Prefuky vaječníkov

dada7701
18. okt 2012

Baby, pridajte svoje skúsenosti, ktoré ste boli na prefuky vaječníkov, pomohlo ? bolelo ? ako to prebieha ?

buba08
18. okt 2012

ahoj, ja som bola v maji a uz mi ani mrcha nedosla, takze pomohlo, ale v 8 tt som potratila ☹
no kazdopadne pomohlo, je to bolestive, ale da sa to prezit, ak to mam s niecim porovnat, tak vyberanie nervu zo zubu je 1 000x horsie ☹
nevahaj a skus to, drzim palce, daj potom vediet, ci pomohlo 🙂

miss_stanya
18. okt 2012

@dada7701 davaju ti predtym nieco na bolest, nie je to uplne znecitlivene, ono asi zalezi aj ako rychlo a ci to zaposobi, ale prezit sa to da....

miskalevica
18. okt 2012

mne to robili pri celkovej anesteze laparoskopicky, brucho ani nebolelo - len 3 mini stehy, asi 2 dni som spinila, boleli ma rebra a pluca z toho vzduchu co ma nafukli. A zial nepomohlo vobec, sli sme na IVF.

pempusik
19. okt 2012

@dada7701 "prefuk" sa zvycajne robi preto, aby sa zistilo, ci su vajcovody priechodne. ak je naordinovana laparoskopia, tak je jej sucastou a teda sa robi v uplnej narkoze. ak ti lekar nenavrhule laparku, len rovno "prefuk", tak sa pri tom nepodavaju ziande lieky ani ina anesteza. je to velmi rychly zakrok. mna osobne najviac bolelo to uchytenie nastroja o krcok maternice. samotnu tekutinu vo vajcovodoch som vobec necitila, az ked dorazila do brusnej dutiny, ale to uz bolo po vsetkom. trvalo to asi 10 minut a vsetko somsledovala na monitore. Viac si mozes precitat v tejto teme:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/zdravotne-pro...

helenka12
8. aug 2013

@buba08
@buba08 ahoj aj ja som po ivf uz 2krat potratila v8tt,za aky cas mozem ist na ten zakrok 🙂

buba08
9. aug 2013

@helenka12 neviem, skus sa opytat lekara, najlepsie ti poradi

sonulienka13
13. sep 2013

ahojte baby.chcela by som sa spytat.ked mam ist na prefuky ale s vlastnej vole,tak neviete kolko by som mala zato platit??lebo my to mali robit ked my mali vyoperovat cystu ale ta my praskla zatial.to som mala ist laparoskopicky.takze zatial nic s toho.ale chcela by som ist na tie prefuky a neviem teda ci sa aj nieco plati ked chcem ist sama od seba teraz.dakujeem.

deniska8881
2. nov 2015

Ahoj sonulienka ja som bola ale nic sa ne plati . ja som bola ale nesom tehotna teraz bolo rok na nekoho sa usmeje boh