Prepadnutá maternica. Máte niekto tento problém?

rohacka
29. apr 2009

Ahojte, len sa chcem spytat, ci nemate niektora podobny problem, ako ho riesite, resp. ako to vidi vas gynekolog. Pri poslednej preventivnej prehliadke som upozornila gynekologicku, ze mi prepadava z posvy svaloviny, cca 1 cm, je to neprijemne, hlavne pri chodzi alebo ked dviham drobcov. Lekarka povedala, ze je to pokles maternice - prolaps, ze taketo problemy maju 50-rocne zeny v prechode a ze budem musiet ist este v mladom veku na operaciu - plastiku. Maternica je vraj velmi oslabena. Zatial mi odporucala cvicit na svalstvo panvoveho dna a mat casty pohlavny styk. Som po 2 porodoch, prvy bol rychly s veeeelkym roztrhnutim az ku konecniku, druhy porod bol predcasny - co bol asi dosledok oslabenej maternice. Vobec mi uz neodporucaju otehotniet, vraj by maternica babatko neudrzala. Ozvite sa, ked nahodou mate podobny problem, ci nemate aj nejake ine informacie, prip. ak ste niektora uz bola na takejto operacii, ci to pomohlo. Nasla som si na internete aj moznost docasneho riesenia pesarom, ale moja lekarka to neodporuca. Prip. nejake ine cviky ci ine riesenia. Dakujem 🙂

martabalalajka
5. aug 2013

@gabena1 Ja som dnes akokeby som nieco mala medzi nohami, ked som pozrela zrkadlom, nieco tam bolo, co som zasunula dovnutra, ale velmi som sa zlakla, stalo sa mi to prvykrat...neviem co robit...zacala som intezivnejsie cvicit, tak neviem ci z toho...aj vytoky mam hrozne, nieikedy mam pocit, ze som sa pocurala...

gabena1
6. aug 2013

@martabalalajka no pamatam si na svoju prvu reakciu ked som to nasla u seba 😒 presne ako ty pises... u mna je to krcok maternice predlzeny na 6 cm, normalne je asi 2 az 3 cm..neviem ci sa to stalo porodom alebo co ale vytoky su desne...tym ze mam krcok skoro vonku tak ho mam priamo na spodnom pradle prip. na intimke 🙄 da sa to riesit operaciou ale az ked sa rozhodneme ze uz neplanujeme babo...potom by mi matercicu pridvihli a krcok skratili...tak stale cakam co bude lebo mi je to dost neprijemne a pomaly sa zberam do prace a tam to bude fest obmedzujuce...a teraz dalsie babo nechceme...chceli sme trocha posetrit...nuz neviem co bude...
skoc k dokine na gyn a oni ti urcite spresnia aky mas problem...vela stastia 😉

martabalalajka
6. aug 2013

@gabena1 Dakujem krasne, teraz mam pred menzesom, tak ked m skonci tak urcite pojdem, + teraz je dovolenkove obdobie, tazko sa je dostat niekam, co mi je, ale divne, ze som bola cca mesiacom na preventivke, bral mi aj ster na rakovinu krcka maternice, vysetroval ma ultrazvukom, a povedal, ze je vsetko ok...tak neviem, som zmatena... ☹ potom dam vediet

gabena1
8. aug 2013

ono moze to byt aj tym ze mas dostat menzes a mas maternicu dolu 😉
ja mam akurat pokoj 2 tt pred menzesom inac to mam furt dolu 😀 vravim ja mam predlzeny krcek maternice na 6 cm a normal je takych 2-3cm ani doki nevedel prist na to ze preco a pred rokom som mu vravela ze tam nieco mam a na usg tiez nic nevidel az teraz bolo vydiet predlzeny krcok...nechapem doteraz ako sa tak mohol natiahnut 😠

danielita2
8. jan 2014

Ahojte žienky, mládky . Nie že by som bola nejaká starena mám bližšie k 60-ke ako k 50-ke no napriek tomu si myslím, že prepadnutá maternica, ktorá ma trápi možno viac rokov nie je situácia kedy je potrebný zákrok - odobratie maternice. Mne to pripadá ako keby mi mali odstrániť moje jadro a tak sa stále rozhodujem či vôbec podstúpim vkladanie sieťky. V piatok ma čaká ešte jedno histologické vyšetrenie, no a potom sa samozrejme znovu ozvem. Prajem Vám všetkým mladým mamičkám veľa sily a odhodlania k tým cvikom, lebo si myslím že to je najúčinnejšia cesta k pohode. 😵

tonjadabik2
21. jún 2014

ahojte baby ja mam 31 a mam to iste sme v 8 mesiaci tehu..a mam to..doktor mi povedal ze nevie co to je asi nato kasle az ja som sa tu docitala co mi vlastne je.. je to neprijemne kazdy den to zo mna vychadza..nemozem chodit neviem co mam robit..pomoc..

