Poraďte najrýchlejší spôsob na prípravu Sunaru

randrea
20. júl 2012

Ake mate osvedcene sposoby na najrychlejsiu pripravu sunaru? Dakujem

katkas1
20. júl 2012

nechapem 😕

michaela.g
20. júl 2012

@randrea prevarenu vodu sme mali stale k dispozicii, dala som potrebne mnozstvo do salky na 10 -20 sek do mikrovlnky sohriat, potom preliala do flase pridala sunar a pretrepala... Je to dost rychle??

rora
20. júl 2012

no vela moznosti nemas 😀 nachystaj si prevarenu vodu ktoru si budes zohrievat a do nej pridavat sunar, casom sa naucis na ako dlho ake mnozstvo sa ti primerane ohreje na vhodnu teplotu v mikrovlnke aby si nemusela ochladzovat este v studenej vode. v ziadnom pripade si nepripravuj zarobeny sunar do ladnicky na niekolko pouziti dopredu

bosoriak
20. júl 2012

Ja ho od 6. mes. zarabam z teplej vody z vodovodu.

roo
20. júl 2012

@bosoriak To rozhodne neodporucam. Tepla voda z vodovodu nieje urcena na pitie, ale je to voda uzitkova. Proste ohriatim vody vo verejnom vodovode sa uz nedokaze zabezpecit mikrobiologicka kvalita vody, mozu sa v nej pomnozit niektore bakterie. Ak to moze byt skodlive pre dospeleho, urcite by som to nedavala 6-mesacnemu miminu 😕
Ja som sa to docitala nahodou pri patrani po niecom uplne inom ohladne vody a toto tam pisala aj pracovnicka vodarni, okrem toho to najdes aj na inych strankach o vode, na porade, proste si to staci hodit do googla a vypluje to mnozstvo odkazov.

@randrea Neskusala si termosku? Prevarit vodu, nechat trochu ochladnut a preliat do termosky. Ak idete na dovcu, tak kupit napr. Humanu - balena voda, hned po otvoreni je vhodna na okamzite pitie aj pre male mimi, to by snad stacilo len ohriat na pozadovanu teplotu, aby si nemusela zas schladzovat a zarobit mlieko. Ale aj ta Humana, ak je dlhsie otvorena, potrebuje uz prevarit.

sabiatko
20. júl 2012

kamoska si prevarala vodu, dala do termosky a cely den z nej zarabala sunar, ci nutrilon, ci co to mala.

lalinko2010
20. júl 2012

ja nechápem takéto otázky, ešte aj na tomto chce niekto ušetriť čas??? 🙄 😠 to je už taký problém prevariť furt na prípravu mlieka pre vlastné dieťa vodu????? šak nepreváram pre cudzie ale pre vlastné, tak si prevarím vodu stále a hotovo. nech dieťa má čerstvú prevarenú vodu a nie z termosky.

zuzanocka
20. júl 2012

@bosoriak to snad nie ☹ to uz radsej ozaj keby som bola taka leniva, dala by som prevarenu do termosky na cely den.. ale aj to by som tu termosku nezatvarala a potom vodu len prihriala..

@lalinko2010 asi tak..

mandarinka34
20. júl 2012

ja si prevaram vodu ked je je taka akurat prelievam ju do termosky a mam tak stale pripravenu vodu a nemusim ju prihrievat a ked potrebujem prihriat tak pouzivam ohrievac na flasky je to tam rychle.mam taky davkovac kde si davkujem sunar.je to rychle

jaannuusskkaa
20. júl 2012

Jednoducho prevarim vodu dam do dzbanika ktory pouzivam len na to a potom uz len nalejem do flasticky zohrejem v mikrovlnke nasypem a pretrepem.....hotovo....

