21. okt 2013

ahojte, mam taky isty problem s polycystickymi vajecnikmi, chcem sa spytat, ze ci treba vela obmedzovat cukor a zmenit zivotny styl, aby som mohla v buducnosti mat deti. Snazim sa obmedzovat cukor ako sa len da, len je to tazke kedze mam velmi rada sladke.....ak ste niektora mala s tym skusenosti, tak prosim poradte....dakujem 🙂

ematko29
3. nov 2013

@detskeoblecko ahoj potrebujem sa poradiť.O pár dní by mi mal dôjsť menzes ,ale tento mesiac som nemala vôbec citlivé prsia,znamena to že mi nedôjde?Mala som dosť stresujúci mesiac asi to bude tým :(

detskeoblecko
3. nov 2013

@ematko29 nie nie...postupne si na to telo zvyka a budes dostavat uz pravidelne menzes, aj ked zo zaciatku s par dnovym omeskanim, ale dojde isto..a ako pises, to je skor tym stresom,ze sa ti to aj oddialilo

ematko29
3. nov 2013

@detskeoblecko asi hej,lebo tento mesiac bol katastrofálny,tak by som sa ani nčudovala,a ozaj berieš lieky presne na hodinu,lebo ja ich beriem ako mám 3x denne ,ale v poslednom čase mi to nevychádzalo tak som vzala aj hodinu alebo 2neskôr.tak či to nemôže byť tým ?

detskeoblecko
3. nov 2013

@ematko29 ja som to nikdy nebrala na hodinu a ani mi to tak nikto nekazal...rano, ked som vstala, na obed, ked som dostala chut obedovat...alebo cas...a pri veceri..nikdy nie presne na hodinku

ematko29
3. nov 2013

@detskeoblecko díky aj ja tak 🙂

suslicka
4. nov 2013

cavte baby - ja idem zajtra na odbery k mojmu gynek. - hormon., pichne mi vyvolavačku, kedže v juni mi ju pichol a menštr. dosla a nasledne ma nastavil na duphaston a clostyl. neviem co si o tom mam mysliet ked som si tu precitala vsetky tie odkazy ale ... mam polycyst. vajecniky - a chcela by som to nejak upravit snad sa mi to podari, mate nejake negativne skusenosti s užívaním ???? Vdaka za odpoved