tinuska999
24. okt 2014

Ahojte baby, chcem sa spytat, ako sa vam dari? Ja mam nieco podobne. Bola som na kontrole na gynde po sestonedeli, tam mi sice doktor povedal, ze mam zle polozenie mocoveho mechura, ale o maternici sa nezmienil..ale pocitujem to presne tak, ako opisujete...baby, videli ste rozdiel po cviceni kegelovych cvikov?

yukaya
25. mar 2015

@gabena1
@martabalalajka
@danielita2
žienky ako ste na tom??? mama ma tento problem uz viac rokov, boji sa ist s tym k dr. respektive sa boji operacie. Akym spôsobom ste to riesili?

danielita2
26. mar 2015

Prajem pekný deň, ja som prišla pozorovaniami sa, k názoru , že operácia nevyrieši problém so spadnutou maternicou, pretože lekár sa rozhoduje v podstate sám, keď má ženu pod nožom ako vyrieši daný problém, mňa teda najviac odradilo od operácie toto poznanie, prišlo mi to divné že nakoniec by sa možno rozhodol bez môjho vedomia vybrať mi celú maternicu a to mi prišlo neludské. A možno vzápätí by sa otvoril nový problém. Teraz v podstate cvičím na spevnenie panvového dna a to ako mi príde na rozum, lebo to ide v akejkolvek polohe, a snažím sa nenosiť ťažké veci a tak viac sa šetriť. V podstate sa treba mať viac rád a neprekonávať svoje sily, ako to my ženy dokážeme. Prajem Vám dobré rozhodnutia, počúvajte svoj vnútorný hlas, veď lekári Vám povedia diagnózu pod latinským názvom vtedy, keď im všetko rozpoviete o sebe, samozrejme česť výnimkám. Toto je moje riešenie a zatiaľ som v pohode .

zuzanazuzana
26. máj 2015

Ahojte...ja mam po operacii 2,5 roka a som spokojna aj ked doktor povedal, ze mi dava zivotnost 8 rokov a vrati sa mi to...mala som caste zapaly, slaby unik mocu..pri operacii mi maternicu prisili, amputovali krcok maternice a este som mala aj cystu na vajecniku, tak aj tu mi odstranili...robili mi to v 38.rokoch.

susminka
18. jún 2015

@rencakm
@la_bambulka
@rohacka
Ahojte, prispevky ste pisali uz davno, pred rokmi, ale mne tiez vcera gynekologicka hovorila o operacii.. Ja to mam v takom stave uz dost davno, prvy porod som mala fakt tazky, 15 hodin, vakuovy extraktor, hodinove sitie, odvtedy som taka dokatovana... Ale neriesila som to, problemy nemam, tak som sa tym nezaoberala. chcela som sa spytat, s odstupom casu, pomohli vam tie cviky? Alebo ste niektora uz absolvovali operaciu? Dakujem

la_bambulka
18. jún 2015

@susminka ahoj, ja sa priznam, ze som v cviceni nedosledna, lebo nejako nestiham .... 🙂 no zatial sa mi to nezhorsilo a pred rokom na preventivke mi doktor povedal, ze najprv treba poriesit deti a potom sa uvidi, co dalej, ale operaciu zatial neodporucal. tak som rada, uz len teda sa prinutit cvicit. drzim palce!

zuzanazuzana
18. jún 2015

@susminka hned nad tvojim prispevkom som pisala, ze mam za sebou operaciu.

susminka
18. jún 2015

@zuzanazuzana joj, prepac, nevsimla som si, narýchlo dom citala. Ty si uz mala subjektívne aj objektivne problémy.. Drzim palce, nech je to takto dobre co najdlhsie. Vela stastia

susminka
18. jún 2015

@la_bambulka dakujem, aj ja tebe.. Tak nam zelam, nech si obe najdeme ten cas na seba pri detoch😉

rencakm
19. jún 2015

@susminka No ja problemy nemam chvalabohu ziadne, necvicim. 🙂

susminka
19. jún 2015

@rencakm Dakujem🙂

zuzi21
2. júl 2015

Ahojte, chcela by som sa pridat do debaty, mam 25 rokov a este ziadne deti, mam maternicu otocenu dozadu,okrem toho PCO a dysmenoreu :-\ asi stvrtroka dozadu som zacala pocitovat dost sucho tam dole (bezne mavam priesvitny vytok velmi casto, vraj je to ok) a akoby mi tam zacalo nieco klesat dole. Mysli si to aj moj priatel lebo vraj citi to tam "inac ako predtym." Akoby ho nieco vytlacalo von. Este som s tym nebola na gyn lebo som v zahranici, bojim sa ze budem mat vazny problem s otehotnenim alebo porodom. Citala som o cvhikoch, su fakt ucinne? A co hovorite na Venusine gulocky :D nad operaciou ani neuvazujem. Myslite ze este nieco ine by mi mohlo pomoct? Dakujem :3

susminka
3. júl 2015

Ahoj, no mne gynekologicka radila tie cviky a potom bola rec uz len o operacii... Cviky spevnia svaly panvoveho dna, to je pravda. Cvicim asi mesiac (takze nie dlho) a pocitujem zmeny

sima22290
5. júl 2015

@zuzi21 ahoj ja mám tiež 25, tiež mám otočenú maternicu dozadu a otehhotnela som a porodila krásneho syna, neboj sa.
Baby ja po pôrode tiež nezvyčajný nález na tak mladú ženu vraj, trčí mi krčok maternice. neviem čo s tým, mám čakať na ukončenie šestonedelia a potom asi začínam cvičiť, inak to nevidím. Mám z toho trochu strach ak budem chcieť druhé bábo.