terina25
20. júl 2012

@randrea ja som používala termosku,tak ako tu už bolo spomenuté.ale nebolo to tým,žeby som bola lenivá ale preto,pretože som mala aj malú dcéru a nechcela som,aby ju syn v noci zobudil svojím plačom 😉 a tak to bolo oveľa rýchejšie.preliala som len vodu z termosky do fľašky, do toho pridala sunar,ochladila na požadovanú teplotu a mohol papať.bolo to oveľa rýchlejšie a hlavne,syn nezobudil dcéru

bosoriak
20. júl 2012

@roo
@zuzanocka
Mame vlastny ohrev vody, takze voda je urcena na pitie. A v odstatej vode v termoske je rozhodne viac bakterii ako v cerstvej z vodovodu. Nie som leniva, moje deti su zdrave a odolne, nebudem ich drzat v sterilite. Prevarat vodu po 6. mesiaci povazujem za divne, kedze deti strkaju do ust pol domacnosti.
Ale je to vasa vec, tak ako je moja vec ako zarabam mlieko.

klincek
20. júl 2012

ak si doma:
prevarenu vychladnutu vodu (vzdy treba mat v zasobe) nalejes do flase, do 2/3 z celkoveho mnozstva
v konvici uvaris vodu, dolejes doplna a nalozis mliecko. dobre zatrepes, hotovo. vzdy ked das pomer 12/3 studenej, 1/3 horucej, je teplota akurat vhodna na pitie, mam to odskusane🙂. pri mnozstvach nad 200 ml a ked je velmi teplo, mozes dat o max 20 ml viac studenej ako bezne.
ak cestujes:
nachystas prevarenu vychladnutu vodu rovno do flase (tie 2/3), potom uz len dolejes horucu z termosky. potom treba odskusat teplotu (ak by voda v termoske uz nebola uplne horuca, odlejes z flase a dolejes teplej, kolko treba) a nakoniec nasypat mliecko z davkovaca.
rychlejsie sposoby nepoznam. mliecko v mikrovlnke nepripravujem, snazim sa tam ohrievat len to, co fakt rychlejsie nejde, teda v nasom pripade len obedy. sice vraj mikrovlny neskodia, ale ochudobnuju ohrievane jedlo o ziviny, "zabijaju" niektore vitaminy, tak preto..

azarijka
20. júl 2012

@lalinko2010 a co je na tom divne? ved ked prevaris vodu trva minimalne 15min kym prirodzene ochladne.... a 15min pri revajucom dietati ktore je hladne pride ako vecnost 😀

happy3
20. júl 2012

@randrea ja si vodu vzdy prevarim dopredu a potom len nalejem vodu do flase prihrejem v mikrovlnke ,pridam sunar a hotovo 😀

zuzanocka
20. júl 2012

@bosoriak jasne, v pohode.. su aj ludia, ktori piju kavu zaliatu teplou vodou z kohutika 😝
mne proste neprevarena tepla voda nepride vhodna pre dieta.. stacilo mi, ked sme menili trubky na vodu a videla som ten sajrajt vnutri... :-/ tiez nie som za sterilne prostredie, ale proste mame latku nasadenu inak 😉

erikasadek
20. júl 2012

@randrea u mna to bolo vzdy do flase 1/3 horuca voda prevarena a zysok s dojcenska voda izbova teplota...... a nasypat mlieko puder teda zatrepat a bolo vzdy dokonala teplota.... u mna to znamna na 150ml treba asi 120 izbova teplota voda 30 ml horuca prevarena... 😉

keira
20. júl 2012

ja mam prevarenu vodu v dzbaniku .. nou aj poumyvam flasticku, preplachnem .. potom si zatial zohrejem dalsiu vodu, dolejem, zmiesam tie dve vody a je to 😉

erikasadek
20. júl 2012

ALE KED UZ chces fakt nieco super tak skus toto!! za 30 secund mas dokanulu teplotu pre flasu bez toho aby si sa bala ze je horuce alebo studene
http://www.vertbaudet.fr/preparateur-de-biberon...
ma 3 funkcie flasa teda na mlieko, neskor zohrejes vo vrchnej casti jedla, a tretia sluzi jedn acast ako sterilizator na flase vo mikrovlnke;;; nepoznma nikoho kto skusil komu sa to nepozdava kazdy si chvali , hlavne v noci!!!!! uzasna vec.. 😉

kaja73
20. júl 2012

ja som kupovala vodu Lucku -cca do 8m maleho-tu som neprevarala-na noc som si nechala vzdy potrebne mnozstvo vody v ohrievaci a ten mi udrziaval vzdy spravnu teplotu vody a ked bolo treba len som zaliala prasok-v noci to bolo hotove za 10 sekund aj po tme-UM som mala uz vopred vymerane v druhej flaske - vsetko so mala vedla postele.
Cez den som to takto nerobiila-pouzivala som na ohrev vody bud mirkovlnku,alebo klasiku -sporak- a potom zaliala,ale v noci to bolo takto super-ani oci som poriadne nemusela rozlepit.

