Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Preventívna prehliadka po 11 mesiacoch

29. júl 2021

Ahojte, mám strašnú dilemu. Každý ma straší, že preventívnu prehliadku u gynekológa nesmiem absolvovať skôr ako o rok čiže nie skôr ako každých 365 dní. Lenže ja som objednaná po cca 11 mesiacoch. Mením lekára a sestrička u nového sa ma ani nepýtala kedy som mala poslednú preventivku. Rovno ma objednala, budem mať z toho problémy,? Ďakujem

janai1
29. júl 2021

😂😂😂 Máš riadne blbé okolie... Napr. ja chodím na preventívky každého pol roka...
Čomu by to akože malo vadiť?

autor
29. júl 2021

@janai1 no že poisťovňa prepláca preventívku len raz ročne

janai1
29. júl 2021

To je sprostosť poriadna

autor
29. júl 2021

@janai1 a nechodis na kontrolu napríklad s myomom? To som aj ja chodila aj 3 krát ročne. Ale že klasickú preventívnu prehliadku môžem mať len každých 365 dni

janai1
29. júl 2021

Nie, klasickú preventívku, úplne zdravá som...

autor
29. júl 2021

@janai1 a to každý polrok musíš?

ikonica
29. júl 2021

Narok na bezplatnu prenventivu je raz rocne... Jedine ze si platila nejaky nadstandard...

janai1
29. júl 2021

Nemusím 😀 ale moja gynekologička trvá na tom aby každá ktorá berie HAK chodila každý pol rok....

ruzasipova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
29. júl 2021

@ikonica
@janai1 ja len dúfam, že nebudú problémy po 11 mesiacoch, tiež som brala hak a chodila som iba raz rocne

autor
29. júl 2021

@ikonica a keby aj idem po 11 mesiacoch, čo sa môže stať? Dá mi to uhradiť, alebo ma nevysetri?

ajka0207
29. júl 2021

@janai1 pokiaľ ja viem tak prepláca len raz ročne, pokiaľ nemáš nejaký špeciálny problém.

Autorka, neboj, oni to nerátajú presne, skôr tak že raz za 12 mesiacov, môže to byt aj 11 aj 13.

klip0
29. júl 2021

Napr mne spravil preventívku keď som prišla s tým, že som tehotná. A tiež to bolo po 11 mesiacoch

autor
29. júl 2021

@ajka0207
@klip0 ďakujem baby, nechám si teda ten termín a dúfam, že všetko dobre dopadne. 🙂

palicka
29. júl 2021

Moja lekárka to sleduje. Poisťovňa jej preplatí preventívnu až vtedy, ak od predchádzajúcej uplynulo aspoň 12 mesiacov a 1 deň.

autor
29. júl 2021

@palicka a ak nie, môže to brať ako vstupnú prehliadku keď som u neho nová?

zutomad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
29. júl 2021

@janai1 pri uzivani HAK kedysi lekari robili castejsie kontroly, ale to nei je klasicka preventivka, to je nieco ako kontrola pri uzivani HAK. lebo samozrejme uzivanie HAK moze byt rizikove.
na preventivku ej narok 1x rocne.

majamat
29. júl 2021

nerob si starosti, dr. nech si to vyriesi. ved ten by toto mal vediet a riesit, nei ty. on si bude uctovat od poistovne.

autor
29. júl 2021

@majamat ďakujem, ved prinajhorsom ma nevysetri, či? Asi nesmiem na to tolko mysliet 😁 ale chcem poriesit antikoncepciu, tak vyšetriť ma aj tak musí

janai1
29. júl 2021

@majamat čo ja viem... Vždy robí tie isté vyšetrenia 🤷‍♀️

ikonica
29. júl 2021

Nemaj stres.. ten jeden mesiac hore dole... Ved tu minulu si absolvovala minuly rok... Podla mna ziadny problem...

majamat
29. júl 2021

nemysli na to. informuj ich o tom a nech uz si oni robia, ako chcu, ak mas zdr. problemy, tak potom to nei je preventivka,a le vysetrenie a to ti moze urobit hned.

majamat
29. júl 2021

@janai1 vsak jasne ze robi, ved ine sa ani nerobi. len sa zena skontroluje, ci enma tazkosti pri uzivani HAK.

e1i
29. júl 2021

Mne sestrička u mojho dr povedala ze najskor rok aj den po predoslej mozem mat, inak im to poisťovňa nemusi uhradit.tolko moja skúsenosť.

e1i
29. júl 2021

@ajka0207 by si sa cudovala s tým počítanim. Menej ako 12 to nemoze byt.

autor
29. júl 2021

@majamat informujem ho, vsak kartu bude mať, a keď tak poriešim len antikoncepciu, ďakujem

ajka0207
29. júl 2021

@e1i možno záleží na poisťovni, mne sa to stalo viac krát a nikdy s tým problém nebol