nicolienka
3. okt 2015

@marikan10 po tychto slovach sa na tu operaciu tesim. Ja mam tiez 3r tento problem a bolesti pri sedeni,moceni...bala som sa ake to bude po operacii lebo som si v duchu hovorila ci je fakt potrebna. Dakujem za povzbudzujuce slova.. Vela sil a zdravia prajem

breznica
20. nov 2015

@eva127 ahoj,viem,že tvoj príspevok je straší,ale možno sa už odvtedy niečo u teba zmenilo...u mňa je to tak,že vlani na preventívke mi dr. povedal,že mám maternicu vysunutú dopredu.nič viac.a včera na preventívke som mu spomenula,že mávam po styku bolesti okolo pupka a v podbrušku a on že,hej,že mi to chcel povedať,že maternica sa za ten čas posunula viac a to spôsobuje bolesti...a že či nezdvíham ťažké veci...áno,zdvíham,5ročného ťažko postihnutého syna.... tak mi dali papierik čo mám cvičiť a že nič iné mi poradiť v mojom prípade nevie,keďže syna zdvíhať musím 😖 dúfam,že cviky budú stačiť,mám len 28rokov a nechcem v 30 fungovať ako 60-70ročné ženy....

vivi78
22. dec 2015

Ahojte! Ja 37 rokov a po tremamtretporode mipoklesnuta ostala poklesnuta. Pomozu aj v takomto pripade cviky,ked je uz maternica dole? ☹ ma to tlaci ta dole,chut na sex ziadna,obcas poboltlacipobolieva rucho. Alebo sa nenajde medzi vami taka,ktora absolvovala plastiku maternice? Dr mi povedal,ze s operaciou este pockame,kym to budem mat nizsie ☹ dakujem za rady

buba_3
21. feb 2016

@vivi78 Ahoj, ja mam uz plastiku za sebou, v aprili bude tomu rok. A vsetko je OK, robili mi prednu aj zadnu stenu. Nemusis sa toho obavat, najhorsi je asi prvy tyzden po operacii, po mesiaci to uz bola pohodicka. Ja som zistila pokles maternice asi pol roka po druhom porode, to som mala 35r. a asi 2 roky som pockala kym babo podrastie a bude samostatnejsie, aby vydrzal tie 4 dni bezo mna a potom som sa na to odhodlala. Tak vela stastia...

vivi78
29. feb 2016

@buba_3 dakujem za prispevok.mne dnes dr.povedal,ze plastiku maternice uz nerobia,zevraj to robili pred 30.imy rokmy ☹ takze nemam na vyber....len cakat kedy sa to zhorsi ☹

nataliaernekova
29. apr 2016

Ahojte vsetci, ja mam podobny problem som po prvom porode a hned po 4 tyzdnoch mi zacala vypadavat predna posevna stena von asi velkosti slivky, bolo to strasne neprijemne samozrejme ze k tomu inkontinencia ale ta bola pre mna vedlajsia...tak som zacala cvicit a cvicenie naozaj pomaha myslim ze sa mi to zlepsilo tak o 60 percent, rozhodne to uz nemam stale vonku ako predtým len par dni v mesiaci alebo ked nieco tazke zdvihnem :(, ale pisem sem preto lebo vsetkym chcem napisat o laserovom osetreni na ktore som pred par dnami narazila uplne nahodou 🙂, jedna sa o ambulantne osetrenie zevraj s obrovskym výsledkom, este som na tom nebola ale ak pojdem napisem...cena je vysoka ale popravde dala by som aj dva krat tolko len aby bolo lepsie, a co sa tyka otocene j maternice toho sa naozaj nebojte mam to aj ja a otehotnela som v pohode staci vyrat tie spravne polohy pri sexe aby sa spermie dostali tam kde maju...
este poslem odkaz...majte sa a budem rada ak napisete ako na tom ste 🙂
vyhladom na to ze zijem v CR hladala som to tam ale myslim ze to na slovensku je tiez http://www.omlazenipochvy.cz/

beruska.zuzanka
20. máj 2016

@nataliaernekova ahoj, máš už naplánovaný ten zákrok, prípadne už máš po? ďakujem 😉

nataliaernekova
23. máj 2016

pojdem asi za mesiac tak potom napisem

monulikk
29. máj 2016

@nataliaernekova píšu, ze jediný v Čechách, tak na Sr urcite este nebude.... Tešíme sa na info a nech to dobre dopadne 🙂

juzanka151
27. júl 2016

@nataliaernekova Ahoj chcela by osm vediet aka je cena osterenia laserom ? dakujem