cristy
20. júl 2012

@randrea Taaaak ti poviem ako to robia spanielky: dás dojcenskú vodu do flasky, strcís do mikrovlnky (cca.10-15 sekúnd, podla toho kolko ml) vyberies, pridás mlieko, potrepes a hotovo...rýchlejsie to uz nemôze byt 😎

graceful9
20. júl 2012

@lalinko2010 ja ju chápem,,,,to neni o tom že to chce urýchliť sebe,,,,aj moja malá keď bola mladšia ešte ani oči nemala otvorené ale revala jak tur od hladu,,,,myslím že vtedy sa človek snaží spraviť to čo najrýchlejšie,,,,,
@randrea ja používam lucku, nalejem do fľaše, ohrejem, pridám nutrilon(neviem, či sa tak dá pripraviť aj sunar, nemám skúsenosti s ním), pretrepem a podávam,,,,

kika1111
20. júl 2012

@randrea ja mám pripravenú termosku s prevarenou teplou vodou, vo fľaške vždy naliatu trochu studenej prevarenej vody - aby som nemiešala mlieko vo veľmi horúcej vode a nemusela ani chladiť - vopred mám nadávkované mlieko. Do fľašky so studenou vodou dolejem teplú vodu, vysypem UM, zavriem, potrepem a ideme papať.. a na noc mám pripravené 3 fľaše so studenou vodou a cumlíkmi a 3 dávky mlieka aby som v noci nemusela ešte drhnúť fľaše

luciferkax
20. júl 2012

@roo Kde žiejš, že z vodovodu ti tečie voda úžitková??? Ked na celom slovensku tečie z vodovodu PITNA voda?

nadhera
20. júl 2012

v termoske som mala horucu prevarenu vodu a v pollitrovom pivnom pohari prevarenu uz vychladnutu vodu a priprava mliecka bola za par sekund 😀
co sa tyka pitnej vody - tu mame aj v zachode /asi sme na svete jedina krajina,ktora pitnou vodou splachuje 😖 /
k teplej vode z kohutika len tolko, mam od velmi davnej doby , snad este zo skoly , zafixovane, ze nie je pitna ,ale uzitkova .

janka987
20. júl 2012

Baby @roo ma pravdu...treba len pogooglit...ja by som malemu tiez urcite nezarabala z teplej vody z vodovodu... http://www.lucka.sk/vitajte/myty-a-fakty-o-vode/

Teplá voda z vodovodu je rovnako kvalitná ako studená
Nie je to pravda.
Teplá voda sa môže vyrábať z pitnej vody avšak jej ohrevom sa narúša mikrobiologická stabilita. Preto sa neodporúča na priamu konzumáciu, len na použitie ako úžitková voda.

roo
20. júl 2012

@luciferkax ved citaj, co som napisala - pitna je voda studena, tepla nieje urcena na priamu konzumaciu. A vlastne to pise aj zienka v prispevku predo mnou. Najprv treba poriadne citat, potom si to overit a potom reagovat 🤐

luciferkax
20. júl 2012

@roo celý život pijem teplú vodu z vodovodu, alebo aspon vlažnú, málokedy studenú, moje deti tiež... a ešte stále žijeme :D :D

roo
20. júl 2012

@luciferkax Presne takuto reakciu som ocakavala. Ja som si tiez obcas doliala do studeneho dzusu teplu vodu. Ale ze sa Tebe ani mne ani nikomu zatial nic nestalo, neznamena, ze riziko neexistuje. Naco pokusat osud? Pri malom dietatku?
Tak na zdravie 😵

luciferkax
20. júl 2012

@roo 😉 😉 😉 😉 čítala som vyššie, polročnému by som asi teplú vodu z kohútika nedala, ale od roka to praktizujeme všetci :D závisí veľa aj od vodovodného potrubie :D :D
Na zdravie 🙂